DUBAİ TURU 2022

DUBAİ TURU 2022

 • Seçiminize bağlı 4* NOVOTEL DUBAİ AL BARSHA veya 3* İBİS DUBAİ AL BARSHA OK 3 GECE KONAKLAMA
 • 4 GÜN 4 GECE
 • THY / AIR ARABIA HAVA YOLLARI

Tur Süresi

4 GÜN 4 GECE


'den itibaren

Konaklama

Seçiminize bağlı 4* NOVOTEL DUBAİ AL BARSHA veya 3* İBİS DUBAİ AL BARSHA OK 3 GECE KONAKLAMA

Ulaşım

THY / AIR ARABIA HAVA YOLLARI

Gezilecek Yerler

DUBAİ - ABU DHABİ & SHEIKH ZAYED CAMİİ - DHOW CRUISE - SOUK MADİNAT - ESKİ ÇARŞI - MİRACLE GARDEN - DUBAİ MALL - ÇÖL SAFARİ

Tur Hakkında

DİKKAT !!! DUBAİ ve ABU DHABİ ŞEHİR TURLARI VE UÇAK BİLETLERİ DAHİL!!!

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 

  DUBAİ TURU   

Dünyaca Ünlü Otel Zincirlerinden olan ve Seçiminize bağlı
4* NOVOTEL DUBAİ AL BARSHA veya
3* İBİS DUBAİ AL BARSHA KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA…

DİKKAT !!!  DUBAİ ve ABU DHABİ ŞEHİR TURLARI VE UÇAK BİLETLERİ DAHİL!!!

DUBAİ ESKİ ÇARŞILAR TURU DAHİL !!!
BAE’NİN BAŞKENTİ ABU DHABİ TURU DAHİL !!!
DÜNYA’NIN EN BÜYÜK CAMİİ’LERİNDEN SHEIK ZAYED CAMİİ GEZİSİ DAHİL !!!
DÜNYA’NIN EN YÜKSEK GÖKDELENİ BURJ KHALİFA’NIN PARÇASI DUBAİ MALL DAHİL !!!
DÜNYA’NIN EN GÖRKEMLİ ÇEŞMESİ (FOUNTAIN) GÖSTERİSİNİ İZLEME AYRICALIĞI İLE
DHOW CRUIS YEMEKLİ TEKNE GEZİSİ FİYATA DAHİL !!!
SOUK MADİNAT JUMEİRAH
TURU FİYATA DAHİL !
 DÜNYA’NIN EN BÜYÜK ÇERÇEVESİNDE (DUBAİ FRAME) GEZİSİNE KATILMA İMKANIYLA…
YEMEKLİ-DUBAİ ÇÖL SAFARİ TURUNA KATILMA İMKANIYLA…
MİRACLE BAHÇELERİ TURUNA KATILMA İMKANIYLA…

TÜRK HAVA YOLLARI  ile İZMİR-İSTANBUL /İSTANBUL-İZMİR -  AİR ARABİA ile İSTANBUL-DUBAİ-İSTANBUL

 24-28 Mayıs     ( 4 Gün 4 Gece )

   ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN !!!   


1. Gün

İZMİR - İSTANBUL - SHARJAH - DUBAİ

ÖĞLEN:

Saat 14:50’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz.  Türk Hava Yollarına ait tarifeli uçuş ile İstanbul Hava Limanına hareket etmek üzere gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra, saat 16:55 uçağı ile uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 18:05’deki varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde bavullarımızı alarak, dış hatlar terminali AİR ARABİA Hava Yolları Kontuarına gidiyor ve DUBAİ turu öncesi genel bilgilendirme ve check-in için işlemlerimize başlıyoruz. G9288 Sefer sayılı uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere uçağımızdaki yerlerimizi alıyor ve saat 23:25’de hareket ederek yaklaşık 4,5 saatlik bir gece uçuşunun ardından sabah saat 04:45’de Arap Yarımadasında bulunan, yedi emirlikten biri olan ve zenginliğin emsali SHARJAH’a varıyoruz.

Sabah:  DUBAİ PANAROMİK ŞEHİR TURU- SOUK MADİNAT JUMERİRAH-YEMEKLİ DHOW CRUISE GEZİSİ-DUBAİ MALL TURU (Fiyata dahil!)

Pasaport kontrol işlemlerimizden sonra valizlerimizi alarak bizleri bekleyen aracımıza yerleşiyoruz ve uygun bir restoranda Kahvaltı için mola veriyoruz. Molamızın ardından Panoramik Şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz. Görebileceğimiz ilk yerler arasında, DUBAİ yerleşim alanlarının içlerine kadar uzanan ve gelgit etkileşimleriyle bilinen tuzlu su koyu, Emirates Towers, dünyanın tek gerçek yedi yıldızlı Oteli Burj Al Arab, harika manzaralarını fotoğraflayabileceğiniz ünlü Jumeirah Palmiye adası  ve birbirinden farklı ürünlerin satışa sunulduğu Souk Medinat Çarşıları yer almaktadır. Gezimizin ardından Jumeirah Palmiye adasına, merkeze ve plaja çok yakın mesafede bulunan ve seçiminize bağlı tercih ettiğiniz 3* İbis Style Dubai Al Barsha ve 4*Novotel Dubai Al Barsha‘da bize ayrılan odalarımıza yerleşip dinlenmek üzere serbest zaman veriyoruz. Dinlenmemizin ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşarak, kanallar ve gondollarıyla DUBAİ’nin Venedik’i olarak adlandırılan Souk Medinat Jumeirah gezimize başlıyoruz. Butik otellerin, alış-veriş mağazalarının, Madinat tiyatrosunun bulunduğu, Dubai’ye özgü gondollarla kanallarında gezme imkanına sahip olacağınız bu turumuzda keyifli saatler sizi bekliyor olacak. Eski köylerin mimarisinin yansıtıldığı yapıların teraslarından birbirinden güzel fotoğraf kareleri çektikten sonra, rehberimizin anlatımlarının ardından serbest zaman veriyoruz. Yeniden buluşmamızın ardından Marina’ya doğru ilerleyerek, açık büfe yemeğimizi alacağımız Dhow Cruise teknemize geçiyoruz. Dubai Marina’nın ve Dubai Eye’in eşsiz ışıltıları eşliğinde teknemizde yemeklerimizi yedikten sonra, dünyanın en büyük fıskiye gösterisi olarak bilinen ve  12 hektarlık yapay göl üzerinde gerçekleştirilen müzikli-ışıklı muhteşem su gösterisine tanıklık ediyoruz. Bu gösterinin ardından dileyen misafirlerimiz dünyanın en büyük gökdeleni Burj Khalifa’nın bir uzantısı olan Dubai Mall mağazalarında serbestçe zaman geçirebilir ve alış-veriş yapabilirler. Serbest zamanın ve turun ardından rehberimizle buluşuyoruz ve otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün

DUBAİ FRAME GEZİSİ - MİRACLE GARDEN GEZİSİ - AKŞAM YEMEKLİ ÇÖL SAFARİ (ekstra)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, dileyen misafirlerimiz sevdikleri veya aileleriyle otelin aktivitelerinden veya çok yakın mesafede bulunan otel çevresi aktivite, alış-veriş alanlarından veya plajlardan faydalanabilirler. Serbest zaman almak istemeyen ve gününü dünyanın en büyük çerçevesinden, Dubai’nin geçmişinden geleceğine doğal bir atmosferde görmek ve o çerçevenin modern dizayn edilmiş zirvesinde, camdan tabanında yürürken adrenalinin nasıl yükseldiğini hissetmek isteyen misafirlerimiz ise ekstra olarak düzenleyeceğimiz Dubai Frame gezisine katılabilirler. Bu gezide DUBAİ’nin küçük bir kasaba halinden şimdiki zenginliğine kronolojik bir gezinti yapıp çerçevenin iç kısmında dolaşırken en yüksek binaları bile üstten fotoğraflayabilirsiniz. 3 Boyut teknolojisi ile hazırlanmış Sine gösteriler ile muhteşem görsel efektlerle yaşayacağınız deneyimlerden sonra Dubai Frame gezimizi tamamlayarak, 45 milyondan fazla çiçek kullanılarak dizayn edilmiş Masal Şehri Miracle Garden’ı ziaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Guinnes Rekorlar Kitabına girmiş olan Dünya’nın en büyük çiçek bahçesinde, tamamı çiçeklerden yapılmış devasa uçak Airbus gibi birbirinden ilginç objeleri gördüğünüzde hayranlık duyacaksınız. Çölün ortasında adeta dev masalsı çiçek bahçesi gezisinin ardından otelimize dönüyor ve kısa bir dinlenmenin ardından serbest zaman alan misafirlerimizle buluşuyoruz. Arzu eden misafirlerimizle birlikte 4x4 ciplerle çölde unutulmaz anlar yaşamak üzere Yemekli Çöl Safari turumuza katılıyoruz. (ekstra) Gün batımını çölde yaşayabileceğimiz heyecanlı bir sürüş serüveninin ardından Akşam yemeğimizi, çölde bizler için hazırlanmış olan geleneksel alanda müzik ve gösteriler eşliğinde alıyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar çölde geçireceğimiz hoş ve eğlenceli bir akşamın bitiminde otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün

DUBAİ - ABU DHABİ - SHEIKH ZAYED CAMİİ(Fiyata Dahil!)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, 7 emirlikten oluşan Birleşik Arap Emirlikleri’nin Başkenti olan Abu Dabi’yi (Abu Dhabi) gezmek üzere yola çıkıyoruz. Ada olmasına rağmen köprüler ile ana karaya bağlanmış bu kentin tarihi geçmişinin, Arkeolojik kalıntılar göz önünde bulundurulduğunda MÖ 3. Yüzyıla dayandığını bilmekteyiz. Dilden dile dolaşan bir efsaneyle bütünleştirilen Abu Dabi’nin kuruluş hikayesi aslında Arapça kelime karşılığı ile örtüşmekte olan “Ceylan toprakları” anlamını taşımaktadır. Temiz suya giden yolu bir kavme önderlik ederek gösteren o Ceylan’a atfedilmiştir. Rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde tarihi yapılarını, müze ve Modern mimari yapılarını görebileceğiniz bu turumuzda çeşitli tema ve hobi parklarına rastlayabilirsiniz. Abu Dhabi turunun ardından dünya’nın “en” leri ünvanına sahip Sheik Zayed Camii ziyaretiyle devam ediyoruz. 40.000 kişiye ibadet imkanı sunan ve dünya’nın en büyük camii ünvanına sahip olan bu yapının, en büyük el yapımı halısı, 12 ton ağırlığındaki en büyük avizesi, iç ve dış tasarım harikası mimarisiyle başlıca özellikleri arasında yer almaktadır. Sheikh Zayed Camii ile ilgili rehberimizin anlatımlarının ardından vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün

DUBAİ - İSTANBUL - İZMİR

Otelimizde sabah kahvaltısını aldıktan sonra, odalarımızı boşaltarak resepsiyonda çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve otelden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu son günümüzde rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest geçirebilirler. Gezimiz boyunca Dubai ve çevresi hakkında topladığımız bilgiler eşliğinde günümüzü değerlendirdikten sonra rehberimiz ve bizi hava limanına götürecek aracımızla buluşarak, bizleri saat 18:50 Air Arabia G9 287 tarifeli sefer sayılı uçağı ile İstanbul hava limanına götürecek uçağımızda yerlerimizi alıyor, uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 22:30‘daki varışımızın ardından işlemlerimizi tamamlayarak, bizi İzmir’e ulaştıracak uçağımızda yerlerimizi almak üzere Türk Hava Yolları kontuarına geçerek bagajlarımızı teslim ediyoruz. Saat 01:30’da hareket edecek olan tarifeli uçağımızla 02:35’de İzmir Adnan Menderes Hava Limanına varıyor, bir daha ki Academic Tour Organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • AirArabia Hava Yolları ile İstanbul – Dubai / Dubai-İstanbul Gidiş-Dönüş Uçak biletleri
 • Türk Hava Yolları ile İzmir-İstanbul/İstanbul –İzmir Uçak Biletleri
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı Transferleri ve Tüm Şehir Turları
 • Panoramik Dubai Şehir Turu
 • Dubai Mall ve Fountain Gezisi
 • Abu Dhabi Turu
 • Sheikh Zayed Camii Gezisi
 • Dubai Eski Çarşılar Turu
 • Yemekli Dhow Cruise Tekne Turu
 • Souk Madinat Jumeirah Gezisi
 • Seçiminize bağlı 4* Novotel Dubai Al Barsha veya 3*İbis Dubai Al Barsha Otelde  3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Lokal Rehberlik Hizmeti
 • Tecrübeli ACADEMİC TOUR Rehberlik Hizmetleri,
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası 
 • Havalimanı ve Şehir giriş Vergileri
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yerleri ve Saray Girişleri
 • Programda isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecek 4 x 4 Çöl Safari Turu (Yemekli) (80 €)
 • Programda isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecek Dubai Frame Gezisi ve Miracle Garden Turu (60 €)
 • 1.Varış günü Serbest alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları ve bahşişler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20 € ,65 Yaş  üstü yolculardan 25 €  alınır. (COVİD-19 Kapsamlı)
 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL (Turdan önce bankaya yatırılmalıdır!)
 • Dubai Vize ve Servis Hizmeti 80 €  Ücreti (Şahsi başvuru gerektirmemektedir.) Yeşil Pasaporta Vize gerekmez!
 • Şehir Konaklama Vergisi (BAE 31 Mart 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere gecelik şehir konaklama vergisi uygulaması başlatmıştır. Otel kategorisine göre belirlenen bu vergi konaklayan misafirler tarafından otel resepsiyonuna direkt olarak ödenecektir. 2 ve 3 Yıldızlı Oteller İçin Gecelik 10 AED(Yaklaşık 3 USD) – 4 Yıldızlı Oteller İçin Gecelik 15 AED (Yaklaşık 4 USD) 

Tur Hareket Tarihleri

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli veya İsrail giriş-çıkış kaşesi bulunan pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Vize alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  20 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya gecikmelerden ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

8- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 55 cm x 35 cm x 25 cm boyutlarını ve 7 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı iç hat uçuşunda 15 kg, dış hat uçuşunda ise maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

9- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

10- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

11- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

12- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

13- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluş-tukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

18- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir. Şirketimiz aracılığıyla vize işlemi gerçekleştirilen misafirlerimiz vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını acentemize ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluğa harç, vergi vb tutarlar haricinde kalan tutarı iade alabilir. Misafir kendi imkanı ile veya başka bir aracı firma ile vize almışsa acentemizden herhangi bir aide talep edemez. 

19- 18 yaş altı, reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin (İngilizce olarak), Doğum Belgelerinin (İngilizce olarak Nüfus Müdürlükleri tarafından ücretsiz verilen belgenin arkasında İngilizce-Fransızca ve Almanca olarak tercümeleri bulunmaktadır), anne veya babalarının pasaportu seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

20- 18 Yaşa altı reşit olmayan yolcularımızdan anne ve babalarının pasaportları, İngilizce Muvafakat nameleri ve doğum belgeleri (İngilizce olarak) istenebilmektedir. (Doğum Belgelerini Nüfus Müdürlüklerinden ücretsiz temin edebilirler. Belgelerin 2. Sayfalarında İngilizce, Almanca ve Fransızca açıklamaları mevcuttur. Kontrol edilmelidir.)

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26- Sömestr Dubai Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

27- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

28-  Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

29- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri

 • Dubai Vizesi Online olarak alınmaktadır.
 • Pasaportunuzda İsrail Giriş-Çıkış kaşesi bulunmamalıdır.
 • Birleşik Arap Emirliklerinden alınan Dubai Vizesi genel vize kapsamındadır. Bu nedenle bu vize ile Dubai dışında Acman, Abu Dabi, Sharjah, Füceyre, Ummül Kayveyn ve Resü'l Hayme Emirliklerine de girebilmektedir. Çıkacak olan vize Birleşik Arap Emirliklerinin yedi emirliğinin tümünde geçerlidir.

26 Şubat 2022’den itibaren, Dubai’ye tüm ülkelerden (Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri dahil) seyahat eden yolcular, aşağıdaki gereksinimlerden birini yerine getirmelidir

1.    Yolcunun, DSÖ ya da Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından onaylanan bir aşıyla tam aşılandığını gösteren ve bir QR kodu Sistemi içeren geçerli bir aşı belgesi göstermekç (AstraZeneca (Vaxzevria), AstraZeneca (Kore'den SK Bioscience Co Ltd.), Covishield, Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinovac, Sinopharm veya Sputnik V.)

2.    SARS‑COV‑2 viral RNA için nükleik asidin niceliksel tespit edilmesine yönelik bir moleküler tanı testini temel alan ve numunenin alınmasından sonraki 48 saat içinde, onaylı bir sağlık hizmet sağlayıcısı tarafından düzenlenen, bir QR kodu Sistemi içeren geçerli bir negatif sonuçlu COVID‑19 Test belgesi göstermek; ya da

3.    Yetkili makamlar tarafından düzenlenmiş, yolcunun, iyileşme tarihi ile varış tarihi arasında bir (1) ay süre olacak şekilde Koronavirus SARS Cov‑19 geçirdiğini gösteren ve bir QR kodu Sistemi içeren geçerli bir tıbbi belge

İstendiğinde yolcular, Dubai’ye varışta bir PCR testi yaptırmalı ve negatif test sonucunu alana kadar kişisel karantinada kalmalıdır. Testi pozitif çıkan yolcular Dubai Emirliği’ndeki ilgili Sağlık Makamları tarafından yayımlanan kurallara uymalıdır.

Basılı ya da dijital PCR testi belgeleri ya da aşı belgeleri, İngilizce ya da Arapça olarak kabul edilmektedir ve belge üzerinde bir QR kodu bulunmalıdır. SMS belgeler kabul edilmemektedir. Diğer dillerde COVID 19 PCR Testi ya da Aşı belgeleri, kalkış noktasında doğrulanabiliyorsa kabul edilmektedir.

Aktarmalı Yolcular için son varış noktasının kural ve koşulları uygulanacaktır.

 

COVID-19 PCR testi muafiyetleri

 • Herhangi bir ülkeden Dubai’ye geri dönen tüm BAE vatandaşları, kalkış öncesi COVID‑19 PCR testi gereksinimlerinden muaftır ancak varışta bir COVID‑19 PCR testi yaptırmalıdır.
 • BAE vatandaşı birinci derece aile üyesiyle birlikte seyahat eden ancak kendisi BAE vatandaşı olmayan yolcular ve BAE vatandaşı sponsoruyla seyahat eden ev hizmetlileri de kalkış öncesi COVID‑19 PCR testi gereksinimlerinden muaftır ancak varışta bir COVID‑19 PCR testi yaptırmalıdır.
 • 12 yaşından küçük çocuklar
 • Orta ila ciddi düzeyde engelli yolcular:< >Orta ya da ciddi düzeyde engellilik; nörolojik bozuklukları ve zihinsel veya gelişimsel engelleri içerir. Örneğin: Akut omurilik yaralanması, Alzheimer hastalığı, Amyotrofik lateral skleroz (ALS), Ataksi, Otizm spektrumu, Bell felci, Beyin tümörleri, Serebral anevrizma, Beyin felci, Down Sendromu, Epilepsi ve nöbetler.Görme engelli, işitme engelli veya fiziksel engelli olanlar dahil diğer tüm yolcular, belirtilen gereksinimlere göre negatif bir COVID‑19 RT PCR test belgesine sahip olmalıdır.

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.