2018 Otobüsle BALKANLAR

5* ve 4* Otellerde Y.P

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

KOSOVA VE SOFYA’LI 5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE Y.P. Herşey İçinde...
Gezilecek Yerler:

Yunanistan, Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Bulgaristan

Kalkış Noktaları: 17.45 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı- Kavşakta Pamukkale Yazhanesi Önü) 18.00 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 18.20 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü), 18.35 BAYRAKLI (Üst Geçit Durak Önü), 18:50 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 19.00’da BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü)
Geceleme: 9 Gün - 9 Gece
Konaklama: 5* ve 4* Otellerde Y.P
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

  OTOBÜSLE BOYDAN BOYA BALKANLAR  

 KOSOVA ve SOFYA'LI 

5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE Y.P. KONAKLAMA

9 ÜLKE BİRARADA (9 Gün-9 Gece) 2018 Nisan'dan itibaren 

YUNANİSTAN, MAKEDONYA, KOSOVA, ARNAVUTLUK, KARADAĞ, HIRVATİSTAN, BOSNA-HERSEK, SIRBİSTAN, BULGARİSTAN

  2019 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ SEÇİLEN FİLİBE (PLOVDİV) FARKIYLA

EKSTRA YOK !!!  OTOBÜSTE PARA TOPLAMA YOK !!!

FİYATA DAHİL HİZMETLERE DİKKAT !!!

Tüm Şehir Giriş Ücretleri +  Tüm Şehir Konaklama Turist Vergileri + Tüm Turlar ve Dubrovnik Turu
+ 3 Farklı Şehirde, Balkan Müziği Eşliğinde Eğlence  + Ohrid Tekne Turu
5* ve 4* Otellerde Sabah, Akşam Yemekleri + Sigorta Hepsi Fiyata Dahildir…
 

    HERŞEY İÇİNDE…  ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI İLE  ŞOK FİYAT 399 Euro 

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI HER TARİH İÇİN 46 KİŞİLİK OTOBÜSTE 15 KİŞİ İÇİN GEÇERLİDİR.
15 KOLTUK SONRASI  ERKEN REZERVASYON SONLANARAK,NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR... 

Gündüz Çıkışlı BALKAN TURLARI için lüttfen buraya tıklayınız !
UÇAKLA VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURLARI için lütfen buraya tıklayınız !
BULGARİSTAN ROMANYA TURU için lütfen buraya tıklayınız !
ORTA AVRUPA ve BALKAN İNCİLERİ TURU için lütfen buraya tıklayınız !

NOT:  BALKAN TURLARIMIZA; FOÇA, ALİAĞA, DİKİLİ, SALİHLERALTI, AYVALIK, GÖMEÇ, ÖREN, BURHANİYE, EDREMİT, AKÇAY, GÜRE, ALTINOLUK, KÜÇÜKKUYU, EZİNE, ÇANAKKALE, KEŞAN ve İPSALA yol çatlarından katılabilirsiniz ...

1. Gün: Akşam İzmir - İpsala

Akşam saat 17.45 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı- Kavşakta Pamukkale Yazhanesi Önü) 18.00 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 18.20 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü), 18.35 BAYRAKLI (Üst Geçit Durak Önü), 18:50 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 19.00’da BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü)’ nden siz değerli konuklarımızı alarak, seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık, Edremit yolu üzerinden, Lâpseki’ ye ulaşıyoruz. Feribotla Gelibolu’ ya geçerek, erken sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısı’ na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak YUNANİSTAN’ a geçiyoruz. (Feribot geçişi yoğunluğa bağlı olarak Çanakkale – Eceabat hattından da yapılabilir.)


2. Gün: İpsala - Nea Karvali - Kavala - Selanik

Dedeağaç (Aleksandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Ksanthi) hattında ilerleyerek, KAVALA’ nın kurabiyeleriyle ünlü NEA KARVALİ kasabasına geliyoruz, kahvaltı ve kurabiye alışverişi için mola veriyoruz. Kahvaltı molamız sonrasında, KAVALA’ ya ulaşıyor ve kısa yürüyüş turumuza başlıyoruz. Liman, Su Kemerleri, İbrahim Paşa Camii, 19. yy. Neo Klasik yapıları, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykelini göreceğimiz turumuzu tamamlayarak, alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Kavala turumuzun ardından, Selanik yönünde doğru hareket ediyoruz. İki saatlik keyifli bir yolculuğun ardından, öğle saatlerinde SELANİK’ e ulaşıyoruz. Önce şehir merkezinde, yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Venizelos Heykeli,  Bedesten, Hamza Bey Camii, Osmanlı dönemi Hükümet Konağı, Aziz Dimitri Kilisesi görülerek, Atatürk Evi’ ni ziyaret ediyoruz. Devamında, panoramik şehir turumuza devam ediyoruz. Hamidiye Hastanesi, Osmanlı döneminin ilk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi, Şadırvan, Rotonda, Galerios’ un Zafer Takı, Osmanlı Gümrük Binası, Aristoteles Meydanı görülerek, turumuzun sonunda, kentin sembol yapısı olan Beyaz Kulede fotoğraf molası veriyoruz. Tarihi şehrin zengin bölgelerindeki neoklasik konak ve malikâneleri görerek SELANİK` de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: Manastır - Resne - Ohri -Üsküp

Otelimizde alacağımız sabah erkenkahvaltının ardından, kentten ayrılıyor ve günlerce kıvrımları arasında dolaşacağımız Dinar Alpleri’nin vadilerinde keyifli bir yolculuğun ardından Yunanistan - Makedonya sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak MAKEDONYA’ ya geçiyor ve MANASTIR’ a ulaşıyoruz. ATATÜRK’ ün okuduğu Askeri İdadiyi (Askeri lise) ziyaret ederek, Şirok Sokakta Osmanlı’ dan kalan Orduevi, Eleni’ nin Evi, Saat Kulesi, Manolya Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turumuzu, ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi görerek tamamlıyoruz. Manastır’ dan ayrılıyor, II. Abdülhamid’ in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Bey’ in memleketi olan RESNE’ de, Resneli Niyazi Bey Sarayı’ nı görerek, OHRİ’ ye ulaşıyoruz. Osmanlı’nın Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş, “Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohri’ nin üzerine düşmüş” tanımlaması ile ünlü ve Unesco`nun Kültür Mirası Listesindeki şehirin, meşhur Ohri incilerinden, mamul takılar başta olmak üzere alışveriş için Türk Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zaman veriyoruz. Ardından, büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen ve Dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohri Gölü’ nde, muhteşem bir Tekne Turu (fiyata dahil) yapıyoruz. Tekne turumuzun ardından, yürüyüş turumuzla programımıza devam ediyoruz. Kiril Alfabesinin yaratıcıları Aziz Kiril ve Metodi, öğrencileri Aziz Naum ve Klemeus Heykelleri, neoklasik tarzda inşa edilmiş Osmanlı dönemi evleri, Ayasofya Kilisesi/Camii, Hacı Turgut Camii görülerek gezimizi tamamlıyoruz. Ohri’ den ayrılarak, kısa bir yolculuk ile Vardar Nehri’ nin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’ in şehri MAKEDONYA’ nın başkenti ÜSKÜP’ e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’ te otelimizde.


4. Gün: Üsküp - Prizren - (İşkodra / Podgorica / Budva )

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Üsküp’ ü gezmeye başlıyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neoklasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Rahibe Teresa Anı Evini görerek Makedonya Meydanı’ na ulaşıyor, B. İskender, Çar Samuil ve Jüstinyen Heykelleri başta olmak üzere, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykeli ilgili anlatımlar eşliğinde görüyoruz.  Osmanlı yapısı Taş Köprü ve Davut Paşa Hamamının yanı sıra Kraliçe Olympia, II. Philip Heykelleri görülerek, Üsküp Türk Çarşısına giriyoruz. Kapan Hanı, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Sulu Han görülerek Türk Çarşısında alışveriş ve gezinti için serbest zaman veriyoruz. Ardından Mustafa Paşa Camii ve Üsküp Kalesi görülerek kentten ayrılıyor ve KOSOVA Sınır Kapısı’ na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaparak,  PRİŞTİNE güzergahından Şar Dağı’ nın kuzey eteklerinde dağlar arasındaki konumu ve klasik mimarisi ile tam bir Osmanlı kenti görünümüne sahip PRİZREN’ e varıyoruz. Buradaki turumuzda, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Kentin sempatik çarşısında verilecek serbest zamanı takiben şehirden ayrılıyor ve ARNAVUTLUK yönünde ilerliyoruz. Kosova - Arnavutluk sınır kapısında standart pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve 435 sene süren Osmanlı döneminde Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İŞKODRA` ya ulaşıyoruz. Kenti panoramik olarak gördükten sonra, akşam yemeği ve konaklama (İşkodra, Podgorica,  Budva) otelimizde. PODGORİCA konaklama durumunda,  PODGORİCA yönünde ilerleyerek, Arnavutluk’ tan çıkıp, KARADAĞ’ a girmemizi takiben, Balkanların en büyük gölü olan İşkodra Gölü’ nün kuzey kıyılarından devam ediyoruz ve Karadağ’ın başkenti Podgorica’ ya ulaşıyoruz.  

Not: Bu geceki konaklamamız, koşullara bağlı olarak Podgorica’ da, İşkodra’ da ya da Karadağ’ ın sahil kenti Budva’ da olacaktır. Konaklamanın İşkodra’ da olması durumunda İşkodra Gölü, Budva’ da olması durumunda ise İşkodra şehri ve Gölü görülmeyecektir.


5. Gün: Podgorica - Bar - Petrovaç - Budva - Kotor - Dubrovnik - Trebinje / Neum

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyor ve kısa süre sonra Adriyatik kıyılarıyla tanışıyoruz. Bar ve Petrovaç üzerinden Karadağ sahillerinin en gözde turistik destinasyonlarından olan Sveti Stefan Adası’nı ve BUDVA’ yı görerek, Adriyatik’in sunduğu büyüleyici manzaraların tadını çıkarmaya devam ediyoruz. Tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen, KOTOR` a varıyoruz. Surlarla tahkim Kotor şehrindeki yürüyüş turumuzda, birçok tarihi yapının yanı sıra Deniz Kapısı, Silah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Beskuca Sarayı, Aziz Triphon Kilisesi, “Dedikodu” Çeşmesi, Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor turumuzu takiben Dubrovnik yönünde devam ediyoruz. Kotor Körfezi`nin büyüleyici güzelliklerini ve Barbaros Hayrettin tarafından alınan tarihi Herceg Novi şehrini görerek, Karadağ - Hırvatistan sınır kapısına ulaşıp, pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, HIRVATİSTAN’ ın en önemli turistik merkezi olan DUBROVNİK’ e ulaşıyoruz. Eski adı Ragusa olan, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki Ortaçağdan kalma eserleri ile ünlü şehrini geziyoruz. Korunaklı bir yarımada üzerine kurulu ve etkileyici surlarıyla göz alan bu tarihi kentte, görkemli şehir surlarının ve kapılarının, Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Sütunu, Aziz Blaise Kilisesi, Sponza Sarayı, Rektör Sarayı ve Tarihi Limanın görüleceği gezimizi tamamlıyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında, kentten ayrılıyoruz. BOSNA HERSEK sınır kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Trebinje’ ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’ deki otelimizde. SL Industry Hotel vb.
Not: Bu geceki konaklamamız, koşullara bağlı olarak Trebinje ya da Neum’ da olacaktır. Konaklama yapılmayan şehir görülmeyecektir.

Bugün kü TUR ROTASINA buraya tıklayarak göz atabilirsiniz !!!


6. Gün: Trebinje - Stolac - Pocitel - Mostar - Jablanica - Konjic - Saraybosna

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, MOSTAR’ a doğru hareket ediyoruz. Osmanlı kervan yolunun bekçiliğini yapan ve bugünkü yarı terk edilmiş haliyle bile etkileyici olan, Osmanlı köyü POÇİTEL’ i panoramik olarak görüyoruz. MOSTAR’ a varıyor ve Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’ in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004 yılında Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü ile turumuza başlıyoruz. Eski Hamam, Sultan Selim Mescidi, Koski Mehmet Paşa Camii, Kuyumcular Çarşısı da görülerek turumuzu tamamlıyor ve Mostar’ ın zengin çarşısında serbest zaman veriyoruz. Mostar’ dan ayrılarak, Balkan coğrafyasının dağlar ve nehirlerin süslediği nadide bir parçasında, görsel şölenlerle geçecek bir yolculuğa başlıyoruz. Yugoslav Partizanların Nazi ve İtalyan birliklerine karşı efsanevi direnişine sahne olan Neretva Muharebesinin yaşandığı Jablanica’ da Alman ikmal trenlerinin geçişini engellemek için havaya uçurulduğu haliyle günümüze ulaşan Neretva Köprüsünü görüyoruz. Konjic üzerinden, BOSNA HERSEK’ in başkenti SARAYBOSNA’ ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanların kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucu büyük tahribata uğramış olmakla birlikte güzelliğini halen büyük ölçüde korumaktadır. Saraybosna’ da ki yürüyüş turumuza Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ve 1914’de I. Dünya Savaşının patlak vermesine sebep olan Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsü’nü görerek başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde İsa’nın Kalbi Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Açık Pazar, Sinagog gibi eserleri, Türk bölümünde Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyor ve Saraybosna’ nın sembolü olan Başçarşı’ da serbest zaman vererek, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’ da otelimizde. Sarajevo Terme Hotel vb.

Bugün kü TUR ROTASINA buraya tıklayarak göz atabilirsiniz !!!


7. Gün: Saraybosna - Vlasenica - Zvornik - Loznica - Şabats - Belgrad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, BELGRAD’ a hareket ediyoruz. Romanya Dağı’ nın, doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek, Vlasenica ve Zvornik üzerinden yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından, Bosna Hersek - Sırbistan arasındaki Loznica sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, SIRBİSTAN’ ın ovalık bölümünde kurulu tarıma yönelik organizasyonlarıyla dikkat çeken köylerini görerek, Sırbistan’ın başkenti BELGRAD’ a ulaşıyoruz. Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen Belgrad, Pannonian Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan bir kenttir. Diğer birçok önemli yapının yanı sıra 1999 NATO bombardımanında yıkıldığı haliyle duran Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Müze ve Milli Tiyatro görülerek yapılacak şehir turumuzun ardından yürüyüş turumuza başlıyoruz. Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Leopold ve Despot Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı ve Açıkhava Silah Müzesi ve Osmanlının kenti Prens Mihalio’ya teslim ettiği yerde yüz yıl sonra yapılan Anahtar Teslim Anıtı’ nı görme şansına sahip olacağız. Bugünkü turumuzun sonunda, Belgrad’ ın en canlı caddesi olan Knez Mihailova Caddesi’ nde serbest zaman veriyoruz. Programımızı tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ da otelimizde. B-Hotel vb.

Bugün kü TUR ROTASINA buraya tıklayarak göz atabilirsiniz !!!


8. Gün: Belgrad - Paracin - Niş - Dimitrovgrad - Sofya

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Belgrad’ dan ayrılıyor, SOFYA yönünde ilerliyoruz. Sırbistan’ın verimli düzlüklerini arkamızda bırakarak, Jagodina ve Paracin ve Osmanlı’nın Avrupa’da büyük toprak kayıplarına uğradığı Kutsal İttifak Savaşları Döneminde önemli bir muharebenin yaşandığı Aleksinac üzerinden Morava Vadisi boyunca ilerliyoruz. Osmanlılar ile Sırplar arasında birçok kez el değiştiren, modern Sırbistan’ ın üçüncü büyük şehri olan NİŞ üzerinden devam ederek, Haçlı Seferlerinin güzergâhı olan, Bizans’ın “Ordu Yolu” ve Osmanlıların Avrupa topraklarındaki fütuhat sürecinde “Sağ Kol” olarak tanımladığı Niş Vadisi hattını izleyerek, Dimitrovgrad üzerinden BULGARİSTAN sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, kısa sürede ülkenin başkenti SOFYA’ ya ulaşıyoruz.  Panoramik olarak kenti tanımamızı takiben, şehir merkezinde Aleksander Nevski Meydanı`na ulaşıyoruz. Balkanların en büyüğü olan Aleksander Nevski Katedrali’ ni ziyaret ediyoruz. İsimsiz Asker Anıtı’ nı ve şehre adını veren Ayasofya Kilisesi`ni görerek, turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Sofya’da askeri ataşelik yaptığı dönemde Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevi’ni, Rus Kilisesi’ni, ülkenin başkentinde bulunan Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını, bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Mahmut Paşa Camii ve Roma dönemi Serdica kentinin kalıntılarını ilgili anlatımlar eşliğinde görerek, şehrin merkezi meydanı olan Nezavisimost (Bağımsızlık) Meydanı’ na ulaşıyoruz. Sveta Petka Kilisesi, Banyabaşı Camii, Avrupa’nın üçüncü büyüğü olan Sofya Sinagogu, Sveta Sofya Anıtı, Sveta Nedelya Kilisesi ve Aziz George Kilisesini (Rotonda), görerek turumuzu tamamlıyor ve kentin “İstiklal Caddesi’ ne” benzer modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesi’ nde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyor ve ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sofya’da otelimizde. Best Western Airpot,Festa Hotel vb.

Bugün kü TUR ROTASINA buraya tıklayarak göz atabilirsiniz !!!


9. Gün: Sofya - Filibe (Plovdiv) - Haskovo - Harmanlı - Kapıkule - İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından SOFYA’ dan ayrılıyor ve Balkan Yarımadasının en yüksek doruğuna sahip Rila Dağı’ nın eteklerinde keyifli bir güzergahta yapacağımız kısa bir yolculuk ile 2019 yılı Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen, Meriç’ in iki yakasına kurulu, güzelliği ile tarihte seyyahları ve günümüzde turistleri büyülen FİLİBE’ ye (Plovdiv) varıyoruz. Osmanlı hâkimiyeti döneminde Balkanlar’da ki önemli şehirler arasında yer alan, aynı zamanda cami, medrese gibi yapılarıyla ve burada yetişen ilim adamlarıyla önde gelen İslâm merkezlerinden biri olan Filibe, Türk – İslam kültürüne büyük hizmetler sunmuş, modern ile eskiyi uyumla birleştiren bir kenttir. Burada yapacağımız turumuzda Bizans, Yunan ve Osmanlı Devletleri` nin bıraktığı izleri görme şansımız olacak. Roma dönemi Tiyatrosu, özgün ve etkileyici mimarisi ile Plovdiv Arkeoloji Müzesi,  Hüdavendigar Camii (Ulu Camii / Cuma Camii), Çifte Hamam, Mevlevihane, Aya Konstantin ve bugün müze olarak faaliyet gösteren birçok neoklasik konut görülecek yerler arasındadır. Kentin tarihi merkezinde vereceğimiz serbest zamanı takiben Filibe’den ayrılıyoruz. Meriç Nehri vadisinde ileleyerek, Haskovo ve Harmanlı üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi ve Free Shop alışverişlerimizi tamamlayarak, Edirne, Keşan, Çanakkale yolu üzerinden, sınırdaki yoğunluğa bağlı olarak, gece yarısından sonra İzmir’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 Bugün kü TUR ROTASINA buraya tıklayarak göz atabilirsiniz !!!

 

2018 OTOBÜSLE BALKANLAR TURU TARİHLERİ

 

1. TUR  : 07.04 / 15.04                29. TUR : 15.06 / 23.06                57. TUR : 20.08 / 28.08
2. TUR  : 13.04 / 21.04                30. TUR : 16.06 / 24.06                58. TUR : 21.08 / 29.08 
3. TUR  : 14.04 / 22.04                31. TUR : 20.06 / 28.06                59. TUR : 22.08 / 30.08
4. TUR  : 18.04 / 26.04                32. TUR : 22.06 / 30.06                60. TUR : 29.08 / 06.09 
5. TUR  : 20.04 / 28.04                33. TUR : 23.06 / 01.07                61. TUR : 30.08 / 07.09 
6. TUR  : 21.04 / 29.04                34. TUR : 29.06 / 07.07                62. TUR : 31.08 / 08.09
7. TUR  : 24.04 / 02.05                35. TUR : 30.06 / 08.07                63. TUR : 01.09 / 09.09
8. TUR  : 25.04 / 03.05                36. TUR : 05.07 / 13.07                64. TUR : 06.09 / 14.09 
9. TUR  : 26.04 / 04.05                37. TUR : 06.07 / 14.07                65. TUR : 07.09 / 15.09
10. TUR: 27.04 / 05.05                38. TUR : 07.07 / 15.07                66. TUR : 08.09 / 16.09
11. TUR: 28.04 / 06.05                39. TUR : 11.07 / 19.07                67. TUR : 14.09 / 22.09
12. TUR: 01.05 / 09.05                40. TUR : 13.07 / 21.07                68. TUR : 15.09 / 23.09
13. TUR: 02.05 / 10.05                41. TUR : 14.07 / 22.07                69. TUR : 19.09 / 27.09         
14. TUR : 03.05 / 11.05               42. TUR : 19.07 / 27.07                70. TUR : 21.09 / 29.09               
15. TUR : 04.05 / 12.05               43. TUR : 20.07 / 28.07                71. TUR : 22.09 / 30.09                      
16. TUR : 05.05 / 13.05               44. TUR : 21.07 / 29.07                72. TUR : 28.09 / 06.10           
17. TUR : 07.05 / 15.05               45. TUR : 26.07 / 03.08                73. TUR : 29.09 / 07.10           
18. TUR : 08.05 / 16.05               46. TUR : 27.07 / 04.08                74. TUR : 05.10 / 13.10                
19. TUR : 09.05 / 17.05               47. TUR : 28.07 / 05.08                75. TUR : 06.10 / 14.10
20. TUR : 10.05 / 18.05               48. TUR : 30.07 / 07.08                76. TUR : 10.10 / 18.10
21. TUR : 11.05 / 19.05               49. TUR : 02.08 / 10.08                77. TUR : 13.10 / 21.10
22. TUR : 12.05 / 20.05               50. TUR : 03.08 / 11.08                78. TUR : 20.10 / 28.10
23. TUR : 18.05 / 26.05               51. TUR : 04.08 / 12.08                79. TUR : 26.10 / 03.11
24. TUR : 19.05 / 27.05               52. TUR : 08.08 / 16.08                80. TUR : 28.10 / 05.11
25. TUR : 26.05 / 03.06               53. TUR : 10.08 / 18.08                
26. TUR : 30.05 / 07.06               54. TUR : 11.08 / 19.08                
27. TUR : 09.06 / 17.06               55. TUR : 17.08 / 25.08               
28. TUR : 14.06 / 22.06               56. TUR : 18.08 / 26.08 
 

İLAVE TARİH : 25.06 / 03.07     İLAVE TARİH : 26.06 / 04.07    İLAVE TARİH : 27.06 / 05.07
İLAVE TARİH : 28.06 / 06.07     İLAVE TARİH : 04.07 / 12.07    İLAVE TARİH : 09.07 / 17.07
İLAVE TARİH : 13.07 / 21.07     İLAVE TARİH : 16.07 / 24.07    İLAVE TARİH : 18.07 / 26.07DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ
* TÜM  KONAKLAMA TURİST VERGİLERİ
* TÜM TURLAR
* TÜM OTOBAN CHECK-POİNT VE OTOPARK ÜCRETLERİ
* OHRİD TEKNE TURU ve DUBROVNİK ŞEHİR TURU
* 3 GECE FARKLI ŞEHİRLERDE BALKAN MÜZİĞİ EŞLİĞİNDE EĞLENCE
  (Otellerde akşam yemeği sonrası, yerel mekanlarda alınacaktır)
* 5* ve 4* OTEL KALİTESİYLE  7 GECE KONAKLAMA

* Otellerde 7 Sabah Kahvaltıları ve 7 Akşam Yemeği
* Lüks otobüs ile ulaşım ve
* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
* Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası
* ACADEMİC TOUR Güvencesi

 

* Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro) Yeşil Pasaporta vize yoktur
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli- 15 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır)
* Öğle Yemekleri ve molalarda alınan yiyecek ve içecekler
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* Her türlü otel ekstraları ve yerel eğlence mekanlarında alınan  içecekler
* 65-79 Yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 15 € , 80 yaş üstüne 20 €  fark alınır.

 

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve  olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
2- Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 20-25 gün önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir.
5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması veya vizenin yetişmemesi ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR` un hiç bir sorumluluğu yoktur.
6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
7- Vize işlemlerini, kendi yapmak isteyen misafirler için vize desteği verilmez. (otel, araç bilgisi, evrak vb.)
8- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
9- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
10- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.
11- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
12- Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
13- Programda konaklamalarımızın 5* ve 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye ‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir.
14- Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
15-
Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
16-
Tüm yolcular araca bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


ALİ TÜRKER
06-15.07.2018 tarihlerini kapsayan Balkanlar Turu'na katıldık. Bugün 15.07.2018 tarihinde Türkiye'ye döndük. Gezi ile ilgili düşüncelerimden önce rehberimiz Hüsnü beye tekrar teşekkür ediyorum. Tarihi bilgileri oldukça iyi ve güzel bir anlatım tarzı var. Kaptanlarımız çok dikkatli, ciddi ve titizdi. Plan ve programlara harfiyen uydular. İkramları eksik etmediler. Gezilen şehirleri de çok iyi bildikleri için trafikte çok fazla sorun yaşanmadı. Oteller iyiydi. 4* ve 5* otellerde konakladık. Bazı ülkelerde yemek ve kahvaltı açık büfe şeklinde iken birkaç tanesinde garson hizmeti ile belirli yemekler verildi. Tüm Avrupa gibi Balkanlar da bizim için pahalı. Yine de çok fazla harcama yapmanıza gerek kalmıyor. Tur şirketi su, çay/kahve, sabah/akşam yemeklerini karşıladı. Öğlen yemekleri de dışarıda uygun yerlerde yenilebiliyor. Bu konuda rehberin önerilerini dikkate almak yararlı oldu. Umarım Academic-tour Türki Cumhuriyetlere de turlar düzenler. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
15.07.2018

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Otobüsle BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı Program 2019)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
399.00
'den itibaren
1-Otobüsle BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı Program 2019)
Kosova ve Sofyalı Program 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama
8 Gün-8 Gece / 21.06.2019
2-Otobüsle BALKANLAR (Kosova, Sofya ve Matka Kanyon`lu Uzun Program)
1 Gece İlaveli Program !!!
449.00
'den itibaren
2-Otobüsle BALKANLAR (Kosova, Sofya ve Matka Kanyon`lu Uzun Program)
Koşa Koşa Değil, Doya Doya Balkanlar (1 Gece İlaveli Uzun Program)
9 Gün-9 Gece / 28.06.2019
Uçakla Vizesiz BALKAN TURLARI (2019)
SINIRLI KONTENJAN İLE !!!
579.00
'den itibaren
Uçakla Vizesiz BALKAN TURLARI (2019)
5* ve 4* Otellerde Konaklamalı, Balkan Coğrafyasında Vizesiz 5 Ülke
7 Gün-6 Gece / 18.07.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım