SELANİK`TE YILBAŞI

3 GECE 4* CAPSİS OTELDE (ŞEHİR MERKEZİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE)

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

SELANİK'TE YILBAŞI ! 3 GECE 4* CAPSİS OTELDE (ŞEHİR MERKEZİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE)
Gezilecek Yerler:

İPSALA, SELANİK, Vardaris Meydanı, İskender Heykeli, Liman Binası, Bey Hamamı, Atatürk Evi...

Kalkış Noktaları: Akşam saat 17.00' da Üçkuyular (Opet benzin istasyonu önü) 17.15' de Konak (Sabancı Kültür Merkezi önü) 17.30 ' da Alsancak (Lozan kapısı önü) 18:00' de Karşıyaka (Anıt Yunuslar) 18:10' da Bostanlı (Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu önü,Bostanlı İskele karşısından ) misafirlerimizi alarak hareket ediyoruz.
Geceleme: 4 Gece - 4 Gün
Konaklama: 3 GECE 4* CAPSİS OTELDE (ŞEHİR MERKEZİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE)
299.00'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

  SELANİK'TE YILBAŞI 


    SELANİK – KALAMBAKA(METEORA)-KAVALA    

28 ARALIK 2018 - 1 OCAK 2019        OTOBÜS İLE 4 GECE – 4 GÜN

  
3 GECE 4* CAPSİS OTELDE (ŞEHİR MERKEZİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE)

 DİKKAT!!! DİKKAT!!!

2 GECE OTEL KONAKLAMASINDA 2 AKŞAM YEMEĞİ,  DİĞER AKŞAM YILBAŞI GECESİ

YUNAN TAVERNASINDA YILBAŞI GALA YEMEĞİ 

VE SİGORTA  FİYATLARA DAHİLDİR   !!!

   

1. Gün: İZMİR – İPSALA

Akşam saat 16.45’deÜçkuyular Meydanı(Pamukkale Yazıhanesi Önü) 17.00’deKonak (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 17.20’deLozan Meydanı (Atatürk Lisesi Karşısı), 17.45’de Karşıyaka /Anıt, 17.50’de Karşıyaka / Yunuslar, 18.00’deBostanlı İskelesi’nden (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) siz değerli yolcularımızı alarak hareket ediyoruz. Gerekli ihtiyaç molalarını vererek, Çanakkale üzerinden feribot ile Eceabat’a geçerek, İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz.


2. Gün: İPSALA - SELANİK

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molasını takiben, keyifli bir güzergâhta,  geçtiğimiz bölgelerin yanı sıra Yunanistan coğrafyası, tarihi, dini, ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında bilgiler alarak yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Selanik’e varıyoruz.İlk olarak kentin merkezi meydanlarından olan Vardaris Meydanı'nı ve Kral Konstantin Heykeli'ni görerek şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarı'nı Osmanlı dönemi yapılarından olan Liman Binası'nı görerek kat ediyor ve Selanik’ in sembolü olan Beyaz Kule de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. İskender Heykeli'ni, Döner Kulesi ile Fuar Alanı' nı görerek, kentin doğusuna doğru yöneliyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanı' nı, Aristoteles Üniversitesi Kampüsü' nü, Romalı komutan Galerios’ un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’ yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı' nı görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii' ni, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağı' nı görerek şehir turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi' ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben şehrin merkezi meydanı olan Aristoteles Meydanı' nda alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Anopoli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız 1.900 metrelik yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii' ni ziyaret ederek devam edeceğimiz yürüyüş turumuzu, Selanik’ in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesi' ne yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz. Turumuzu tamamlıyor ve 4* Capsis Otel' imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.    www.capsishotels.gr


3. Gün: SELANİK-KALAMBAKA(METEORA)-SELANİK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben 08.00’de hareket ediyoruz.Otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, “Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan Kalambaka-Meteora bölgesine doğru muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Öğleye doğru Tesalya ovasının kuzeyinde bulunan Meteora’ ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks Manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde, koşullara bağlı olarak bir ya da iki manastır ziyaret ediyoruz. Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları vererek, turumuzu tamamlıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin Kalambaka kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanı takiben Selanik’e dönmek üzere hareket ediyor ve akşam 19.30 civarı otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.4* Capsis Otel/https://www.capsishotels.gr/el/


4. Gün: SELANİK-YILBAŞI -TAVERNA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman veriyoruz.Dileyen misafirlerimizle sabah geç saatlerde otelimizden hareket ediyor ve kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ni göreceğimiz ve panoramik olarak kenti seyredeceğimiz AnoPoli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz.Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camiini, Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesi’niziyaret ediyor, Roma dönemi Agora’sını görerek, yılbaşı canlılığının egemen olduğu kent merkezine ulaşıyor ve ilgili bilgilendirmelerin ardından gezinti ve yılbaşı alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Akşam Yılbaşı Taverna Yemeğimiz için misafirlerimizle rehberimizin belirleyeceği saatte otelde buluşup tavernaya gidiyoruz. Yunan Tavernası eğlencesi ile unutulmaz bir YILBAŞI GECESİ geçirip, 2019‘a “Merhaba” diyoruz. Yeni yılın ilk saatini tavernamızda karşılamamızı takiben, arzu eden misafirlerimiz kent merkezinde gecelerine devam ederken, dileyen misafirlerimizle otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.4* Capsis Otel/https://www.capsishotels.gr/el/


5. Gün: SELANİK-KAVALA-İSKEÇE-İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben 10.30’da hareket ediyor, Selanik’ten ayrılıyoruz.Yolda uygun bir tesiste verilecek molanın ardından Kipi Sınır Kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Free Shop’ta serbest zaman veriyoruz.İpsala Sınır Kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’e varıyor, bir daha ki organizasyonumuzda sizlerlebuluşmak üzere vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar
* 4* Capsis  Otelde 2 gün Y.P. 1 gün oda kahvaltılı Konaklama(merkezde)
* Yunan Tavernasında 31 Aralık 2017 Akşamı Yılbaşı Gala Yemeği (Limitli İçkili)
* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Seyahat Güvence Paketi Sigortası
* Academic Tour Güvencesi

 

*  Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro)
*  Yurtdışı çıkış harcı bedeli (ilgili bankalara  yatırılır.)15 TL
*  Öğle yemekleri
*  Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
*  Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
*  Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek ve içecekler
*  65 -79 yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 10 € ,80 Yaş üzeri yolcularımız için 15 € ek sürprim sigorta farkı alınır.

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
28.12.2018299.00375.00 299.003 - 12 Yaş 219.00Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

28 Aralık

TUR NOTLARI

1- ACADEMIC TOUR hava, yol ve olağanüstü durumlarda gerekli gördüğü durumlarda turda değişiklik yapma hakkını acenta saklı tutar. Güzergâhın içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
2- ACADEMIC TOUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
3- Bu programda Yeşil Pasaport'a vize gerekmez.
4- Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
5- Yeşil pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
6- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
7- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
8- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.
9- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir,  Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR’ un hiçbir sorumluluğu yoktur. ACADEMIC TOUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ACADEMIC TOUR’ un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
10- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir.
11- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
12- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda,tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır. Yurtdışına nüfus cüzdanı ile çıkıldığı durumlarda anne veya babadan birinin seyahat etmediği durumda seyahat etmeyen ebeveyn Muvaffakatname vermeli ve seyahat anında kişi yanında bulundurmalıdır.
13- OHAL kapsamında yurtdışına çıkışlarda kırmızı ya da yeşil pasaport sahiplerinin kurumlarından alacakları izinler kendi sorumluluğunda olup, misafirin yurtdışına çıkışında konu ile ilgili oluşabilecek sorunlarda ACADEMIC TOUR sorumluluk kabul etmez. Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izin belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.
14- Yunan Tavernası otele yürüme mesafesindedir. Araçla transfer yapılmaz.
15- Sınır kapılarına özel günlerde yığılmalar beklemeler olabilmektedir. Bu sebeple acentemiz sorumlu tutulamaz.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Butik KARS TURU (Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Kars-Erzurum )
ERKEN REZERVASYON FIRSATI
1479.00 TL
'den itibaren
1-Butik KARS TURU (Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Kars-Erzurum )
İzmir’den Kars’a, Erzurum’dan İzmir’e Direkt Uçuş ve Kars-Erzurum Doğu Ekspres Treni Farkı İle…
4 Gün 3 Gece / 14.12.2018
2-Butik KARS TURU ( Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Erzurum-Kars )
ERKEN REZERVASYON FIRSATI
1349.00 TL
'den itibaren
2-Butik KARS TURU ( Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Erzurum-Kars )
İzmir’den Erzurum’a, Kars’tan İzmir’e Direkt Uçuş ve Erzurum-Kars Doğu Ekspres Treni Farkı İle…
4 Gün 3 Gece / 17.03.2019
3-Butik KARS TURU ( Uçakla Kars-Kars )
ERKEN REZERVASYON FIRSATI
1099.00 TL
'den itibaren
3-Butik KARS TURU ( Uçakla Kars-Kars )
ÇILDIR GÖLÜNDE ATLI KIZAKLI GEZİ, KAZ ETİ MENÜLÜ, KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ İLE..
3 Gün 2 Gece / 20.02.2019