OTOBÜSLE BALKANLAR( KLASİK PROGRAM) 2018 Sezonda

4* Otellerde Konaklama

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN..SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİ
Gezilecek Yerler:

MAKEDONYA, ARNAVUTLUK, KARADAĞ, BOSNA HERSEK, SIRBİSTAN, HIRVATİSTAN, YUNANİSTAN

Kalkış Noktaları: Akşam saat 18:30 ÜÇKUYULAR (Shell Benzin İstasyonu Önü) 18:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 19:00 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 19:25 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 19:30 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü)Akşam saat 18:45 ÜÇKUYULAR (Shell Benzin İstasyonu Önü) 19:00 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 19:15 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 19:35 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 19:40 KARŞIYAKA (Bostanlı İskele’den)
Geceleme: 9 Gün-9 Gece
Konaklama: 4* Otellerde Konaklama
399.00'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

  

KLASİK PROGRAM (9 Gün-9 Gece)

OTOBÜSLE BOYDAN BOYA BALKANLAR

   

BALKANLAR’ da 7 ÜLKE BİRARADA

MAKEDONYA, ARNAVUTLUK, KARADAĞ, BOSNA HERSEK, SIRBİSTAN, HIRVATİSTAN, YUNANİSTAN

 

ATATÜRK'ün Doğduğu Şehir SELANİK'te Konaklama Ayrıcalığı ile   

    

TAMAMI 4* OTELLERDE KONAKLAMA Y.P. KONAKLAMA

 

DİKKAT!! FİYATA DAHİL OLANLARA DİKKAT!!!  EKSTRA YOK!!

(Sabah+Akşam Yemekleri+1 Gece  Geleneksel Restaurant'ta Balkan Müzikli Yemek

+Sigorta+Dubrovnik Turu ve Tüm Şehirlere Giriş Ücretleri Hepsi Dahildir)

 

Her Hafta Hareket...   (9 Gün-9 Gece) 7 Gece Otel Konaklamalı    

  

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI!!!

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI HER TARİH İÇİN 46 KİŞİLİK OTOBÜSTE 15 KİŞİ İÇİN GEÇERLİDİR.

15 KOLTUK SONRASI  ERKEN REZERVASYON SONLANARAK,NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR..

    

    NAKİT ŞOK FİYAT: Erken Rezervasyonla 399 €'dan itibaren 

     

     

1. Gün: AKŞAM: İZMİR – İPSALA

Akşam saat 18:30 ÜÇKUYULAR (Shell Benzin İstasyonu Önü) 18:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü)      19:00 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 19:25 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 19:30 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda uygun molalarla, AYVALIK-EDREMİT üzerinden, LAPSEKİ’ye ulaşıyoruz. Feribotla karşıya geçerek, sabah saatlerinde  İPSALA Kapısında oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak YUNANİSTAN’a geçiyoruz.


2. Gün: DEDEAĞAÇ – GÜMÜLCİNE – İSKEÇE – KAVALA – SELANİK - ÜSKÜP

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, DEDEAĞAÇ-GÜMİLCİNE-İSKEÇE- KAVALA-SELANİK üzerinden, ÜSKÜP’e hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin sonrasında, Avrupa’nın en eğlenceli küçük başkentlerinden, Vardar Vadisi üzerinde ,Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan  YAHYA KEMAL’in şehri ÜSKÜP’e varıyoruz. Üsküp’te Taş Köprü, FYROM Meydanı, (Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri) Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Evi, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Mustafa Paşa Camii ve Murad Paşa Camii, Çifte Hamamlar ile Davud Paşa Hamamı  göreceğimiz yerler arasında… Üsküp’te keyifli şehir turumuzuda gerçekleştirip,  otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra, geleneksel bir Restaurant'ta, canlı Balkan Müziği eşliğinde akşam yemeği almak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Keyifli bir gece sonrasında, otelimize dönüyoruz. Konaklama Üsküp’teki otelimizde.


3. Gün: ÜSKÜP - BELGRAD

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Üsküp’ten ayrılıyoruz. SIRBİSTAN’ın başkenti, eski YUGOSLAVYA’nında başkenti olan BELGRAD’a ulaşıyoruz. Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a ulaşıyoruz. Panoniyen Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan BELGRAD’ ta  otobüsümüz ile  panoramik şehir turunun yanısıra, yürüyüş turuda yapıyoruz. Bu esnada, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı, Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Tuna Nehri ve Sava Nehrinin buluştuğu noktayı görüp, Belgrad’ın İstiklal Caddesi diye bilinen, Knez Mihailo Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Buradan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği BELGRAD’da otelimizde


4. Gün: BELGRAD - SARAYBOSNA (SARAYEVO)

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, BOSNA-HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir.1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da, önce; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, görüp ilerleyerek, Başçarşı’daki gezintimizle turumuza devam ediyoruz.  Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han,  Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu, Gazi Hüsrev Bey Camii, Sinagog, Bedesteni görüyoruz ve  Ferhadiye Caddesine giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Camii ve Avusturya mimari tarzında olan binaları görüp, İsa’nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan  Bosna Gülü veya Kanlı Gül olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp,  bağımsızlık sembolü SÖNMEYEN ATEŞ’i görmeye gidiyoruz. Devamında, alışveriş için  vereceğimiz serbest zamanda,  Boşnak Böreğini tadma şansınada sahip olacağız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane, gezilerimizi tamamlayarak, otelimize  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  SARAYBOSNA’da otelimizde.


5. Gün: SARAYBOSNA – MOSTAR – POÇİTEL – DUBROVNİK - TREBİNJE

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, MOSTAR'a doğru yol alıyoruz. Burada, Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki kendinizi tarihin içinde hissedeceğiniz Mostar Köprüsü, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamamı geziyoruz ve Kuyumcular Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz.  Ardından, keyifli bir yolculuk ile, 1472 yılında Osmanlının eline geçmiş ve izlerini hala taşıyan POÇİTEL köyünü, otobüsümüzden panoramik olarak görüp, Metkoviç bölgesinden HIRVATİSTAN’a geçiyoruz. Muhteşem Dalmaçya kıyılarının eşsiz manzarasında büyülenerek italyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, ortaçağdan kalma tarihi eserleri ile muhteşem bir şehir olan DUBROVNİK’e ulaşıyoruz. Buradaki gezimize, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir gezisi ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane gibi yapıları ve Limanı görerek, TREBİNJE’ye hareket ediyoruz. Konaklama, TREBİNJE, MOSTAR veya NEUM. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


6. Gün: TREBİNJE– KOTOR- BUDVA - (PODGORİCA-İŞKODRA)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Balkanlar’ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan KARADAĞ’a hareket ediyoruz. Göz alabildiğine uzanan doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici KARADAĞ’da, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal TİTO’nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, Eski Şehir’e (Stari Grad)  giriyoruz.Utanç Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı,  Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata,  Aziz Luka Kilisesi, Müzik Okulu, ve Aziz Nicola ile Klara Kiliselerini, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kısa bir yolculuk ile Trsteno Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA bizi karşılıyor.. Budva’nın merkezinde  Kale içerisinde kurulmuş olan,  Eski  Şehir’e giriyoruz. Şairler meydanınıda görüp, plaj bölgesinde kahve keyfi bizleri bekliyor…  Sonrasında, St. Stefan Adasının muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekliyoruz. Konaklama BUDVA, PODGORİCA veya İŞKODRA’daki otellerimizde. Akşam yemeği otelimizde.


7. Gün: BUDVA-PODGORICA- İŞKODRA –TİRAN – ELBASAN-OHRİD

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak,  KARADAĞ ile ARNAVUTLUK arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü'nün ucunda kurulu İŞKODRA şehrine hareket ediyoruz. 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan  İşkodra’da, tarihi Kale’yi gördükten sonra, 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi ARNAVUTLUK’un başkenti TİRAN’a varıyoruz. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Şehirdeki keşif noktalarımız, Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Yol güzergahımızda, ELBESAN şehrini panoramik olarak gördükten sonra, dünyanın en derin göllerinden birine sahip olan MAKEDONYA şehri OHRİD e varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


8. Gün: OHRİD-RESNE-MANASTIR (BİTOLA) –SELANİK (THESSALONİKİ)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra,  (isteyenlerle ekstra)  büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’nde tekne turu yapıyoruz.  Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş , Ohridlilerin ‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’in üzerine düşmüş’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri,  Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef-inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Doğal güzelliğiylede göz kamaştıran, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki bu güzel şehirden ayrılıyoruz. Yol güzergahında   1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE ye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında, Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz.  Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra, Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki Havuz ve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz. Buradan, SELANİK’e  yol alıyoruz. . Akşam yemeği ve konaklama SELANİK’teki otelimizde.
Akşam isteyen konuklarımızla ekstra, Taverna Gecesi yaşamaya gidiyoruz.


9. Gün: SELANİK-KAVALA-İPSALA-İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, SELANİK’te turumuza başlıyoruz.  Aya Dimitrios Kilisesi, Makedonya Bakanlık Binası, Atatürk’ün Evi, Rotonda, Zafer Kemeri, Beyaz Kule, Hamza Bey Camii ve Bedesteni, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Venizelos Heykeli gezilerimizi yaparak, KAVALA’ya geçiyoruz. Kavala’da, Kanuninin yaptırmış olduğu Su Kemerleri, Liman, İbrahim Paşa Camii, (St. Nichololas Kilisesi) İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizi gerçekleştirerek,  meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Daha sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan-Gelibolu-Çanakkale üzerinden gece geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

* Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
* 4* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması
* Otellerde 7 Sabah Kahvaltıları
* 7 Akşam Yemeği Otelde veya Yerel Restaurantlarda
* 1 Akşam Yemeği  Geleneksel Restaurant’ta Balkan Müziği eşliğinde verilecektir (7 Akşam yemeğinden bir tanesi)
* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
* Gümrük vergileri
* Tüm  şehir giriş Ücretleri
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası

 

FİYATLARA  DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:


* Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro) Yeşil Pasaporta vize yoktur
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli- 15 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)
* Öğle Yemekleri
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* İsteğe bağlı Ohrid Tekne Gezisi ( 10 €)
* İsteğe bağlı Selanik’te Taverna Eğlencesi limitli  içki /Aperatif Mezeler/ (yemeksiz) ( 25 €)
* Her türlü otel ekstraları ve Yerel Restaurantta alınan  tüm içecekler
* 65 -80 Yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.

 

2017 OTOBÜSLE BALKANLAR  (KLASİK PROGRAM) TARİHLERİ


1. TUR : 01.04 / 09.04               32. TUR : 26.08 / 03.09 Bayram
2. TUR: 08.04 /  16.04               33. TUR : 29.08 / 06.09 Bayram
3. TUR : 15.04 / 23.04               34. TUR : 01.09 / 09.09 Bayram
4. TUR : 22.04 / 30.04               35. TUR : 02.09 / 10.09 Bayram
5. TUR : 29.04 / 07.05               36. TUR : 09.09 / 17.09                              
6. TUR : 03.05 / 11.05               37. TUR : 11.09 / 19.09
7. TUR : 05.05 / 13.05               38. TUR : 16.09 / 24.09
8. TUR : 06.05 / 14.05               39. TUR : 23.09 / 01.10
9. TUR : 12.05 / 20.05               40. TUR : 29.09 / 07.10
10. TUR : 13.05 / 21.05             41. TUR : 30.09 / 08.10
11. TUR : 15.05 / 23.05             42. TUR : 07.10 / 15.10
12. TUR : 18.05 / 26.05             43. TUR : 12.10 / 20.10
13. TUR:19. 05 / 27.05              44. TUR : 14.10 / 22.10
14. TUR : 20.05 / 28.05             45. TUR : 17.10 / 25.10
15. TUR : 22.05 / 30.05                       

16. TUR : 26.05 / 03.06            
17. TUR : 03.06 / 11.06            
18. TUR : 15.06 / 23.06            
19. TUR : 17.06 / 25.06
20. TUR : 24.06 / 02.07
21. TUR : 26.06 / 04.07 
22. TUR : 29.06 / 07.07 
23. TUR : 01.07 / 09.07
24. TUR : 08.07 / 16.07
25. TUR : 15.07 / 23.07
26. TUR : 22.07 / 30.07
27. TUR : 29.07 / 06.08
28. TUR : 05.08 / 13.08
29. TUR : 12.08 / 20.08
30. TUR : 19.08 / 27.08
31. TUR : 23.08 / 31.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
* 4* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması
* Otellerde 7 Sabah Kahvaltıları
* 7 Akşam Yemeği Otelde veya Yerel Restaurantlarda
* 1 Akşam Yemeği  Geleneksel Restaurant’ta Balkan Müziği eşliğinde verilecektir (7 Akşam yemeğinden bir tanesi)
* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
* Gümrük vergileri
* Tüm  şehir giriş Ücretleri
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası

 

 

* Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro) Yeşil Pasaporta vize yoktur
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli- 15 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)
* Öğle Yemekleri
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* İsteğe bağlı Ohrid Tekne Gezisi ( 10 €)
* İsteğe bağlı Selanik’te Taverna Eğlencesi limitli  içki /Aperatif Mezeler (yemeksiz) ( 25 €)
* Her türlü otel ekstraları ve Yerel Restaurantta alınan  tüm içecekler
* 65 -80 Yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
04.08.2018499.00
399.00
649.00
549.00
499.00
399.00
0 - 2 Yaş 189.00
3 - 12 Yaş 339.00
Taksitler »
18.08.2018499.00
399.00
649.00
549.00
499.00
399.00
0 - 2 Yaş 189.00
3 - 12 Yaş 339.00
Taksitler »
19.08.2018499.00
399.00
649.00
549.00
499.00
399.00
0 - 2 Yaş 189.00
3 - 12 Yaş 339.00
Taksitler »
02.09.2018499.00
399.00
649.00
549.00
499.00
399.00
0 - 2 Yaş 189.00
3 - 12 Yaş 339.00
Taksitler »
09.09.2018499.00
399.00
649.00
549.00
499.00
399.00
0 - 2 Yaş 189.00
3 - 12 Yaş 339.00
Taksitler »
16.09.2018499.00
399.00
649.00
549.00
499.00
399.00
0 - 2 Yaş 189.00
3 - 12 Yaş 339.00
Taksitler »
23.09.2018499.00
399.00
649.00
549.00
499.00
399.00
0 - 2 Yaş 189.00
3 - 12 Yaş 339.00
Taksitler »
30.09.2018499.00
399.00
649.00
549.00
499.00
399.00
0 - 2 Yaş 189.00
3 - 12 Yaş 339.00
Taksitler »
07.10.2018499.00
399.00
649.00
549.00
499.00
399.00
0 - 2 Yaş 189.00
3 - 12 Yaş 339.00
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

22 Temmuz • 04, 18, 19 Ağustos • 02, 09, 16, 23, 30 Eylül • 07 Ekim

TUR NOTLARI

1-Academic Tour hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
2-Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
3-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
4-Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Academic Tour’un sorumluluğu bulunmamaktadır.
5-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
6-Tur programı Academic Tour Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
7- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Academic Tour sorumlu tutulamaz.
8- Academic Tour yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Academic Tour`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Academic Tour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Academic Tour’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
9 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Academic Tour sorumlu değildir.
10-Programda konaklamalarımızın tamamı 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye ‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir.
11- Balkanlarda Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
12 -Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

 

OHAL Döneminde Yurt İçi ve Yurt Dışı Seyahatlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Ülkemizde 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL'in; seyahat engeli yaratıp yaratmadığı, dikkat etmeniz gereken noktalar ve bu durumun yurt içi/yurt dışı seyahat planlarınızı nasıl etkileyeceği konusunda kafanıza takılan ayrıntıların cevabını aşağıda bulabilirsiniz:


OHAL Döneminde Yurt İçi Seyahatleri ;


Kimliğinizi her daim yanınızda taşıyın. Üstte de belirttiğimiz gibi denetim ve kontrollerin sıklaştığı bu dönemde kimliğinizi yalnız tatile giderken değil, her an yanınızda bulundurmanız gerekli.
Kontroller sebebiyle; havaalanları, otogarlar ve tren garlarında eskiye nazaran çok daha uzun kuyruklar oluşabilir. Bu nedenle yurt içi yolculuklarınızda en az 2-3 saat öncesinden seyahat edeceğiniz noktada bulunmaya özen gösterin.


OHAL Döneminde Yurt Dışı Seyahatleri ;


Geçici bir süre için de olsa tüm kamu çalışanlarının, tüm kademelerdeki askeri personellerin, rektörler ve akademisyenlerin yurt dışına çıkışları kısıtlandı. Yurt dışına seyahat planı olanlar için uygulanan prosedürler aşağıdaki şekilde:
Yeşil pasaport sahipleri için havaalanlarındaki denetim artırıldı. Aktif olarak görev yapan devlet memurlarının ve bu kişilerin yeşil pasaport sahibi olan tüm yakınlarının, bağlı oldukları kurumdan aldıkları yurt dışına çıkış izinlerini gösteren ıslak imzalı belgeyi yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Yeşil pasaport sahibi emekliler ise vize ihlal bölümünde GBT denetiminden geçtikten sonra emeklilik belgelerini pasaport ve biletleri ile birlikte göstermeli.
Havaalanlarında aksayan uçuşlar ve artırılan güvenlik kontrolleri sebebiyle en az 4-5 saat öncesinden havaalanında bulunmanız gerekiyor.
Özel sektör çalışanları; kara-hava ve deniz sınırlarından çıkışlarda göstermek üzere, e-devlet hesaplarından kolayca ulaşabilecekleri `SGK bildirim 4A Hizmet dökümü' belgesini yanlarında bulundurmalı.
Bu dönemde bazı hava yolu şirketlerinin, belli ülkelere yapacakları uçuşları değiştirme ya da iptal etme ihtimalleri bulunuyor. Yolculuğunuz öncesinde mutlaka ilgili web sayfalarından ya da telefon numaralarından seyahatinizle ilgili gelişmeleri kontrol edin.
Normal pasaportlu vatandaşlar çalıştıkları iş yerine ait bir belge ve seyahatleri için iş yerinden izin aldıklarına dair bir yazı bulundurmalı. İşverenlerin ise sahip oldukları iş yeri belgelerini yanlarında bulundurması gerekiyor.
Yurt dışına çıkmak isteyen öğrenciler yanlarında öğrenci belgelerini bulundurmalı.
Herhangi bir yerde çalışmayan vatandaşlar sigortasından yararlandığı yakınlarının sigorta dökümlerini; emekli ya da bağkura bağlı olanlar ise sigorta dökümlerini yanlarında bulundurmaya özen göstermeli.
Asker emeklilerinin GBT'si için ayrı bir bölümle iletişime geçiliyor ve araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmazsa uçuşlarına izin verilmekte.
Gürcistan ve KKTC'ye gidecek vatandaşlar yukarıdaki evrakları yanında bulundurduğu sürece nüfus cüzdanları ile geçiş yapabilirler.


Uyarı: Yukarıda bulunan bilgiler değişmiş veya güncelliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir aksaklık yaşamamak için lütfen seyahatinizden belirli bir süre önce detaylı araştırmayı yapıp, acentenizden bilgi alınız.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Serpil İpek Ferit İpek
30 eylül 2016 balkan turuna katıldık.Şahane bir gezi oldu başta rehberimiz Yasin bey olmak üzere kaptanlarımıza Tayfun B ve Fikret B olmak üzere bütün Akademik tur personeline çok teşekkür ederiz. Yasin beyin tarih bilgisi güzel sesi efendiliği sabrı takdire şayan. Kaptanlarımıza tecrübeli sürüleri sayesinde son derece rahat bir yolculuk yaptık.Oteller v s herşey mükemmeldi.Eylenceli keyifli rahat bir gezi oldu. Aynı rehberler İtalya türü istiyoruz. Akademi tura çok teşekkür ederiz.
09.10.2016
koray sarıkaya
2 eylül çıkışlı balkan turuna katıldık tur arabamız yeni ve hizmet iyi,rehberimiz Esra süperdi ,kaptanlar Cumhur ve Hüseyin kusursuz tecübeliydiler.Oteller vasatın üstü idi.Biz çok memnun kaldık.Keşke Belgıratta tuna da gezebilseydik.Akademik tur ve tüm emeği geçenlere teşekkürler. Şefika -Koray Sarıkaya
24.09.2016
Yusuf ZİBELLER
24 mayıs çıkışlı turda idik. Kaldığımız oteller kesinlikle vasatın üstünde,çok iyi idi. Hiç bir sorun yaşamadık.Tek eleştirim tavaerlı yapılmayan Yunan gecesinedir. Ama tekrar bir tura katılacaksak,bu Academik Tur olacak.Teşekkürler. Rehberimiz Zeynep hanıma da ayrıca Teşekkürler.
03.06.2016
Adile Ersahin
Biz esimle ilk kez tura katildik.Cok memnun kaldik.Kaptanlarimizi mesleginde tecrubeli ve saygili bulduk. Rehberimizi de deneyimli ve isini gercekten seven, pozitif ve guler yuzlu bulduk. Genc olmasina ragmen sabrina ve anlayisina hayran kaldik. Ilk firsatta yine ayni ekiple seyahate cikmek isteriz. Arabamiz da cok guzeldi.Academictur'a ve ekibine cok tesekkurler.
23.05.2016

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
UŞAK ULUBEY KANYON TURU  - KULADOKYA Ve KULA EVLERİ
70.00 TL
'den itibaren
UŞAK ULUBEY KANYON TURU - KULADOKYA Ve KULA EVLERİ
Ulaşım+Rehberlik+Çevre Gezileri PAZAR GÜNÜ 22 Temmuz 2018
Günübirlik / Günü
AŞIKLAR ŞELALESİ, DİKİLİ Ve ESKİ FOÇA TURU
70.00 TL
'den itibaren
AŞIKLAR ŞELALESİ, DİKİLİ Ve ESKİ FOÇA TURU
Ulaşım+Rehberlik+Çevre Gezileri PAZAR GÜNÜ 22 Temmuz 2018
Günübirlik / Günü
KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (İlave Tarih 23-30 Temmuz)
Yer müsaitliği bulunmamakta...
1149.00 TL
'den itibaren
KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (İlave Tarih 23-30 Temmuz)
Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir…3 Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program..
8 Gün 8 Gece / 23.07.2018