BOZCAADA-ASSOS TURLARI Bozcaada Konaklamalı

ÇAPRAZ TATİL KÖYÜ Y.P.KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Bozcaadada ÇAPRAZ TATİL KÖYÜ Konaklama Ayrıcalığı ile...
Gezilecek Yerler:

Bozcaada-Assos-Kazdağları Altınoluk Köyü

Kalkış Noktaları: Sabah saat 06:00 ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü), 06:15 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 06:30 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 06:35 Alsancak(Gar Önü) 06:50 KARŞIYAKA’dan (Anıt-Yunuslar) 06:55 KARŞIYAKA’dan Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 07:00 KARŞIYAKA (Egepark) hareket ediyoruz
Geceleme: 2 Gün - 1 Gece
Konaklama: ÇAPRAZ TATİL KÖYÜ Y.P.KONAKLAMA
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 

BOZCAADA - ASSOS TURLARI

 

Bozcaada, Assos, Altınoluk Köyü


BOZCAADA ÇAPRAZ TATİL KÖYÜ’NDE Y.P KONAKLAMA

 

 

      TEK TARİH!    21-22 EKİM 2017   ŞOK FİYAT!!  259 TL  

   

( 2 GÜN-1 GECE )  KAÇIRILMAZ FIRSAT!!!  

  

1. Gün: BOZCAADA

Sabah saat 06:00 ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü), 06:15 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 06:30 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 06:35 Alsancak(Gar Önü)  06:50 KARŞIYAKA’dan (Anıt-Yunuslar) 06:55 KARŞIYAKA’dan Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 07:00 KARŞIYAKA (Egepark) hareket ediyoruz. Yolda alınacak extra sabah kahvaltısının ardından, EZİNE GEYİKLİ YÜKYERİ feribot iskelesinden, Mitolojik efsanelerde, adı sıkça geçen BOZCAADA’ya geçiyoruz. Adaya vardığımızda öğle yemeği için tavsiyelerde bulunarak serbest zamanımızı veriyoruz. İsteyenler balık menüsünden, öğle yemeğini Bozcaada Limanında veya Bozcaada’nın merkezindeki ara sokaklarda aperatif olarak alabilirler.  Öğle yemeğinin ardından adanın en huzurlu mevsimi olan sonbaharda Bozcaada’ yı keşfetmeye başlıyoruz. Adaya yaklaşırken ihtişamı ile göz kamaştıran Bozcaada Kalesi ile başlıyoruz turumuza. Boğazın hemen çıkışında olması ve anakaraya yakınlığı sebebiyle yüzyıllar boyunca istilaya açık bir yer olmuş ada. Üzerinde yaşayan medeniyetler ancak bu denli büyük bir kaleyle güvende hissetmişler kendilerini. Fenikelilere kadar inen tarihiyle kaleyi geziyoruz. Ardından Bozcaada’nın her köşesinde fotoğraf çekmek isteyeceğiniz sokaklarına vuruyoruz kendimizi. Mübadele yıllarına kadar Rumlar ve Türklerin yüzlerce yıldır barış içinde yaşadığı Bozcaada’da, şimdi bir elin parmakları kadar Rum kalmış, Kültürlerin kaynaştığı; Rum mimarisi evleri, tarihi kilisesi, üzüm bağları ve el değmemiş plaj ve koyları ile Bozcaada sizleri derinden etkileyecek. İlk yapılış tarihinin Venedikliler zamanına kadar uzandığı düşünülen Bozcaada’daki Rum Ortodoks kilisesini ve Çan kulesini görüyoruz. Sonrasında aracımızla beraber Ada’nın meşhur Ayazma plajına hareket ediyoruz. Ayazma plajına inerken, Aya Paraskevi Manastırını görüyoruz. Burada aldığımız serbest zamanın ardından deniz kenarında bulunan otelimize gidiyoruz. Dileyenler akşam yemeği sonrası ada merkezinde keyifli anların tadını çıkartabilirler. Konaklama ve akşam yemeği Çapraz Tatil Köyü’nde .. http://www.capraz.com.tr/

 


2. Gün: BOZCAADA - ASSOS - KAZDAĞLARI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Geyikli limanına dönüyoruz. ASSOS’u ziyaret ediyoruz. Burada Aristotales ve Assos Antik Kenti hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Antik tiyatro, Nekropol Akropol, Murat Hüdavendigar Camii, Osmanlı kale kalıntıları ve Kale surları, Athena Tapınağı ile Felsefe okulunu geziyoruz. Sonra asıl şehrin yerleştiği bir Pers savaş tanrısından ismini alan Behramkale köyünü gezerek karadut suyunun tadına bakıyoruz. bölge halkının el işi göz nuru işlemeleri ve yöresel limon kekiği alışveriş yaptıktan sonra pırıl, pırıl denizi ile ünlü Anadolu’nun en eski ticaret limanlarından birisi olan Asoss antik limanda öğle yemeği molası veriyoruz. İsveç Alplerinden sonra dünyanın en bol oksijenli Kazdağları’nın, ALTINOLUK KÖYÜ’ne uğruyoruz. Tarihi Abdullah Konağı’nı görüyoruz  ve  Edremit körfezi manzarasını seyrederek, fotoğraf molası veriyoruz.   Bu şirin köyde, köy kahvesinde kahve molası vererek yürüyüşler yapıyoruz. Ardından,  yolda alacağımız molaların ardından güzel şehrimiz İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’de olmayı planlıyoruz..

 DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* ÇAPRAZ TATİL KÖYÜ’NDE 1 GECE Y.P. KONAKLAMA 
* LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
* PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ 
* SİGORTA

 

* MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
* OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
* ÖĞLE YEMEKLERİ
* YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTIS I
* FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETİ
* BEHRAMKALE’de MİNİBÜS ÜCRETİ

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Acenta ve Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır.  Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
ÖZEL KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (Otobüsle)
Erken rezervasyon Fırsatı
1149.00 TL
'den itibaren
ÖZEL KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (Otobüsle)
2 Gün AYDER YAYLASI, ARTVİN, ELEVİT YAYLASI, ŞİMŞİR ORM. MENÇUNA ŞELALESİ...
8 Gün - 8 Gece / 29.07.2018
KLASİK KARADENİZ VE YAYLALARI TURU (Otobüsle)
Erken Rezervasyon Fırsatı
899.00 TL
'den itibaren
KLASİK KARADENİZ VE YAYLALARI TURU (Otobüsle)
Boydan Boya Karadeniz Turu...Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili
7 Gün - 7 Gece / 07.09.2018
KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (İlave Tarih 23-30 Temmuz)
Yer müsaitliği bulunmamakta...
1149.00 TL
'den itibaren
KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (İlave Tarih 23-30 Temmuz)
Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir…3 Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program..
8 Gün 8 Gece / 23.07.2018