GÜNEY İTALYA SİCİLYA (Otobüs ve Gemi ile)

GÜNEY İTALYA SİCİLYA (Otobüs ve Gemi ile)

 • BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE O.K. KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...
 • 7 GÜN - 7 GECE
 • OTOBÜS/GEMİ

Tur Süresi

7 GÜN - 7 GECE

679.00 EUR
'den itibaren

Konaklama

BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE O.K. KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...

Ulaşım

OTOBÜS/GEMİ

Gezilecek Yerler

Selanik – Yanya – İgoumenitsa – Bari – Lecce – Tropea – Reggio Calabria – Taormina Catania – Siracusa – Etna Yanardağı – Piazza Armerina – Agrigento – Corleone – Palermo - Cefalu – Messina – Parga – Kavala

Tur Hakkında

TAPINAKLAR VADİSİ, ETNA YANARDAĞI, CORLEONE VE LECCE TURLARI FARKI İLE...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


-OTOBÜS ve GEMİ ile-

 GÜNEY  İTALYA  SİCİLYA 

4 GECE İTALYA’DA + 2 GECE GEMİDE KONAKLAMA
BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA

 Lütfen Programımızı Benzerleriyle Kıyaslamayı Unutmayınız ! 

Selanik – Yanya – İgoumenitsa – Bari –  Lecce – Tropea – Reggio Calabria (1 Gece) – Taormina
Catania (1 Gece) – Siracusa – Etna Yanardağı – Piazza Armerina – Agrigento (1 Gece) – Corleone – Palermo (1 Gece)
Cefalu – Messina – Parga – Kavala

 ACADEMİC TOUR’UN GÜNEY İTALYA SİCİLYA TURU AYRICALIKLARI 

BAROK MİMARİSİYLE GÖZ KAMAŞTIRAN LECCE GEZİSİ Ayrıcalığı ile…
UNESCO DÜNYA MİRASLARI LİSTESİNE ALINAN SİRACUSA GEZİSİ Ayrıcalığı ile… 
BABA FİLMİ’NE KONU OLAN ÜNLÜ CORLEONE KÖYÜ TURU Ayrıcalığı ile…
UNESCO DÜNYA MİRASLARI LİSTESİNE ALINAN TAPINAKLAR VADİSİ GEZİSİ Ayrıcalığı ile…
ETNA YANARDAĞ GEZİSİ Ayrıcalığı ile… 
SELANİK , PARGA ve YANYA Gezileri Ayrıcalığı ile 

TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL !

İgoumenitsa – Bari / Bari – İgoumenitsa Feribot Yolculuğunda
PULMAN(ATS) KOLTUK FİYATA DAHİL!   (İsteğe Bağlı KABİN KONAKLAMA İmkanı)

EYLÜL AYINA ÖZEL 10-17 Eylül  2022    
(7 Gün – 7 Gece) 


1. Gün

AKŞAM:İZMİR - İPSALA

Saat 18:50 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü), 19:00 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak,  19:05 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü), 19:20 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü),  19:35 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü),  19.50 BAYRAKLI (Üst Geçit Durak Önü), 20:00 KARŞIYAKA (Anıt), 20:00 KARŞIYAKA (Yunuslar), 20.05 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü),  20:15 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm karşısından) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık, Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan 1915 Çanakkale Köprüsünden geçerek, sabahın erken saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.

 • Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala Yol Ayrımlarından katılabilirsiniz…
1. Gün

SABAH: SELANİK - YANYA - İGOUMENİTSA - BARİ

Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala güzergâhında ilerleyerek, otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, SELANİK’e ulaşıyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik turumuza Osmanlı dönemi Hükümet Konağı, Aziz Dimitri KilisesiAtatürk Evi, Hamidiye HastanesiOsmanlı döneminin ilk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi, Şadırvan ve kentin sembol yapısı olan Beyaz Kuleyi görerek başlıyoruz. Büyük İskender HeykeliRotonda, Galerios’un Zafer Takı ve Bey Hamamı’nı görerek Aristoteles Meydanı’nda öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Atatürk Evi’ni daha önce ziyaret etmemiş olan misafirlerimiz, rehberimizin yönlendirmeleriyle Selanik Başkonsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret etme imkanı bulacaklardır. Serbest zamanın ardından Bedesten ve Hamza Bey Camii’ni görerek Selanik’ten ayrılıyor ve Osmanlı dokusunun etkileyici bir yoğunlukta korunduğu, göl kıyısındaki ve YUNANİSTAN’ın doğal güzelliğiyle ünlü kenti YANYA’ya hareket ediyoruz. Yanya Kalesi’ni ziyaretimizde, Kale içinde bulunan ve bugün Etnografya Müzesi olarak faaliyet gösteren Aslan Paşa CamiiYanyalı Ali Paşa TürbesiFethiye Camii ve Yanya Valisi Ali Paşa tarafından Süvari Okulu olarak yaptırılan Süvari SarayınıOsmanlı dönemi evlerini görerek, kenti süsleyen Pamvotida Gölü kıyısında akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yanya’dan ayrılıyor ve İtalya’nın Bari şehrine geçmek için keyifli bir feribot yolculuğuna başlamak üzere Yunanistan’ın İgoumenitsa Limanına ulaşıyoruz. Adriyatik Denizi üzerinde konforlu bir feribot ile harika bir gece yolculuğu bizi bekliyor.

NOT: Yunanistan-İtalya gece Feribot seyahatinde yolcularımıza tahsis edilen koltuk türü Uçak tipi Pullman'dır. Feribot yolculuğunu özel kamarada geçirmek isteyen misafirlerimiz için; 1, 2, 3 veya 4 yataklı kamara tahsis etme imkanı vardır.(ekstra) Ancak turumuzu acentemizden veya internetten satın almak isteyen misafirlerimiz; kabin tipi ekstra ödemesini yapmadan önce mutlaka ofisimizden müsaitlik/rezervasyon onayı almalıdırlar. Seçtiğiniz kabin tipini onaysız satın almanız halinde yaşanabilecek aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 

2. Gün

BARİ - LECCE – TROPEA – REGGİO CALABRIA

YUNANİSTAN – İTALYA arasında Adriyatik Denizini aşarak yapacağımız feribot yolculuğumuzu tamamlıyor ve sabah saatlerinde İTALYA’nın liman kenti BARİ’ye ulaşıyoruz. BARİ’den hareketle, Adriatik kıyı şeridini takip ederek İtalya’nın topuğu olarak tabir edeceğimiz noktada bulunan ve Barok mimari tarzıyla dünyanın en etkileyici kenti LECCE’e gidiyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından, kendinizi bir tiyatro sahnesinde hissedeceğiniz Sant’Oronzo Meydanı’na ulaşıyoruz. 2. Yüzyılda inşa edilen 25.000 kişilik amfitiyatrosuyla ve hemen karşısında konuşlanmış Santa Oronzo sütunuyla tarih kokan LECCE’e gezmeye başlıyoruz. 17. Yüzyılda yapılmış olan Lecce Katedrali, Napoli’ye giden yolun kapısı Porta Napoli, Kral 5. Charles Kapısı ve Chiesa di Santa Chiara Kilisesi’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra, meydanı çevrelemiş kafelerinde bir kahve molası veriyor ve LECCE’e has tekniğiyle, el emeği kağıt bibloların satıldığı dükkanları geziyoruz. Sararmış tarihi sokaklarında geçirdiğimiz güzel zamanın sonunda, rehberimizle buluşuyor ve Taranto üzerinden, dar sokakları ve taş binalarıyla bizleri büyüleyecek deniz kıyısında konuşlanmış TROPEA kasabasına ulaşıyoruz. Lezzetli İtalyan yemeklerinin tadına bakabileceğiniz, Tiren denizi kıyısındaki en temiz deniz ve plaja sahip kasabamızda alacağımız serbest zamanı takiben, İTALYA tarihinin ikinci en eski şehri olarak bilinen REGGİO CALABRİA’ya doğru yola koyuluyoruz. Çizme’nin burnu tabir edeceğimiz noktaya doğru yol alırken, harika manzara karelerini hatıralarınıza ekleyebileceğiniz kısa seyahatimiz ile şehir merkezine ulaşıyoruz. Plazzo Melissari (Kültür Sarayı), Meryem Ana’ya ithaf edilen Reggio Calabria Katedrali, ülkenin en büyük kahramanı gösterilen, İTALYA’nın kurulmasında etkin rol oynayan Giuseppe Garibaldi’nin yaşadığı ve onun adını taşıyan Sarayı, Magna Grecia Ulusal Müzesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Rehberimizin bilgilendirmeleri doğrultusunda, Garibaldi Caddesi’nde serbest zaman alıyoruz. Yeniden buluşmamızın ardından, merkezden biraz uzaklaşarak, Orta Çağ’dan günümüze kadar gelen ve volkanik,kayalık bir adacık üzerine M.Ö 474 yılında inşaa ettirildiği tahmin edilen Aragonca Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından otelimize gidiyoruz. Konaklama REGGİO CALABRİA’daki otelimizde.

3. Gün

REGGİO CALABRIA – TAORMINA – CATANIA - SİRACUSA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, İTALYA’nın doğu SİCİLYA bölgesinde, Tauro Dağı’nın eteğine kurulmuş TAORMİNA kasabasına gitmek üzere yola koyuluyoruz. Kısa bir feribot yolculuğu ile SİCİLYA ADASI’na geçişimizi takiben unutamayacağınız güzellikteki manzaralar eşliğinde kasabaya varıyoruz. Gastronomi alanında kendisinden sıkça söz ettiren İTALYA’nın bu güzel coğrafyasındaki turumuza, rehberimizin bilgilendirmeleri ile başlıyoruz. Roma dönemine ait arkeolojik kalıntıların bulunduğu Palazzo Badia Vechia, tarihte sadece önemli kişilerin katıldığı Odeon Tiyatrosu, Taormina bahçeleri, Corvaja Sarayı, Santa Caterina D’Alessandra Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanımızı hediyelik eşya dükkanları, sanat eseri havasındaki pastaneleri, görkemli restoranları bulunan Corso Umberto Caddesi,  keyifle değerlendirebileceğimiz yerlerdir. Rehberimizle belirlediğimiz saatteki buluşmamızın ardından, 45 dakikalık bir yolculukla Ada’nın 2. büyük şehrine ulaşıyor ve gezimize başlıyoruz. Simento Nehri’nin İyonya Denizi’ne karıştığı bölgeye kurulu CATANİA’da göreceğimiz yerler arasında, Sant’Agata Bazilikası, barok tarzda inşaa edilmiş olan Piazza del Duomo Katedrali ve Meydanı, 1239 yılında savunma amaçlı 2.Frederick tarafından yaptırtılmış Ursino Kalesi, Teatro Romano ( Roma Tiyatrosu) bulunmaktadır. Diğer büyük şehirlere kıyasla daha sakin ve sessiz olan CATANİA’daki serbest zamanımızın bitiminde, UNESCO Dünya Mirasları listesine alınan ve bizleri tarihi bir yolculuğa çıkaracak olan SİRACUSA’ya (Siraküza) gitmek üzere yola çıkıyoruz. M.Ö. 470 yılında Demokopos tarafından inşa edilen Antik Yunan İmparatorluğu’nun en büyük tiyatrosunu bünyesinde barındıran kente varışımızın ardından, tarihteki yolculuğumuza rehberimizin anlatımlarıyla başlıyoruz. Efsaneye göre Dionysius’un ve içerideki kapalı kalan mahkumların fısıldamalarının halen duyulduğu söylenen Latomia del Paradiso, Santa Maria delle Colonne Katedrali, Roma Anfi Tiyatrosu, San Giovanni Crypt ve Katakombları, 12 antik taş ocaklarından biri olan Latomia dei Cappuccini, tarihte Bizans kilisesi, İslami Cami, Norman Kilisesi ve İspanyol kışlası olarak kullanılan ve eski Dor tapınağı olarakta bilinen Apollon Tapınağı görülebilecek yerler arasındadır. Buradaki gezilerimizin ardından CATANİA’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün

CATANİA – ETNA YANARDAĞI – PİAZZA ARMERİNA - AGRİGENTO

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, CATANİA’ dan ayrılıyor ve en son 2001’in temmuz ayında harekete geçen ve yoluna ne çıktıysa yakıp kavuran, lavlar püskürten ETNA YANARDAĞ bölgesini görmeye gidiyoruz. Yol boyunca, geçmişten günümüze kalan, çatısı kül olmuş evleri, kömür renkli toprak yığınlarını ve içimizi ürperten manzaraları görüyoruz. Dağın yakınlarına kurulmuş turistik tesiste rehberimizin anlatımlarını dinlemek üzere mola veriyoruz. Doğa’nın muazzam gücünü ve mucizesi misali açmış çiçekleri, yanardağın zararları yanısıra faydalarınında olduğunu duyduğunuzda şaşıracaksınız. Dileyenler dağın daha yükseklerine çıkabileceği yaya yollarını kullanarak, ilginç fotoğraflar çekebilirler. Gezimizin bitiminde yaklaşık 2 saatlik bir seyahat ile PİAZZA ARMERİNA’ya varıyor ve buradaki gezimize başlıyoruz. 850 yıllık görkemli bir sanat şehri, asil ailelerin yaşadığı kasabada muhteşem mozaikleriyle ünlü ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Villa (Roman Mosaics of the Villa) ilginizi çekecektir. Kasaba girişindeki ilginç objelerin satıldığı hediyelik eşyacıları gezebilir, ünlü üç bacaklı Kadın (Trinacria) figürlerinden satın alabilirsiniz. Rehberimizin bilgilendirmeleri doğrultusunda vereceğimiz serbest zamanın ardından, Dor Şatoları,tarihi konakları ve sokakları ile dünyanın en büyük arkeolojik alanına sahip AGRİGENTO’ya gidiyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesine dahil edilmiş olan ve Concordia’ya, Juno’ya, Demeter’e, Zeus’e ve Herakles’e adanmış tapınaklar içeren ünlü TAPINAKLAR VADİSİ’ni  gezmeye başlıyoruz. Rehberimizden dinleyeceğimiz bilgilendirmeleri takiben otelimize geçiyoruz. Konaklama AGRİGENTO’daki otelimizde.

5. Gün

AGRİGENTO - CORLEONE - PALERMO

Otelimizde alacağımız kahvaltımızdan sonra, SİCİLYA’da mafyanın en meşhur olduğu köye, CORLEONE’ye gidiyoruz. Hafızalara kazınan ilginç senaryosuyla BABA filminden hatırlayacağımız ve 100 yılı aşkın bir süredir mafya babalarının doğum yeri olan CORLEONE köyünü rehberimizin ilgili anlatımlarıyla gezdikten sonra, SİCİLYA bölgesinin başkenti PALERMO’ya doğru yola çıkıyoruz. Hareketli yaşamıyla,mimarisi ve gastronomisiyle öne çıkan PALERMO’da, 6500 metrekarelik alanda cam mozaiklerin yer aldığı Monreal Katedrali, Sicilya’da ölüler evi olarak adlandırılan ve ilginç hikayesini rehberimizden dinleyeceğimiz Cappuccini Yer altı Mezarlığı - İskelet Müzesi, Kralın ikametgahı Norman Sarayı, Teatro Massimo, Garibaldi Tiyatrosunun önünde yer alan Politeama Meydanı gezeceğimiz yerler arasındadır. Meydanda alacağımız serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama PALERMO’daki otelimizde.

6. Gün

PALERMO - CEFALU – MESSİNA - BARİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, PALERMO’dan ayrılıyor ve ülkenin doğal güzellikleri ile en çok ilgi çeken yörelerinden olan CEFALU’ya gidiyoruz. Kayalıklar üzerine kurulu mütevazi balıkçı kasabasına varışımızın ardından, 1131 yılında yapımına başlanan Duomo di Cefalu Katedrali, genç aşıkların kaçamak yeri Rocco’daki Diana Tapınağı, Mandralisca Müzesi görülebilecek yerler arasındadır. CEFALU’yu ziyaretimizin ardından, PALERMO ve CATANİ’dan sonraki büyük şehir MESSİMA’ya geçiyoruz. Tarihte defalarca savaş üssü olarak kullanılan kent, SİCİLYA bölgesi adına belirleyici konuma sahipti. Michelangelo’nun bir öğrencisi tarafından 1547 yıllarında yapılan ve savaşlarda ciddi hasar gören Piazza del Duomo Katedrali ve Meydanı’nı, eski tasarımlar kullanılarak yapılan 60 metrelik kulesiyle Çan Kulesi ve Astronomik Saat’i, Santissima Annunziata dei Catania Kilisesi’ni, Dini Müze’yi, MESSİNA şehir merkezinde yer alan ve iki canavarın arasında sıkışmış deniz tanrısı figürlerinin yer aldığı Neptün Çeşmesi’ni, Panoramik Yol ve Mesih Tapınağı’nı, rehberimizin ilgili anlatımlarıyla geziyoruz. Kentin tarihi sokaklarında keyifli bir kahve molamızın ardından, Bari Limanı’na doğru hareket ediyoruz. Liman’a varışımızın ardından check-in - bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyor, keyifli bir deniz yolculuğu yapmak üzere gemimizdeki yerlerimizi alıyoruz ve Yunanistan’ın İgoumenitsa Limanı’na varmak üzere yolculuğumuza başlıyoruz.

NOT: İtalya-Yunanistan gece Feribot seyahatinde yolcularımıza tahsis edilen koltuk türü Uçak tipi Pullman'dır. Feribot yolculuğunu özel kamarada geçirmek isteyen misafirlerimiz için; 1, 2, 3 veya 4 yataklı kamara tahsis etme imkanı vardır.(ekstra) Ancak turumuzu acentemizden veya internetten satın almak isteyen misafirlerimiz; kabin tipi ekstra ödemesini yapmadan önce mutlaka ofisimizden müsaitlik/rezervasyon onayı almalıdırlar. Seçtiğiniz kabin tipini onaysız satın almanız halinde yaşanabilecek aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 

7. Gün

İGOUMENİTSA – PARGA – SELANİK – KAVALA - İZMİR

Sabah İgoumenitsa Limanına varışımızın ardından ilk durağımız, İyonya kıyılarında, küçük bir sahil kasabası olan ve Pargalı İbrahim Paşa’nın doğduğu yer olarak aldığı unvandan dolayı ismine aşina olduğumuz, şirin beldeye gidiyoruz. Venedikliler tarafından 11. Yüzyılda yapılmış olan Parga Kalesi ve tarihi küçük sokaklarından yürüyerek gezilebilecek yerlerini fotoğrafladıktan ve rehberimizden gerekli anlatımları dinledikten sonra kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizle tekrar buluşmamızın ardından, Kavala’ya doğru yola çıkıyoruz. Yemek ve ihtiyaç molası sonrasında, Kanuni’nin yaptırmış olduğu Su Kemerleri, Liman, İbrahim Paşa Camii, (St. Nichololas Kilisesi) İmarethane görülecek yerler arasında... Daha sonra, meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Güzel ve keyifli bir gezi sonrasında, İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan-Gelibolu-Çanakkale yolu üzerinden sınırdaki yoğunluğa bağlı olarak, gece yarısından sonra İZMİR’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI
 • TÜM ŞEHİR VERGİLERİ VE GİRİŞ ÜCRETLERİ, OTELLERDE ALINAN TURİST KONAKLAMA VERGİLERİ
 • TÜM OTOBAN CHECK-POİNT (ZTL) VE OTOPARK ÜCRETLERİ
 • 1 Gece Reggio Calabrİa’daki 4*Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Catania’daki 4*Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Agrigento’daki 4*Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece Palermo’daki 4*Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama
 • 1 Gece İgoumenitsa- Bari hattındaki Gemi’de ATS-Pullman (Kabin isteğe bağlı)
 • 1 Gece Bari- İgoumenitsa hattındaki Gemi’de ATS-Pullman (Kabin isteğe bağlı)
 • Reggio Calabria- Messina arası Feribot Geçiş Ücretleri (Gidiş-Dönüş)
 • Lüks Otobüs ile Ulaşım
 • ACADEMİC TOUR  Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti 150 € (Geçerli vizesi olan veya Yeşil Pasaportu sahiplerine Vize gerekmemektedir.)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli.150 TL Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.
 • Tüm Öğle ve  Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Her Türlü Otel Ekstraları
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Gemilerde Alınan Sabah Kahvaltıları ve Her Türlü Özel Harcamalar
 • İsteğe Bağlı İgoumenitsa-Bari hattında Gemide Kabin Konaklama Farkı
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € (65 Yaş üstü yolculardan 20 € alınır.)
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
10.09.2022779,00
679,00
959,00
859,00
779,00
679,00
0 - 2 Yaş 199,00
3 - 12 Yaş 649,00
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1-ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz. Otoritelerin, Pandemi sonrası ülke/şehir giriş-çıkışlarından talep edecekleri ek ücretler program fiyatlarına dahil değildir. 

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması ya da çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13-Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17- Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılması zorunludur. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik ceza veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Gerekçesiz iptallerde iade hakkı yoktur. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

27- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda  geri  ödemesi yapılır.

28-Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

29-Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.

30- Misafirlerimizin AB Uyumlu Sağlık/Aşı (son doz) sertifikalarını yanlarında çıktı olarak bulundurmaları gerekmektedir.

31- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri

Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar
 
EMEKLİLER İÇİN:
 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Emekliler için SGK'dan emekli ve maaşını gösteren belge ve SGK Hizmet Dökümü Barkodlu (E-devlet'den)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

EV HANIMLARI (ÇALIŞMAYANLAR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Geçiminizi sağlayan kişiye ait geçim evrakları (çalışan, işyeri sahibi, emekli, çiftçi v.b. için istenen evraklar eklenecek) 
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

    Başvuru sahibi reşit değil ise (18 yaş altı);

 • Çocuk tek başına ya da sadece bir ebeveynle seyahat ediyor ise: Her iki ebeveynden ya da yasal vasisinden noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. (Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının aslı gerekmektedir. Muvafakatname ve boşanma kararının asılları pasaport ile birlikte başvuru sahiplerine iade edilecektir. Evrağın 6 ayı aşmamış olması gerekmektedir).
 • Çocuk her iki ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber seyahat edecek ise: Vize Başvuru Merkezine her iki ebeveyn ya da yasal vasinin gelmesi vebaşvuru formunu görevli personel şahitliğinde imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. Çocuk başvurusunu anne veya baba haricinde biri yapacak ise, bu kişinin adının muvafakatnamede yazılı olması gerekmektedir.
 • 12 yaşın altındaki çocukların başvuru merkezini ziyaret etmesi gerekli değildir.

ÇALIŞANLAR İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Antetli kağıda işveren yazısı veya izin onayı (şirket antetli kâğıdına yazılmış ve imza sirkülerinde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır, orijinal nüsha istenmektedir) İşyeri merkezi Ege Bölgesi dışında bir yere bağlı ise işveren yazısında Ege Bölgesindeki şube ve o kişinin orada çalışıyor olduğu belirtilmelidir.(Örnek için acentemize sorunuz!)
 • Sigorta işe giriş bildirgesi, 4A detaylı ve barkodlu hizmet dökümü (E-devletten), 3 aylık maaş bordroları kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Çalıştığınız Şirkete ait 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal nüsha kaşeli ıslak imzalı veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), oda sicil kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi, güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

SERBEST MESLEK SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Güncel Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Meslek kimlik kartı fotokopisi.
 • Bağlı bulunduğu odadan yazı.
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

FİRMA SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Şirket evrakları: Son 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal ıslak imza ve kaşeli veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), bağlı bulunduğu odadan 6 ayı aşmamış güncel oda kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi (kurucu-ortak-hissedar olduğu görünmeli), güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

KAMU ÇALIŞANLARI (MEMUR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği (Bayanlarda Kapalı ve Açık olmak üzere 2 kayıt da alınmalı), İkametgah Belgesi ve Tarihçeli Yerleşim Yeri Barkodlu (E-devlet'den)
 • Resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını belirten dilekçe.(orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son 3 aylık maaş bordroları (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.
 • Çalıştığınız resmi kurumdan izin yazısı. (orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 6 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Burada belirtilen gerekli evraklar listesi Acentemizden Vize desteği alacak misafirler için geçerlidir. Vize Başvuru Merkezi/Kurumu ek evrak talep edebilmektedir. Kendisi vize başvurusunda bulunacak misafirlerimizin gerekli evraklar ile ilgili doğrudan Başvuru Merkezi ile iletişime geçmesi tavsiye edilir. 


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.