SELANİK-KALAMBAKA (METEORA)-KAVALA TURU 10 Kasım Atayı Anma Turu

4 * CAPSİS OTEL YP KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

SELANİK-KALAMBAKA (METEORA)-KAVALA TURU 10 Kasım Atayı Anma Turu

TUR GENEL TANIMI

2 GECE 4* CAPSİS OTEL YP KONAKLAMA ve EKSTRA TUR YOK!!!
Gezilecek Yerler: SELANİK–KALAMBAKA (METEORA)–KAVALA
Kalkış Noktaları: Akşam saat 15:50 Üçkuyular-16:10 Sabancı Kültür Konak-16.25 Lozan Meydanı-16:50 Yunuslar-Anıt-17.00 Bostanlı feribot iskelesi
Geceleme: 3 GECE 3 GÜN
Konaklama: 4 * CAPSİS OTEL YP KONAKLAMA
Tarihler:
0.00 'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 

10 KASIM’da ATAMIZI DOĞDUĞU EVDE ANIYORUZ…  
 

SELANİK–KALAMBAKA (METEORA)–KAVALA  

 
9 KASIM -12 KASIM 2017  (3 GÜN-3 GECE)

 

2 GECE SELANİKTE 4* CAPSIS OTELDE Y.P. KONAKLAMA

 

SABAH VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL !!!!! ve EKSTRA TUR YOK!!!!

İSTEYENLERLE YUNAN EĞLENCESİ İMKANI İLE !!!!!

 

Şok Fiyat! Kaçırılmaz Fırsat!  199 Euro

 1. Gün: AKŞAM: 09.11.2017 / Perşembe: İZMİR – İPSALA (460 km)

Akşam saat 15:50 ÜÇKUYULAR (Shell Benzin İstasyonu Önü) 16:10 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü)16:25 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı),16:50 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 17:00 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz.Gerekli ihtiyaç molalarını vererek, Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ya geçerek, İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.


1. Gün: 10.11.2017/ Cuma: İPSALA - SELANİK (325 km)

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası vererek, keyifli bir güzergâhla ilerliyoruz.  Yunanistan coğrafyası, tarihi, dini, ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz ve yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Selanik’e varıyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği,  bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi önündeki Anma Törenine katılımımızı takiben, Selanik şehir turumuza başlıyoruz.

Hamidiye Hastanesini, Osmanlı tarihindeki ilk Jandarma Süvari Okulunu, Aristoteles Üniversitesi Kampusunu, bugün Felsefe Fakültesi olarak faaliyet gösteren Osmanlı dönemi İdadisini, Sabri Paşa Şadırvanını görerek, kentin marka ürünlerinin satıldığı mağazalarının yoğunlaştığı Tsimiski Bulvarını görme şansına sahip olacağız.

Restore edilmiş yapılarıyla bugün eğlence merkezi olan eski Yağhaneler (Ladadika) bölgesini, Osmanlı dönemi Gümrük Binasını da gözlemledikten sonra, İzmir’in Kordon’unu çağrıştıran Niki (Zafer) Sahil Bulvarına çıkıyoruz. Kentin ana meydanı olan Aristoteles Meydanını ve Selanik’in sembolü, ünlü Beyaz Kule önünde bir fotoğraf molası veriyoruz.

Büyük İskender Heykelini görerek, kentin doğusuna yöneliyoruz. Eski kentin zengin tüccar ve aristokratlarının yaşadığı ve bugün modern şehrin arasında kalmış eski, bahçeli malikânelerinin güzel görüntüsü eşliğinde şehir merkezine geri dönüyoruz. Fuar alanını, Döner Kuleyi, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamını görerek ulaşacağımız şehir merkezinde alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanı takiben, Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camiini, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, Vardaris Meydanını, Kral Konstantin Heykelini, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağını görerek, Atatürk Evi’ni ziyaret ediyoruz.

Sonrasında, kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’nde panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz.

Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camiini ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesine yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz.  Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 4*CAPSİS Hotel


2. Gün: 11.11.2017/ Cumartesi: SELANİK – KALAMBAKA ( METEORA) -SELANİK (499 km)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben hareket ediyoruz.
Otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğu takiben, “Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan Kalambaka-Meteora bölgesine doğru muhteşem bir doğal manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz.

Tesalya ovasının kuzeyinde bulunan Meteora’ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde, koşullara bağlı olarak bir ya da iki manastır ziyaret ediyoruz.

Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları vererek turumuzu tamamlıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin Kalambaka kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanı takiben Selanik’e dönmek üzere hareket ediyoruz.
Otelimize dönüyoruz. Serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde 4*CAPSİS Hotel.
Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm Yunanistan’da şöhret yapmış olan Selanik’te özgün bir Selanik Gecesi yaşamak üzere hareket ediyoruz. Turistik olmayan ve gerek yemekleri gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden müzikli bir tavernada müzikli ve danslı, eğlenceli bir gece geçiriyoruz. (Extra)


3. Gün: 12.11.2017 /Pazar: SELANİK – KAVALA - İZMİR (800 km )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk ile Kavala’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camiini görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camiini, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini ve kahvemizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ederek, yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Kavala’dan ayrılıyor ve kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’de vereceğimiz kısa bir mola sonrası, Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen, Mübadele’ ye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) nehrini görerek, Dedeağaç’a ulaşıyoruz. Dedeağaç sahilinde vereceğimiz yemek molasının ardından, Kipi sınır kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Free Shop’da serbest zaman veriyoruz.

İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’e varıyoruz. Bir başka İZMİR ACADEMİC TOUR seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

*Lüx otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
* 2 Gece 4*Capsis  Otelde Yarım Pansiyon  Konaklama
*Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
*Gümrük vergileri
*Türkçe Rehberlik Hizmeti
*Seyahat Güvence Paketi Sigortası

 

* Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro)
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli- Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır .15 TL
*Öğle yemekleri
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
*Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek /içecekler
* Selanik ‘ te limitli içki /içecek ve aperatif dahil  Yunan Tavernası  ( 25 € )
* 65 -85 YAŞ ARASI YOLCULAR İÇİN EK SÜRPRİM SİGORTA  ÜCRETİ ALINIR.

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1-ACADEMIC  TOUR hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü durumlarda turda değişiklik yapma hakkını acenta saklı tutar. Güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
2-ACADEMIC  TOUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
3-Bu programda Yeşil Pasaport'a vize gerekmez.
4-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
5-Yeşil pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
6-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
7-Tur programı ACADEMIC  TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
8-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC  TOUR sorumlu tutulamaz.
9-ACADEMIC  TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ACADEMIC  TOUR’un hiç bir sorumluluğu yoktur. ACADEMIC  TOUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ACADEMIC  TOUR’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
10-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir.
11-Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
12-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır. Yurtdışına nüfus cüzdanı ile çıkıldığı durumlarda anne veya babadan birinin seyahat etmediği durumda seyahat etmeyen ebeveyn Muvafakatname vermeli ve seyahat anında kişi yanında bulundurmalıdır.
13-Ohal kapsamında yurtdışına çıkışlarda kırmızı yada yeşil pasaport sahiplerinin kurumlarından alacakları izinler kendi sorumluluğunda olup, misafirin yurtdışına çıkışında konu ile ilgili oluşabilecek sorunlarda  ACADEMIC TOUR sorumluluk kabul etmez. Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izin belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

+902324632525

Benzer Turlar
2018 OTOBÜSLE NEMRUT ve MARDİN`Lİ GAP TURLARI
899.00 TL
'den itibaren
2018 OTOBÜSLE NEMRUT ve MARDİN`Lİ GAP TURLARI
5* ve 4* Otellerde Y.P. Nemrut, Hasankeyf, Göbeklitepe, Mardin Programa dahil.
7 Gün - 7 Gece / 31.03.2018
2018 Uçakla GAP TURLARI
999.00 TL
'den itibaren
2018 Uçakla GAP TURLARI
Hasankeyf' li, 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklamalı, Muhteşem Bir GAP Turu
5 GÜN - 4 GECE / 11.04.2018
2018 Otobüsle BALKANLAR
399.00
'den itibaren
2018 Otobüsle BALKANLAR
KOSOVA VE SOFYA’LI 5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE Y.P. Herşey İçinde...
9 Gün - 9 Gece / 07.04.2018