SAKIZ ADASI TURU (2 GECE 3 GÜN)

SEÇİLEN OTELLERİNDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

3* ve 4* Deniz Manzaralı Konaklama Ayrıcalığı ile...
Gezilecek Yerler:

SAKIZ ADASI,GÜNEY ADA BÖLGESİ VE BİLİNMEYEN KÖYLER

Kalkış Noktaları: ÇEŞME ULUSOY LİMANI
Geceleme: 3 GÜN 2 GECE
Konaklama: SEÇİLEN OTELLERİNDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

SAKIZ ADASI TURU

     

3* ve 4* DENİZ MANZARALI O.K. KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA

Sakız'ın En Güzel Otellerinde...

 

!!! DİKKAT !!!  EKSTRA SÜRPRİZ İLAVELER OLMAKSIZIN...

TAVERNA ( YEMEKLİ LİMİTLİ İÇKİLİ ) + GÜNEY ADA TURU +MERKEZ VE BATI ADA TURU+GİDİŞ-DÖNÜŞ FERİBOT BİLETLERİ+ OTEL TRANSFERLERİ/LİMAN TRANSFERLERİ HEPSİ DAHİL

 

ŞOK PROMOSYON FİYATLA: 

3 GÜN-2 GECE


 10. TUR 25-27 Ağustos-11. TUR  8-10 Eylül 12. TUR 15-17 Eylül 13. TUR  22-24 Eylül

14. TUR 29 Eylül-01 Ekim 15. TUR 6-8 Ekim 16.TUR  13-15 Ekim

 

1. Gün: SAKIZ ADASI GÜNEY ADA TURU

Saat: 08:30 ÇEŞME GÜMRÜK’te, kendi imkanlarıyla gelen veya servisimizi kullanan siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Kısa Pasaport/kontrol işlemlerinden sonra, feribotumuzla yaklaşık  40 dakikalık ,hızlı feribotumuzu seçen(+5 € ekstra) misafirlerimizle 20 dakikalık bir deniz  keyfi yaşayarak, komşumuz Yunanistan’ın nadide adalarından biri olan SAKIZ  Adasına varıyoruz.  Adından da anlaşılacağı üzere, Sakız ağaçlarıyla bilinen bu güzel adaya varışımızın ardından bizi karşılayan görevlimiz eşliğinde Limanda bulunan tur aracına bırakıyor ve Tur başlangıç saati olan 11:20'ye kadar Ada merkezinde serbest zaman alarak çevreyi tanımaya başlıyoruz. Saat 11:20 de Otobüsümüzün hareket noktası olan Sakız adasındaki Ertürk Lines ofisi önünde buluşuyor ve turumuza başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde (fiyata dahil) Sakız Adasının en görkemli gezilecek bölgesi olan GÜNEY BÖLGESİ Turuna çıkıyoruz. Kambos bölgesindeki 14’ncü yüzyıldan kalma ve içerisinde narenciye bahçeleri bulunan konakları görerek  ilk durağımız olan Armolia’ya varıyoruz. El işçiliğinin maharetli ustalarını ve atölyelerini görebileceğimiz,seramik alış-verişi yapabileceğimiz bu güzel bölgeyi gezdikten sonra ilk durağımız PYRGİ. Adını köyün meydanında bulunan kaleden alan, en büyük ve en güzel köylerden biri.. Köyün en önemli özelliği ise sahip olduğu kendisine münhasır mimarisi…Köyün dar sokaklarında gezerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Pirgi, "travaka" denilen piramit şekilli çatıları ve "Ksista" denilen cephe süslemeli evleri ile ilgi çekicidir. Köyün meydanında bulunan kahvehanelerde ve kafeteryalarda kısa bir  moladan sonra adanın en turistik köyü olan ve labirent gibi sokaklarıyla  ünlü ortaçağ köyü olan Mesta’ya varıyoruz. Zeytinliklerden, sakız ağacı tarlalarından geçerek,  adanın en büyük geçim kaynağı olan, damla sakızının (mastic) üretildiği köyü olan bölge ‘‘Mastikohorya’’ olarak biliniyor, yani sakız bölgesi… Adanın dokusunu korumuş en güzel ortaçağ köyü burası. Daracık sokakları ve bitişik evleriyle Mesta’nın, kalbinde yer alan, Eski Taxiarchis Kilisesi 1794’de yapılmış. İstanbul ve Kudüs’ten gelmiş Meleklerden Mikael ve Gabriel’in gümüş kaplamalı ikonaları görmeye değer. Orta Çağ evlerini bolca resimleyebileceğimiz bu gezimizden sonra, Kilisenin karşısındaki meydanda küçük bir molanın ardından Rehberimizin tavsiyeleri doğrultusunda  (isteyenlerle extra) lezzetli ve taze balık ürünleriyle,öğle yemeği için serbest zaman aldıktan sonra turumuzu tamamlıyoruz ve önceden seçmiş olduğumuz otellerimize bırakılıyoruz. Dileyenler Ada’daki bu ilk günde akşam sefası için merkezi serbest zaman alarak gezebilir,alış-veriş yapabilirler. Konaklama otelimizde.


2. Gün: SAKIZ ADASI (SERBEST ZAMAN) VE TAVERNA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk gün rehberimizden aldığımız tüm ön bilgiler doğrultusunda yakınlarımızla gün boyu serbest zaman alıyoruz. Dileyenler ada'nın hızlı ve ekonomik ulaşım aracı olan Taksilerle çok yakın olan Korfu bölgesi gibi plaj bölgelerinde vakit geçirebilirler;dileyenler ise adanın çarşı merkezinde sakız, sakız likörü, şekerlemeler, sakız kurabiyesi vb. alış veriş yapabilir ve cafelerinde keyifli saatler geçirebilirler.Turumuzun bu ilk gününde yakınlarınızla aldığınız serbest zaman dahil Taverna buluşmamıza kadar Rehber refakati bulunmamaktadır. Akşam saatlerinde hep beraber hazırlanıp eğlenceli bir vakit geçirmek, leziz ada mutfağının tadına bakmak üzere görevlimiz eşliğinde Yunan eğlencesiyle ünlü Tavernamıza gidiyoruz. (FİYATA DAHİL) Limitsiz yerli içecekleri ve ünlü Greek salatası, mastelosu, tzaziki, kalamar ve chees pies tabaklarıyla donatılmış ana yemeğiyle, tatlı veya meyve ikramlarıyla zenginleştirilmiş, unutulmaz bir Taverna gecesi yaşıyoruz. Geç saatlere kadar süren gecemizin ardından konaklamamız otelimizde.


3. Gün: SAKIZ ADASI BİLİNMEYEN KÖYLER TURU-ÇEŞME

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından eşyalarımızı da alarak,belirlenen saatte bizler için hazır bulunan otobüsümüze yerleşiyor ve Sakız adasının bu bölgesine hakim diğer rehberimiz eşliğinde, BİLİNMEYEN KÖYLER turumuza başlıyoruz. Turumuza Sakız adasının en etkileyici bölgelerinden biri olan Kambos ile başlıyoruz. Dünya'nın tek Narenciye müzesi ve Bergamot bahçeleriyle bezenmiş, bu ovanın ilginç mimarisi ve eşsiz doğasını gözlemledikten sonra geleneksel yerleşim yeri ünvanıyla koruma altına alınan bu bölgeyi tanıyoruz. Sakız Adasının Cenevizli ve yerli Aristokrat ailelerinin malikanelerini,günümüze kadar gelen kemerli kapı ve pencerelerini,mermer kolonlu pasajlarını,kocaman avlu kapıları,çakıl taşlarıyla kaplı tabanlarını ve tavanları süsleyen resimleri fotoğraflayabileceğimiz ve birbirinden ilginç hikayelerini dinleyebileceğimiz bu bölgdeki gezimizin ardından orta çağdan kalma bir köy olan ve büyük bir tarım havzasında yer alan Vessa'ya geçiyoruz. Pangia,Agios Dimitros ve Panagia Petrousena kiliseleriyle ve kuleleri andıran yüksek binalarıyla nam salmış bu köyümüz hakkında rehberimizin anlatımlarını dinleyerek bir sonraki durağımız olan Lithi'ye gidiyoruz. Eski zamanların gezginlerince "Alithis Limin" olarak adlandırılan ve anlamı 'gerçek cennet' anlamına gelen Lithi aynı zamanda küçük bir Balıkçı köyüdür. Balıkların günlük yakalandığı bu köyde alacağımız yemek molası esnasında dileyenler denize de girebilirler. Buradaki anlatımların sonrasında Sakız Adası merkezine dönüyor ve dönüş yolu için Limana geçiyoruz.Pasaport kontrolüne geçip, feribotumuzdaki yerlerimizi alarak, kısa bir deniz seyahatinden sonra, ÇEŞME Ulusoy Limanına varıyoruz. Transfer hizmeti alan misafirlerimizi bekleyen aracımıza yerleşip İZMİR’e alındığımız noktalara bırakılmak ve bir daha ki ACADEMİC TOUR organizasyonunda siz değerli gezginlerimizle buluşmak üzere vedalaşıyoruz. DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* SAKIZ ADASONDA SEÇTİĞİNİZ 2*, 3* VEYA 4* OTEL'DE 2 GECE  KONAKLAMA
* SAKIZ ADASONDA SEÇTİĞİNİZ 2*, 3* VEYA 4* OTEL'DE 2 SABAH  KAHVALTISI
* AKŞAM TAVERNA EĞLENCESİ (YEMEKLİ+LİMİTSİZ İÇKİLİ)
* BİLİNMEYEN KÖYLER TURU (ORTA VE BATI ADA)
* GÜNEY SAKIZ TURU (MESTA - PİRGİ – ARMOLIA)
* ÇEŞME – SAKIZ – ÇEŞME FERİBOT BİLETLERİ
* LİMAN VERGİLERİ
* TÜRKÇE REHBERLİK

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE ALINAN EKSTRA İÇECEKLER
* OTEL’DE ÖZEL ODA VE HİZMET TALEPLERİ
* 1.GECE ALINACAK AKŞAM YEMEĞİ
* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
* YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI ( 15 TL )
* 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN 10 EURO SÜRPRİM ALINACAKTIR.

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1-İzmir Academic Tour hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 

2-Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

3-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

4-Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında İzmir Academic Tour’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

5-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

6-Tur programı İzmir Academic Tour Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

7- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İzmir Academic Tour sorumlu tutulamaz.

8- İzmir Academic Tour yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak İzmir Academic Tour`un hiç bir sorumluluğu yoktur. İzmir Academic Tour sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında İzmir Academic Tour’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

9 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan İzmir İzmir Academic Tour sorumlu değildir.

10- Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

11 -Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

12-Gezi süresi 10 gündür. Otel konaklaması 8 Gece’dir. 

13- Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 OHAL DÖNEMİ SÜRESİNCE

Yeşil ve Gri pasaport sahiplerinin dikkatine!

Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) damgalı pasaport bulunan misafirlerimizin;
 
• Devlet memurluğundan emekli olanlar; Emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz ederek yurt dışına çıkış yapabilmektedirler, Sadece emekli emniyet teşkilatı mensubu ile eş ve çocuklarından yurtdışına çıkmalarına b ir mani olmadığına dair belge istenecektir.

• Aktif/ görevde bulunan Devlet memurları ; Bağlı oldukları kurum ve kuruluşlardan alacakları  ‘ ’yurt dışına çıkışlarında sakınca yoktur’’ yazılı bir belgeyi ibraz ederek yurtdışına çıkış yapabilmektedirler. Belge ibraz edemeyenlerin yurt dışına çıkışlarına müsaade edilmemektedir.

• Eşinden veya ailesinden dolayı  yeşil pasaport sahipleri ( ev hanımı, öğrenci, özel sektörde çalışan ve diğerleri); Eşinden , Anne-Babasından dolayı yeşil /gri pasaportlu olan misafirlerin, ebeveynlerinin/ eşlerinin kurumlarından , Yurtdışına çıkmalarına mani olmadığına dair, eş ve çocuklarının isminin yazdığı ve çalışanın hakkından dolayı ‘pasaport hamili olduğu’ şeklinde yazı alarak yurtdışına çıkış yapabilmektedirler.
Bu belgeye ilave olarak; ebeveynlerinden dolayı yeşil pasaport sahibi olan çocuklar için  ayrıca eğer öğrenci iseler, Milli Eğitim Bakanlığından öğrenci olduğuna dair ıslak imza ve kaşeli yazıda  almaları gerekmektedir.

*Kamu çalışanlarının hakkından dolayı pasaport (hususi veya hizmet) alan memur olmayan eş ve çocuklar için, çalışanın kurumundan alacağı ‘’kurumumuzda görevli çalışanımızın yurtdışına çıkmasında mahsur olmadığı, eş ve çocuklarının çalışanın hakkından dolayı pasaport hamili olduğu’’ şeklinde yazı ile gelenlerin yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacak, belgesi olmayanların çıkış işlemleri yapılmayacaktır

• Emekli eşinden veya ailesinden dolayı yeşil pasaport sahipleri ( ev hanımı, öğrenci , özel sektörde çalışanı ve diğerleri); Emekli oldukları kurumdan temin edilecek belge ile yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.

• Emekli Emniyet Teşkilatı Mensupları 01.01.2014 tarihinden önce emekli olanlar, emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz edenlerin ya da sistem üzerinden emekli veya görevinden kendi isteğiyle ayrılmış olduğu anlaşılanların yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacak. Emekli eş ve çocukları ile görevinden kendi isteğiyle ayrılmış kişilerin eş ve çocukları da yine sistem üzerinden kontrol edilerek yurt dışına çıkışlarına normal olarak yapılacak. 01.01.2014 tarihinden sonra emekli olan veya görevinden kendi isteğiyle ayrılmış sayılanlar, ikametinin bağlı bulunduğu Emniyet Müdürlükleri/Personel Şube Müdürlükleri’nden İl Emniyet Müdürü’nün/veya yetkili kılacağı kişinin bilgisi dahilinde alacakları yurtdışına çıkmalarına mahsuru olmadığına dair belge ile yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacak

K.K.T.C. seferlerimize katılmak isteyen umumi pasaport ve kimlik kartı ile seyahat etmek isteyen misafirlerimiz ;
• Devlet memurluğundan emekli olanlar;
Emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz ederek yurt dışına çıkış yapabilmektedirler. Sadece emekli emniyet teşkilatı mensubu ile eş ve çocuklarından yurtdışına çıkmalarına engel bir durum olmadığına dair belge istenecektir.

• Aktif/ görevde bulunan Devlet memurlar;Bağlı oldukları kurum ve kuruluşlarda yurt dışına çıkışlarında sakınca olmadığına dair belge ibraz edenler, yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.
 
Devlet memuru olmayan misafirlerimiz; Devlet memuru olmadıklarını belgeleyenler ( mesleği ile ilgili kimlik kartı – SGK/ Bağkur’dan alınan belge – çalışmakta olduğu firmadan görev belgesi) yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.
** Yeşil pasaport sahibi tüm misafirlerinizin çalıştıkları kurumdan SGK Bildirgelerini ve izinli olduklarına belirten izin kağıtlarını ıslak imza ve kaşeli yanlarında bulunmaları gerekmektedir. (Örn : Doktor ise, çalıştığı hastane ve Sağlık Bakanlığından, öğretmen ise okuldan ve aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan vb. )
** Normal pasaport sahiplerinin de yanlarında SGK Bildirgelerini ve çalıştıkları kurumdan izinli olduklarına dair  ıslak imza ve kaşeli belge yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
** Emekli misafirlerimizin Emekli kartlarının yanlarında olması ve ibraz edilmesi gerekmektedir.
** Yurtdışı çıkış harç pulunuzu almayı unutmayınız.
** Güvenlik noktalarında, el bagajınız likitler ve diğer yasaklı maddelere karşı kontrol edilecektir.
** Havayolunun uçağa biniş kapısının değişebileceğini göz önüne alarak uçağa gitmeden lütfen kontrol ediniz. Bu sebepten oluşabilecek olumsuzluklar misafirlerimizin sorumluluklarındadır.
** Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı rica ederiz. Unutulan eşyaların her türlü sorumluluğu misafirlerimize ait olup, Acentemiz unutulan eşyaların bulunmasından ve getirilmesinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bulunan eşyalar bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile misafirlerimize gönderilecektir.
** Yeşil pasaport sahibi ve umumi(normal) pasaport sahibi devlet memuru misafirlerimizin uçuştan 4 saat önce havalimanında bulunmaları gerekmektedir.
SGK sistemi üzerinden yapılan kontroller neticesine göre memur olmayanların yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacaktır.

OHAL kapsamında devlet memuru normal pasaportlu ve devlet memuru yeşil pasaportlu olan yolcularınız için gereken evrakları almaları dışında kendileri pasaportlarının iptal olup olmadığını kontrol ettirmeleri gerekmektedir. Kontroller esnasında doğacak olan engellemelerden dolayı tur bedellerinde her hangi bir iade yapılamamakta;sigorta işlemleri bu konuda koruyucu olamamaktadır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
2018 SAKIZ ADASI TURU
129.00
'den itibaren
2018 SAKIZ ADASI TURU
SAKIZ ADASI ÖZEL PROGRAMI
2 GÜN 1 GECE / 06.10.2018
2018 Otobüsle BALKANLAR
Erken Rezervasyon Fırsatı !
399.00
'den itibaren
2018 Otobüsle BALKANLAR
KOSOVA VE SOFYA’LI 5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE Y.P. Herşey İçinde...
9 Gün - 9 Gece / 22.09.2018
ESKİŞEHİR TURLARI (2018)
269.00 TL
'den itibaren
ESKİŞEHİR TURLARI (2018)
5* TURUNÇ OTEL' de Y.P. Konaklama Ayrıcalığıyla Keyifli Bir Sömestre
2 Gün - 1 Gece / 22.09.2018