Uçaklı KARS-SARIKAMIŞ-ERZURUM TURU

Uçaklı KARS-SARIKAMIŞ-ERZURUM TURU

 • 2 Gece KARS’ta The Kars Park Otel Konaklama
 • 3 Gün-2 Gece
 • Uçak ve Araçla Konforlu Seyahat

 UÇAKLI KARS-SARIKAMIŞ-ERZURUM TURU 

KARS Gidiş- ERZURUM Dönüş

3 Gün-2 Gece

Ortaçağın görkemli yerleşimlerinden ANİ, bir kış masalı ÇILDIR GÖLÜ, 
Kristal Kar’ı görebileceğimiz meşhur SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ ve ERZURUM 
Farkı ile muhteşem bir gezi sizleri bekliyor… 

2 Gece KARS’ta  The Kars Park Otel'de Y.P. Konaklama

25-27 Ocak 2021 / 1-3 Şubat 2021 / 8-10 Şubat 2021 


1. Gün

İZMİR - KARS- SARIKAMIŞ

Sabah Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşuyor ve saat 10:45 uçuşu ile Kars Havalimanına 13:00 de ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek SARIKAMIŞ’a hareketle turumuza başlıyoruz. Burada alınacak öğle yemeğinin ardından, ilçe merkezinde kısa bir tanıtım turu yapıyor ve kristal kar olarak adlandırılan, dünyada kaymak için en iyi yerlerden biri olan  SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ’ne geçiyoruz. Telesiyej ile zirveye çıkıyor ve kristal karlar üzerinde geçirilecek eğlenceli anlar, karda yürüyüş, çay veya sıcak şarap molası veriyoruz. Ardından Sarıkamış gezimizin olmazsa olmazını yerine getiriyor ve şehit olmuş 90 bin Mehmetçiğimiz anısına düzenlenmiş merkezdeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Sonrasında KARS’a geri dönüyor ve The Kars Park Otel’imize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimizle bakanlık izni olur ise (ekstra) KARS RUS EVİ (Katerina Sarayı) önünde SICAK ŞARAP ve AKORDİYON eşliğinde, ATEŞ PARTİSİ düzenliyor ve KAFKAS müzikleri ile unutulmaz bir gece yaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

ANİ ANTİK KENTİ-ÇILDIR GÖLÜ-KARS MERKEZ GEZİSİ-AŞIK ATIŞMASI-KAFKAS GECESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, günümüzün ilk gezi noktası olan ANİ ANTİK KENTİ’ne ulaşıyoruz. Arpaçay Nehri’nin kıyısında ve Ermenistan sınırında bulunan bu tarihi kentteki gezimizde Tarihi Surlar, Bezirhane, Surp Amena Prkıtch Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, İpek Yolu Köprüsü, Ebu’l Menüçehr Camii, Büyük Hamam, Abughamrends (Poladoğlu Kilisesi), Ateşgede Tapınağı ziyaret noktalarımızdır. Ani Antik Kenti ziyaretimiz sırasında, Bakireler Manastırı(Surp Hripsime Manastırı), İçkale,Kızlar Kalesi, Selçuklu Kervansarayı, Kral Gagik Kilisesi,Gürcü Kilisesi ise panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir. Bu etkileyici gezimizin sonrasında, kışın tamamen buz tutan, ÇILDIR GÖLÜ’ nü görmeye gidiyoruz. Önce, gölün kendi balığı olan Sarı Balık’ tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Anılarımıza ekleyeceğimiz fotoğraf çekimi sonrasında buz tutmuş ÇILDIR GÖLÜ üzerinde AT KIZAĞI keyfini yaşıyoruz. ( Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır) Buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor ve onlarla birlikte bizde balık avlıyoruz. Göl üzerinde,  çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında, Kars şehir merkezine geliyor ve bu güzel şehrimizin tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfe çıkıyoruz. Kars Müzesi, Kars-Kafkas Cephesi Müzesi, Cheltikov Evi, Tarihi Taş Köprü, Rus Şiiri’nin Güneşi olarak bilinen Puşkin’in de yıkandığı Tarihi Osmanlı Hamamları, Namık Kemal Evi, Kars Müzesi, Katerina Sarayı, Evliya (Ebu’l Hasan Harekani) Camii, Kümbet Camii(12 Havariler Kilisesi), Defterdarlık Binası (Kentin ilk tiyatrosu) Vali Konağı (Tüccar Stavişku Evi), turumuzun  gezi noktalarımız olacak. Gezimizin ardından, şehir merkezinde meşhur Kars Gravyeri ve Kaşar peyniri alışverişlerimizi yapıyoruz. Academic Tour misafirlerine özel düzenlenecek olan, Kars’ın ünlü ozanlarının iştirak edeceği, milli geleneklere uygun AŞIK ATIŞMASI ile bu güzel günü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği sonrasında, Bakanlık izni olursa isteyen konuklarımızla ekstra KAFKAS GECESİ’ne katılıyoruz.

3. Gün

KARS - ERZURUM - İZMİR

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Doğu Ekspres Treni açılırsa Tren ile, açılmaz ise aracımızla ERZURUM’a hareket ediyoruz. Dadaşlar Diyarı ERZURUM’a ulaştığımızda  Milli Mücadele Kongre Merkezi, Yakutiye Medresesi, 1670 yılı tarihli levhasıyla halka vergi indirimi getirildiğini belirten fermanın dış avlu duvarında asılı olduğu Lala Mustafa Paşa Camii, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Aziziye-Mecidiye Tabyaları (uzaktan) Erzurum’ da göreceğimiz yerler arasında yer alıyor... Meşhur Çağ Kebabı’ndan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Erzurum ilimizin el sanatlarının öncelikli örneği olan Oltu Taşı’ndan üretilen hediyelik eşyaların sergilendiği Taşhan (Rüstem Paşa Kervansarayı)’ na gidiyoruz.  Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız.  Unutulmaz anılarımızla akşamüzeri  ERZURUM Havalimanına geçiyor ve 19:50 uçağına binerek, İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka Academic Tour gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. 

Not: Uçuş saatinden 1,5-2 saat önce Havalimanında bulunmanız gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

»  İzmir-Kars Gidiş, Erzurum-İzmir Dönüş Uçak Biletleri

»  4*The Kars Park Otel 2 Gece Y.P. Konaklama

»  Profesyonel Rehberlik Hizmeti ve Çevre Gezileri

» Academic Tour organizasyonu ile yapılacak olan, ünlü ozanların katılacağı AŞIK ATIŞMASI

»  Lüks Araçla Ulaşım

»  Zorunlu Seyahat Sigortası

»  ACADEMIC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

»  Müze-Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

»  Otelde Alınan Ekstra Yiyecek ve İçecekler

»  Çıldır Gölü Kızak Keyfi (Hava Şartlarına Bağlı)

»  Sarıkamış Telesiyej Ücreti

»  Öğlen Yemekleri

»  Kafkas Gecesi

» İsteğe bağlı, Kars Katerina Sarayı önünde, Akordiyon eşliğinde ATEŞ PARTİSİ

» 65 yaş üstü misafirlerimiz, ek sürprim sigorta ücreti 20 TL öder

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
01.02.20211.799,00 TL
1.499,00 TL
2.049,00 TL
1.749,00 TL
1.799,00 TL
1.499,00 TL
0 - 6 Yaş 999,00 TL
7 - 12 Yaş 1.299,00 TL
Taksitler »
08.02.20211.799,00 TL
1.499,00 TL
2.049,00 TL
1.749,00 TL
1.799,00 TL
1.499,00 TL
0 - 6 Yaş 999,00 TL
7 - 12 Yaş 1.299,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

01, 08 Şubat

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan, seyahat esnasında yapacak olduğunuz alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili doğabilecek şikâyetlerden ACADEMİC TOUR kesinlikle sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Hava şartlarından, uçak rötarlarından veya farklı nedenlerden dolayı programda yazdığı halde gerçekleştirilemeyen turdan ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz.

»  Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.

» Tur programı, ACADEMİC TOUR Tur Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

» Butik Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi (9 ,16, 27 veya 31 kişilik) yapılmaktadır. Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

» Gezi süresi 3 GÜN-2 GECE’ dir. Otel konaklaması 2 GECE’ dir.

» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.

» Programımızda yer alan  Aşık Atışması , Kafkas Gecesi ve Ateş Partisi pandemi sebebiyle alınacak yasal kararlar doğrultusunda bu etkinlikler gerçekleşmeyebilir. 

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

»Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. » İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür.  Uçaklı Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı uçak hariç 30 gün öncesine kadardır. Sigortada belirtilen doktor ve hastane raporu ile belgelenebilen hastalıklar ve 1.derece yakın kaybı gibi sigorta poliçesinde belirtilen nedenler, sigorta şirketi tarafından değerlendirilir.  Belirlenen süreçte  herhangi bir nedenle yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde iptal ve ücret iadesi  mümkün değildir.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

3 Gün-2 Gece

1499.00 TL
'den itibaren

Konaklama

2 Gece KARS’ta The Kars Park Otel Konaklama

Ulaşım

Uçak ve Araçla Konforlu Seyahat

Gezilecek Yerler

KARS-SARIKAMIŞ-ERZURUM

Tur Hakkında

Kars Gidiş-Erzurum Dönüş

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

  Yardımcı Olalım

  Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

  Tıklayın Sizi Arayalım !

  Benzer Turlar

  1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2021

  1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2021

  399,00'den itibaren
  2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2021

  2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2021

  449,00'den itibaren
  3-BALKAN YILDIZLARI TURU (Otobüsle) 2021

  3-BALKAN YILDIZLARI TURU (Otobüsle) 2021

  299,00'den itibaren

  Tercih Edilme Nedenlerimiz

  Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

  Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
  Erken Rezervasyon Avantajları
  Lüks Ulaşım ve Konfor
  Güvenilirlik
  Seçkin Otellerde Konaklama
  Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
  Güleryüz ve Samimiyet
  Güvenli Alışveriş

  E-BÜLTEN ABONELİĞİ

  Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.