UÇTAN UCA KUZEY YUNANİSTAN TURU

UÇTAN UCA KUZEY YUNANİSTAN TURU

 • Bölgenin Seçkin Otellerinde 4 Gece Konaklama
 • 6 GECE - 5 GÜN
 • LÜKS OTOBÜS İLE

Tur Süresi

6 GECE - 5 GÜN

369 EUR
'den itibaren

Konaklama

Bölgenin Seçkin Otellerinde 4 Gece Konaklama

Ulaşım

LÜKS OTOBÜS İLE

Gezilecek Yerler

METEORA – PARGA – YANYA – EDESSA – SELANİK – SEREZ DRAMA - KAVALA – İSKEÇE – GÜMÜLCİNE

Tur Hakkında

YUNANİSTAN'I BİR UÇTAN BİR UCA TÜM KENT VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ KEYİFLE GEZEREK KEŞFEDEBİLECEĞİMİZ ÖZEL BİR PROGRAM

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 

 UÇTAN UCA KUZEY YUNANİSTAN TURU 

BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA İLE

 METEORA – PARGA – YANYA – EDESSA – SELANİK – SEREZ 
 DRAMA - KAVALA – İSKEÇE – GÜMÜLCİNE 

ACADEMİC TOUR KALİTESİNİ SİZDE KEŞFEDİN !

İYON DENİZİ SAHİLLERİ ve PAMVOTİDA GÖLÜ FARKI İLE
EDESSA ŞELALERİ ve ALİSTRATİ MAĞARASI FİYATA DAHİL !
TURİST VERGİLERİ FİYATA DAHİL !
ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ FİYATA DAHİL !
METEORA – PARGA – SELANİK – DRAMA  KONAKLAMA FARKIYLA !!!
TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL !
SELANİK’TE YUNAN TAVERNA EĞLENCESİNE KATILMA İMKANIYLA !

15-20 Ağustos  (6 Gece-5 Gün)


1. Gün

İZMİR - İPSALA - METEORA(KALAMBAKA)

AKŞAM:
Saat 18:50 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü), 19:00 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak,  19:05 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü), 19:20 ALSANCAK (Fuar Lozan Kapısı Önü), 19:35 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü), 19.50  KARŞIYAKA (Anıt),  19.50 KARŞIYAKA (Yunuslar), 20.00 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü),  20:10 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm karşısından) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık, Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan 1915 Çanakkale Köprüsünden geçerek, sabahın erken saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.

 Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala Yol Ayrımlarından Katılabilirsiniz…

SABAH:
Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla, DEDEAĞAÇ, GÜMÜLCİNE, İSKEÇE, KAVALA, ve SELANİK güzergâhından yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, “Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan KALAMBAKA-METEORA bölgesine doğru muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde ilerliyoruz. Öğle saatlerinde Tesalya ovasının kuzeyinde bulunan METEORA’ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks Manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Burada bir ya da iki manastır ziyaret etme şansımız olacak. Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları eşliğinde, turumuzu tamamlıyor ve Meteora’nın eteklerinde kurulu şirin KALAMBAKA kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Keyifli ve etkileyici bir turun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Konaklama (Kalambaka) METEORA’daki otelimizde. 

2. Gün

METEORA - YANYA - PARGA - YANYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, METEORA’dan ayrılıyor ve Osmanlı dokusunun etkileyici bir yoğunlukta korunduğu ve göl kıyısındaki konumu ile YUNANİSTAN’ın doğal güzelliğiyle de ünlü kenti olan YANYA’ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak muhteşem göl manzarası ile göz kamaştıran Yanya Kalesini ziyaret ediyoruz. Bugün Bizans Müzesi olarak faaliyet gösteren Tepedelenli Ali Paşa Sarayı’nı, Fethiye Camii ve Ali Paşa Türbesi’ni, Etnografya Müzesi olarak faaliyet gösteren Aslan Paşa Camii, Yanya Valisi Ali Paşa tarafından Süvari Okulu olarak yaptırılan Süvari Sarayı’nı görüyoruz. Osmanlı dönemi sivil mimari örnekleri olan kale içi evlerini de görme fırsatı bulacağımız turumuzun bitiminde, kenti süsleyen, göle nazır kafeleriyle ünlü Pamvotida Gölü kıyısında, şehir merkezinde bir mola veriyoruz. Turumuzun devamında, Yanya’dan ayrılarak, İyon Denizi sahilleri yönünde ilerliyoruz. Yunanistan’ın batı kıyılarının en gözde sahil kasabası ve Kanuni Sultan Süleyman dönemi sadrazamı Pargalı İbrahim Paşa’nın da doğum yeri olan PARGA’ya ulaşıyoruz. 1792 yılında inşa edilen Venedik Kalesi’nin eteklerinde ki koyda kurulu, kristal berraklığında suları ve organize plajlarıyla ünlü tatil kasabası ile ilgili rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Daha sonra alışveriş ve yemek için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz İyon Denizinin bu nadide koyunda serinleme fırsatı bulabilecekler. Molanın ardından YANYA yönünde ilerleyerek otelimize yerleşiyoruz. Geceleme YANYA’daki otelimizde.

3. Gün

YANYA - EDESSA - SELANİK

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Yanya’dan ayrılıyor ve Selanik yönünde ilerliyoruz. İlk durağımız tüm Yunanistan’da şelaleleri ile ünlü Edessa şehri olacak… Burada kentin hemen batı kıyısında, Nice Dağı’nın eteklerinde, 14. yüzyılda depremler ile ortaya çıkan 12 şelaleyi barındıran Şelaleler Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Doğa harikası olan bu sular cennetinde şelale ziyareti ve otantik taverna, kafelerinde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Edessa şehrine veda ederek, keyifli bir yolculuk ile ülkenin ikinci büyük kenti SELANİK’e ulaşıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turumuza, Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı dönemi Hükümet Konağını ve kentin koruyucu azizine ithafen inşa edilmiş Aziz Dimitri Kilisesi’ni görerek  başlıyoruz.  Ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği, bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında, panoramik turumuza devam ediyor, Hamidiye Hastanesi ve Osmanlı döneminin ilk Jandarma Süvari Okulunu, Aristoteles Üniversitesi, Sabri Paşa Şadırvanını görerek, kentin sembol yapısı olan Beyaz Kulede fotoğraf molası veriyoruz. Tarihi şehrin zengin bölgelerindeki neoklasik konak ve malikânelerini, Rotonda, Galerios’un Zafer Takı ve Bey Hamamını da göreceğimiz turumuzun sonunda şehir merkezinde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Ardından, Osmanlı yapısı Bedesten ve Hamza Bey Camii görerek, akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından, rehberimizin belirlediği saatte otelimizin lobisinde buluşarak, dileyen misafirlerimizle keyifli bir gece geçirmek üzere SELANİK’teki yemekli taverna eğlencesine gidiyoruz.(ekstra) Programımızın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Selanik merkezdeki otelimizde.

4. Gün

SELANİK - SEREZ - ALİSTRATİ MAĞARASI - DRAMA

Otelimizdeki kahvaltımızın ardından, Selanik’ten ayrılıyoruz. İlk durağımız SEREZ olacak… Osmanlı dönemi eserleri olan Vilayet binasını ve Zincirli Camii görerek otobüs ile yapacağımız kısa şehir turumuzun ardından, kent merkezinde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizle kumaş çeşitliliği ve zenginliğiyle çevre illerde de ünlenmiş olan ve Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Çandarlı İbrahim Paşa Bedestenini serbest olarak ziyaret edebiliyoruz. Yunan Merkez Bankasının neoklasik binasından başlayarak, çeşitli fotoğraf kareleri biriktirebileceğimiz kent meydanındaki serbest zamanımızın ardından, Serez’den ayrılıyor ve DRAMA yönünde ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan, oluşumu 2 milyon yıl olarak hesaplanan, 25.000 m2’lik alanı, 3 km uzunluğu ile Dünyanın en büyük nehir mağarası olan, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Alistrati Mağarasını geziyoruz. Sonrasında, köprüsüne yakılan türküsüyle bilinen ve Osmanlı döneminde Selanik Vilayetinin 3. Sancağı olan DRAMA’ya varıyoruz. Osmanlı dönemi yapılarından olan Tren İstasyonu binasını da göreceğimiz kısa şehir turunun ardından, kent merkezinde bulunan ünlü su kaynaklarında mola veriyoruz. Hıristiyanlığın önemli azizelerinden olan ve şehrin koruyucusu kabul edilen Azize Barbara’nın adını taşıyan Su Kaynaklarından hareketle, kent merkezinde kısa bir yürüyüş turuna başlıyoruz. Osmanlı dönemi yapılarından ve mübadele sonrasında kiliseye çevrilen, halen de kilise olarak faaliyet gösteren Beyazıt Camii, terk edilmiş olması ve kullanılmaması dolayısıyla hasar görmüş ve restore edilmekte olan Arap Camii,  yine Osmanlı dönemi yapısı olan, artık kullanılmayan Şadırvanı görerek, gezimizi tamamlıyoruz. Modern mağazalar ve kafelerle süslü kent merkezinde vereceğimiz serbest zamanı takiben otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Drama’daki otelimizde.

5. Gün

DRAMA - KAVALA - İSKEÇE - GÜMÜLCİNE - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, bizi bekleyen aracımızdaki yerlerimizi alarak Drama’dan ayrılıyor ve kısa bir yolculuk ile KAVALA’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan kente, Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Turumuza Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii görerek başlıyoruz. Kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesi'ni, doğduğu ev ve heykelini daha sonra da kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz kısa bir serbest zamanı takiben Kavala’dan ayrılıyor ve Türkiye’de “Kavala Kurabiyeleri” ile bilinen Karvali Kurabiyelerinin üretim yeri olan Nea Karvali’ye ulaşıyoruz. Burada vereceğimizkısa mola sonrasında, Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen ve Mübadeleye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) Nehrini de görerek, İSKEÇE’ye ulaşıyoruz. İlkbahar başlarında yapılan Karnavalı ile ünlü şehrin Osmanlı dönemi sivil mimari örneklerini de görebileceğimiz eski kent bölgesinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından kentten ayrılıyor ve Batı Trakya’nın Türk/Müslüman nüfus yoğunluğu açısından en önemli kenti olan GÜMÜLCİNE’ye ulaşıyoruz. Eski kentte, Osmanlı dönemi eserlerinden Eski Cami, Yeni Cami ve İmareti de görüyor ve kent merkezinde serbest zaman alıyoruz. Keyifli zamanın ardından Gümülcine’den ayrılıyor ve İpsala Sınır Kapısına ulaştıktan sonra, Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Freeshopta kısa bir mola vererek sınırdan hareket ederek, gerekli ihtiyaç ve yemek molalarıyla, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden geri dönüşe geçiyoruz. Sabahın erken saatlerinde İZMİR’e varıyor ve bir sonraki ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüs ile Ulaşım
 • Bölgenin Seçkin Otellerinde 4 Gece Otel Konaklaması
 • Otellerde Alınan 4 Sabah Kahvaltısı
 • Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Otobüsteki ikramlar
 • Turist Vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check-Point Ücretleri
 • Şehir Giriş Ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen Vize ve Servis Hizmeti (165 €)  Ücreti  (Yeşil Pasaporta Vize Gerekmemektedir)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli. - Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.
 • Öğle ve Akşam Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her Türlü Otel Ekstraları
 • Yerel Eğlence Mekanlarında Alınan Tüm Yiyecek, İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası  15 € ,65 Yaş  üstü yolculardan 30 €  alınır.
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
15.08.2023469,00
369 €
559 €
459 €
469 €
369 €
0 - 2 Yaş 169 €
3 - 12 Yaş 419 €
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1.TUR: 15-20 Ağustos   

1-ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 3 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) tur bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaportlarını ve vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.  

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması ya da çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13-Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17- Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılması zorunludur. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik ceza veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

24- Yunanistan’da alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Gerekçesiz iptallerde iade hakkı yoktur. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

27- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda  geri  ödemesi yapılır.

28-Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

29- Pandemi Koşulları ile ilgili herhangi bir kısıt ve kontrol bulunmamaktadır. Önlem olması adına son doz aşı pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız önerilmektedir. 

30- Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı ve/veya DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.

31- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları

İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür.


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri

Yunanistan Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar
 
EMEKLİLER İÇİN:
 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınızın aslı.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet'den)
 • Emekliler için emekli ve maaşını gösteren belge ve Hizmet dökümü Barkodlu (E-devlet'den)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 3 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

EV HANIMLARI (ÇALIŞMAYANLAR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınızın aslı.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Geçiminizi sağlayan kişiye ait geçim evrakları (çalışan, işyeri sahibi, emekli, çiftçi v.b. için istenen evraklar eklenecek) 
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Son 3 aylık banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

    Başvuru sahibi reşit değil ise (18 yaş altı);

 • Çocuk tek başına ya da sadece bir ebeveynle seyahat ediyor ise: Her iki ebeveynden ya da yasal vasisinden noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. (Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının aslı gerekmektedir. Muvafakatname ve boşanma kararının asılları pasaport ile birlikte başvuru sahiplerine iade edilecektir. Evrağın 6 ayı aşmamış olması gerekmektedir).
 • Çocuk her iki ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber seyahat edecek ise: Vize Başvuru Merkezine her iki ebeveyn ya da yasal vasinin gelmesi vebaşvuru formunu görevli personel şahitliğinde imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde noter tasdikli muvafakatname (son 6 aya ait) sunulması gerekmektedir. Çocuk başvurusunu anne veya baba haricinde biri yapacak ise, bu kişinin adının muvafakatnamede yazılı olması gerekmektedir.
 • 12 yaşın altındaki çocukların başvuru merkezini ziyaret etmesi gerekli değildir.

ÇALIŞANLAR İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınızın aslı.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını belirten dilekçe.(TC. Kimlik-Pasaport no ve amaç bildirim esnasında gidilecek ülke değil, vize alınacak ülke olarak belirtilmesi,orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha) İşyeri merkezi Ege Bölgesi dışında bir yere bağlı ise işveren yazısında Ege Bölgesindeki şube ve o kişinin orada çalışıyor olduğu belirtilmelidir.
 • Sigorta işe giriş bildirgesi, 4A detaylı ve barkodlu hizmet dökümü (E-devletten), 3 aylık maaş bordroları kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Çalıştığınız Şirkete ait 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal nüsha kaşeli ıslak imzalı veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), oda sicil kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi, güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

SERBEST MESLEK SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınızın aslı.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Güncel Vergi levhası fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Meslek kimlik kartı fotokopisi.
 • Bağlı bulunduğu odadan yazı.
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

FİRMA SAHİBİ İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınızın aslı.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Şirket evrakları: Son 6 ayı aşmamış faaliyet belgesi (orijinal ıslak imza ve kaşeli veya İTO’nun www.ito.org.tr web sayfasından alınmış e-imzalı çıktı), bağlı bulunduğu odadan 6 ayı aşmamış güncel oda kaydı, Ticari sicil gazetesi fotokopisi (kurucu-ortak-hissedar olduğu görünmeli), güncel vergi levhasının fotokopisi, İmza sirküleri.
 • İmza sirküleri fotokopisi (şahıs işletmeleri için imza beyannamesi)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

KAMU ÇALIŞANLARI (MEMUR) İÇİN:

 • Tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ve karşılıklı boş 2 sayfa
 • Eğer varsa eski pasaportlarınızın aslı.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet Biyometrik fotoğraf ölçüleri 3,5 x 4,5 ebatlarında olmalıdır. PASAPORT İÇİN ÇEKİLEN BÜYÜK FOTOĞRAF GEÇERLİ DEĞİLDİR!( Fotoğraflar gözlüklü olmayacak, bayanlarda yüz hatları ve kulak vb görünür olacak şekilde)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • TAM VUKUATLI nüfus kayıt örneği ve İkametgah Belgesi Barkodlu (E-devlet olabilir)
 • Resmi kurumun antetli kağıdına yazılmış seyahatin amacını belirten dilekçe.(TC. Kimlik-Pasaport no ve amaç bildirim esnasında gidilecek ülke değil, vize alınacak ülke olarak belirtilmesi,orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son 3 aylık maaş bordroları (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)
 • Çalıştığınız resmi kurumun kimlik kartı ve fotokopisi.
 • Çalıştığınız resmi kurumdan izin yazısı. (orijinal ıslak imza ve kaşeli nüsha)
 • Varsa mal Varlığı-Tapular
 • Banka hesabı ekstresi- Banka İmza Sirküleri ile birlikte ( en az 8500 TL bakiyeli)
 • Adres ve telefon bilgileri

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Burada belirtilen gerekli evraklar listesi Acentemizden Vize desteği alacak misafirler için geçerlidir. Yunanistan Vize Başvuru Merkezi/Kurumu ek evrak talep edebilmekte olup, kendisi vize başvurusunda bulunacak misafirlerimizin gerekli evraklar ile ilgili doğrudan Başvuru Merkezi ile iletişime geçmesi tavsiye edilir. 


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.