UÇAKLA VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURLARI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

UÇAKLA VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURLARI

TUR GENEL TANIMI

VİZESİZ 5 ÜLKE ve DUBROVNİK 4* OTELLERDE Y.P. KONAKLAMA
Gezilecek Yerler:
Kalkış Noktaları:
Geceleme:
Konaklama:
Tarihler:
0.00 'den itibaren
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
0.00
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
 

  

 UÇAKLA

VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURLARI 

     

VİZESİZ BALKAN COĞRAFYASINDA 5 ÜLKE

SIRBİSTAN-BOSNA-KARADAĞ-ARNAVUTLUK-MAKEDONYA-(HIRVATİSTAN)

 

Yeşil Pasoport ve Geçerli Schengen Vizesi Olan, İsteyen Konuklarımızla DUBROVNİK TURU İmkanı

     

TAMAMI 4* OTELLERDE KONAKLAMA Y.P. KONAKLAMA

 

DİKKAT!!    DİKKAT!!    DİKKAT!!

(Sabah Akşam Yemekleri Dahil, Yemekli Balkan Gecesi Eğlencesi Dahil, Turlar, Transferler,

Şehirlere Girişler Dahil, Sigorta Dahil)

 

1 TUR: 14-21 Mayıs 2017     2 TUR: 23-30 Temmuz 2017  (8 gün/ 7 gece)

ÜSKÜP GİDİŞ-BELGRAD DÖNÜŞ

      

    NAKİT ŞOK FİYAT:  569 €'dan itibaren

     

     

1. Gün: İZMİR – İSTANBUL - ÜSKÜP

Sabah saat 06:40’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz.  Saat 07:40 PEGASUS Havayollarına ait PC2181 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a, 08:50 varıyoruz. Saat 12:05 de PC353 sefer sayılı uçuşu ile de İstanbul-Üsküp (Alexander Veliki - Büyük İskender) Havaalanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 12:45 İnişimizin ardından, bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen tur aracımıza yerleşiyor ve Vardar Nehrinin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’in şehri, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varıyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neoklasik binaları, Osmanlı dönemi Vilayet Konağı ve Telgrafhaneyi görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce; Mustafa Paşa Camii, Arasta Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam görülüp, Eski Türk Çarşısında yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve Makedonya Meydanına çıkıyor, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, B. İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi görülerek yapacağımız yürüyüş turumuzu tamamlayarak, otelimize yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra geleneksel bir restoranda canlı Balkan Müziği eşliğinde akşam yemeği almak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Keyifli bir gece sonrasında, otelimize dönüyoruz. Konaklama Üsküp’teki otelimizde.


2. Gün: ÜSKÜP – KALKANDELEN – MANASTIR – RESNE - OHRİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz. İlk durağımız ülkenin dördüncü büyük şehri olan, Üsküp’e 40 kilometre mesafedeki Kalkandelen (Tetovo) olacak… 14. Yüzyılda Osmanlı topraklarına katılan şehirde, çiçek desenli bezemeleriyle ünlü, türünün nadide örneklerinden olan Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi Τekkesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında, Demir Hisar üzerinden Manastır (Bitola) kentine varıyor ve gezimizin en duygusal anlarını yaşayacağımız, Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından, Şirok Sokak’ı, Eleni Karinte’nin Evini, o çok bilinen türküye ilham olan “Manastır’ın ortasındaki” havuzu ve çeşmeyi, İshâkiye Camii, Yeni Camii, Bedesteni ve Türk Çarşısını görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından, programımızı tamamlayarak, Manastır’dan ayrılıyor ve Ohri’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Beyin memleketi olan Resne’de, Resneli Niyazi Bey Sarayını görerek, Ohri’ye ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohri’deki otelimizde.


3. Gün: OHRİ – St. NAUM - OHRİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Devamında, Ohri’ye dönüyor ve “Mavi İnci” adıyla bilinen ve Dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohri Gölü’nde isteyenlerle (ekstra) Tekne Turu’na katılıyoruz. Tekne turumuzun ardından, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Kiril Alfabesinin yaratıcıları Aziz Kiril ve Metodi, öğrencileri Aziz Naum ve Klemeus heykelleri, neoklasik tarzda inşa edilmiş Osmanlı dönemi evlerini, Ayasofya Kilisesi/Camiini, Antik Tiyatro, “Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohri Başpiskoposluk binası, Bizans dönemi Meryemana Kilisesi, Hacı Turgut Camii görülerek gezimizi tamamlıyoruz. Sonrasında, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş, “Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohri’nin üzerine düşmüş” tanımlaması ile ünlü ve Unesco'nun Kültür Mirası Listesindeki şehirde meşhur Ohri incilerinden mamul takılar başta olmak üzere alışveriş ve yemek için Türk Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohri’deki otelimizde.


4. Gün: OHRİ – ELBASAN – TİRAN – İŞKODRA –PODGORİCA / BUDVA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ohri’den ayrılıyor ve Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. Makedonya – Arnavutluk Sınır Kapısına ulaşıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Shkumbini Nehri vadisi boyunca ilerliyoruz. Yol güzergâhımızda, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan şehirlerinden olan Elbasan’da yapacağımız panoramik turun ardından, 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’a ulaşıyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde, kısa bir panoramik tur yapıyoruz. Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, İskender Bey Heykeli ve Meydanı görülerek yapacağımız turu takiben kentten ayrılıyoruz. Kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve 435 sene süren Osmanlı döneminde Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra'da tarihi kaleyi görerek Arnavutluk - Karadağ Sınır Kapısına ulaşıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini gerçekleştirerek, Adriyatik kıyılarıyla tanışıyoruz. Karadağ sahillerinin en gözde turistik destinasyonlarından olan Sveti Stefan Adasını görerek Budva’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Podgorica ya da Budva’daki otelimizde.

 


5. Gün: BUDVA – KOTOR - TREBİNJE (DUBROVNİK)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Budva’nın merkezinde Stari Grad (eski şehir merkezi), kale ve kale içinde bulunan Aziz Ioannis Katolik Kilisesini, Kutsal Üçleme Ortodoks Kilisesini ve diğer yapıları ilgili anlatımlar eşliğinde geziyor ve kısa bir serbest zaman veriyoruz. Budva’dan ayrılıyor ve yine Adriyatik’in sunduğu büyüleyici manzaraların tadını çıkarmaya devam ediyoruz. Tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a varıyoruz. Surlarla tahkim Kotor şehrindeki yürüyüş turumuzda birçok tarihi yapının yanı sıra Silah Meydanını, Tarihi Saat Kulesini, Utanç Sütununu, Aziz Triphon ve Aziz Nikola Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor turumuzu takiben, Kotor Körfezinin büyüleyici güzelliklerini ve Barbaros Hayrettin tarafından alınan tarihi Herceg Novi şehrini görüyoruz ve Karadağ – Bosna Hersek Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Trebinje’ye varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’deki otelimizde.

İsteyen Konuklarımızla Ekstra Dubrovnik Turu:  Arzu eden, Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizle otele yerleşmemizi takiben, Trebinje’den ayrılıyor, kısa bir yolculuk ile Bosna Hersek – Hırvatistan Sınır Kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştirerek Dubrovnik’e ulaşıyoruz.   Eski adı Ragusa olan, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki Ortaçağdan kalma eserleri ile ünlü şehrini geziyoruz. Korunaklı bir yarımada üzerine kurulu ve etkileyici surlarıyla göz alan bu tarihi kentte, görkemli şehir surlarının ve kapılarının, Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Sütunu, Aziz Blaise Kilisesi, Sponza Sarayı, Rektör Sarayı ve tarihi limanın görüleceği gezimizi tamamlıyoruz. Gezinti ve serbest akşam yemeği (misafirlerimize ait) için verilecek serbest zamanı takiben kentten ayrılıyoruz. Hırvatistan – Bosna Hersek Sınır Kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Trebinje’ye dönüyoruz. Konaklama Trebinje’deki otelimizde.


6. Gün: TREBİNJE – POÇİTEL – MOSTAR - SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, keyifli bir yolculuk ile, 1472 yılında Osmanlının eline geçmiş ve izlerini hala taşıyan POÇİTEL köyünü, otobüsümüzden panoramik olarak görüp, MOSTAR’a varıyoruz.  Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557 – 66 arasında Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü ile turumuza başlıyoruz. Eski Hamam, Sultan Selim Mescidi, Koski Mehmet Paşa Camii, Kuyumcular Çarşısı da görülerek turumuzu tamamlıyor ve serbest zaman veriyoruz. Mostar’dan ayrılarak, Balkan coğrafyasının dağlar ve nehirlerin süslediği nadide bir parçasında, görsel şölenlerle geçecek bir yolculuğun ardından, Bosna – Hersek’in başkenti Saraybosna’ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucu büyük tahribata uğramış olmakla birlikte güzelliğini halen büyük ölçüde korumaktadır. Saraybosna’daki panoramik şehir turumuzun sonunda aracımızdan iniyor ve yürüyüş turumuza başlıyoruz. Yürüyüş turumuza Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ve 1914’de I. Dünya Savaşının patlak vermesine sebep olan Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsünü görerek başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde Katolik Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Sinagog gibi eserleri, Türk bölümünde Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyor ve Saraybosna’nın sembolü olan Başçarşı’da serbest zaman veriyor ve ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’daki otelimizde.


7. Gün: SARAYBOSNA - BELGRAD

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. Romanya Dağının, doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından Bosna Hersek – Sırbistan Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Sırbistan’ın ovalık bölümünde kurulu tarıma yönelik organizasyonlarıyla dikkat çeken köylerini görerek, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaşıyoruz. Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen Belgrad, Pannonian Ovasının Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan bir kenttir. Parlamento, Eski saray, Ulusal Müze, Terazi Çeşmesi gibi görkemli yapıların, kentin ana meydanlarının ve gecenizi değerlendirmek için tercih edebileceğiniz bölgelerin görüleceği panoramik şehir turumuzun ardından, tarihi kenti yakından tanıyacağımız yürüyüş turumuzu yapmak üzere aracımızdan iniyoruz. Eski kentin Tuna ve Sava Nehirlerinin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Leopold ve Zindan Kapılarını, Tuna Nehri ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktayı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesini, Damat Ali Paşa Türbesini, Askeri Açık Hava Müzesini ve Fransa’ya Şükran Anıtını göreceğimiz yürüyüş turumuzun sonunda Belgrad’ın “İstiklal Caddesi” tadındaki Mihailova Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle Tuna ve Sava Nehirlerinin sularının karıştığı bu coğrafi anıtı içinden görmek üzere, tarihi Büyük Savaş Adası etrafında, Belgrad ziyaretinin bir vazgeçilmezi olarak, rehberimizin belirleyeceği saatte isteyenlerle ekstra 1 saatlik bir Tekne Turu yapıyoruz. Bu turumuz sırasında gerek eski gerekse yeni Belgrad’ı kentin her iki bölümünün de yüzünü döndüğü sulardan görme fırsatı buluyoruz. Tekne turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’daki otelimizde.


8. Gün: BELGRAD – İSTANBUL - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılıyor Belgrad Havaalanına (Nicola Tesla) gidiyoruz. Havalimanında check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat:11:05’de PEGASUS Havayollarına ait PC372 sefer sayılı uçuşu ile 13:50’de İstanbul’a ulaşıyoruz. Saat:16:25 PC2200 sefer sayılı uçuşu ile de 17:40 da İzmir’e varıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

* PEGASUS Hava Yolları ile İzmir- ÜSKÜP / BELGRAD-İzmir  uçak bileti,
* Programda Belirtilen Turlar, Transfer ve Ulaşımlar
* Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası transferleri
* Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli  
* 4* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması
* Otellerde 7 Sabah Kahvaltıları
* 7 Akşam Yemeği Otelde veya Yerel Restaurantlarda
* 1 Akşam Yemeği  Geleneksel Restaurant’ta Balkan Müziği eşliğinde verilecektir (7 Akşam yemeğinden bir tanesi)
* Gümrük vergileri
* Tüm  şehir giriş Ücretleri
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası

  

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Yurtdışı çıkış harcı bedeli- 15 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)
*Öğle Yemekleri
*Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
*İsteğe bağlı Ohrid Tekne Gezisi ( 10 €)
*İsteğe bağlı Belgrad Tekne Gezisi ( 10 €)
*İsteğe bağlı Dubrovnik  Şehir Turu  (40 €), Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir.
 Normal pasaportlu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir. Hırvatistan vizesi isteyen misafirlerimiz için vize ücretini sorunuz.
* İsteğe bağlı Dubrovnik Turuna katılanların Akşam Yemeği
*Her türlü otel ekstraları ve Yerel Restaurantta alınan  tüm içecekler
*65 Yaş üzeri  yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır. ( 30 €)

NOT:

»Dubrovnik  turuna katılmak isteyen kişilerin Hırvat vizesi alması gerekmektedir. Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
»Tur bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport gereklidir.
»Dubrovnik vizesi sadece Dubrovnik akşam turuna katılacak konuklarımız için geçerlidir. Bu turumuzda, Dubrovnik Turuna katılmayanlar, sadece geçerli pasoport yeterlidir.


FİYATLAR


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* PEGASUS Hava Yolları ile İzmir- ÜSKÜP / BELGRAD-İzmir  uçak bileti,
* Programda Belirtilen Turlar, Transfer ve Ulaşımlar
* Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası transferleri
* Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli  
* 4* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması
* Otellerde 7 Sabah Kahvaltıları
* 7 Akşam Yemeği Otelde veya Yerel Restaurantlarda
* 1 Akşam Yemeği  Geleneksel Restaurant’ta Balkan Müziği eşliğinde verilecektir (7 Akşam yemeğinden bir tanesi)
* Gümrük vergileri
* Tüm  şehir giriş Ücretleri
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası

 

*Yurtdışı çıkış harcı bedeli- 15 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)
*Öğle Yemekleri
*Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
*İsteğe bağlı Ohrid Tekne Gezisi ( 10 €)
*İsteğe bağlı Belgrad Tekne Gezisi ( 10 €)
*İsteğe bağlı Dubrovnik  Şehir Turu  (40 €), Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir. Normal pasaportlu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir. Hırvatistan vizesi isteyen misafirlerimiz için vize ücretini sorunuz.
*İsteğe bağlı Dubrovnik Turuna katılanların Akşam Yemeği
*Her türlü otel ekstraları ve Yerel Restaurantta alınan  tüm içecekler
*65 Yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır. ( 30 €)

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1- Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat    değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İzmir Academic Tour sorumlu tutulamaz
2-  İzmir Academic Tour gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3-İzmir Academic Tour kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
4-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
5- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.
6- Dubrovnik Turu Minimum 15 kişi olduğu takdirde gerçekleşecektir.
7- Yerel otoriteler tarafından veya farklı nedenlerden dolayı gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İzmir Academic Tour sorumlu tutulamaz.
8- İzmir Academic Tour yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak İzmir Academic Tour`un hiç bir sorumluluğu yoktur. İzmir Academic Tour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında İzmir Academic Tour’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
9 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan İzmir Academic Tour sorumlu değildir.
10 -Programda ekstra olarak belirtilen Dubrovnik Turu ve Tekne Turları yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından İzmir Academic Tour sorumlu tutulamaz. 
11- İzmir Academic Tour havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
12-Programda konaklamalarımızın tamamı 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye ‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir.
13- Balkanlarda Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
14-Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaport ile geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentamız programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
15-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
16-Tur programı İZMİR ACADEMİC TOUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
17- Bilgi; 4 Gün konaklamamızın Karadağ’ın başkenti Podgorica’da olması durumunda;  İşkodra sonrası kuzey Arnavutluk - Karadağ Sınır Kapısından geçilecek ve Sveti Stefan Adası ve bu bölgedeki Adriyatik kıyıları ertesi sabah görülerek, turumuzu gerçekleştireceğiz.
VİZE HAKKINDA BİLGİ: Yeşil Pasaport'a ve geçerli schengen olan pasaportlara vize uygulaması yoktur. Hırvatistan Vizesi için gerekli evraklar için  Acentamızdan isteyiniz…

  

OHAL Döneminde Yurt İçi ve Yurt Dışı Seyahatlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Ülkemizde 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL'in; seyahat engeli yaratıp yaratmadığı, dikkat etmeniz gereken noktalar ve bu durumun yurt içi/yurt dışı seyahat planlarınızı nasıl etkileyeceği konusunda kafanıza takılan ayrıntıların cevabını aşağıda bulabilirsiniz:


OHAL Döneminde Yurt İçi Seyahatleri ;


Kimliğinizi her daim yanınızda taşıyın. Üstte de belirttiğimiz gibi denetim ve kontrollerin sıklaştığı bu dönemde kimliğinizi yalnız tatile giderken değil, her an yanınızda bulundurmanız gerekli.
Kontroller sebebiyle; havaalanları, otogarlar ve tren garlarında eskiye nazaran çok daha uzun kuyruklar oluşabilir. Bu nedenle yurt içi yolculuklarınızda en az 2-3 saat öncesinden seyahat edeceğiniz noktada bulunmaya özen gösterin.


OHAL Döneminde Yurt Dışı Seyahatleri ;


Geçici bir süre için de olsa tüm kamu çalışanlarının, tüm kademelerdeki askeri personellerin, rektörler ve akademisyenlerin yurt dışına çıkışları kısıtlandı. Yurt dışına seyahat planı olanlar için uygulanan prosedürler aşağıdaki şekilde:
Yeşil pasaport sahipleri için havaalanlarındaki denetim artırıldı. Aktif olarak görev yapan devlet memurlarının ve bu kişilerin yeşil pasaport sahibi olan tüm yakınlarının, bağlı oldukları kurumdan aldıkları yurt dışına çıkış izinlerini gösteren ıslak imzalı belgeyi yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Yeşil pasaport sahibi emekliler ise vize ihlal bölümünde GBT denetiminden geçtikten sonra emeklilik belgelerini pasaport ve biletleri ile birlikte göstermeli.
Havaalanlarında aksayan uçuşlar ve artırılan güvenlik kontrolleri sebebiyle en az 4-5 saat öncesinden havaalanında bulunmanız gerekiyor.
Özel sektör çalışanları; kara-hava ve deniz sınırlarından çıkışlarda göstermek üzere, e-devlet hesaplarından kolayca ulaşabilecekleri `SGK bildirim 4A Hizmet dökümü' belgesini yanlarında bulundurmalı.
Bu dönemde bazı hava yolu şirketlerinin, belli ülkelere yapacakları uçuşları değiştirme ya da iptal etme ihtimalleri bulunuyor. Yolculuğunuz öncesinde mutlaka ilgili web sayfalarından ya da telefon numaralarından seyahatinizle ilgili gelişmeleri kontrol edin.
Normal pasaportlu vatandaşlar çalıştıkları iş yerine ait bir belge ve seyahatleri için iş yerinden izin aldıklarına dair bir yazı bulundurmalı. İşverenlerin ise sahip oldukları iş yeri belgelerini yanlarında bulundurması gerekiyor.
Yurt dışına çıkmak isteyen öğrenciler yanlarında öğrenci belgelerini bulundurmalı.
Herhangi bir yerde çalışmayan vatandaşlar sigortasından yararlandığı yakınlarının sigorta dökümlerini; emekli ya da bağkura bağlı olanlar ise sigorta dökümlerini yanlarında bulundurmaya özen göstermeli.
Asker emeklilerinin GBT'si için ayrı bir bölümle iletişime geçiliyor ve araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmazsa uçuşlarına izin verilmekte.
Gürcistan ve KKTC'ye gidecek vatandaşlar yukarıdaki evrakları yanında bulundurduğu sürece nüfus cüzdanları ile geçiş yapabilirler.


Uyarı: Yukarıda bulunan bilgiler değişmiş veya güncelliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir aksaklık yaşamamak için lütfen seyahatinizden belirli bir süre önce detaylı araştırmayı yapıp, acentenizden bilgi alınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 



Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

+902324632525

Benzer Turlar
ESKİŞEHİR TURLARI Sezon Boyunca
229.00 TL
'den itibaren
ESKİŞEHİR TURLARI Sezon Boyunca
Eskişehir`in en güzel otellerinden 5* TURUNÇ OTEL Y.P Konaklama
2 Gün -1 Gece / 23.09.2017
BURSA TURU-Uluabat Gölü-Gölyazı Köyü-Trilye-Mudanya-Cumalıkızık
249.00 TL
'den itibaren
BURSA TURU-Uluabat Gölü-Gölyazı Köyü-Trilye-Mudanya-Cumalıkızık
Bursa'da 5* ALMİRA TERMAL Otel'de Y.P. Konaklama ve Termal Keyfi
2 GÜN-1 GECE / 23.09.2017
OTOBÜSLE BALKANLAR( KLASİK PROGRAM) 2017 Sezonda
399.00
'den itibaren
OTOBÜSLE BALKANLAR( KLASİK PROGRAM) 2017 Sezonda
ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN..SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİ
9 Gün-9 Gece / 23.09.2017