BULGARİSTAN & ROMANYA Cadılar Bayramına Özel

BULGARİSTAN & ROMANYA Cadılar Bayramına Özel

 • 4 GECE BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA
 • 5 GÜN 5 GECE
 • KONFORLU OTOBÜS

OTOBÜSLE  BULGARİSTAN & ROMANYA

 CADILAR BAYRAMI ÖZEL TURU 

 DİKKAT !!! EKSTRA TUR YOK!!!

 DRAKULA ŞATOSUNDA 60 Euro DEĞERİNDEKİ 

   CADILAR BAYRAMI  KOMBO BİLETİ  ve GECE TURU FİYATA DAHİLDİR !!! 

PLOVDİV– SOFYA–BÜKREŞ–SİNAİ–BRAN (DRAKULA ŞATOSU) –BRAŞOV RUSÇUK–VELİKO TARNOVO–BURGAZ

 İSTEYENLERLE YEMEKLİ ROMEN GECESİNE KATILMA İMKANI 

5 Gün-5 Gece  4* OTELLERDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA  

30 Ekim-4 Kasım 2019  (CADILAR BAYRAMI)

   ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİDİR !!!  

 


1. Gün

İZMİR - PLOVDİV - SOFYA

AKŞAM:

Akşam saat 17:30 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü), 17.45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü),  18.05 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü), 18.15 BAYRAKLI (Üst Geçit Durak Önü), 18:25 KARŞIYAKA (Anıt), 18:30 KARŞIYAKA (Yunuslar), 18.35 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 18:45 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısından) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık, Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan da feribotla Eceabat’a geçerek, erken sabah saatlerinde Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. 

Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale ve Keşan Yol Ayrımlarından Katılabilirsiniz…

GÜNDÜZ:

Sabah erken saatlerde Kapıkule sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak BULGARİSTAN’a geçiyoruz. PLOVDİV(Filibe)’e hareket ediyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan ve 2019 Avrupa Kültür Başkenti seçilen PLOVDİV, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle anılmıştır; Osmanlı İmparatorluğu döneminde de FİLİBE ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; CUMA CAMİİ, SVETA BOGORODİTSA KİLİSESİ,ANTİK TİYATRO ve ESKİ PLOVDİV görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi BATENBERG’de alışveriş  için verilecek serbest zamanın ardından SOFYA’ya  doğru yola çıkıyoruz. SOFYA’ya varışımızı takiben, panoramik Şehir Turumuza başlıyoruz. ST.NEDELYA KİLİSESİ, RUS KİLİSESİ, ROTANDA KİLİSESİ, AYA SOFYA KİLİSESİ, PARLAMENTO, SOFYA ÜNİVERSİTESİ, ALEKSANDAR NEVSKİ LATEDRALİ, BAŞBAKANLIK, NDK ULUSAL KÜLTÜR SARAYI turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ORDU EVİ’ni de görme fırsatımız olacak. Tur bitiminde merkezde alacağımız serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz ve odalalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme SOFYA’daki  otelimizde. 4* Suit Hotel Sofia

2. Gün

SOFYA - BÜKREŞ

Sabah kahvaltımızın ardından Doğu Avrupa’nın en güzel ve en hareketli şehirlerinden birisi olan BÜKREŞ’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzelliklerle dolu; küçük Paris olarak da adlandırılan BÜKREŞ’i rehberimiz eşliğinde keşfetmeye başlıyoruz. Bir dönem ROMANYA dediğimizde aklımıza gelen ilk isim olan Çavuşesko’nun Sarayı (şimdiki Parlemento binası) Panaromik şehir turumuzun etkili rotalarından sadece bir tanesi olacak. BÜKREŞ’in en güzel ve en hareketli merkezi CUMHURİYET MEYDANI, BÜYÜK KÜTÜPHANE, ZAFER TAKI, BÜKREŞ ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ TİYATRO,KRALİYET SARAYI,KRETZULESCU ve STAVROPOLEOS KİLİSELERİ Burada, vereceğimiz serbest zaman sonrasında toplanarak,isteyen konuklarımızla, ekstra yemekli+müzikli ROMEN GECESİ için restoranımıza gidiyor  ve eğleniyoruz. Geceleme BÜKREŞ’teki otelimizde. 4* Rin Grand Hotel vb.

3. Gün

BÜKREŞ-SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BRAŞOV

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, BÜKREŞ’in en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve diğer adıyla “Erdel” olan Karpat dağlarının eteklerine kurulu; filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSİLVANYA’ya doğru masalsı bir yolculuğa başlıyoruz.Yemyeşil ormanların içinde ,mimarisi ile ön plana çıkan SİNAİA’ye varışımızın ardından en iyi ressamların  fırçasından çıkmış nadide bir tabloyu aratmayan ve bahçe girişiyle sizi kendisine çeken,neo-klasik tarzda yapılmış ve  yazlık saray olarakta kullanılan  Peleş Şatosunu geziyoruz.160 odasında İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarına rastlayacağınız bu Şatoyu gezdikten sonra Transilvanya Alpleri’nin derinlerine ilerleyerek BÜKREŞ’te en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olan BRAŞOV kentine ulaşıyoruz. Adeta Ortaçağ’dan kalma bir resme sahip olan bu şehrin sokaklarını keşfediyor; Braşov Tarihi Müzesi , Kara Kilise,Tarihi Surlar ve Muresenilor Evi müzesi görebileceğimiz yerler arasındadır. BRAŞOV gezimizin ardından, misafirlerimizle Cadılar Bayramı nedeniyle her sene binlerce misafiri ağırlayan, Kont Drakula’nın Şatosu’nun da olduğu BRAN’a doğru yola çıkıyoruz. Her sene 31 Ekim tarihinde kutlanan ancak bu sene Bran yerel yönetiminin kararı ile haftasonuna alınan, 2 Kasım gecesi düzenlenecek olan GELENEKSEL "CADILAR BAYRAMI" programına iştirak ediyoruz. Birbirinden ilginç aktiviteler ve heyecanlı görüntülere sahne olan BRAN ROYAL PARK alanında saat 20:00 itibariyle partiye dahil oluyoruz. Fotoğraflarımızla bu anı ölümsüzleştirerek unutulmaz bir gece yaşayacağız. Gece geç saatlere kadar eğlendikten sonra Rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve otelimize geçiyoruz. Sabahın erken saatlerine kadar sürecek olan Eğlence programına kalarak devam etmek isteyen misafirlerimiz otele kendi imkanlarıyla dönüş sağlayacaklardır. Konaklama BRAŞOV’daki otelimizde   4* Hotel Belvedere Braşov,Alpin Resort Hotel v.b

Önemli Not: Bu Tur Programımıza “Cadılar Bayramı Programı” Organizasyon kuralları gereği 18 Yaş altı yolcu kabul edilememektedir.

4. Gün

BRAŞOV-VELİKO TARNAVO

Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra, ROMANYA’nın güzel kenti BRAŞOV’dan ayrılıyoruz ve tekrar  BULGARİSTAN’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Tuna Nehrinin üzerinden geçtikten sonra gümrük işlemlerimzi tamamlayarak bölgenin Tuna’daki en önemli ticaret kentlerinden biri olan RUSÇUK gezimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde gezimizi gerçekleştikten sonra farklı resimleme teknikleriye, ön plana çıkan kiliseleriyle ve kıvrım kıvrım akan Yantra nehriyle sizleri büyüleyecek olan VELİKO TARNAVO bir sonraki ziyaret noktamız. Ulusal Müze,Kırk Azizler müzesi görülebilecek yerler arasında olan bu turumuzun ardından, bu güzel kenti bir de yukarıdan fotoğraflamak üzere;206 metre yükseklikte yer olan Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan büyüleyici kiliseyi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama VELİKO TARNAVO’daki otelimizde. 4* Yantra Grand Hotel v.b

5. Gün

VELİKO TARNAVO - BURGAZ - İZMİR

Sabah erken saatlerde otelde kahvaltımızı aldıktan sonra yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından Karadeniz’in kıyı şeridinde yer alan ve Dereköy sınır kapısına çok yakın olan BURGAZ kentine varıyoruz. Son yıllarda turizm konusunda kendisini geliştiren bu güzel şehirde yapacağımız Panaromik turumuzn ardından serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte buluştuktan sonra BURGAZ’dan ayrılarak Türkiye’ye doğru yola koyuluyoruz. Kırklareli Dereköy sınır kapısından pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak TÜRKİYE’ye geri dönüyor,Keşan, Çanakkale yolu üzerinden, sınırdaki yoğunluğa bağlı olarak, gece yarısından sonra İzmir’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüx otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar

* 4* Otellerde Konaklama

* 4* Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı

* Bran’da 60 € değerindeki Cadılar Bayramı Özel Programı Kombo Giriş Bileti (Gece Turu ve Eğlence Programı)

* Otobüsteki ikramlar

* Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Seyahat Güvence Paketi Sigortası

* Şehir giriş,Otel Turist konaklama ve Gümrük vergileri

* ACADEMİC TOUR güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Romanya vizesi (Hizmet Bedeli dahil)120 €

* Yurtdışı çıkış harcı. Şahsi olarak ilgili bankalara yatırılır .

* Öğle  ve Akşam yemekleri, yemeklerde alınan içecekler,her türlü otel ekstraları

* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

*Yolda alınan kahvaltı ve molalardaki yiyecek /içecekler

* 65-79 Yaş arası yolcular için ek sürprim 15 € , 80 yaş üstünedeki yolcularımız için sigorta 20 €  fark alınır.

*Bükreş’te isteğe bağlı Romen gecesi (yemekli)

Tur Hareket Tarihleri

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmek-tedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5-ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

8- Bu Tur Programımıza 18 Yaş altı yolcu kabul edilmemektedir.

9- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

10- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

11- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

12-  Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü,ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

14- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluş-tukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

15- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz.ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme,ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

16-  Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

17- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

18-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

24- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

25- Bulgaristan Romanya Turumuz ‘’ Promosyon Ürün’’ kapsamındadır.  

26-İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

27-  Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

28- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorum Yap


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Tur Süresi

5 GÜN 5 GECE


'den itibaren

Konaklama

4 GECE BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA

Ulaşım

KONFORLU OTOBÜS

Gezilecek Yerler

PLOVDİV– SOFYA–BÜKREŞ–SİNAİ–BRAN (DRAKULA ŞATOSU) –BRAŞOV RUSÇUK–VELİKO TARNOVO–BURGAZ

Tur Hakkında

Kont Drakula'nın Şatosunda Gece Turu ve Cadılar Bayramı Programı dahil !!!

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

  Yardımcı Olalım

  Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

  Tıklayın Sizi Arayalım !

  Benzer Turlar

  1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2020

  1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2020

  399.00'den itibaren
  İDA`NIN KÖYLERİ VE ASSOS

  İDA`NIN KÖYLERİ VE ASSOS

  599.00 TL 'den itibaren
  Sadece Size Özel KARADENİZ YAYLA TURU

  Sadece Size Özel KARADENİZ YAYLA TURU

  1899.00 TL 'den itibaren

  Tercih Edilme Nedenlerimiz

  Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

  Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
  Erken Rezervasyon Avantajları
  Lüks Ulaşım ve Konfor
  Güvenilirlik
  Seçkin Otellerde Konaklama
  Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
  Güleryüz ve Samimiyet
  Güvenli Alışveriş

  E-BÜLTEN ABONELİĞİ

  Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.