SAKIZ ADASI TURLARI (Her Hafta Sonu)

3* VE 4* DENİZ MANZARALI KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

4* CHANDRIS OTEL Taverna+Turlar+ Otel Transferler+Vergiler+Feribot Hepsi Dahil
Gezilecek Yerler:

SAKIZ ADASI/ARMOLIA-MESTA-PYRGI

Kalkış Noktaları: Saat: 06:35 KARŞIYAKA (Bostanlı İskele) Saat: 06:40 KARŞIYAKA (Yunuslar, Anıt), Saat: 06:55’de LOZAN (Atatürk Lisesi Önü) Saat: 07:05’de KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) Saat: 07:15’de GÖZTEPE İSKELESİ Saat: 07:20’de ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü)
Geceleme: 2 Gün-1 Gece
Konaklama: 3* VE 4* DENİZ MANZARALI KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

  SAKIZ ADASI TURLARI   

3* VE 4* DENİZ MANZARALI  KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...

DİKKAT !!! EXTRA SÜRPRİZ İLAVELER OLMAKSIZIN…

TAVERNA ( YEMEKLİ LİMİTLİ İÇKİLİ ) + GÜNEY ADA TURU +
GİDİŞ+DÖNÜŞ FERİBOT BİLETLERİ+ OTEL TRANSFERLERİ+LİMAN VERGİLERİ HEPSİ DAHİL
 

ŞOK PROMOSYON FİYATLA: 

20.TUR 19-20 Ağustos 21.TUR 26-27 Ağustos 22.TUR 9-10 Eylül 23.TUR  16-17 Eylül 24.TUR 23-24 Eylül 25.TUR 30 Eylül -1EKİM 26.TUR 7*8 Ekim

 

 

 

1. Gün: SAKIZ ADASI(Serbest Zaman)VE TAVERNA (Limitsiz İçkili Fiyata Dahil)

Saat: 08:15 ÇEŞME GÜMRÜK’te, kendi imkanlarıyla gelen veya servisimizi kullanan siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Kısa Pasaport/kontrol işlemlerinden sonra, feribotumuzla yaklaşık 40 dakikalık ,hızlı feribotumuzu seçen(+5 € ekstra) misafirlerimizle 20 dakikalık bir deniz  keyfi yaşayarak, komşumuz Yunanistan’ın nadide adalarından biri olan SAKIZ  Adasına varıyoruz. Adından da anlaşılacağı üzere, Sakız ağaçlarıyla bilinen bu güzel adaya varışımızın ardından, transfer aracımız bizi karşılıyor ve bavullarımızı seçtiğimiz otelimize yerleşiyoruz. Akşam alınacak taverna gecesinin yorucu geçeceğinide düşünerek dileyenler istirahate çekilebilir;dileyenler ise otelimizden yürüme mesafesinde bulunan,  Yunanca tepe anlamına gelen adını özelliğinden alan  VUNAKİ MEYDANI, Halk Bahçesi, Aya Iakovos Kilisesi,  Homeros Kültür Merkezi, Sakız adasının Osmanlı himayesinde yapılan ve diğer adıyla Mermer Çeşme olarak adlandırılan  Melek Paşa Çeşmesi ve Adanın günümüze kadar gelmiş, minaresi adaya gelirken uzaktan da fark edilen, Abdülmecit tarafından yapılan Mecidiye Camii görebileceğimiz yerler arasında... Sonrasında, Osmanlı dönemi izlerini taşıyan ve günümüzde hala içinde insanların yaşıyor olması gibi  önemli özelliği olan tarihi KALE 'yi gezebilir, hemen  yakınında yer alan 1822 yılında Yunan kurtuluş mücadelesi sırasında, kaptan gemisi Kanari tarafından havaya uçurulan KAPTAN ALİ PAŞA'nın mezarını da ziyaret edebilirler. Ayrıca adanın çarşı merkezinde sakız, sakız likörü, şekerlemeler, sakız kurabiyesi vb. alış veriş yapabilir ve cafelerinde keyifli saatler geçirebilirler.Turumuzun bu ilk gününde yakınlarınızla aldığınız serbest zaman dahil Taverna buluşmamıza kadar Rehber refakati bulunmamaktadır. Daha sonra, tercih ettiğimiz Otelimize geçerek, akşam Taverna için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Akşam saatlerinde hep beraber hazırlanıp eğlenceli bir vakit geçirmek, leziz ada mutfağının tadına bakmak üzere görevlimiz eşliğinde Yunan eğlencesiyle ünlü Tavernamıza gidiyoruz. (FİYATA DAHİL) Limitsiz yerli içecekleri ve ünlü Greek salatası, mastelosu, tzaziki, kalamar ve chees pies tabaklarıyla donatılmış ana yemeğiyle, tatlı veya meyve ikramlarıyla zenginleştirilmiş, unutulmaz bir Taverna gecesi yaşıyoruz. Geç saatlere kadar süren gecemizin ardından konaklamamız otelimizde. 


2. Gün: SAKIZ ADASI GÜNEY BÖLGESİ TURU(Armolia-Mesta-Pirgi)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından,  rehberimiz eşliğinde (fiyata dahil) Sakız Adasının en görkemli gezilecek bölgesi olan GÜNEY BÖLGESİ Turuna çıkıyoruz. Zeytinliklerden, sakız ağacı tarlalarından geçerek,  Adanın en büyük geçim kaynağı olan, damla sakızının (mastic) üretildiği köylere doğru yol alıyoruz. Bu bölge ‘‘Mastikohorya’’ olarak biliniyor, yani sakız bölgesi…  İlk durağımız  PYRGİ. Adını köyün meydanında bulunan kaleden alan, en büyük ve en güzel köylerden biri.. Köyün en önemli özelliği ise sahip olduğu kendisine münhasır mimarisi… Köyün dar sokaklarında gezerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Ardından,  diğer popüler Orta Çağ köyü olan MESTA’ya geçiyoruz.  Adanın dokusunu korumuş en güzel ortaçağ köyü burası. Daracık sokakları ve bitişik evleriyle Mesta’nın, kalbinde yer alan, Eski Taxiarchis Kilisesi 1794’de yapılmış. İstanbul ve Kudüs’ten gelmiş Meleklerden Mikael ve Gabriel’in gümüş kaplamalı ikonaları görmeye değer. Orta Çağ evlerini bolca resimleyebileceğimiz bu gezimizden sonra, Paşa Limanı’nda, Rehberimizin tavsiyeleri doğrultusunda  (isteyenlerle extra) lezzetli ve taze balık ürünleriyle, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra, Çömlek yapımı ve seramik atölyeleriyle ünlü köy olan ARMOLİA’ya  geçiyoruz. El işçiliğinin maharetli ustalarını ve atölyelerini görebileceğimiz , seramik alış-verişi yapabileceğimiz bu durağımızdan sonra, SAKIZ LİMANI’na hareket ediyoruz. Pasaport kontrolüne geçip, feribotumuzdaki yerlerimizi alarak, kısa bir deniz seyahatinden sonra, ÇEŞME Ulusoy Limanına varıyoruz. Transfer hizmetinden yararlanan ve kendi araçlarıyla gelen misafirlerimizle bir dahaki ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyor;İzmir'e doğru yol alıyoruz. DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* SAKIZ ADASONDA SEÇTİĞİNİZ 3* VEYA 4* OTEL'DE 1 GECE  KONAKLAMA
* SAKIZ ADASONDA SEÇTİĞİNİZ 3* VEYA 4* OTEL'DE SABAH  KAHVALTISI
* AKŞAM TAVERNA EĞLENCESİ (YEMEKLİ+LİMİTSİZ YERLİ İÇKİLİ)
* GÜNEY SAKIZ TURU (MESTA - PİRGİ – ARMOLIA)
* ÇEŞME – SAKIZ – ÇEŞME FERİBOT BİLETLERİ
* LİMAN VERGİLERİ
* TÜRKÇE REHBERLİK
* LİMAN-OTEL TRANSFERİ

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE ALINAN EKSTRA İÇECEKLER
* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
* YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )
* VİZE ÜCRETİ 120 € (Vizesi olanlar ve Yeşil Pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir.

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1-İzmir Academic Tour hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 

2-Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

3-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

4-Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında İzmir Academic Tour’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

5-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

6-Tur programı İzmir Academic Tour Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

7- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İzmir Academic Tour sorumlu tutulamaz.

8- İzmir Academic Tour yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak İzmir Academic Tour`un hiç bir sorumluluğu yoktur. İzmir Academic Tour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında İzmir Academic Tour’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

9 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan İzmir İzmir Academic Tour sorumlu değildir.

10- Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

11 -Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

12-Gezi süresi 10 gündür. Otel konaklaması 8 Gece’dir. 

13- Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

OHAL DÖNEMİ SÜRESİNCE

Yeşil ve Gri pasaport sahiplerinin dikkatine!

Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) damgalı pasaport bulunan misafirlerimizin;
 
• Devlet memurluğundan emekli olanlar;
Emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz ederek yurt dışına çıkış yapabilmektedirler, Sadece emekli emniyet teşkilatı mensubu ile eş ve çocuklarından yurtdışına çıkmalarına b ir mani olmadığına dair belge istenecektir.

• Aktif/ görevde bulunan Devlet memurları ; Bağlı oldukları kurum ve kuruluşlardan alacakları  ‘ ’yurt dışına çıkışlarında sakınca yoktur’’ yazılı bir belgeyi ibraz ederek yurtdışına çıkış yapabilmektedirler. Belge ibraz edemeyenlerin yurt dışına çıkışlarına müsaade edilmemektedir.

• Eşinden veya ailesinden dolayı  yeşil pasaport sahipleri ( ev hanımı, öğrenci, özel sektörde çalışan ve diğerleri); Eşinden , Anne-Babasından dolayı yeşil /gri pasaportlu olan misafirlerin, ebeveynlerinin/ eşlerinin kurumlarından , Yurtdışına çıkmalarına mani olmadığına dair, eş ve çocuklarının isminin yazdığı ve çalışanın hakkından dolayı ‘pasaport hamili olduğu’ şeklinde yazı alarak yurtdışına çıkış yapabilmektedirler.
Bu belgeye ilave olarak; ebeveynlerinden dolayı yeşil pasaport sahibi olan çocuklar için  ayrıca eğer öğrenci iseler, Milli Eğitim Bakanlığından öğrenci olduğuna dair ıslak imza ve kaşeli yazıda  almaları gerekmektedir.

*Kamu çalışanlarının hakkından dolayı pasaport (hususi veya hizmet) alan memur olmayan eş ve çocuklar için, çalışanın kurumundan alacağı ‘’kurumumuzda görevli çalışanımızın yurtdışına çıkmasında mahsur olmadığı, eş ve çocuklarının çalışanın hakkından dolayı pasaport hamili olduğu’’ şeklinde yazı ile gelenlerin yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacak, belgesi olmayanların çıkış işlemleri yapılmayacaktır

• Emekli eşinden veya ailesinden dolayı yeşil pasaport sahipleri ( ev hanımı, öğrenci , özel sektörde çalışanı ve diğerleri); Emekli oldukları kurumdan temin edilecek belge ile yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.

• Emekli Emniyet Teşkilatı Mensupları 01.01.2014 tarihinden önce emekli olanlar, emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz edenlerin ya da sistem üzerinden emekli veya görevinden kendi isteğiyle ayrılmış olduğu anlaşılanların yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacak. Emekli eş ve çocukları ile görevinden kendi isteğiyle ayrılmış kişilerin eş ve çocukları da yine sistem üzerinden kontrol edilerek yurt dışına çıkışlarına normal olarak yapılacak. 01.01.2014 tarihinden sonra emekli olan veya görevinden kendi isteğiyle ayrılmış sayılanlar, ikametinin bağlı bulunduğu Emniyet Müdürlükleri/Personel Şube Müdürlükleri’nden İl Emniyet Müdürü’nün/veya yetkili kılacağı kişinin bilgisi dahilinde alacakları yurtdışına çıkmalarına mahsuru olmadığına dair belge ile yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacak

K.K.T.C. seferlerimize katılmak isteyen umumi pasaport ve kimlik kartı ile seyahat etmek isteyen misafirlerimiz ;
• Devlet memurluğundan emekli olanlar; Emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz ederek yurt dışına çıkış yapabilmektedirler. Sadece emekli emniyet teşkilatı mensubu ile eş ve çocuklarından yurtdışına çıkmalarına engel bir durum olmadığına dair belge istenecektir.

Aktif/ görevde bulunan Devlet memurlar;Bağlı oldukları kurum ve kuruluşlarda yurt dışına çıkışlarında sakınca olmadığına dair belge ibraz edenler, yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.
 
Devlet memuru olmayan misafirlerimiz;
Devlet memuru olmadıklarını belgeleyenler ( mesleği ile ilgili kimlik kartı – SGK/ Bağkur’dan alınan belge – çalışmakta olduğu firmadan görev belgesi) yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.
** Yeşil pasaport sahibi tüm misafirlerinizin çalıştıkları kurumdan SGK Bildirgelerini ve izinli olduklarına belirten izin kağıtlarını ıslak imza ve kaşeli yanlarında bulunmaları gerekmektedir. (Örn : Doktor ise, çalıştığı hastane ve Sağlık Bakanlığından, öğretmen ise okuldan ve aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan vb. )
** Normal pasaport sahiplerinin
de yanlarında SGK Bildirgelerini ve çalıştıkları kurumdan izinli olduklarına dair  ıslak imza ve kaşeli belge yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
** Emekli misafirlerimizin Emekli kartlarının yanlarında olması ve ibraz edilmesi gerekmektedir.
** Yurtdışı çıkış harç pulunuzu almayı unutmayınız.
** Güvenlik noktalarında, el bagajınız likitler ve diğer yasaklı maddelere karşı kontrol edilecektir.
** Havayolunun uçağa biniş kapısının değişebileceğini göz önüne alarak uçağa gitmeden lütfen kontrol ediniz. Bu sebepten oluşabilecek olumsuzluklar misafirlerimizin sorumluluklarındadır.
** Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı rica ederiz. Unutulan eşyaların her türlü sorumluluğu misafirlerimize ait olup, Acentemiz unutulan eşyaların bulunmasından ve getirilmesinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bulunan eşyalar bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile misafirlerimize gönderilecektir.
** Yeşil pasaport sahibi ve umumi(normal) pasaport sahibi devlet memuru misafirlerimizin uçuştan 4 saat önce havalimanında bulunmaları gerekmektedir.
SGK sistemi üzerinden yapılan kontroller neticesine göre memur olmayanların yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacaktır.

OHAL kapsamında devlet memuru normal pasaportlu ve devlet memuru yeşil pasaportlu olan yolcularınız için gereken evrakları almaları dışında kendileri pasaportlarının iptal olup olmadığını kontrol ettirmeleri gerekmektedir. Kontroller esnasında doğacak olan engellemelerden dolayı tur bedellerinde her hangi bir iade yapılamamakta;sigorta işlemleri bu konuda koruyucu olamamaktadır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
UŞAK ULUBEY KANYON TURU  - KULADOKYA Ve KULA EVLERİ
70.00 TL
'den itibaren
UŞAK ULUBEY KANYON TURU - KULADOKYA Ve KULA EVLERİ
Ulaşım+Rehberlik+Çevre Gezileri PAZAR GÜNÜ 22 Temmuz 2018
Günübirlik / Günü
AŞIKLAR ŞELALESİ, DİKİLİ Ve ESKİ FOÇA TURU
70.00 TL
'den itibaren
AŞIKLAR ŞELALESİ, DİKİLİ Ve ESKİ FOÇA TURU
Ulaşım+Rehberlik+Çevre Gezileri PAZAR GÜNÜ 22 Temmuz 2018
Günübirlik / Günü
KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (İlave Tarih 23-30 Temmuz)
Yer müsaitliği bulunmamakta...
1149.00 TL
'den itibaren
KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (İlave Tarih 23-30 Temmuz)
Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir…3 Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program..
8 Gün 8 Gece / 23.07.2018