2018 BULGARİSTAN ROMANYA TURU Otobüsle (Sezon Boyunca) Tur Programı

   BULGARİSTAN ROMANYA TURLARI (Otobüsle)  

BURGAZ –NESSEBAR -VARNA – RUSÇUK-BÜKREŞ –   SİNAİ - BRAN (DRAKULA ŞATOSU)- VELİKO TARNOVO – SOFYA – PLOVDİV 

 

 

2019 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ SEÇİLEN FİLİBE (PLOVDİV) FARKIYLA !  

5 GÜN /5 GECE (4  GECE OTEL KONAKLAMALI)

1 TUR:1-6 Mayıs    2 TUR: 14-19 Haziran    3 TUR: 26 Haz.1 Tem    4 TUR:24-29 Temmuz    

5 TUR: 20-25 Ağustos     6 TUR:25-30 Eylül      7 TUR:24-29 Ekim (Cadılar Bayramına Özel)

TAMAMI 4* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

 EKSTRA TUR YOK !!!

İsteyenlerle ROMAN GECESİ Eğlencesi İmkanı...

 ŞOK FİYAT KAÇIRILMAZ FIRSAT 299 Euro !!!  

       

Kalkış Yerleri: Akşam saat 18:30 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı- Kavşakta Pamukkale Yazhanesi Önü) 18:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 19:05 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 19:25 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 19:30 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü)
PROGRAM
1. Gün: İzmir -Burgaz
Akşam saat 18:30 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı- Kavşakta Pamukkale Yazhanesi Önü) 18:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 19:05 ALSANCAK LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 19:25 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 19:30 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz.

2. Gün: Burgaz-Nessebar-Varna
Sabah erken saatlerde Kırklareli Dereköy sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak Bulgaristan’a geçiyoruz.Yolumuza devam ederek, Burgaz’a varıyoruz. Burgaz’a varışımızın  ardından, panoramik şehir turumuzu yaparak, Anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO`nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebar`a varıyoruz. Bizans Dönemi’nden kalma Kiliseleri ,yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz.  Buradaki turumuzu tamamlayıp, Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna‘ya doğru yola çıkıyoruz. Varna’da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği  otelimizde. Aqua Hotel Varna

3. Gün: Varna -Rusçuk -Bükreş
Sabah kahvaltısı sonrasında, Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli donanma üslerinden biri olan Rusçuk olacak. Panoromik şehir turumuzun ardından, Bükreş’e gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Burada önce, şehir turuna başlıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Burada, vereceğimiz serbest zaman sonrasında toplanarak, otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz..Akşam yemeğimizi aldıktan sonra, iteyen konuklarımızla, ekstra müzikli Romen gecesi için rehberimizin belirleyeceği saatte restaurantımıza gidiyoruz ve eğleniyoruz..(İçki hariç) Geceleme otelimizde. Pullman Bucharest World Trade Center Hotel veya Rin Grand Hotel

4. Gün: Bükreş -Sinaia- Bran -Drakula Şatosu-Bükreş
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, otelden ayrılıp Sinaia-Bran-Drakula Şatosu turu için yola çıkıyoruz.. Turumuza, filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesi ile başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Sinaia’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Ardından Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, Bükreş’e dönüyoruz.. Geceleme ve akşam yemeği  Bükreşte otelimizde. Pullman Bucharest World Trade Center Hotel veya Rin Grand Hotel Bucharest

5. Gün: Bükreş- Veliko Tarnovo -Sofya
Sabah  kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından, yolumuzun üzerinde ilk durağımız Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent Veliko Tarnovo olacak. Burada panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi görülecektir. 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, Sofya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sofya’ya varışımızı takiben, panoramik Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Tur bitiminde  otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği Sofya’da  otelimizde. Novotel Sofia

6. Gün: Sofya-Plovdiv-İzmir
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp Plovdiv(Filibe)’e hareket ediyoruz.. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan ve 2019 Avrupa Kültür Başkenti Seçilen Filibe-Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, Antik Tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş  için verilecek serbest zamanın ardından İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Gece yarısı İzmir’e varıyoruz.Başka bir ACADEMİC TOUR seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
25.09.2018299.00379.00 299.000 - 6 Yaş 150.00
7 - 11 Yaş 249.00
Taksitler »
24.10.2018299.00379.00 299.000 - 6 Yaş 150.00
7 - 11 Yaş 249.00
Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

* Lüx otobüs ile Ulaşım ve Programdaki Tüm Turlar
* 4* Otellerde Yarım Pansiyon  Konaklama
(Sabah+Akşam Yemekleri)
* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
* Gümrük vergileri
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Seyahat Güvence Paketi Sigortası
* ACADEMİC TOUR GüvencesiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Bulgaristan yada Romanya vizesi 120 €
(Geçerli schengen vizesi ile giriş yapılabilir.)
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli-Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.15 Tl
* Öğle  yemekleri
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* Her türlü otel ekstraları ve yemeklerde alınan içecekler
* Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek /içecekler
* 65-79 Yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 15 € , 80 yaş üstüne 20 €  fark alınır.
* İsteyenlerle Ekstra  Romen Gecesi EğlencesiNotlar

1-ACADEMİC TOUR  hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü durumlarda  turda değişiklik yapma hakkını acenta saklı tutar. Acenta güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
2- ACADEMİC TOUR otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
3-Bu programda Yeşil Pasaport'a vize gerekmez.Yeşil pasaportların tur dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
4-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
5-Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
6-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
7- Balkan ülkelerinde odalarda 3.kişi yatağı açılabilen ek yataktır.
8-Tur programı ACADEMİC TOUR Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
9- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz.
10- ACADEMİC TOUR  yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak ACADEMİC TOUR ‘un hiç bir sorumluluğu yoktur. ACADEMİC TOUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ACADEMİC TOUR herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
11- Müşterinin tur iptali ile ilgili şartlar ek sözleşmede belirtilmiştir.
12 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
13. Balkanlarda 4* onaylı  bazı oteller bölgelere göre standart açısından Türkiye ‘deki 3* otel denginde olabilmektedir.

 

OHAL Döneminde Yurt İçi ve Yurt Dışı Seyahatlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Ülkemizde 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL'in; seyahat engeli yaratıp yaratmadığı, dikkat etmeniz gereken noktalar ve bu durumun yurt içi/yurt dışı seyahat planlarınızı nasıl etkileyeceği konusunda kafanıza takılan ayrıntıların cevabını aşağıda bulabilirsiniz:


OHAL Döneminde Yurt İçi Seyahatleri ;


Kimliğinizi her daim yanınızda taşıyın. Üstte de belirttiğimiz gibi denetim ve kontrollerin sıklaştığı bu dönemde kimliğinizi yalnız tatile giderken değil, her an yanınızda bulundurmanız gerekli.
Kontroller sebebiyle; havaalanları, otogarlar ve tren garlarında eskiye nazaran çok daha uzun kuyruklar oluşabilir. Bu nedenle yurt içi yolculuklarınızda en az 2-3 saat öncesinden seyahat edeceğiniz noktada bulunmaya özen gösterin.


OHAL Döneminde Yurt Dışı Seyahatleri ;


Geçici bir süre için de olsa tüm kamu çalışanlarının, tüm kademelerdeki askeri personellerin, rektörler ve akademisyenlerin yurt dışına çıkışları kısıtlandı. Yurt dışına seyahat planı olanlar için uygulanan prosedürler aşağıdaki şekilde:
Yeşil pasaport sahipleri için havaalanlarındaki denetim artırıldı. Aktif olarak görev yapan devlet memurlarının ve bu kişilerin yeşil pasaport sahibi olan tüm yakınlarının, bağlı oldukları kurumdan aldıkları yurt dışına çıkış izinlerini gösteren ıslak imzalı belgeyi yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Yeşil pasaport sahibi emekliler ise vize ihlal bölümünde GBT denetiminden geçtikten sonra emeklilik belgelerini pasaport ve biletleri ile birlikte göstermeli.
Havaalanlarında aksayan uçuşlar ve artırılan güvenlik kontrolleri sebebiyle en az 4-5 saat öncesinden havaalanında bulunmanız gerekiyor.
Özel sektör çalışanları; kara-hava ve deniz sınırlarından çıkışlarda göstermek üzere, e-devlet hesaplarından kolayca ulaşabilecekleri `SGK bildirim 4A Hizmet dökümü' belgesini yanlarında bulundurmalı.
Bu dönemde bazı hava yolu şirketlerinin, belli ülkelere yapacakları uçuşları değiştirme ya da iptal etme ihtimalleri bulunuyor. Yolculuğunuz öncesinde mutlaka ilgili web sayfalarından ya da telefon numaralarından seyahatinizle ilgili gelişmeleri kontrol edin.
Normal pasaportlu vatandaşlar çalıştıkları iş yerine ait bir belge ve seyahatleri için iş yerinden izin aldıklarına dair bir yazı bulundurmalı. İşverenlerin ise sahip oldukları iş yeri belgelerini yanlarında bulundurması gerekiyor.
Yurt dışına çıkmak isteyen öğrenciler yanlarında öğrenci belgelerini bulundurmalı.
Herhangi bir yerde çalışmayan vatandaşlar sigortasından yararlandığı yakınlarının sigorta dökümlerini; emekli ya da bağkura bağlı olanlar ise sigorta dökümlerini yanlarında bulundurmaya özen göstermeli.
Asker emeklilerinin GBT'si için ayrı bir bölümle iletişime geçiliyor ve araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmazsa uçuşlarına izin verilmekte.
Gürcistan ve KKTC'ye gidecek vatandaşlar yukarıdaki evrakları yanında bulundurduğu sürece nüfus cüzdanları ile geçiş yapabilirler.


Uyarı: Yukarıda bulunan bilgiler değişmiş veya güncelliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir aksaklık yaşamamak için lütfen seyahatinizden belirli bir süre önce detaylı araştırmayı yapıp, acentenizden bilgi alınız.


İptal Şartları
İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti.
Ataturk Cad. No: 270/A Alsancak
0232 463 25 25


Bu çıktı 21.09.2018 03:49 tarihinde verilmiştir. İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.