MİDİLLİ ADASI TURU (2 gece 3 gün)

4 * HELITROPE HOTEL ODA KAHVALTI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

MİDİLLİ ADASI 2 GECE 3 GÜN, YUNAN EĞLENCESİ (YEMEKLİ SİRTAKİ) DAHİL
Gezilecek Yerler:

MİDİLLİ MERKEZ-GERA-AGIASOS-KALLONI-PETRA-SIGRI-ERESSOS-MOLIVOS-MANDAMOS-THERMI

Kalkış Noktaları: Sabah saat 05:05 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 05:15 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 05:35 KARŞIYAKA’dan (Bostanlı İskele) siz değerli konuklarımızı alarak AYVALIK’a hareket ediyoruz.
Geceleme: 2 GECE 3 GÜN
Konaklama: 4 * HELITROPE HOTEL ODA KAHVALTI
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

MİDİLLİ ADASI TURU


ADANIN EN SEÇKİN OTELİ OLAN 4* HELIOTROPE KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA

DİKKAT !!! EKSTRA SÜRPRİZ İLAVELEROLMAKSIZIN...


3 ADA TURU+GİDİŞ-DÖNÜŞ FERİBOT BİLETİ+YEMEKLİ SİRTAKİ
EĞLENCESİ(2 İÇECEK DAHİL)

ŞOK PROMOSYON FİYATLA 199 EURO'DAN İTİBAREN
(İsteyenlere İzmir+Ayvalık+İzmir Transfer İmkanı 25 Euro)

 

 15-17 HAZİRAN BAYRAM  / 20-22 TEMMUZ / 21-23 AĞUSTOS / 21-23 EYLÜL / 12-14 EKİM / 27-29 EKİM

3 GÜN 2 GECE

1. Gün: MİDİLLİ ŞEHİR TURU ve AGIASOS KÖYÜ

Saat 08:00’de AYVALIK TURYOL ofisinde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL gemileri ile Midilli ’ye hareket ediyoruz. Ayvalık koylarından, deniz fenerlerinden ve güzelim adalardan mavi ufukta yavaş yavaş uzaklaşırken Ege denizinin kucağında ilerliyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olan Midilli(Lesvos)ye ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük kontrolünden sonra, valizlerimizi bizi bekleyen otobüse yerleştiriyoruz ve yürüyerek Türkçe rehber eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Mytilini’de (Midilli-Lesvos adasının başşehri) keyifli bir gezintiye çıkıyor ve bu esnada, Sapho meydanından başlayarak, Agios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Agios Athanasios Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Valide ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra Midilli mutfağının eşsiz tatlarını tatmak için Midilli sahil restoranlarının en ünlülerine ev sahipliği yapan, Epano Skala ya da Panagiouda’ya doğru yola çıkıyoruz.(öğle yemeği Mytilini merkezde de alınabilir) Burada aldığımız öğle yemeğinin ardından Midilli’nin en otantik yerleşimlerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Köy dönüşü Yunanistan’ın en ünlü halk ressamlarından Midillili Theofilos’un son iki yılını geçirdiği büyük bir ağaç kovuğunun bulunduğu Karini’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Helitrope otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman.http://www.heliotrope.gr/ 


2. Gün: THERMİ-MANDAMADOS-MOLİVOS(Mithimna)-PETRA

Otelde aldığımız kahvaltının ardından, bu günün ilk durağı olan Thermi’ye doğru yola çıkıyoruz. Kaplıcaları, Osmanlı zamanında inşa edilen tarihi Sarlıca Palas otel binası önünde küçük bir fotoğraf molası verip, adanın en mistik yeri,Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Bu­rada yer alan Ada’nın en ünlü kilisesi Taksiarchis Kilisesi ve Manastırı’nı yakından tanıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya’dan geçerek adanın kuzey ucunda olan Molyvos ‘ a ulaşıyoruz.

Yunanca Mithymna adı ile de bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan bu şirin beldede öğle yemeğimizi alıyoruz. Kalesi, taş ev­leri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos’ta geçirdiğimiz keyifli zamandan sonra Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Sadece 4-5 km uzaklıkta Midilli’nin en güzel sahillerine sahip Petra’ya ulaşıyoruz. Petra’da kayaya oyulmuş, 114 basamakla çıkılan ve kasabayı panoramik seyredebileceğimiz Meryem ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından adanın iç tarafından, Kalloni ve Gera Körfezlerini izleyerek otelimize dönüyoruz. Akşam rehberimiz ile belirlenen saatte buluşup, akşam yemeği için tavernamıza gidiyoruz. Ada yemeklerinin tadına bakıp bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutulmayacak bir Yunan gecesi geçiriyoruz.


3. Gün: PALEOKIPOS - PAPPADOS - PLOMARI - PERAMA

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu köy olan Paleokipos ve zeytinyağcılığı ile ünlü Pappados köylerini yakından tanıyoruz. Daha sonra 19 yy. da Midilli’de üretilen zeytinyağı ve sabunun ihraç edildiği limana ve dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari’ye doğru yola çıkıyoruz. Plomari’de yaptığımız kent gezintisinin ardından zeytin ağaçlarının yeşili ile Ege’nin mavisinin buluştuğu kıyıları izliyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Midilli Merkezi’ne doğru dönüşe geçiyor ve Mytillini Limanı’nda bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Saat 18.00’ de Ayvalık’a hareket ediyoruz. Bir başka Academic Tour programında görüşme dileğiyle vedalaşıyor;transfer hizmeti alan misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» Ayvalık-Midilli-Ayvalık feribot bileti

» 4* Helitrope Otel'de 2 gece konaklama http://www.heliotrope.gr/ 

» 4* Helitrope Otel'de 2 sabah Kahvaltısı

» 3 Gün Ada Turu

» 1 Akşam Yemekli Yunan gecesi (2 içecek dahil)

» Tur boyunca tüm transferler

» Türkçe Rehberlik Hizmeti

» Liman Vergileri dahil

 

» Öğle yemekleri ve alınan tüm içecekler

» Adada bir akşam yemeği

» İsteyenlere İzmir-Ayvalık-İzmir ulaşım imkanı ( 25 €)

» Vize ücreti ( 120 €)

» Yurtdışına çıkış harcı (15 TL)

» Gezi esnasındaki kişisel harcamalar.

» Ören yerleri ve müze giriş ücretleri.

» Ek sürprim sigorta farkı, 65-79 yaş arası 10 €, 80 yaş ve üzeri 15 €

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

» Araç, feribot ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’da saklıdır.
» Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
» Pasaportunda KKTC ’ ye giriş damgası bulunanlar Yunanistan‘a giriş yapamazlar.
» Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir.Misafir pasaportlarının hasar görmemiş,yıpranmamış,yırtılmamış olması zorunludur.Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu konuyla ilgili çıkabilecek sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

 

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
Uçakla BATUM TURU
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
1199.00 TL
'den itibaren
Uçakla BATUM TURU
Pasaportsuz Geçiş Kolaylığı İle Keyifli Bir Haftasonu Tatili...
3 Gün 2 Gece / 23.11.2018
2019 Yılbaşı UÇAKLA BATUM TURU
YILBAŞINA ÖZEL !!!
1749.00 TL
'den itibaren
2019 Yılbaşı UÇAKLA BATUM TURU
5* Sheraton Batumi Otel' de Muhteşem Yılbaşı ve Galası Dahil
3 Gün 2 Gece / 31.12.2018
KIBRIS TURLARI
ŞOK PROMOSYON İLE
1049.00 TL
'den itibaren
KIBRIS TURLARI
Girne Merkez' de 4*DOME HOTEL Y.P. Konaklama Ayrıcalıklı...
3 Gün - 2 Gece / 25.11.2018