3-Klasik KARADENİZ VE YAYLALARI (2019)

3-Klasik KARADENİZ VE YAYLALARI (2019)

 • Bölgenin en seçkin otellerinde ve yaylalarında konaklama ayrıcalıklı...
 • 7 Gün-7 Gece
 • Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

ACADEMİC TOUR KALİTESİ ve GÜVENCESİ İLE

 3-KLASİK KARADENİZ VE YAYLALARI TURU 

Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir… 2 Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program... 

Safranbolu-Kastamonu-Sinop-Samsun-Ünye-Fatsa- Ordu-Boztepe-Giresun-Akçaabat-Maçka Altındere Vadisi, Sümela Manastırı, Uzungöl Yaylası-Rize-Fırtına Deresi-Ayder Yaylası-Gelintülü Şelalesi-Çamlıhemşin-Şenyuva Köprüsü ve Köyü-Konaklar Köyü-Zilkale-Palovit Şelalesi-Çat Vadisi-Zipline- Arhavi-Hopa- Batum-Borçka-Karagöl-Çay Fabrikası-Sürmene-Trabzon-Atatürk Köşkü-Amasya-Çorum

BÖLGENİN EN SEÇKİN OTELLERİNDE VE YAYLALARINDA KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...

7 Gün-7 Gece  (2019 Sezon Boyunca Her Cuma Hareketli)

   ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!   

ERKEN REZERVASYON, HER TARİHTE  İLK 10 KİŞİ İÇİN GEÇERLİDİR… KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA, 
FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTEREREK,NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR.

1-Uçakla Doğu Karadeniz Yayla Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !
2-Uçakla Doğu Karadeniz Yayla Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !
3-Uçakla Doğu Karadeniz Yayla Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !
1-Otobüsle Özel Karadeniz ve Yaylaları Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !
2-Otobüsle Klasik Karadeniz ve Yaylaları Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !


1. Gün

İZMİR - SAFRANBOLU

Akşam saat 17:45 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü) 18:00 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 18:20 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 18:30  BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı)  18:40 KARŞIYAKA (Anıt), 18:45 KARŞIYAKA (Yunuslar) 18:50 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önünden) 19:00 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 19:20 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü) 19:25 BORNOVA  (Kampus Önü’nden) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz.MANİSA-AKHİSAR-BALIKESİR-BURSA  güzergahından, uygun molarla SAFRANBOLU’ ya varıyoruz.

2. Gün

SAFRANBOLU – KASTAMONU – SİNOP - SAMSUN

Uygun bir yerde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Müze Kent SAFRANBOLU’ ya ulaşıyoruz. Tarihi evleri ve konakları ile ünlenen bu yöremizde, KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ, GÜNEŞ SAATİ, CİNCİHANI, HAMAMI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’ nı görüyoruz ve HIDIRLIK TEPESİ’ nde Safranbolu manzarasını fotoğraflayarak,  Safranbolu lokum alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, KASTAMONU’ ya hareket ediyoruz.  KALESİ, NASRULLAH KÖPRÜ ve NASRULLAH Meydanını görerek, KASTAMONU HÜKÜMET KONAĞI, ŞERİFE BACI ANITI’ nda fotoğraf çekimi yapıyoruz.  Turumuzun devamında  sarımsağı ile ünlü TAŞKÖPRÜ’ de SARIMSAK HEYKELİ’ ni  ve TAŞ KÖPRÜ’ yü de fotoğraflarımıza ekledikten sonra,  SİNOP’ a, doğru yol alıyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur Sinop mantısı ile aldıktan sonra, eski tarihi SİNOP CEZAEVİ’ ni gezmeye başlıyoruz. Türkülerin bestelendiği, film ve dizilerin çekildiği bu ilginç yapıyı ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz, SİNOP KALESİ’ nin en yüksek ve en geniş burcuna çıkıp, SİNOP manzarasını seyredebilirler. Daha sonra, bölgede en gelişmiş el sanatlarından biri olan kotra (maket gemi yapım atölyelerini) görerek, hediyelik gemi maketi alışverişleri yapıyoruz.  Ardından, BAFRA Ovası üzerinden, milli mücadelenin başlatıldığı şehir SAMSUN’ a ulaşıyoruz. Karadenizin Paris’i olarak adlandırılan, Samsun’da, Avusturyalı meşhur Heykeltıraş KRİPPEL’ in dünyaca ünlü ATATÜRK HEYKELİ’ ni, ve Atatürk’ ün Samsun’ a çıktığı BANDIRMA VAPURU’nu  geziyoruz. SAMSUN’un, yeni açılan ve nezih otellerinden biri olan  PARK INN BY RADISSON SAMSUN otelimize yerleşiyoruz. Bu güzel otelimizde, akşam yemeği ve konaklamamızı yapıyoruz.

3. Gün

FATSA – GİRESUN – AKÇAABAT - MAÇKA ALTINDERE VADİSİ - SÜMELA MANASTIRI -TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ – RİZE - FIRTINA DERESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Hekimoğlu’ nun vatanı FATSA-ORDU-GİRESUN üzerinden,  AKÇAABAT’ a doğru yolumuza devam ediyoruz. Akçaabat’ ın meşhur köftesinden öğle yemeğimizi aldıktan sonra, MAÇKA ALTINDERE VADİSİ’ ne geçiyoruz ve yerel minibüslerle ekstra M.S 385 yılında kayalara oyularak yapılan, görenleri hayretler içinde bırakan, eşsiz güzellikteki SÜMELA MANASTIRI’ nı gezmeye gidiyoruz. Rehberimizden bilgi alarak, manastır gezimizi tamamlıyoruz. Buradan, Doğu Karadeniz’ in Divası ve Manastırlar kenti, TRABZON’ a geçiyoruz. SOĞUKSU Semtinde, Atatürk’ ün Trabzon’ a geldiğinde konakladığı ve sonrasında müze haline getirilerek, eşyalarının sergilendiği ATATÜRK KÖŞKÜ’ nü geziyoruz. Ayrıca GÜMÜŞ ve TELKARİ sanatı hakkında bilgi alıp, gümüş el dokuma hasır takımlar ve yine yöreye özgü gümüş takunya ve telkârinin ortak işlendiği çeşitli hediyelik eşya ve takı alışverişleri yapıyoruz. Daha sonra, yönümüzü yağmur şehir RİZE’ ye çeviriyoruz. Şirin Rize’ yi panoramik gördükten sonra, yöreye özgü dokuma çeşidi olan RİZE BEZİ (feretiko) atölyesine uğrayıp, hem bilgi alıyoruz, hemde alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Daha sonra, AYDER YAYLASI'na hareket ediyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan FIRTINA VADİSİ’ nin göz kamaştıran doğa manzaraları eşliğinde,  ÇAMLIHEMŞİN’ e ulaşıyoruz. Keyifli birgünün sonunda, Fırtına Deresi kenarında bulunan, doğa ile içiçe  HANEDAN SUİT OTEL Yayla Tesisi’ ne  yerleşiyoruz. Bu otelde Fırtına Deresi’ nin sesi, sizlere ayrı bir huzur verecek. Akşam yemeği ve konaklma otelimizde.

4. Gün

ÇAMLIHEMŞİN - ŞENYUVA KÖPRÜSÜ VE KÖYÜ - KONAKLAR KÖYÜ – ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ZİPLİNE - AYDER YAYLASI - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ - BATUM - HOPA

Yayla tesisimizde alacağımız yöresel kahvaltı sonrasında, Çam ormanları, şelaleleri, yöresel mimarideki evleri, çiçekleri, Kaçkarlar' ı  ile  bir tabiat harikası olan AYDER YAYLASI’ nın çevresini keşfe çıkıyoruz. İsteyen konuklarımızla, (ekstra) bizi bekleyen minibüslerle, SEVDALUK’ dizisinin çekildiği bölgeye doğru yol alıyoruz. Önce, dağların arasındaki konakları ve serenderleriyle ünlü KONAKLAR KÖYÜ' nü ve ŞENYUVA KÖYÜ’ nü gördükten sonra, ŞENYUVA KÖPRÜSÜ’ nde (ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ) hatıra fotoğrafı çekimi yapıyoruz.Daha sonra, bir tepe üzerinde kurulmuş ZİLKALE’ ye ulaşıyoruz. Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtı fotoğraflıyarak,  KIR KAHVESİ’ nde mola veriyoruz. Tekrar, minibüslerimizle, şelaleler vadisi olarak bilinenen PALOVİT VADİSİ’ ne doğru kısa bir yolculuk yapıyoruz. Bu olağanüstü ortamda, asırlık porsuk ağaçları görerek, ünlü PALOVİT ŞELALESİ’ ne geliyoruz. Yaklaşık on beş metreden direk düşen su kütlesinin, müthiş görüntüsünü hayranlıkla izliyoruz. Turumuzun devamında, pek çok irili ufaklı şelaleler, dereler, çağlayanlar ve ormanlarla kucaklaşacağımız, ÇAT VADİSİ’ nin de bir kısmını içine alan bölgede, yorucu olmayan kısa yürüyüşler yapıyoruz. Doğanın muhteşem güzelliği içinde, HORON vuracağımız eğlenceli doğa gezimizde isteyenler ZİPLİNE aktivitesine katılabilirler.

İSTEĞE BAĞLI ZİPLİNE AKTİVİTE EKSTRA

Yediden yetmişe her yaş gruptaki  misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri bir aktivite.. Çelik halatlarla bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde, yetmiş metre uzunluluktaki halatlardan fırtına deresinin üstünde,  adeta uçarcasına karşıdan karşıya geçiyorsunuz. Kahkahalar, eğlence dolu anlar sizleri bekliyor!

Daha sonra, AYDER YAYLASI’ nda, GELİNTÜLÜ  ŞELALESİ’ ni görmeye gidiyoruz.. Fotoğraflarımızla, bu anı ölümsüzleştirdikten sonra, keyifli yayla ortamında, yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Turumuzun devamında,, ARHAVİ-HOPA üzerinden, TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan, SARP SINIR KAPISI’ nda, pasaporta ihtiyaç olmadan sadece kimliklerimizle, GÜRCİSTAN-BATUM’ a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde, BATUM’ un doğasını gözlemliyoruz. Zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan  SAINT ANDREW HEYKELİ, ÇORUH NEHRİ, GONİO KÖPRÜSÜ’ , Roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ ni ve farklı mimarileri ile dikkat çeken TERS BİNA, ADALET BİNASI önünde, fotograf çekimi yapıyoruz. Buradan, Osmanlılardan tek yadigar ORTA CAMİİ’ ni BATUM LİMANI, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİ’ ni görerek, şehir merkezine geçiyoruz. Merkezde TAÇSIZ KRAL olarak anılan Şair İLYA ÇAVÇAVADZE’ nin heykeli, TİYATRO BİNASI, POSEİDON HEYKELİ,  PİAZZA KULESİ, HÜKÜMET BİNASI, KAMU BİNALARI ve Avrupa Meydanı’ nda bulunan, MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtları  görüyoruz. BATUM SAHİL PARKI’ nda vereceğimiz molanın ardından, (ekstra) akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında tekrar  sınır kapımıza dönerek, HOPA’ da  4*PALURİ OTEL’ imize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün

BORÇKA – KARAGÖL - UZUNGÖL YAYLASI - KAYABAŞI YAYLASI - ATEŞ PARTİSİ

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, yönümüzü ARTVİN’in ilçesi BORÇKA’ya çeviriyoruz. Ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri  olan, BORÇKA - KARAGÖL’ ü keşfe gidiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle ekstra, dev ladin ağaçları ve minik şelalerin bize katıldığı bir yolculukla, KARAGÖL’ e ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle bir doğa harikası olan, KARAGÖL’ de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu muhteşem manzarayı ölümsüzleştiriyoruz. Geçireceğimiz keyifli saatlerden sonra, UZUNGÖL YAYLA’ sına hareket ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların HALDİZEN Deresi’ nin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan bu göl, muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini kıskandıracak derecede. Göl etrafında yürüyüşlerimizi yaparak, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından, AKÇAABAT’ a geçiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle, geniş ladin ormanları ve geleneksel yayla evleriyle bezenmiş, yeşilin her çeşidini görebileceğimiz, en çok tercih edilen mesire yerlerinden biri olan KAYABAŞI YAYLASI’ na gidiyoruz. Doyumsuz manzaralar eşliğinde, HIRSALA, BÜYÜKOBA, İSKOBEL YAYLALARI’ nı görerek, ahşap bungalov evlerden oluşan, KAYABAŞI YAYLA KENT evlerine yerleşiyoruz.vb. KAYABAŞI YAYLASI etrafında, yapacağımız kısa yürüyüşlerde, büyüleyici doğasını keşfederken, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği keyif ve heyecanı anlatmaksa kelimelerin kifayetsiz olduğu anların içinde kalıyor.  Akşam yemeği ve konaklama  yayla tesisimizde. Yemekten sonra, (hava şartları müsait olursa) dışarıda, ATEŞ PARTİSİ’ ne katılıyoruz. Alevlerin dansı ile horon dansının bütünleştiği, unutamayacağımız bir KARADENİZ GECESİ yaşıyoruz.

6. Gün

GİRESUN – ORDU – BOZTEPE - AMASYA

Yaylada alacağımız kahvaltı sonrasında, sahil yolundan, mavi ve yeşilin muhteşem tonlarını eşliğinde GİRESUN’ a ulaşıyoruz. GİRESUN ADASI’ nı (ARETİAS) denizden gözlemleyerek, ORDU’ ya varıyoruz. Bu  mükemmel kenti doyasıya seyredebilmek için, adına türkülerin yakıldığı BOZTEPE’ ye teleferik ile çıkıyoruz. Bir tarafında Ordu manzarası, bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasını fotoğraflıyoruz. Turumuzun devamında fındık alışverişlerimizi tamamladıktan sonra, Türkiye’ nin en uzun Nefise Akçelik Tüneli’ nden geçerek,  uygun molalarla, Orta Karadeniz’ de Yeşilırmak Vadisi, Herşena Dağı eteklerine kurulan, Osmanlılar döneminde Şehzadeler Şehri olarak bilinen AMASYA’ ya ulaşıyoruz. Ayrıca, krallık başkentliği yapmış, bilim adamları, sanatkarlar, şairler yetiştirmiş AMASYA’ da, ilk olarak, SARAYDÜZÜ KIŞLASI’ nı (Amasya Tamiminin imzalandığı yer) dışarıdan görüyoruz. KUNÇ KÖPRÜSÜ’ nden geçip, TARİHİ SAAT KULESİ, YALI BOYU EVLERİ, ALÇAK KÖPRÜ, HARŞENA  KALESİ, KRAL KAYA MEZARLARI, ŞEHZADELER GEZİNTİ CADDESİ, STRABON HEYKELİ, FERHAT ile ŞİRİN HEYKELİ, fikir, zikir, şükür felsefesi üzerine oturtulan, BAYEZID KÜLLİYESİ ve tarihi ÇINAR AĞAÇLARI, AMASYA’da göreceğimiz yerler arasında… Akşamüzeri, Yeşilırmak Nehri' nin hemen kenarında bulunan LALEHAN BUTK HOTEL  veya  4* THE APPLE PALACE OTEL’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün

AMASYA - ÇORUM - ANKARA - AFYON - UŞAK - İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, FERHAT ve ŞİRİN’ in destansı aşklarına tanıklık eden, FERHAT SU KANALLARI’ nı görerek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz .İlk molamızı, ÇORUM’ da veriyoruz. Ünlü Çorum leblebisi aldıktan sonra, ANKARA- AFYON-UŞAK-KULA-SALİHLİ-TURGUTLU güzergahı ile akşam saatlerinde İZMİR’ e ulaşıyoruz. Karşıyaka, Alsancak, Konak ve Üçkuyular’ da, misafirlerimizi bindikleri duraklarda bırakarak, bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ BİLGİ: Sümela Manastırı' nda bulunan mevcut restorasyon çalışmalarının bitmemesi durumunda, tur rehberimiz programda değişiklik yapacaktır.

2019 YILI TUR TARİHLERİ     (HER CUMA AKŞAMI HAREKETLİ)

1 TUR:       26 NİSAN  / 02 MAYIS 2019                              9 TUR:      26 TEMMUZ  / 1 AĞUSTOS 2019

2 TUR:       31 MAYIS  / 6 HAZİRAN 2019(Bayram)            10TUR:     2 AĞUSTOS / 8 AĞUSTOS 2019

3 TUR:       14 HAZİRAN / 20 HAZİRAN 2019                     11 TUR:    9 AĞUSTOS / 15 AĞUSTOS 2019 (Bayram)

4 TUR:       21 HAZİRAN / 27 HAZİRAN 2019                     12 TUR:   16 AĞUSTOS / 22 AĞUSTOS 2019  

5 TUR:       28 HAZİRAN / 4 TEMMUZ 2019                       13 TUR:    23 AĞUSTOS / 29 AĞUSTOS 2019  

6 TUR:       5 TEMMUZ / 11 TEMMUZ 2019                        14 TUR:    30 AĞUSTOS / 5 EYLÜL 2019

7 TUR:      12 TEMMUZ / 18 TEMMUZ 2019                       15 TUR:    6 EYLÜL / 12 EYLÜL 2019

8 TUR:      19 TEMMUZ / 25 TEMMUZ 2019                       16 TUR:   13 EYLÜL / 19 EYLÜL 2019                                       

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

» Otellerde ve Yaylalarda 5 Gece Konaklama
» 5 Sabah Kahvaltısı, 4 Akşam Yemeği 
» Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Çevre Gezileri (Minibüs  Gerektirmeyen Yerlerdeki Ulaşım)
» Otobüs içi İkramlar
» Profesyonel Rehberlik  Hizmeti
» Yöresel Eğlenceler
» Milli Park Giriş Ücretleri
» Seyahat Sigortası
» Academic Tour Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

» Müze Ören Yeri ve Teleferik Ücretleri
» Yolda giderken alınacak Sabah Kahvaltısı, dönüşte yolda alınacak Akşam Yemeği ve molalarda alınacak yiyecek ve içecekler
» Öğle Yemekleri
» Batum Turu düzenlendiği gün 1 Akşam yemeği
» Yurt Dışı Çıkış Harcı
» Batum Turu (İsteğe Bağlı) 70 TL
» AYDER YAYLASI Zilkale-Köyler-Palovit Şelalesi (İsteğe Bağlı) 50 TL
» KARAGÖL Turu (İsteğe Bağlı) 45 TL
» Kayabaşı Yaylasına Minibüs Ücreti (Zorunlu) 35 TL
» Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
» 65 yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.

Tur Hareket Tarihleri

Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan acetamız sorumlu değildir.

* Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu değildir.Rehber programda hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

* Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile geçerlidir.

* Dönüşte yolcu bindiği durakta, tersten dağıtım yapılarak bırakılır.

* Turlarımızda, rezervasyon önceliğine göre, koltuk numarası verilir.

* Tur bedeli ödenmedikçe rezervasyon kesinleşmez.

* Gezi süresi 7 gündür. Otel konaklaması 5 Gece’dir

* Tur programı ACADEMİC TOUR (İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti.) kayıt sözleşmesi ile bir bütündür.

* Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR (İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti.)‘ da saklıdır. Turun iptalini bizzat bildirmek zorundadır.

* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklar yaşanabilmektedir.Bundan dolayı Academic Tour sorumlu tutulamaz.
 

 Academic Tour teknik sebeplerden dolayı otel değişikliği yapma hakkına sahiptir.

 

Academic Tour teknik sebeplerden dolayı otel değişikliği yapma hakkına sahiptir.

* Klasik Karadeniz ve Yaylaları Turumuz ‘’ Özel Ürün’’ kapsamındadır.  

İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. 

Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.  

 

GÜRCİSTAN-BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

TÜRKİYE ile GÜRCİSTAN arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları BATUM' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.Yanınıza almayı unutmayınız!!!

* TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır.

Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Sadece annesi veya sadece babası ile katılan 18 Yaş altı kesinlikle geçiş yapamaz. Bu durumda Noter onaylı Muvafakatname şarttır.

* Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve veriliş tarihinin 10 yılı aşmamış olması gerekiyor.

* 2 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir. 

* Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır. 

* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Academic Tour sorumlu tutulamaz.

* Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır. 
* KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir. 

* Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Academic Tour sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. 

* Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Bu konuyla ilgili rehberimiz  turda bilgilendirme yapacaktır.

* Yeni Kimlik Kartına başvuran misafirlerimizin eski Kimlikleri iptal olduğu için, geçerli değildir. Bu yüzden yeni çipli kimlikleri gelene kadar Batum’a geçiş yapamamaktadırlar.
*1 Eylül 2019’dan itibaren YENİ TİP BİYOMETRİK KİMLİK KARTI ile geçiş yapılacaktır.
 
TUR HAKKINDA ÖNERİLER
Konuklarımıza sağlıklı yürüyüşler için rahat ayakkabı, kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, akşamları serin olabileceği düşünülerek polar türü kazak ve hırka, ayrıca şapka, güneş gözlüğü, yaylalarda rahat yürüyüşler için küçük bir sırt çantası veya el çantası, terlik, mayo, şemsiye, yağmurluk,  fotoğraf ve video için, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek   bulundurmanızı öneririz.

İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorum Yap


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Tur Süresi

7 Gün-7 Gece


'den itibaren

Konaklama

Bölgenin en seçkin otellerinde ve yaylalarında konaklama ayrıcalıklı...

Ulaşım

Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Safranbolu'dan Batum' a Doya Doya Doğu Karadeniz...

Tur Hakkında

Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir… 2 Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • ÜÇKUYULAR (Kavşaktaki Pamukkale Yazıhanesi Önü) (17:45)
 • KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) (18:00)
 • LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı) (18:20)
 • BAYRAKLI (Altınyol-Üst Geçit) (18:30)
 • KARŞIYAKA (Anıt) (18:40)
 • KARŞIYAKA (Yunuslar) (18:45)
 • KARŞIYAKA (Bostanlı İskele) (18:50)
 • MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm. Karşısı) (19:00)
 • BORNOVA (Ege Ünv.Hastanesi Önü) (19:20)
 • BORNOVA (Osman Kibar Meydanı-Kampüs Girişi) (19:25)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

LAVANTA HASADI -SALDA GÖLÜ - SAGALASSOS Şok Kampanya!!!

LAVANTA HASADI -SALDA GÖLÜ - SAGALASSOS Şok Kampanya!!!

399.00 TL 'den itibaren
LİKYA TURU Kaçırılmaz Fırsat!

LİKYA TURU Kaçırılmaz Fırsat!

799.00 TL 'den itibaren
BOZCAADA - ASSOS TURLARI (Bozcaada Konaklamalı-2020)

BOZCAADA - ASSOS TURLARI (Bozcaada Konaklamalı-2020)

499.00 TL 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.