SAKIZ ADASI TURLARI (Her Hafta Sonu)
3* VE 4* DENİZ MANZARALI KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

Arkadaşlarınızla Paylaşın

SAKIZ ADASI TURLARI (Her Hafta Sonu)

TUR GENEL TANIMI

4* CHANDRIS OTEL Taverna+Turlar+ Otel Transferler+Vergiler+Feribot Hepsi Dahil
Gezilecek Yerler: SAKIZ ADASI/ARMOLIA-MESTA-PYRGI
Kalkış Noktaları: Saat: 06:35 KARŞIYAKA (Bostanlı İskele) Saat: 06:40 KARŞIYAKA (Yunuslar, Anıt), Saat: 06:55’de LOZAN (Atatürk Lisesi Önü) Saat: 07:05’de KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) Saat: 07:15’de GÖZTEPE İSKELESİ Saat: 07:20’de ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü)
Geceleme: 2 Gün-1 Gece
Konaklama: 3* VE 4* DENİZ MANZARALI KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE
Tarihler: 29 Temmuz • 05, 12, 19, 26 Ağustos
139.00 €'den itibaren
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
139.00 €
KİŞİ | GECE
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
 

SAKIZ ADASI TURLARI

 

3* VE 4* DENİZ MANZARALI  KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...

 

DİKKAT !!! EXTRA SÜRPRİZ İLAVELER OLMAKSIZIN…

 

TAVERNA ( YEMEKLİ LİMİTSİZ İÇKİLİ) + GÜNEY ADA TURU +
GİDİŞ+DÖNÜŞ FERİBOT BİLETLERİ+ OTEL TRANSFERLERİ+LİMAN VERGİLERİ HEPSİ DAHİL

 

ŞOK PROMOSYON FİYATLA: 109 Euro

(İsteyenlere İzmir+Çeşme+İzmir Transfer İmkanı 20 Euro)

 

15. TUR 15-16 Temmuz 16. TUR  22-23 Temmuz 17. TUR 29-30 Temmuz 18. TUR 5-6 Ağustos  19.TUR 12-13 Ağustos 20.TUR 19-20 Ağustos

 

1. Gün: SAKIZ ŞEHİR TURU VE TAVERNA (Limitsiz İçkili Fiyata Dahil)

(İsteyenlere Transfer İmkanı ile) Saat: 06:35 KARŞIYAKA (Bostanlı İskele) Saat: 06:40 KARŞIYAKA (Yunuslar, Anıt),  Saat: 06:55’de LOZAN (Atatürk Lisesi Önü)  Saat: 07:05’de KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) Saat: 07:15’de GÖZTEPE İSKELESİ  Saat: 07:20’de ÜÇKUYULAR  (Opet Benzin İstasyonu Önü) siz değerli konuklarımızı alarak ÇEŞME’ye hareket ediyoruz. 08:30 ÇEŞME GÜMRÜK’te, kendi araçlarıyla gelen misafirlerimizle buluşuyoruz. Kısa  Pasaport /kontrol işlemlerinden sonra, feribotumuzla yaklaşık  45 dakikalık bir deniz  keyfi yaşayarak, komşumuz Yunanistan’ın nadide adalarından biri olan SAKIZ  Adasına varıyoruz.  Adından da anlaşılacağı üzere, Sakız ağaçlarıyla bilinen bu güzel adaya varışımızın ardından,  transfer aracımız bizi karşılıyor ve bavullarımızı konaklayacağımız 4* CHANDRİS Otelimize yerleşiyoruz. Akşam alınacak taverna gecesinin yorucu geçeceğinide düşünerek dileyenler istirahate çekilebilir;dileyenler ise otelimizden yürüme mesafesinde bulunan,  Yunanca tepe anlamına gelen adını özelliğinden alan  VUNAKİ MEYDANI, Halk Bahçesi, Aya Iakovos Kilisesi,  Homeros Kültür Merkezi, Sakız adasının Osmanlı himayesinde yapılan ve diğer adıyla Mermer Çeşme olarak adlandırılan  Melek Paşa Çeşmesi ve Adanın günümüze kadar gelmiş, minaresi adaya gelirken uzaktan da fark edilen, Abdülmecit tarafından yapılan Mecidiye Camii görebileceğimiz yerler arasında... Sonrasında, Osmanlı dönemi izlerini taşıyan ve günümüzde hala içinde insanların yaşıyor olması gibi  önemli özelliği olan tarihi KALE 'yi gezebilir, hemen  yakınında yer alan 1822 yılında Yunan kurtuluş mücadelesi sırasında, kaptan gemisi Kanari tarafından havaya uçurulan KAPTAN ALİ PAŞA'nın mezarını da ziyaret edebilirler. Ayrıca adanın çarşı merkezinde sakız, sakız likörü, şekerlemeler, sakız kurabiyesi vb. alış veriş yapabilir ve cafelerinde keyifli saatler geçirebilirler. Daha sonra, yürüme mesafesindeki 4*CHANDRİS Otelimize geçerek, akşam Taverna için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Akşam saatlerinde hep beraber hazırlanıp eğlenceli bir vakit geçirmek, leziz ada mutfağının tadına bakmak üzere Yunan eğlencesiyle ünlü Tavernamıza gidiyoruz. (FİYATA DAHİL) Limitsiz yerli içecekleri ve ünlü Greek salatası, mastelosu, tzaziki, kalamar ve chees pies tabaklarıyla donatılmış ana yemeğiyle, tatlı veya meyve ikramlarıyla zenginleştirilmiş, unutulmaz bir Taverna gecesi yaşıyoruz. Geç saatlere kadar süren gecemizin ardından konaklamamız otelimizde. 


2. Gün: SAKIZ GÜNEY ADA TURU

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından,  rehberimiz eşliğinde (fiyata dahil) Sakız Adasının en görkemli gezilecek bölgesi olan GÜNEY BÖLGESİ Turuna çıkıyoruz. Zeytinliklerden, sakız ağacı tarlalarından geçerek,  Adanın en büyük geçim kaynağı olan, damla sakızının (mastic) üretildiği köylere doğru yol alıyoruz. Bu bölge ‘‘Mastikohorya’’ olarak biliniyor, yani sakız bölgesi…  İlk durağımız  PYRGİ. Adını köyün meydanında bulunan kaleden alan, en büyük ve en güzel köylerden biri.. Köyün en önemli özelliği ise sahip olduğu kendisine münhasır mimarisi… Köyün dar sokaklarında gezerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Ardından,  diğer popüler Orta Çağ köyü olan MESTA’ya geçiyoruz.  Adanın dokusunu korumuş en güzel ortaçağ köyü burası. Daracık sokakları ve bitişik evleriyle Mesta’nın, kalbinde yer alan, Eski Taxiarchis Kilisesi 1794’de yapılmış. İstanbul ve Kudüs’ten gelmiş Meleklerden Mikael ve Gabriel’in gümüş kaplamalı ikonaları görmeye değer. Orta Çağ evlerini bolca resimleyebileceğimiz bu gezimizden sonra, Paşa Limanı’nda, Rehberimizin tavsiyeleri doğrultusunda  (isteyenlerle extra) lezzetli ve taze balık ürünleriyle, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra, Çömlek yapımı ve seramik atölyeleriyle ünlü köy olan ARMOLİA’ya  geçiyoruz. El işçiliğinin maharetli ustalarını ve atölyelerini görebileceğimiz , seramik alış-verişi yapabileceğimiz bu durağımızdan sonra, SAKIZ LİMANI’na hareket ediyoruz. Pasaport kontrolüne geçip, feribotumuzdaki yerlerimizi alarak, kısa bir deniz seyahatinden sonra, ÇEŞME Ulusoy Limanına varıyoruz. Bizleri bekleyen aracımıza yerleşip İZMİR’e alındığımız noktalara bırakılmak ve bir dahaki ACADEMİC TOUR organizasyonunda siz değerli gezginlerimizle buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
29.07.2017 CHANDRIS HOTEL 4*139.00 €172.00 € 139.00 €3 - 12 Yaş 99.00 €-Taksitler »
19.08.2017 CHANDRIS HOTEL 4*139.00 €172.00 € 139.00 €3 - 12 Yaş 99.00 €-Taksitler »


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* SAKIZ ADASONDA SEÇTİĞİNİZ 3* VEYA 4* OTEL'DE 1 GECE  KONAKLAMA
* SAKIZ ADASONDA SEÇTİĞİNİZ 3* VEYA 4* OTEL'DE SABAH  KAHVALTISI
* AKŞAM TAVERNA EĞLENCESİ (YEMEKLİ+LİMİTSİZ YERLİ İÇKİLİ)
* GÜNEY SAKIZ TURU (MESTA - PİRGİ – ARMOLIA-PAŞALİMANI)
* ÇEŞME – SAKIZ – ÇEŞME FERİBOT BİLETLERİ
* LİMAN VERGİLERİ
* TÜRKÇE REHBERLİK
* LİMAN-OTEL TRANSFERİ

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE ALINAN EKSTRA İÇECEKLER
* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
* YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )
* 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN 10 EURO SÜRPRİM ALINACAKTIR.
* İSTEĞE BAĞLI İZMİR+ÇEŞME+İZMİR TRANSFER
* VİZE ÜCRETİ 120 € (Vizesi olanlar ve Yeşil Pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir.
* KAPI VİZESİ 55 €
* KAPI VİZESİ UYGULAMASI BAŞLAMIŞTIR.LÜTFEN YAPILACAK İŞLEMLER İLE İLGİLİ ACENTEMİZDEN 1 HAFTA ÖNCEDEN BİLGİ ALINIZ.

Hareket Tarihi ve Saatleri

29 Temmuz • 05, 12, 19, 26 Ağustos

TUR NOTLARI

1-İzmir Academic Tour hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 

2-Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

3-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

4-Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında İzmir Academic Tour’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

5-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

6-Tur programı İzmir Academic Tour Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

7- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İzmir Academic Tour sorumlu tutulamaz.

8- İzmir Academic Tour yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak İzmir Academic Tour`un hiç bir sorumluluğu yoktur. İzmir Academic Tour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında İzmir Academic Tour’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

9 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan İzmir İzmir Academic Tour sorumlu değildir.

10- Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

11 -Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

12-Gezi süresi 10 gündür. Otel konaklaması 8 Gece’dir. 

13- Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

OHAL Döneminde Yurt İçi ve Yurt Dışı Seyahatlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Ülkemizde 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL'in; seyahat engeli yaratıp yaratmadığı, dikkat etmeniz gereken noktalar ve bu durumun yurt içi/yurt dışı seyahat planlarınızı nasıl etkileyeceği konusunda kafanıza takılan ayrıntıların cevabını aşağıda bulabilirsiniz:

 

OHAL Döneminde Yurt İçi Seyahatleri ;

 

Kimliğinizi her daim yanınızda taşıyın. Üstte de belirttiğimiz gibi denetim ve kontrollerin sıklaştığı bu dönemde kimliğinizi yalnız tatile giderken değil, her an yanınızda bulundurmanız gerekli.

Kontroller sebebiyle; havaalanları, otogarlar ve tren garlarında eskiye nazaran çok daha uzun kuyruklar oluşabilir. Bu nedenle yurt içi yolculuklarınızda en az 2-3 saat öncesinden seyahat edeceğiniz noktada bulunmaya özen gösterin.

 

OHAL Döneminde Yurt Dışı Seyahatleri ;

 

Geçici bir süre için de olsa tüm kamu çalışanlarının, tüm kademelerdeki askeri personellerin, rektörler ve akademisyenlerin yurt dışına çıkışları kısıtlandı. Yurt dışına seyahat planı olanlar için uygulanan prosedürler aşağıdaki şekilde:

Yeşil pasaport sahipleri için havaalanlarındaki denetim artırıldı. Aktif olarak görev yapan devlet memurlarının ve bu kişilerin yeşil pasaport sahibi olan tüm yakınlarının, bağlı oldukları kurumdan aldıkları yurt dışına çıkış izinlerini gösteren ıslak imzalı belgeyi yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Yeşil pasaport sahibi emekliler ise vize ihlal bölümünde GBT denetiminden geçtikten sonra emeklilik belgelerini pasaport ve biletleri ile birlikte göstermeli.

Havaalanlarında aksayan uçuşlar ve artırılan güvenlik kontrolleri sebebiyle en az 4-5 saat öncesinden havaalanında bulunmanız gerekiyor.

Özel sektör çalışanları; kara-hava ve deniz sınırlarından çıkışlarda göstermek üzere, e-devlet hesaplarından kolayca ulaşabilecekleri `SGK bildirim 4A Hizmet dökümü' belgesini yanlarında bulundurmalı.

Bu dönemde bazı hava yolu şirketlerinin, belli ülkelere yapacakları uçuşları değiştirme ya da iptal etme ihtimalleri bulunuyor. Yolculuğunuz öncesinde mutlaka ilgili web sayfalarından ya da telefon numaralarından seyahatinizle ilgili gelişmeleri kontrol edin.

Normal pasaportlu vatandaşlar çalıştıkları iş yerine ait bir belge ve seyahatleri için iş yerinden izin aldıklarına dair bir yazı bulundurmalı. İşverenlerin ise sahip oldukları iş yeri belgelerini yanlarında bulundurması gerekiyor.

Yurt dışına çıkmak isteyen öğrenciler yanlarında öğrenci belgelerini bulundurmalı.

Herhangi bir yerde çalışmayan vatandaşlar sigortasından yararlandığı yakınlarının sigorta dökümlerini; emekli ya da bağkura bağlı olanlar ise sigorta dökümlerini yanlarında bulundurmaya özen göstermeli.

Asker emeklilerinin GBT'si için ayrı bir bölümle iletişime geçiliyor ve araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmazsa uçuşlarına izin verilmekte.

Gürcistan ve KKTC'ye gidecek vatandaşlar yukarıdaki evrakları yanında bulundurduğu sürece nüfus cüzdanları ile geçiş yapabilirler.

Uyarı: Yukarıda bulunan bilgiler değişmiş veya güncelliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir aksaklık yaşamamak için lütfen seyahatinizden belirli bir süre önce detaylı araştırmayı yapıp, acentenizden bilgi alınız.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

+902324632525

Benzer Turlar
KARADENİZ ve YAYLALARI Otobüsle ÖZEL PROGRAM (Bayram ve Sezon)
1299.00 TL
'den itibaren
KARADENİZ ve YAYLALARI Otobüsle ÖZEL PROGRAM (Bayram ve Sezon)
2 Gün AYDER YAYLASI, ARTVİN, KAÇKARLAR, ELEVİT YAYLASI, ŞİMŞİR ORM., MENÇUNA ŞELALESİ
9 GÜN / 29.07.2017
KARADENİZ ve YAYLALARI Otobüsle KLASİK PROGRAM (Bayram ve Sezon)
1099.00 TL
'den itibaren
KARADENİZ ve YAYLALARI Otobüsle KLASİK PROGRAM (Bayram ve Sezon)
YAYLA KONAKLAMALI, ARTVİN ve MENÇUNA ŞELALELİ PROGRAM
8 Gün / 28.07.2017
UÇAKLA DOĞU KARADENİZ ve YAYLALARI Macahel li (Bayram  ve Sezonda)
1199.00 TL
'den itibaren
UÇAKLA DOĞU KARADENİZ ve YAYLALARI Macahel li (Bayram ve Sezonda)
TAMAMI YAYLA KONAKLAMALI ve MACAHEL AYRICALIĞI İLE (Her Çarşamba)
5 GÜN-4 GECE / 13.09.2017