BOZCAADA - ASSOS TURLARI (Bozcaada Konaklamalı)

BOZCAADA' DA ÇAPRAZ TATİL KÖYÜNDE KONAKLAMA AYRICALIKLI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Bozcaada Konaklamalı, Muhteşem Haftasonu Tatili...
Gezilecek Yerler:

Bozcaada, Assos, Altınoluk Köyü

Kalkış Noktaları: saat 06:00 ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü), 06:15 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 06:30 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 06:35 Alsancak (Gar Önü), 06:50 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 06:55 KARŞIYAKA Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 07:00 KARŞIYAKA MAVİŞEHİR (Ege Park)’ dan hareketle turumuza başlıyoruz.
Geceleme: 2 GÜN - 1 GECE
Konaklama: BOZCAADA' DA ÇAPRAZ TATİL KÖYÜNDE KONAKLAMA AYRICALIKLI
279.00 TL'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

BOZCAADA KONAKLAMALI

  BOZCAADA - ASSOS TURLARI  

Bozcaada, Assos, Altınoluk Köyü

BOZCAADA ÇAPRAZ TATİL KÖYÜ' nde Y.P. Konaklama İmkanı ile...

1.TUR: 5-6 MAYIS (299 TL)        2.TUR: 13-14 EKİM (279 TL)       3.TUR: 27-28 EKİM (299 TL)       

(2 GÜN - 1 GECE)  KAÇIRILMAZ FIRSAT !!! 

GÖKÇEADA, BOZCAADA ve ÇANAKKALE TURLARI için lütfen buraya tıklayınız !
ASSOS, TRUVA ve ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER TURU için lütfen buraya tıklayınız !
BOZCAADA ve ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER TURU için lütfen buraya tıklayınız !

1. Gün: BOZCAADA

Sabah saat 06:00 ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü), 06:15 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 06:30 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 06:35 Alsancak Gar Önü,  06:50 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 06:55 KARŞIYAKA Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 07:00 KARŞIYAKA MAVİŞEHİR (Ege Park)’ dan hareketle turumuza başlıyoruz. Yolda alınacak ekstra sabah kahvaltısının ardından, EZİNE GEYİKLİ YÜKYERİ feribot iskelesinden, Mitolojik efsanelerde, adı sıkça geçen BOZCAADA’ ya geçiyoruz. Adaya vardığımızda öğle yemeği için tavsiyelerde bulunarak serbest zamanımızı veriyoruz. İsteyenler balık menüsünden, öğle yemeğini Bozcaada Limanında veya Bozcaada’ nın merkezindeki ara sokaklarda aperatif olarak alabilirler.  Öğle yemeğinin ardından adanın en huzurlu mevsimi olan sonbaharda Bozcaada’ yı keşfetmeye başlıyoruz. Adaya yaklaşırken ihtişamı ile göz kamaştıran Bozcaada Kalesi ile başlıyoruz turumuza. Boğazın hemen çıkışında olması ve ana karaya yakınlığı sebebiyle yüzyıllar boyunca istilaya açık bir yer olmuş ada. Üzerinde yaşayan medeniyetler ancak bu denli büyük bir kaleyle kendilerini güvende hissetmişler. Fenikelilere kadar inen tarihiyle kaleyi geziyoruz. Ardından Bozcaada’ nın her köşesinde fotoğraf çekmek isteyeceğiniz sokaklarına vuruyoruz kendimizi. Mübadele yıllarına kadar Rumlar ve Türklerin yüzlerce yıldır barış içinde yaşadığı Bozcaada’ da, şimdi bir elin parmakları kadar Rum kalmış, kültürlerin kaynaştığı; Rum mimarisi evleri, tarihi kilisesi, üzüm bağları ve el değmemiş plaj ve koyları ile Bozcaada sizleri derinden etkileyecek. İlk yapılış tarihinin Venedikliler zamanına kadar uzandığı düşünülen Bozcaada’ da ki Rum Ortodoks Kilisesini ve Çan Kulesini görüyoruz. Sonrasında aracımızla beraber adanın meşhur Ayazma plajına hareket ediyoruz. Ayazma plajına inerken, Aya Paraskevi Manastırı’ nı görüyoruz. Burada aldığımız serbest zamanın ardından deniz kenarında bulunan otelimize gidiyoruz. Dileyenler akşam yemeği sonrası ada merkezinde keyifli anların tadını çıkartabilirler. Konaklama ve akşam yemeği Çapraz Tatil Köyü’ nde.    http://www.capraz.com.tr/


2. Gün: BOZCAADA – ASSOS - KAZDAĞLARI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Geyikli limanına dönüyoruz. ASSOS’ u ziyaret ediyoruz. Burada Aristoteles ve Assos Antik kenti hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Antik Tiyatro, Nekropol, Akropol, Murat Hüdavendigar Camii, Osmanlı Kale Kalıntıları ve Kale surları, Athena Tapınağı ile Felsefe okulunu geziyoruz. Sonra asıl şehrin yerleştiği bir Pers savaş tanrısından ismini alan Behramkale Köyü’ nü gezerek karadut suyunun tadına bakıyoruz. Bölge halkının el işi göz nuru işlemeleri ve yöresel limon kekiği alışveriş yaptıktan sonra pırıl, pırıl denizi ile ünlü Anadolu’ nun en eski ticaret limanlarından birisi olan Assos Antik Limanda öğle yemeği molası veriyoruz. İsveç Alplerinden sonra dünyanın en bol oksijenli Kazdağları’ nın, ALTINOLUK KÖYÜ’ ne uğruyoruz. Tarihi Abdullah Konağı’ nı görüyoruz  ve  Edremit körfezi manzarasını seyrederek, fotoğraf molası veriyoruz.   Bu şirin köyde, köy kahvesinde kahve molası vererek yürüyüşler yapıyoruz. Ardından, yolda alacağımız molaların ardından güzel şehrimiz İzmir’ e doğru hareket ediyoruz ve akşam saatlerinde İzmir’ de olarak bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» ÇAPRAZ TATİL KÖYÜ’NDE 1 GECE Y.P. KONAKLAMA
» LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
» PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ
» SİGORTA
» ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

 

» MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
» OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
» ÖĞLE YEMEKLERİ
» YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
» FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETİ
» BEHRAMKALE’ DE MİNİBÜS ÜCRETİ

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
05.05.2018299.00 TL369.00 TL 299.00 TL0 - 6 Yaş 120.00 TL
7 - 12 Yaş 229.00 TL
Taksitler »
13.10.2018279.00 TL349.00 TL 279.00 TL0 - 6 Yaş 120.00 TL
7 - 12 Yaş 219.00 TL
Taksitler »
27.10.2018299.00 TL369.00 TL 299.00 TL0 - 6 Yaş 120.00 TL
7 - 12 Yaş 229.00 TL
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

05 Mayıs • 13, 27 Ekim

TUR NOTLARI

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Acenta ve Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır.  Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
BUTİK KARS TURU (3 Gün-2 Gece) UÇAKLA
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
999.00 TL
'den itibaren
BUTİK KARS TURU (3 Gün-2 Gece) UÇAKLA
ÇILDIR GÖLÜNDE ATLI KIZAKLI GEZİ, KAZ ETİ MENÜLÜ, KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ İLE..
3 Gün -2 Gece / 21.02.2018
KLASİK KARADENİZ VE YAYLALARI TURU (Otobüsle)
Erken Rezervasyon Fırsatı
899.00 TL
'den itibaren
KLASİK KARADENİZ VE YAYLALARI TURU (Otobüsle)
Boydan Boya Karadeniz Turu...Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili
7 Gün - 7 Gece / 04.05.2018
ÖZEL KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (Otobüsle)
Erken rezervasyon Fırsatı
1049.00 TL
'den itibaren
ÖZEL KARADENİZ ve YAYLALARI TURU (Otobüsle)
2 Gün AYDER YAYLASI, ARTVİN, ELEVİT YAYLASI, ŞİMŞİR ORM. MENÇUNA ŞELALESİ...
8 Gün - 8 Gece / 17.06.2018