Uçakla Butik ANTAKYA ve GAZİANTEP (Lezzet ve Kültür Turu)

4* Grand Boğaziçi Otel'de Y.P. Konaklama

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Tek Tarih, Sınırlı Kontenjan ile Adana Gidiş-Antep Dönüş, Lezzet ve Kültür Birarada...
Gezilecek Yerler:

Adana, Antakya, Gaziantep

Kalkış Noktaları: Sabah saat 06:00’ da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşuyoruz.
Geceleme: 3 Gün 2 Gece
Konaklama: 4* Grand Boğaziçi Otel'de Y.P. Konaklama
999.00 TL'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

UÇAKLA BUTİK

 ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU 

Lezzet ve Kültür Gezisi

Sun Express Havayolları ile ADANA Gidiş - GAZİANTEP Dönüş

4* GRAND BOĞAZİÇİ OTEL'DE Y.P KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE (Antakya'da) 

( 3 Gün 2 Gece )

ADANA - HATAY - HARBİYE - SAMANDAĞ - GAZİANTEP
 

 25-27 Ocak 2019  (Sömestre)  /  1-3 Şubat 2019  (Sömestre)

 15-17 Şubat 2019  (Sevgililer Günü Haftası)  /  22-24 Mart 2019

 

1. Gün: ADANA – SABANCI CAMİİ-TAŞ KÖPRÜ-HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ- ST.PİERRE KİLİSESİ-HABİBİ NECCAR CAMİİ

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 06:00’ da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUN EXPRESS Hava Yollarına ait 07:15 uçağı ile hareket ediyor ve saat 08:40’ da ADANA Havalimanına iniyoruz. Aracımıza yerleşip, uygun bir yerde kahvaltımızı (ekstra) yaptıktan sonra, Türkiye` nin  en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ` yü panaromik olarak gördükten sonra, , SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz. BELEN GEÇİDİ’ nden Büyük İskender’ in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İSKENDERUN’ u panaromik olarak görüyoruz ve rehberimizin bilgilendirmeleriyle ÇAN- EZAN - HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent ANTAKYA' ya ulaşıyoruz. Antakya yöresel yemeklerinden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, gezimize başlıyoruz. ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ Hıristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini gözlemleyerek,  Eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Daha sonra, HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, 4* GRAND BOĞAZİÇİ OTEL’e geçiyoruz. Akşam yemeği yine yöresel yemeklerden. Konaklama otelimizde.  http://www.bogaziciotel.com.tr/


2. Gün: SAMANDAĞ-VAKIFLI KÖYÜ-HIDIRLIK KÖYÜ- ST.SİMON MANASTIRI -TİTUS TÜNELİ-BEŞİKLİ MAĞARA- HARBİYE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından HATAY’ ın SAMANDAĞ sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olma özelliğine sahip VAKIFLI KÖYÜ’ ne hareket ediyoruz. Vakıflı köyüne girdiğimizde, Ermeni taş ustalarının elinden çıkmış, mimarisinin hemen farklılığını hissettirdiği evler dikkatimizi çekiyor. Evler doğa ile bir bütünlük oluşturmuş. Çok etkileyici bu doğal güzellikler içerisinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Organik tarımı, köyün diğer bir özelliği. Köyde aynı zamanda, reçeller ve likörlerden alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Ardından, HIDIRLIK KÖYÜ’ ne hareket ediyoruz. Burada, Hz. Musa' nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1,5 dönümlük gölgesinde çay molası veriyoruz. Turumuzun devamında, Samandağ’ da ve denize çok yakın bir konumda olan Hz. HIZIR TÜRBESİ’ ni ziyaret ederek, öğle yemeği için mola veriyoruz. Sonrasında, Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilinin etkileyici ve göz alıcı görüntüsünü görerek, UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklenen VESPASIANUS-TİTUS TÜNELİ’ ni, kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, BEŞİKLİ MAĞARA ’yı görüyoruz. Ardından, Hıristiyan dünyasının her yanından gelenlerin ziyaret ettikleri ST. SİMON MANASTIRI’ na hareket ediyoruz. Kendini dünya zevklerinden arındırıp, tanrıya adayan Stilit tarikatının kurucusu S.t. Simon Stilit manastırını ziyaret ediyoruz. Deniz seviyesinden 479 metre yüksekte bir tepe üzerine kurulmuş bu manastırdan izleyeceğimiz o muhteşem gün batımı ile bugünkü programımızı sonlandırıp, Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan,  HARBİYE ŞELALELERİ’ nde ruhumuzu dinlendiriyoruz ve 4* GRAND BOĞAZİÇİ OTEL’ e geçiyoruz. Akşam yemeği yine yöresel yemeklerden. Konaklama otelimizde.  http://www.bogaziciotel.com.tr/


3. Gün: GAZİANTEP - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-ELMACI PAZARI-SEDEFÇİLER ÇARŞISI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, GAZİANTEP’e  hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuz sonrasında, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday GAZİANTEP’ te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE` yi  ve şehrin onemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Burada, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ` ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra, dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak için İMAM ÇAĞDAŞ’ ın önünde serbest zamanla birlikte baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. Serbest zaman sonrasında  ELMACI PAZARI, BAKIRCILAR ve SEDEFÇİLER çarşılarını gezilerimizi yapıp serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında BEY MAHALLESİ’ni görüp, 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda, Sütlü Melengiç Kahvelerimizi içiyoruz ve  bugünkü turumuzu keyifle sonlandırıyoruz. Akşam yemeğimizi, GAZİANTEP’in yöresel tatlarından alarak, GAZİANTEP Havalimanı’ na doğru yola çıkıyoruz. Dönüş uçağımız SUN EXPRESS uçağı ile 23:25‘ de hareket edip, İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» Uçak Bileti Gidiş+Dönüş

» Uçak Sonrası Ulaşım ve Şehir Turları

» Çevre Gezileri ve İkramlar

» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

»  4* Grand Boğaziçi Otel’de 2 Gece Y.P. Konaklama

» Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi

» ACADEMİC TOUR Güvencesi

 

» İlk gün yolda alınan Kahvaltı

» Son Gün yolda alınan Akşam Yemeği

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

» Öğle Yemekleri

» Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
25.01.2019999.00 TL1129.00 TL 999.00 TL0 - 6 Yaş 599.00 TL
7 - 12 Yaş 799.00 TL
Taksitler »
01.02.2019999.00 TL1129.00 TL 999.00 TL0 - 6 Yaş 599.00 TL
7 - 12 Yaş 799.00 TL
Taksitler »
15.02.2019999.00 TL1129.00 TL 999.00 TL0 - 6 Yaş 599.00 TL
7 - 12 Yaş 799.00 TL
Taksitler »
22.03.2019999.00 TL1129.00 TL 999.00 TL0 - 6 Yaş 599.00 TL
7 - 12 Yaş 799.00 TL
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

25 Ocak • 01, 15 Şubat • 22 Mart

TUR NOTLARI

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan, seyahat esnasında yapacak olduğunuz alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili doğabilecek şikâyetlerden ACADEMİC TOUR kesinlikle sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid edilir.

» Tur programı ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C.kimlik no ibrazı şarttır.

» Turumuz  Butik Tur’dur. 27 kişi ile gerçekleştirilecek olup 27 veya 31 araçlarla gezilecektir.

» Gezi süresi 3 GÜN-2 GECE’ dir. Otel konaklaması 2 GECE’ dir.

» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» Uçakla Butik Antakya ve Gaziantep Turumuz ‘’Uçaklı Özel Ürün’’ kapsamındadır.  

 

İptal-İade ve Değişiklik Hakkında

* İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

* Tur iptal ve iadesi katılımcının MUCBİR sebep göstermesiyle sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına '' katılımcının vefatı, ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi'' gibi durumlar girmektedir.   

   Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Butik KARS TURU (Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Kars-Erzurum )
ERKEN REZERVASYON FIRSATI
1479.00 TL
'den itibaren
1-Butik KARS TURU (Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Kars-Erzurum )
İzmir’den Kars’a, Erzurum’dan İzmir’e Direkt Uçuş ve Kars-Erzurum Doğu Ekspres Treni Farkı İle…
4 Gün 3 Gece / 21.12.2018
2-Butik KARS TURU ( Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Erzurum-Kars )
ERKEN REZERVASYON FIRSATI
1449.00 TL
'den itibaren
2-Butik KARS TURU ( Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Erzurum-Kars )
İzmir’den Erzurum’a, Kars’tan İzmir’e Direkt Uçuş ve Erzurum-Kars Doğu Ekspres Treni Farkı İle…
4 Gün 3 Gece / 10.03.2019
3-Butik KARS TURU ( Uçakla Kars-Kars )
ERKEN REZERVASYON FIRSATI
1099.00 TL
'den itibaren
3-Butik KARS TURU ( Uçakla Kars-Kars )
ÇILDIR GÖLÜNDE ATLI KIZAKLI GEZİ, KAZ ETİ MENÜLÜ, KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ İLE..
3 Gün 2 Gece / 04.03.2019