COSTA MAGICA İLE BALTIK BAŞKENTLERİ-Vizesiz Rusya giriş imkanı ile-

7 GECE COSTA MAGICA GEMİSİNDE SABAH-ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

İSVEÇ-FİNLANDİYA-RUSYA-ESTONYA-İSVEÇ
Gezilecek Yerler: İSVEÇ-FİNLANDİYA-RUSYA-ESTONYA-İSVEÇ
Kalkış Noktaları: İSTANBUL ATATÜRK HAVA LİMANI/İSVEÇ
Geceleme: 7 Gece 8 Gün
Konaklama: 7 GECE COSTA MAGICA GEMİSİNDE SABAH-ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
Tarihler:
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

COSTA MAGICA İLE BALTIK BAŞKENTLERİ

***RUSYA'YA VİZESİZ GİRİŞ İMKANIYLA***

 

7 GECE 8 GÜN SABAH-ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

 

1. Gün:

1. Gün: İSTANBUL - STOCKHOLM:

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve Türk Hava Yolları nın TK 1793 sefer sayılı uçağı ile saat 07:30 de Stockholm`e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:00 de Stockholm`e varışımızın ardından gemiye transferimiz gerçekleşiyor. Check-in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından gemiye binişiniz gerçekleşiyor.


2. Gün: STOCKHOLM:

Gemimiz saat 10:30 saatinde hareket edecektir ve bugün denizdeki seyrimiz sürecektir. Geminin birbirinden zengin aktivitelerinden faydalanma şansınız olacaktır. Uzun bir Deniz seyri olacağından Gemideki tüm mağazalarda hizmete açık olacaktır. 


3. Gün: HELSİNKİ :

Gemimiz sabah 08.00 da Helsinki limanına varıyor. Finlandiya`nın başkenti olan Helsinki, ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri olmakla birlikte bir kültür başkentidir. Kuzeyin Beyaz Kenti olarak anılan bu güzel kültür yüklü şehir, sahil koyları ile maviyi, doğal alanlarıyla yeşili içinde barındıran, Avrupada denize ve doğaya en yakın olan şehirdir. 6 yüz bin nüfusa sahip olan bu kent, aynı zamanda birçok sosyal ve kültürel organizasyona da ev sahipliği yapmaktadır. Düzen ve huzuru, modernlik ve doğallığı birlikte hissedeceğiniz Helsinkide bazı dönemler karanlığı görmek zorlaştığından geç saatlerde bile güneşin varlığını hissedebilirsiniz Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Helsinki şehir turana katılabilirler. Bu turumuza Finlandiya’nın en güzel kasabalarından biri olan Porvoo turu ile başlıyoruz. Porvoo Helsinki`nin yaklaşık 50 kilometre doğusunda Finlandiya`nın güney sahilinde bulunan bir belediyedir. Porvoo Finlandiya`daki altı Orta Çağ kasabasından bir tanesidir. Arnavut kaldırımlı caddeleri ve kuzeye özgü ahşap evleriyle masalsı bir görsel şölen sunmaktadır. Daha sonra Helsinki2ye dönüyoruz. Limanda vereceğimiz bir fotoğraf molası ile başlayacağız daha sonra eski ile yeninin doğu ile batının karışımı olan şehir merkezine giderek bu özel şehri görme imkânı bulacaksınız. Senato Meydanı, Kaya Kilisesi, Şehir Meclisi, Başkanlık Sarayı, Olimpiyat Stadyumu, Opera Binası, Parlamento Binası, Sibelius Parkı ve en meşhur alışveriş caddesi olan Esplanades göreceğiniz yerler arasında.


4. Gün: ST.PETERSBURG:

Sabah saat 07.00 de St. Petersburg limanına varış. Geçerli rus vizesi olan yolcularımız kent merkezinde serbest zamanla değerlendirebilecekleri gibi vizesi olmayanlar ise Gemimizin özel olarak tedarik edeceği vizeyle tura katılmak koşuluyla bu güzel şehri gezebileceklerdir. Çarlık Dönemi ihtişamının içine girip; gezilecek, görülecek ve hayran kalınacak çok ayrıntı var bu kentte. 300 yılı aşan geçmişin görkemini her köşesinde hissedeceğiniz panoramik turda Aziz İshak Katedrali, Kışlık saray dünyaca ünlü Hermitage Müzesi, Donanma, Eski Liman, Kanlı Kilise, Peter&Paul Kilisesi ve Kalesi, Kazan Katedrali, Turkuvaz Camiive Muhteşem Nevski Bulvarı bu görsel şölende yer alıyor. Tabii ki gezimiz sırasında bu güzel şehrin sunduğu geleneksel mağaza ve yerel açık pazarda alış-veriş için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra Dünyanın en eski ve en büyük sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Hermitage Saray & Müze kompleksini gezme imkanı bulacaksınız. İçinde barındırdığı 5 değişik binada 3 milyondan fazla eserin bulunduğu bu sarayda aynı zamanda yıllarca Çar sülalesine ev sahipliği yapan kışlık Hermitage sarayın müze olmuş salonlarını da görme imkanı bulacaksınız. Tur sonrası serbest vaktinizi alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz. Transferler ve girişler dahil.5. Gün: ST.PETERSBURG:

Gemimizin hareketi saat 18:00. Hareket saatine dileyen misafirlerimizle St.Petersburg`un bu ikinci gününde gezimize devam ediyoruz. Katılım göstermek istemeyen misafirlerimiz ise görkemli gemimizin aktivitelerinden yararlanabilirler. Bugünkü turumuza Hollanda tarzı ile başlayan yapılaşma Büyük Petro’nun arzusu doğrultusunda yerini İtalyan esintilerine bıraktığı ve Barok tarz mimari kendini gösteren bölgesiyle başlıyoruz. Peterhof Sarayı bu oluşumun dünyadaki en güzel örneklerinden biridir. Yazlık olarak yaptırılan saray kendi kadar bahçeleri ve çeşmeleri ile de ün yapmıştır. Gezimizin ilk bölümünde bu eşsiz ihtişamın çok yakın gözlemcisi olma imkanını bulacaksınız. Günümüzün son bölümünde ise;Başkan Putin’in, Başkan Bush’u St Petersburg’da ağırlarken bu muhteşem şehri en güzel ve keyifli gösterebileceği rota olan Nevanın sularının üzerinden gidiyoruz. Görkemli saraylar ve meydanlar arasından, Peter&Paul Kalesi’nin granit surları tüm ihtişamı ile karşınıza çıkacak, Katedralin göz alıcı kubbeleri yerini Smolny’nin soğan kubbelerine bırakacak ve bu gerçek seyir şöleni teknemi Yazlık Saraya varana dek Neva Nehrinin keyfini yaşayacaksınız.Transferler, girişler dahil.6. Gün: TALLİNN:

 Tallinn`e varış saat 09:00. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra şehir turuna katılabilirler..Rehberimiz ile bölgeyi tanımak için zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Talinn tuunda,Avrupa Kıtası’nın en eski ve en iyi korkunmuş yerleşim merkezlerinden biri olan surlar içindeki ‘Eski Şehir’ merkezine kırsal bölgeler arasından geçerek ulaşacağız. Yolumuzun üzerinde , geleneksel Müzik Festivali’nin yapıldığı Kadriorg Parkı, Büyük Petro’nun sevgili Çariçesi 1 ci Katerina için yaptırdığı Kadriorg Sarayı, Moskova Olimpiyatları deniz sporları yarışmaları için yaptırılan Pirita Marina göreceğimiz yerler arasında.Parlamento, Hermann Kulesi ve Rus Ortadoks Kilisesi ile ünlü surlar içindeki ‘Eski Şehir’deki serbest zamanınızda arzu ederseniz yerel halk ile kafeleri paylaşır veya özellille eşsiz keten tekstili ile ünlü bu ülkenin mağaza veya yerel pazarında alış-veriş keyfini yaşayabilirsiniz.Gemimizin hareketi saat 17:00.


7. Gün: STOCKHOLM:

Stockholm limanına 09:00 da yanaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle birlikte gerçekleştirilecek tur kapsamında Aristokrat Başkenti ve Baltık Denizi ile Malaran Gölü’nün buluştuğu Gamla Stan’ı panoromik olarak Fjölgatan tepesi’nden seyirden sonra adaya geçiyoruz. Kraliyet Sarayı, Katedral ve eski şehir Gamla Stan’ın Stroget Meydanı ve çevresindeki otantik sokakları arasında dolaştıktan sonra Parlamento, Belediye Sarayı, Kültür Parkı gibi diğer adalar arasındaki gezimizden sonra 17 yy da ilk seferinde batan muhteşem savaş gemisi Vasa’yı barındıran Vasa müzesini gezeceğiz. Serbest zamanımızı göz kamaştıran vitrinlerle dolu bulvarları gezerek, alışveriş yaparak veya Kral Bahçeleri’ndeki kafelerde İsveçlilerle birlikte tadını çıkartabilirsiniz.8. Gün: STOCKHOLM - İSTANBUL:

 Check-out işlemlerimizin ardından gemiden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen araçlarımız ile Stockholm havaalanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından TK 1796 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı ile saat 18:15 de İstanbul`a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:45 de İstanbul`a varış. Turumuzun sonu.Program DetaylarıVarışHareket
1. Gün
1. Gün İSTANBUL - STOCKHOLM:
2. Gün STOCKHOLM:10:30
3. Gün HELSİNKİ :08:0018:00
4. Gün ST.PETERSBURG:07:00
5. Gün ST.PETERSBURG:18:00
6. Gün TALLİNN:09:0017:00
7. Gün STOCKHOLM:09:00
8. Gün STOCKHOLM - İSTANBUL:


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE EKONOMİ SINIFI İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI STOCKHOLM İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI UÇUŞU.
 • TERCİH ETTİĞİNİZ KATEGORİDE TUR SÜRESİNCE KONAKLAMA.
 • HAVALİMANI – LİMAN - HAVALİMANIN TRANSFERLERİ.
 • YOLCU SAYISI GÖZETMEKSİZİN GEMİDE TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ.
 • HER GÜN VE GECE İÇİN HAZIRLANMIŞ EĞLENCE, ANİMASYON VE ŞOVLAR
 • GEMİDEKİ SABAH, ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • FİTNESS & SPOR SALONU KULLANIMI.

ZORUNLU MESLEKİ ZORUNLULUK SİGORTASI(İPTAL,SAĞLIK,KAYIP BAGAJ KAPSAMAZ)

 
 • SERVİS ÜCRETLERİ GEMİDE ÖDENİR (GÜNLÜK KİŞİ BAŞI 10€)
 • SAĞLIK HİZMETLERİ.
 • KARA TURLARI.
 • KİŞİSEL HARCAMALAR.
 • İÇ HAT BAĞLANTI UÇUŞLARI
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (15TL)
 • GEREKLİ VİZENİN ÜCRETİ.
 • GEMİDEKİ TÜM İÇECEKLER.

SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (30 €)

FİYATLAR

LİMAN BİLGİLERİ

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

GEMİ BİLGİLERİ

Costa Magica; Toplam kabin sayısı 1358 olup 464 adet balkonlu, 58 adet suite kabin bulunmaktadır. Toplam 4 restoran ve 11 bar vardır. 4 adet yüzme havuzu (2 tanesi kapalı olarakta kullanılabiliyor) ve 5 jakuzi vardır. 3 ayrı kata yayılmış, toplam 1287 yolcu kapasiteli tiyatro salonu bulunmaktadır. Gemide disko, casino, internet cafe , 4D Sinema, mağazalar ve kütüphane bulunmaktadır. Çocuklar için çocuk kulübü ve çocuk havuzu vardır. 1300 m2`lik Wellness Center`da terapi havuzu, Türk hamamı, sauna, rahatlama ve dinlenme bölümleri, spor salonu, masaj odaları ve solarium bulunmaktadır.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

TUR NOTLARI

 • ST. PETERSBURG’DA EXTRA TURLARA KATILAN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN RUSYA’YA VİZESİZ GİRİŞ İÇİN GEREKLİ İZİNLER ACENTEMİZ TARAFINDAN ALINACAKTIR.
 • Program belirtilen saatler Costa Cruise’un açıkladığı saatlerdir. Gemi şirketi saatlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Umuma mahsus pasaportlar için çok girişli schengen vizesi ve  extra turlara katılmayacak misafirlere RUSYAvizesi gerekmektedir.
 • Hizmet, diplomatik ve hususi pasaportlar için extra turlara katılmayacak misafirlere RUSYAgerekmektedir..
 • Programda belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatı olup, güncel fiyatlar için acentenizden teyit alabilirsiniz.
 • Tura katılacak misafirlerin en az 6 ay geçerliliği olan yırtılmamış pasaportları ve seyahat süresini kapsayan vizeleri olması gereklidir.
 • Gemi kalkışından 1 saat önce tüm yolcular gemiye giriş yapmış olmak durumundadır. Gemiden çıkarken mutlaka geminin kalkış saatini resepsiyondan teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Gemide akşam yemekleri saatinde 1 gece İtalyan gecesi, 1 gece gala gecesi düzenlenecektir. Bu gecelerde giymek üzere Costa Mediterranea erkek misafirlerimizden takım elbise, kadın misafirlerimizden abiye şık bir kıyafet istemektedir.
 • Gemiye su ısıtıcısı, yanıcı ve kesici maddelerin girişi güvenlik sebebi ile yasaktır.
 

Turun son günü sabah gemiden çıkıp havalimanına transferiniz fiyata dahildir. Misafirlerimizin tamamı katılım göstermesi halinde cüzi bir ücret karşılığında, zamanımız elverdiği süre içerisinde rehberiniz çevre şehirlere gezi düzenleyebilir.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
Uçakla DOĞU KARADENİZ ve YAYLALARI        Samsun Gidiş-Trabzon Dönüş
Tüm Tarihlerimiz Dolmuştur
999.00 TL
'den itibaren
Uçakla DOĞU KARADENİZ ve YAYLALARI Samsun Gidiş-Trabzon Dönüş
Düşler Vadisi MACAHEL'li. TAMAMI YAYLA KONAKLAMALI Samsun Gidiş-Trabzon Dönüş
5 Gün - 4 Gece / 26.09.2018
BUTİK MARDİN TURU (Uçakla)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
849.00 TL
'den itibaren
BUTİK MARDİN TURU (Uçakla)
5* Erdoba Elegance Hotel & Convention Center Otel ’de Y.P. Konaklama Ayrıcalığı SINIRLI KONTENJAN!!!
3 Gün 2 Gece / 30.09.2018
Uçakla Butik MARDİN ve ŞANLIURFA
899.00 TL
'den itibaren
Uçakla Butik MARDİN ve ŞANLIURFA
HİLTON GARDEN INN MARDİN OTEL’ DE Y.P. Konaklama Ayrıcalıklı
3 Gün-2 Gece / 10.11.2018