BATI KARADENİZ TURLARI (Kocaeli ve Safranbolu Konaklamalı)

BATI KARADENİZ TURLARI (Kocaeli ve Safranbolu Konaklamalı)

 • 1 Gece: SAFRANBOLU’ da ZALİFRE OTEL 1 Gece KOCAELİ'nde 5* THE NESS TERMAL OTEL Y.P.
 • 3 Gün-3 Gece
 • Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

 SAFRANBOLU ve KOCAELİ KONAKLAMALI 

 BATI KARADENİZ TURLARI 

1 Gece KOCAELİ'nde  5* THE NESS TERMAL OTEL Y.P. 

1 Gece SAFRANBOLU' da ZALİFRE OTEL Y.P.

 Abant Gölü, Gölcük Gölü, Bolu, Yedigöller,  Kocaeli, Düzce, Akçakoca, Ereğli, Zonguldak, Bartın, 
Amasra,Safranbolu, Devrek, Maşukiye,  Ormanya Doğal Yaşam Parkı, Hobbit Evleri
  

7 TUR: 7-10 Ekim  
8 TUR: 28-31 Ekim    9 TUR: 18-21 Kasım   

 (3 Gün-3 Gece)

    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!   

BATI KARADENİZ TURLARI (Abant ve Safranbolu Konaklamalı)Seçeneklerimiz için lütfen yazıya tıklayınız
YEDİGÖLLER-ABANT- GÖLCÜK-ORMANYA-MAŞUKİYE-GÖLYAZI Tur seçeneğimiz için lütfen yazıya tıklayınız


1. Gün

Akşam saat 20:00 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 20:05 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak),  20:15 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü),  20:30 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü),  20:45  BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı)   20:50 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 21:00 KARŞIYAKA Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 21:05 KARŞIYAKA-MAVİBAHÇE AVM Karşısı,   21:20 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü) 21:25 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı Kampus Önü’nden) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz.Bağlantı AKHİSAR, BALIKESİR, KOCAELİ, İZMİT, SAKARYA güzergahını takip ederek, yolda alacağımız molaların ardından  sabah erken saatlerde BOLU’ ya varıyoruz.

SABAH :

Uygun bir yerde alacağımız ekstra sabah kahvaltısının ardından, ABANT GÖLÜ’ne gitmek üzere tekrar otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Abant Gölü’ne ulaştığımızda, meşe, köknar, dişbudak, çam, kavak, kayın ve gürgen ağaçlarının, dağ çiçeklerinin, meyveli bitkilerin arasında huzur bulacağınız ve bol bol oksijen soluyacağınız bu ortamda yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her mevsimde ayrı güzelliğe sahip olan ABANT GÖLÜ’nde, muhteşem doğa manzaraları’nı fotoğraflarımıza ekleyip, GÖLCÜK GÖLÜ’ne hareket ediyoruz. İnternette ve sosyal medyada gördüğümüz o meşhur evin bulunduğu yer olan doğa cenneti Bolu Gölcük Gölü’nde, eşsiz göl ve doğa manzaralarını izleyebileceğimiz seyir teraslarında fotoğraflar çekip, yürüyüş parkurlarında gezintiler yapıyoruz. Yemyeşil ağaçlar ve ağaçların göle verdiği renk ile seyre doyum olmayan güzellikler içerisinde geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında, BOLU’ya geçiyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerle, güzel manzaralar eşliğinde YEDİGÖLLER Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. YEDİGÖLLER’de, SAZLIGÖL, İNCEGÖL, KÜÇÜKGÖL, DERİNGÖL, BÜYÜKGÖL, KURUGÖL ve SERİNGÖL’ü görüyor ve gökkuşağı renklerini andıran rengârenk ağaçlarla kaplı bu ortamda, piknik yaparak, keyifli saatler geçiriyoruz. Sonbaharda kızılın, ilkbaharda ise yeşilin binbir tonuna bürünerek sunduğu muhteşem  manzarasında doğa ile baş başa yorucu olmayan yürüyüşler yapıyoruz.  Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak, Kocaeli’nde 5* The Ness Termal Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Otelin Termal havuzundan, aktivitelerinden faydalanabilirsiniz.

2. Gün

Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, DÜZCE üzerinden AKÇAKOCA’ya doğru ilerliyoruz. Mavi bayraklı plajları, kıyıdan dağlara kadar uzanan yemyeşil bitki örtüsüne sahip olan bu yöremizde, Çınar Caddesini, farklı mimari tarzdaki AKÇAKOCA CAMİİSİ’ni ve KONURALP BEY HEYKELİ’ni görerek, fotoğraf molası veriyoruz. Buradan, Kdz. EREĞLİ’sine hareket ediyoruz. EREĞLİ’de  tarihi çınar ağaçlarının altında vereceğimiz molanın ardından, ZONGULDAK, BARTIN üzerinden AMASRA’ya geçiyoruz. Karadeniz’in en güzel sayfiye kasabalarından biri olan, AMASRA’da, ANADOLU’da ki maif kaya üzerine yapılmış tek örnek olan, ROMA YOL ANITI (Kuşkaya Anıtı’nı) görüyor ve BAKACAK TEPESİ’nde Amasra manzarasını fotoğraflıyoruz. CENEVİZ KALESİ ve ÇEKİCİLER ÇARŞISI gezilerimizi de gerçekleştirerek, Amasra’nın meşhur balık ve salatasından tatma şansına sahip oluyoruz. Daha sonra yönümüzü, müze kent SAFRANBOLU’ya çeviriyoruz. Önce HIDIRLIK TEPESİ’nde muhteşem Safranbolu manzarasını fotoğraflayarak, rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Özgün mimarisindeki evleri, tarihi değerleri, kent kültürü, yaşam tarzı, gelenek ve görenekleri, yöresel lezzetleri ve  doğal güzellikleri ile etkileneceğiniz SAFRANBOLU’ da KAYMAKAMLAR EVİ, CİNCİ HANI, KÖPRÜLÜ CAMİİ, İZZET PAŞA CAMİİ, AKÇASU KANYONU gezilerimizi yapıp,  ARASTA’da kahve molası veriyoruz. Serbest zaman esnasında, bol bol fotoğraf çekimi ve lokum alışverişi yapabilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'nde yerini alan Safranbolu’da,  en iyi restore edilen tarihi konak ödüllü ZALİFRE OTEL’imize yerleşiyoruz.vb. Modern mimari ve otantik Safranbolu evleri dokusunu hissedeceğiniz  bu otelimizde akşam yemeğimizi alıyor ve konaklamamızı yapıyoruz.

3. Gün

Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, YENİCE ORMANLARI’nın dünyada ender bölgelerde görülebilecek bir çoğu anıtsal boy ve kalınlığa ulaşmış, adeta bir ağaç müzesini andıran rengarenk ağaç türlerini keyifle seyrederek, DEVREK’e ulaşıyoruz. Devrek’te BASTONCULAR ÇARŞISI’nda, alışveriş için mola veriyoruz. Turumuzun devamında, SAPANCA GÖLÜ`nü görerek, KARTEPE’nin eteklerinde bulunan, tertemiz ve bol oksijenli havası, büyülü ormanı ile bir doğa harikası olan MAŞUKİYE’ye yol alıyoruz. Ormanlar arasında yer alan MAŞUKİYE`de, tertemiz ve bol oksijenli havasını soluyarak gezintimize başlıyoruz. Maşukiye`nin ismi aşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten de etraftaki doğal güzellikler "buraya gelen aşık olur" denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu  doğa harikası yerde vereceğimiz serbest zamanda, isteyenler ATV turuyla doğanın tadını çıkarırken, dileyenler de ZİPLİNE ile adrenalin keyfini yaşayabilirler. Buradan, eski adıyla Uzuntarla Tabiat Parkı yeni adıyla ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI`na  doğru hareket ediyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya`nın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı`nda gelen ziyaretçiler için de tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırıyor. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlı türü park içerisinde doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. `Yüzüklerin Efendisi`` ve ``Hobbitler`` filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı da gezerek bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz. Ardından, uygun molalarla İZMİT, GÖLCÜK, SUSURLUK, BALIKESİR, AKHİSAR, MANİSA üzerinden geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde İZMİR’e ulaşıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde buluşmak dileği ile siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

65 YAŞ ÜSTÜ MİSAFİRLERİMİZ SEYEHAT YOL İZİNLERİNİ E-DEVLET SAYFASI LİNKİNE TIKLAYARAK ALABİLİRLER.

HES KODU ALMAK ÇOK KOLAY...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüslerle Ulaşımlar 
 • Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1 Gece Safranbolu’da ZALİFRE OTEL’de Y.P. Konaklama 
 • 1 Gece Kocaeli’de 5* The NESS TERMAL OTEL  Y.P. Konaklama 
 • Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi
 • ACADEMİC TOUR Güvences

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Yolda Giderken Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Yedigöller Girişi ve Minibüs ücretleri 
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
07.10.2021999,00 TL
799,00 TL
1.169,00 TL
969,00 TL
999,00 TL
799,00 TL
0 - 6 Yaş 449,00 TL
7 - 12 Yaş 649,00 TL
Taksitler »
28.10.2021999,00 TL
799,00 TL
1.169,00 TL
969,00 TL
999,00 TL
799,00 TL
0 - 6 Yaş 449,00 TL
7 - 12 Yaş 649,00 TL
Taksitler »
18.11.2021999,00 TL
799,00 TL
1.169,00 TL
969,00 TL
999,00 TL
799,00 TL
0 - 6 Yaş 449,00 TL
7 - 12 Yaş 649,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

07, 28 Ekim • 18 Kasım

»Araçta,tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda  ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
»Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun    iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
»Koltuk numaraları rezervasyon önceliğine göre verilir. Turu erken satın alan konuklarımız ön koltuklarda oturmayı hak ederler. 
»Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Academic Tour sorumluluğu yoktur.
»Dönüşte yolcu bindiği durakta, tersten dağıtım yapılarak bırakılır.
»3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 
»Pandemi,  mücbir sebepler(hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  Academic Tour sorumlu tutulamaz. Rehber programda hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:

Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

3 Gün-3 Gece

799.00 TL
'den itibaren

Konaklama

1 Gece: SAFRANBOLU’ da ZALİFRE OTEL 1 Gece KOCAELİ'nde 5* THE NESS TERMAL OTEL Y.P.

Ulaşım

Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Abant Gölü, Gölcük Gölü, Bolu, Yedigöller, Kocaeli, Düzce, Akçakoca, Ereğli, Zonguldak, Bartın, Amasra,Safranbolu, Devrek, Maşukiye, Ormanya Doğal Yaşam Parkı, Hobbit Evleri

Tur Hakkında

Kocaeli ve Safranbolu Konaklamalı

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • ÜÇKUYULAR (Kavşaktaki Pamukkale Yazıhanesi Önü) (20:00)
 • SUSUZDEDE PARKI (Durak Önü) (20:05)
 • ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü) (20:15)
 • ALSANCAK ( Lozan-Fuar Kapısı Önü) (20:30)
 • BAYRAKLI (Altınyol-Üst Geçit) (20:45)
 • KARŞIYAKA (Anıt) (20:50)
 • KARŞIYAKA (Yunuslar) (20:55)
 • BOSTANLI İSKELE ( Mavişehir İstikameti) (21:00)
 • MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm. Karşısı) (21:05)
 • BORNOVA (Ege Ünv.Hastanesi Önü) (21:20)
 • BORNOVA (Osman Kibar Meydanı-Kampüs Girişi) (21:25)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

Uçaklı Butik DİYARBAKIR-MARDİN-URFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP TURU

Uçaklı Butik DİYARBAKIR-MARDİN-URFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP TURU

1499.00 TL 'den itibaren
UÇAKLI GAP TURLARI (2021)

UÇAKLI GAP TURLARI (2021)

1799.00 TL 'den itibaren
BOZBURUN-SELİMİYE TURU (2021) Sezon Boyunca

BOZBURUN-SELİMİYE TURU (2021) Sezon Boyunca

699.00 TL 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.