Uçaklı ORTA AVRUPA TURU-2022 (5 Gün-4 Gece)

Uçaklı ORTA AVRUPA TURU-2022 (5 Gün-4 Gece)

 • Bölgenin Seçkin 4* Otellerinde 4 Gece Konaklama Tüm Şehir ve Kültür Turları Dahil!
 • 5 Gün 4 Gece
 • Uçakla ve Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Tur Süresi

5 Gün 4 Gece

679.00 EUR
'den itibaren

Konaklama

Bölgenin Seçkin 4* Otellerinde 4 Gece Konaklama Tüm Şehir ve Kültür Turları Dahil!

Ulaşım

Uçakla ve Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

BERLİN+DRESDEN+TEREZİN+KARLOVY VARY+PRAG+VİYANA+ESTERGON+SZENTENDRE+BUDAPEŞTE

Tur Hakkında

4* Otellerde 4 Gece Konaklama...Dresden Konaklama Farkı ile... Tüm Şehir ve Kültür Turları fiyata Dahil!

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 UÇAKLI ORTA AVRUPA TURU 

ORTA AVRUPA'DA GÖZDE 4 ÜLKE

ALMANYA (1) - ÇEK CUMHURİYETİ (1) - AVUSTURYA (1) MACARİSTAN (1)

BERLİN & DRESDEN & TEREZİN & KARLOVY VARY
PRAG & VİYANA & ESTERGON & SZENTENDRE & BUDAPEŞTE

  İZMİR'den BERLİN'e SABAH UÇUŞ 

   BUDAPEŞTE’den AKŞAM DÖNÜŞ UÇUŞU İLE 

  GÜN KAYBI YAŞAMADAN 5 TAM GÜN TUR !!! TAMAMI 4* OTELLERDE KONAKLAMA AYRICALIĞI !!!   

EKSTRA TUR YOK!!!  215 € DEĞERİNDEKİ TÜM TURLAR FİYATA DAHİLDİR

DRESDEN KONAKLAMA AYRICALIĞI ve TÜM KÜLTÜR VE ŞEHİR GEZİLERİ FİYATA DAHİL !
65 € DEĞERİNDEKİ BERLİN - DRESDEN - TEREZİN KAMPI GEZİSİ FİYATA DAHİL !
45 € DEĞERİNDEKİ PRAG ŞAHESERLERİ GEZİSİ FİYATA DAHİL !
55 € DEĞERİNDEKİ ESTERGON - SZENTENDERE GEZİLERİ FİYATA DAHİL !
50 € DEĞERİNDEKİ KARLOVY VARY GEZİSİ FİYATA DAHİL !

1.TUR 9-13 Temmuz (Kurban Bayramı)    2.TUR 11-15 Ekim  (5 Gün-4 Gece)

  


1. Gün

İZMİR-BERLİN-DRESDEN

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, Sun Express Havayolları kontuarı önünde, saat 01.30’da rehberimizle buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamlayarak saat 3.45’de Sun Express Havayollarının XQ 966 sayılı tarifeli aktarmasız uçuşuyla, yerel saat ile 5.45’de BERLİN-Brandenburg Havalimanına varıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüzde yerlerimizi alarak BERLİN Şehir Turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında, uygun noktalarda verilecek kısa serbest zamanlar ile rehberimiz eşliğinde, soğuk savaş döneminin simgelerinden olan Utanç Duvarını, aynı dönemin bölünmüş Berlin’inin önemli geçiş/kontrol noktalarından olan Check Point Charlie’yi, kentin simgelerinden olan Müzeler Adasını, Berlin Katedralini (DOM), Gendarmenmarkt Meydanını, Unter den Linden Caddesini, Brandenburg Kapısını, Parlamento Binasını, Alexanderplatz Meydanını görüyoruz. Kent merkezinde gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından, Berlin’den ayrılıyor ve ülke hakkında alacağımız bilgiler eşliğinde keyifli bir yolculuk ile ALMANYA’nın en güzel şehri olarak bilinen, kıyısına kurulduğu Elbe’nin Floransa’sı olarak tanımlanan DRESDEN’e varıyoruz.  Ayakta kalmış ya da II. Dünya Savaşının yıkımından sonra ayağa kaldırılmış, birçok barok yapısıyla ünlü şehrin merkezinde keyifli bir yürüyüş turu yapıyoruz. “Avrupa’nın Balkonu” yakıştırmasıyla tanımlanan Brühl Terası, Elbe Nehri, Albertinum, Güzel Sanatlar Akademisi, Hof Kilisesi, Semper Operası, Zwinger Sarayı, Eski Şehir Meydanı, Frauenkirche Kilisesi, Martin Luther Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra, kent merkezinde gezinti, alışveriş ve akşam yemeği için verilecek serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme DRESDEN’deki otelimizde. 4*Ramada By Wyndham v.b

2. Gün

BERLİN-DRESDEN-TEREZİN-KARLOVY VARY-PRAG

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, DRESDEN’den ve Almanya’dan ayrılıyor, kısa bir yolculuk ile ÇEK CUMHURİYETİ’ne geçerek, Terezin şehrine ulaşıyoruz. II. Dünya savaşının izlerini taşıyan en özgün kamplar arasında yer alan Terezin Kampında kadın ve erkeklerin ayrı ayrı kaldıkları koğuşları, SS asker kışlalarını, Nazi Almanya’sının inşa ettiği bölümleri, hafızalardan çıkmayacak belgeleriyle Terezin Müzesini rehberimizin ilgili anlatımlarıyla geziyoruz. Oscar ödüllü “Hayat Güzeldir” ve “Piyanist” filmlerine ev sahipliği yapan Terezin Kampı ziyaretimizin ardından, ülke hakkında alacağımız bilgiler eşliğinde keyifli bir yolculuk ile 18. ve 19. yüzyıllarda Avrupa sosyetesinin yanı sıra sanat ve siyaset dünyasının ünlülerinin en uğrak ve en meşhur şehri olan KARLOVY VARY’ye gidiyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turumuza, Atatürk’ün 1918’de tedavi için geldiği dönemde kaldığı Rudolf’s Hof Oteli görerek başlıyoruz. Kentin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş muhteşem konakları, her yıl düzenlenen Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali'ne ev sahipliği yapan tarihi Grand Pupp Oteli, Çar Petro, Goethe, Beethoven gibi Dünya değerlerinin kaldıkları evleri görerek, termal galerileri ziyaret ediyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra, verilecek serbest zamanda Çek geleneksel lezzetlerini tatmak, kristal, porselen, granat ve kehribar taşlarının yanı sıra diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip oluyoruz. Yeniden buluşmamızın ardından Karlovy Vary’den ayrılıyor ve akşamüzeri saatlerinde, "Altın Şehir", "Yüz Kuleli Şehir”, "Masal Şehri" ve "Avrupa'nın Kalbi" gibi isimlerle de anılan ÇEK CUMHURİYETİ’nin başkenti PRAG’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle birlikte, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı muhteşem Ortaçağ Gecesi için otelimizden ayrılıyor ve kent merkezine transfer oluyoruz. Programın ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme PRAG’daki otelimizde. 4*Hotel Duo v.b

Not: Gece turumuza katılmayacak misafirlerimiz, arzu ederler ise aracımız ile kent merkezine gelip, bu akşamı serbest geçirerek, program sonrasında yine aracımız ile otele dönme imkânına sahip olacaklardır.

Ortaçağ Gecesi Turu(65 €): Yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı Ortaçağ Gecesi Prag’ın 400 yıllık en tarihi restoranında gerçekleştirilmektedir. Hem yemeğimizin hem de zengin görsel şovların tadını çıkaracağımız bu sürprizli gecede Dansçı Esir Kızlar masanızda size eşlik edebilir, Ateş Dansçıları, Dilenciler, Korsanlar yanınızdan geçebilir ve sizler de bu masalsı ortaçağ atmosferinde kaybolabilirsiniz. İki buçuk saat sürecek bu renkli geceyi kaçırmamanızı özellikle tavsiye ederiz.

3. Gün

PRAG-VİYANA

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, Bohemya Krallarına, Kutsal Roma-Germen imparatorlarına ve modern Çekoslovakya devletinin Cumhurbaşkanlarına ev sahipliği yapan Prag Kalesi’ne gidiyor ve kaleden eski kent meydanına dek adım adım yapacağımız Prag Şaheserleri turumuza başlıyoruz. İlk olarak, Eski Kraliyet Sarayı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Başpiskoposluğunun merkezi ve şehrin katedrali olan, 1344 yılında yapımına başlanan ve inşası altı yüz yıl süren, pek çok kral ve kraliçenin taç giyme törenine ev sahipliği yapan St. Vitus Kilisesini görüyoruz. Simyacılar Sokağı, St. George Kilisesi, Malá Strana (Küçük Mahalle) bölgesi, 13. yüzyılda yapılan, üzerinde 30 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, Johannes Kepler’in Evi, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari ile şovlar gerçekleştirilen tarihi Astronomik Saat Kulesi, TYN Kilisesi, Jan Hus Heykeli, sosyalizmin 1948’de ilan edildiği Kinsky Sarayı diğer görülecek yerler arasındadır. Yürüyüş turumuzun ardından, gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Çek Cumhuriyetinin en gözde ürünlerinden olan göz alıcı Granat ve Bohemya Kristalleri özellikle ilginizi çekecektir. Serbest zamanı takiben, ülke coğrafyası hakkında fikir sahibi olacağımız güzel bir yolculuk ile Prag’dan ve ÇEK CUMHURİYETİ’nden ayrılarak, AVUSTURYA’ya giriyoruz. Avrupa’nın en aristokrat şehri ve Habsburg Hanedanlığının 640 yıllık iktidarına sahne olmuş, dev bir imparatorluğun merkezi olan VİYANA’ya varışımızın ardından, kısa bir panoramik tur gerçekleştiriyoruz. Şehri tanıyacağımız turumuzun bitiminde Viyana’nın ünlü caddesi Mariahilferstrasse’de akşam yemeği için verilecek serbest zamanı takiben otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden konuklarımız, rehberimizden alacakları yönlendirmelerle, dünyaca ünlü ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken klasik müzik konserlerinden birine katılabilirler. Geceleme VİYANA’daki otelimizde. 4*Arioncity Hotel vienna v.b.

4. Gün

VİYANA-BUDAPEŞTE

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, müzik, mimarlık, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya Savaşlarının zorlu günlerine zarafetinden bir şey kaybetmeyerek direnen Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouveau sanat akımlarının benzersiz bir sentezini sunan, uzun bulvarlarıyla adeta bir açık hava müzesi olan şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. İlk olarak, 17. yüzyılın sonunda İmparator Leopold tarafından inşasına başlanan, Habsburg hanedanlığının yazlık sarayı olarak faaliyet gösteren ve 1996 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Schönbrunn Sarayı ve Bahçelerini panoramik olarak ilgili anlatımlar eşliğinde geziyoruz. Şehir turumuzun devamında, Avusturya’nın dünyaya mal olan ressamı Gustav Klimt’in öğrencilik ve hocalık yaptığı Uygulamalı Sanatlar Akademisi, Kursalon Konser Salonu, Atatürk’ün de kaldığı Bristol Hotel, Devlet Opera Binası, Maria Theresia Meydanı, Sanat Tarihi Müzesi, Doğa tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesine ait muhteşem yapılar ve Hoffburg Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından şehir merkezinde gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizle yeniden buluşarak,  VİYANA’dan ve AVUSTURYA’dan ayrılıyor, MACARİSTAN’a doğru yola koyuluyoruz. 145 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan ve 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile ortaya çıkan, ülkenin başkenti BUDAPEŞTE’ye akşamüzeri saatlerinde ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek bir saatlik Tuna Nehri Tekne Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Geceleme BUDAPEŞTE’deki otelimizde. 4*Park Inn By Radison, 4.Holiday Inn Budaors v.b.

Not: Tuna Tekne Turuna katılmayan misafirlerimiz en çok bir saat kadar sürecek turumuz sırasında, biniş ya da –farklı bir noktada inilecek olması durumunda- iniş limanında zaman geçirebilirler. Otele yerleşmemiz tur sonrası mümkün olacaktır.

Tuna Nehri Tekne Turu (35 €): Budapeşte, Tuna Nehrinin renklendirdiği kent manzaralarıyla dünyanın en etkileyici şehirlerindendir. Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen, muhteşem şehir manzaraları, tarihi yapıları ve ilgili anlatımlar eşliğinde, özel tekne ile ve bir içki/içecek servisiyle gerçekleştirilecek olan Tuna Nehri Tekne Turumuz bir saat sürecektir. (Turumuz, içeriğinde hiçbir değişiklik olmaksızın, biniş ve iniş noktalarına bağlı olarak 45 dakika sürebilir.)

5. Gün

BUDAPEŞTE–ESTERGON–SZENTENDRE-İZMİR

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, BUDAPEŞTE şehir turumuza başlıyoruz. Önce şehrin ve ülkenin dini tarihinde önemli yer tutan gelişmelere sahne olan, kentin ve Tuna Nehrinin doyumsuz manzaralarını izleyebileceğimiz Gellert Tepesine çıkıyoruz. İlgili anlatımların ardından kısa bir mola verdikten sonra Buda Kalesine gidiyor, şehrin mimari harikalarından olan tarihi Matthias Kilisesini, Balıkçılar Burcu ziyaretimizi tamamlıyor ve panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin ortasından geçen Tuna Nehri üzerindeki Tarihi Köprüleri, Opera Binasını, Kraliyet Sarayını, kentin sembol yapısı olan ve mimarlık şaheseri Parlamento Binasını, şehri süsleyen tarihi meydan ve bulvarları, ülkenin tarihine yön vermiş önemli şahsiyetlerin heykellerini görerek, Kahramanlar Meydanına ulaşıyoruz. Macarların bölgeyi yurt edinmelerinin bininci yılı anısına 1896 yılında yapılan kutlamalar için hazırlanan bu tarihi meydanda Milenyum Anıtı ve Macar kahramanlarına ait heykelleri ilgili anlatımlar eşliğinde gördükten sonra, kentin en ünlü ve canlı caddesi olan Vasi Caddesine ulaşıyoruz. Burada gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından kentten ayrılıyor ve Estergon & Szentendre turumuzu gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz. İlk durağımız hem Macar, hem de Osmanlı tarihi açısından özel önem arz eden, Tuna’nın “muhafızı” Estergon Kalesi’dir. 1543 yılında Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu tarafından zapt edilen Estergon Kalesi’ni ve üzerine inşa edilen ve MACARİSTAN’ın en büyük kilisesi olan Esztergom Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Buradan Tuna’nın en güzel manzaraları eşliğinde kat edeceğimiz güzergâhta, doğudan ilerleyen orduları durdurmak amacıyla inşa edilen Vişegrad Kalesi’ni görerek ilerliyoruz.  MACARİSTAN’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağımız Szentendre Sanatçılar Köyüne gidiyor ve köy ile ilgili rehberimizin anlatımları sonrasında alışverişiçin mola veriyoruz. Orta Avrupa gezimiz boyunca biriktirdiğimiz güzel anılarımızla birlikte geri dönüşümüz için rehberimizle yeniden buluşmamızın ardından Budapeşte Havalimanına hareket ediyor, pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Türk Havayollarının aktarmalı tarifeli seferi ile saat 20:35’de hareket edecek uçağımızdaki yerlerimizi alıyor ve yerel saat ile 02.40 da İZMİR’e varıyoruz. Bir sonraki ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • SUN EXPRESS Havayolları ile Aktarmasız İZMİR-BERLİN Gidiş/THY ile aktarmalı BUDAPEŞTE-İSTANBUL-iZMiR Dönüş Uçak biletleri
 • Programda belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Lüks Otobüs ile Ulaşım
 • Dresden - Budapeşte-Viyana-Prag’da 4 yıldızlı Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Tecrübeli ACADEMİC TOUR Rehberlik Hizmetleri,
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Havalimanı ve Tüm Otoban, Otopark-Gümrük Vergileri ve Şehir giriş Ücretleri, Turist Vergileri
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi    

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecek Eğlence Programı ve Tekne Gezisi
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları, bahşişler ve müze ören yerleri girişleri
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € , 65 Yaş  üstü yolculardan20 €  alınır.(Covid 19 Kapsamlı)
 • Yurtdışı çıkış harcı. 150 TL (Turdan önce bankaya yatırılmalıdır!)
 • Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti 160 € (Geçerli vizeye veya Yeşil Pasaport sahiplerine Vize gerekmemektedir.)
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
09.07.2022799,00
699,00
939,00
839,00
799,00
699,00
0 - 2 Yaş 140,00
3 - 12 Yaş 669,00
Taksitler »
11.10.2022779,00
679,00
919,00
819,00
779,00
679,00
0 - 2 Yaş 140,00
3 - 12 Yaş 649,00
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1.TUR 9-13 Temmuz (Kurban Bayramı)    
2.TUR 11-15 Ekim

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 40-30 gün önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7-Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş saatleri değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya gecikmelerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

8- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 55 cm x 35 cm x 25 cm boyutlarını ve 7 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOUR ve tur rehberi sorumlu değildir.

9-Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

11- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir. Uçaklı turlarımızda 0-2 Yaş bebeklere koltuk verilmez.

12-Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

13- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

14- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

15- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

16- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

17- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior, suit, kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, kruvasan, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25-Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26-Uçakla Orta Avrupa Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

27-İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

28- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

29-Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

30- Katılım gösterecek misafirlerimizin AB Ülkelerinde geçerli tamamlanmış aşı dozları (Biontech-Moderna-Astra Zeneca-Johnson) ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.  E-devletten/e-Nabız’dan AB uyumlu ve Barkodlu Türkçe ve İngilizce Aşı Pasaportlarını yanlarında bulundurma koşulu aranmaktadır.
 31- Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı ve/veya DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.
32- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri

Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar
 
EMEKLİLER İÇİN:
 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Emekliler için SGK'dan emekli ve maaşını gösteren belge Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 3 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

EV HANIMLARI (ÇALIŞMAYANLAR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Geçiminizi sağlayan kişiye ait geçim evrakları (çalışan, işyeri sahibi, emekli, çiftçi v.b. için istenen evraklar eklenecek) 
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 3 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

    Başvuru sahibi reşit değil ise (18 yaş altı);

 • Çocuk tek başına ya da sadece bir ebeveynle seyahat ediyor ise: Her iki ebeveynden ya da yasal vasisinden noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. (Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının aslı gerekmektedir. Muvafakatname ve boşanma kararının asılları pasaport ile birlikte başvuru sahiplerine iade edilecektir. Evrağın 6 ayı aşmamış olması gerekmektedir).
 • Çocuk her iki ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber seyahat edecek ise: Vize Başvuru Merkezine her iki ebeveyn ya da yasal vasinin gelmesi vebaşvuru formunu görevli personel şahitliğinde imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. Çocuk başvurusunu anne veya baba haricinde biri yapacak ise, bu kişinin adının muvafakatnamede yazılı olması gerekmektedir.
 • 12 yaşın altındaki çocukların başvuru merkezini ziyaret etmesi gerekli değildir.

ÇALIŞANLAR İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Antetli kağıda işveren yazısı veya izin onayı (şirket antetli kâğıdına yazılmış ve imza sirkülerinde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır, orijinal nüsha istenmektedir) İşyeri merkezi Ege Bölgesi dışında bir yere bağlı ise işveren yazısında Ege Bölgesindeki şube ve o kişinin orada çalışıyor olduğu belirtilmelidir.
 • Sigorta işe giriş bildirgesi, 4A detaylı ve barkodlu hizmet dökümü (E-devletten), 3 aylık maaş bordroları kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Çalıştığınız Şirkete ait 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal nüsha kaşeli ıslak imzalı veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), oda sicil kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi, güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

SERBEST MESLEK SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Güncel Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Meslek kimlik kartı fotokopisi.
 • Bağlı bulunduğu odadan yazı.
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

FİRMA SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Şirket evrakları: Son 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal ıslak imza ve kaşeli veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), bağlı bulunduğu odadan 6 ayı aşmamış güncel oda kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi (kurucu-ortak-hissedar olduğu görünmeli), güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

KAMU ÇALIŞANLARI (MEMUR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız ve önceden almış olduğunuz vize sayfalarının Fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. ( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını belirten dilekçe.(orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son 3 aylık maaş bordroları (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.
 • Çalıştığınız resmi kurumdan izin yazısı. (orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 5500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Burada belirtilen gerekli evraklar listesi Acentemizden Vize desteği alacak misafirler için geçerlidir. Vize Başvuru Merkezi/Kurumu ek evrak talep edebilmektedir. Kendisi vize başvurusunda bulunacak misafirlerimizin gerekli evraklar ile ilgili doğrudan Başvuru Merkezi ile iletişime geçmesi tavsiye edilir. 


ALMANYA

Karantina Durumu:

 • Yolcular Pcr test ve yaşadığı Federal Eyatletlerin belirlerdiği Pandemi kurallarına göre karantinaya tabidir
 • Karantinadan muaf olan yolcular;
  o Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid 19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna, Nuvaxovid (Novavax) and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
  Bir doz Janssen aşısına sahip olan yolcular ayrıca kalkıştan en az 14 gün önce Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTech (Comirnaty) aşılarından takviye dozu almalıdır.
  o Fuarda çalışacak veya katılacağını kanıtlayabilen misafirler

Aşı Durumu: 

 • Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular seyahat edebilir. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir). Aşı olmamış 12 yaşından küçük çocuklar, yalnızca aşı olmuş en az bir ebeveynin eşliğinde Almanya'ya seyahat edebilir.)
 • 6 ay önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme (bağışıklık) sertifkası ve kalkıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 1 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular seyahat edebilir. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir).
 • Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna and Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

COVID-19 Test: 

 • Almanya’ya seyahat edecek tüm yolcuların ilk biniş noktasından kalkıştan en fazla 0-48 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp, TMA testi veya antijen testi olması zorunludur.
 • PCR testten muaf olan yolcular;
  o 12 yaşından küçük yolculardan test istenmemektedir
  o Varıştan en az 28 gün ve en fazla 90 önce düzenlenmiş COVID-19 PCR, RT-LAMP veya TMA test sonucu pozitif olan yolcular,
  Varıştan en az 14 gün önce ve en fazla 270 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid 19 aşı sertifikasına sahip olup, son 10 gün içerisinde Çin’de bulunmamış yolcular. Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna, Nuvaxovid (Novavax) ve Comirnaty (Pfizer-BioNTech).
  o Bir doz Janssen aşısına sahip olan yolcular ayrıca kalkıştan en az 14 gün önce Janssen, Moderna (Spikevax) veya Pfizer-BioNTech (Comirnaty) aşılarından takviye dozu almalıdır.
 • Almanya’ya giriş yapacak uçuş ekiplerinin varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR, RT-Lamp veya TMA testi olmalı veya varış itibariyle numune veriliş tarihi 0-48 saat içerisinde olan negatif Antijen testi olmalıdır. Test sonucu İngilizce, Fransızca veya Almanca olmalıdır.
  o Almanya’da 72 saaten az kalacak uçuş ekipleri muaftır.

--------------------------------------------

MACARİSTAN

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • PCR test istenmemektedir.

Doldurulması Gereken Formlar:

 • Doldurulması gereken form bulunmamaktadır.

----------------------------------------------------------------------

ÇEK CUMHURİYETİ

Karantina Durumu:

 • Karantina koşulu bulunmamaktadır.

Aşı Durumu:

 • Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren ve Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Faroe Adası, İsrail, Monako, Kuzey Makedonya (Cumhuriyeti), Panama, Türkiye, Ukrayna veya Birleşik Krallık'da düzenlenmiş dijital COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular seyahat edebilir. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty)

COVID-19 Test: 

 • Çekya’ya seyahat edecek bütün misafirlerin ilk biniş noktasından kalkış saati itibari ile 0-72 saat içerisinde olan negatif PCR testi olması zorunludur.
 • Diğer Ülke vatandaşları için PCR test muafiyetleri;
  12 yaşından küçük yolcular,
  Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren AB Dijital Covid Sertifikası (EU DCC) olan yolcular. Takviye dozunu olmuş yolcular hariç aşı sertifikası, 270 günden eski olmamalıdır.
  o En fazla 72 saat kalış süresi boyunca görevli olarak seyahat eden diplomatik pasaportu olan yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce aşılandığını gösteren AB Dijital Covid Sertifikası (EU DCC) olan 12-18 yaş arası yolcular,
  o Varıştan en az 14 gün önce aşılandığını gösteren Arnavutluk, Andorra, Ermenistan, Capo Verde, Çin Taipei, El Salvador, Faroe Isl., Gürcistan, İsrail, Lübnan, Moldova, Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Panama, Sırbistan, Singapur, Tayland, Togo, Tunus, Türkiye , Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya Uruguay tarafından düzenlenmiş dijital Covid Aşı Sertifikası olan 12-18 yaş arası yolcular. Kabul edilen aşılar; AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) and Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
  o Varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren dijital COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Aşı sertifikası Arnavutluk, Andora, Ermenistan, Capo Verde, Çin Taipei, El Salvador, Faroe Adası, Gürcistan, İsrail, Lübnan, Moldova (Cumhuriyeti), Monako, Karadağ, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya (Rep. ), Panama, Sırbistan, Singapur, Tayland, Togo, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık veya Uruguay’da düzenlenmiş olmalıdır. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Takviye dozunu olmuş yolcular hariç aşı sertifikası, 270 günden eski olmamalıdır.
  o Arjantin, Avustralya, Bahreyn, Butan, Brezilya, Brunei Sultanlığı, Kanada, Cayman Adası, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Mısır, Etiyopya, Cebelitarık, Grönland, Hong Kong (SAR Çin), Hindistan, İran, Irak, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore (Cumhuriyeti), Kosova (Cumhuriyeti), Kuveyt, Lübnan, Malezya, Maldivler,
  Meksika, Nepal, Filistin Toprakları, Pakistan, Peru, Filipinler, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Suriye, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri veya Özbekistan tarafından İngilizce olarak düzenlenmiş ve varıştan en az 14 gün önce tam olarak aşılandığını gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar AstraZeneca (Vaxzevria), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax) ve Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Takviye dozunu olmuş yolcular hariç aşı sertifikası, 270 günden eski olmamalıdır.
  o Andorra, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda (Cumhuriyeti), İtalya, Letonya, Lihtenştayn Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Vatikan vatandaşları yada oturum sahiplerinin aile üyeleri olan yolcuların, ilk biniş noktasından kalkıştan en fazla 24 saat önce yapılmış bir negatif COVID-19 antijen testi olması halinde.

-------------------------------------------------

AVUSTURYA

 

Karantina Durumu:


Aşı Durumu:

 • Seyahat için aşı koşulu bulunmamaktadır.

COVID-19 Test: 

 • Avusturya’ya seyahat edecek olan tüm yolcuların varış itibari ile 72 saati aşmayan COVID-19 PCR, LAMP, TMA testi ya da varış itibari ile 24 saati aşmayan antijen testi olması zorunludur.
 • Testten muaf yolcular;
  o 12 yaşından küçük çocuklar,
  o Varıştan en fazla 180 gün önce düzenlenmiş bir COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip yolcular,
  Varıştan en fazla 270 gün önce tam olarak aşılandıklarını veya destekleyici doz aldıklarını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular. Kabul edilen aşılar şunlardır: AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Covovax, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid (Novavax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac ve ya Janssen.
  o Varıştan en az 21 gün ve en fazla 270 gün önce Janssen ile tam olarak aşılandığını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular,
  o Varıştan en fazla 270 gün önce bir takviye Janssen dozu aldığını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular,
  o Daha önce hastalığı geçirdiğinin kanıtı ve varıştan en az 21 gün ve en fazla 270 gün önce ilk doz AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Covishield, Covovax, Moderna (Spikevax), Nuvaxovid (Novavax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac ile aşılandıklarını gösteren bir COVID-19 aşı sertifikasına sahip yolcular.

 

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.