1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2021

1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2021

 • 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama Ayrıcalığıyla
 • 8 Gün - 8 Gece
 • Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

BALKAN TURLARINDA TÜRKİYEDE REKORLAR KIRAN  ACADEMİC TOUR KALİTESİ, GÜVENCESİ VE TECRÜBESİ İLE,

KOSOVA ve SOFYA'LI PROGRAM (8 Gün-8 Gece)

 OTOBÜSLE BOYDAN BOYA BALKANLAR 

  BÖLGENİN SEÇKİN 5* ve 4* OTELLERİNDE  KONAKLAMA ve SABAH AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL  

  YUNAN TAVERNASI (Yemekli ve Limitli İçkili) + BALKAN GECESİ VE OHRİD TEKNE TURU DAHİL!  

BALKANLARDA 9 ÜLKE BİR ARADA 

BULGARİSTAN, MAKEDONYA,  ARNAVUTLUK,  KOSOVA, KARADAĞ,  BOSNA-HERSEK, SIRBİSTAN, HIRVATİSTAN, YUNANİSTAN

 ACADEMİC TOUR, AYRICALIKLARINI SİZDE FARKEDİN! 

Şehir Girişleri, Turist Vergileri ve Eğlence Paketleri adı altında, tur esnasında  sürpriz ödemeler için 
OTOBÜSTE  EKSTRA PARA TOPLAMA ACADEMİC TOUR'DA YOK!

GELENEKSEL YUNAN TAVERNA EĞLENCESİ YEMEKLİ-LİMİTLİ İÇKİLİ  FİYATA DAHİL !
MAKEDON GECESİ EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !
OHRİD TEKNE TURU FİYATA DAHİL !
ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ FİYATA DAHİL !
TURİST VERGİLERİ FİYATA DAHİL !

Yol güzergahında programda yazmadığı halde, Ekstra Tur adı altında, sürpriz ödemelerle karşılaşabileceğiniz
OTOBÜSTE EKSTRA PARA TOPLAMA ACADEMİC TOUR'da YOK!

TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI  FİYATA DAHİL !
ST NAUM MANASTIRI GEZİSİ FARKIYLA, FİYATA DAHİL !
KOSOVA ve SOFYA TURLARI FARKIYLA, FİYATA DAHİL !
BLAGAJ (SARI SALTUK) GEZİSİ FARKIYLA, FİYATA DAHİL !
DUBROVNİK ve KOTOR TURLARI FİYATA DAHİL !
SELANİK KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE
ACADEMİC TOUR KALİTESİ, GÜVENCESİ VE TECRÜBESİ İLE PROFESYONEL TÜRKÇE VE YEREL REHBER KADROSU


1. Gün

AKŞAM: İzmir - Kapıkule

Akşam saat 15:35 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü), 15:40 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı - Hatay İstikametindeki Durak, 15:50 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü), 16:05 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü), 16:20 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü), 16:30 BAYRAKLI (Üst Geçit Durak Önü), 16:40 KARŞIYAKA (Anıt), 16:45 KARŞIYAKA (Yunuslar), 16:55 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 17:00 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm karşısından), siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda uygun molalarla, Ayvalık ve Edremit üzerinden, Çanakkale-Eceabat veya Lapseki-Gelibolu hattını kullanarak karşıya geçiyoruz. Sabah saatlerinde Kapıkule Sınır Kapısı’nda oluyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben SOFYA’ ya hareket ediyoruz. 

*Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala yol ayrımlarından katılabilirsiniz…

2. Gün

İzmir - Sofya - Belgrad

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, Haskova, Filibe, PazarcıküzerindenBULGARİSTAN başkenti, SOFYA’ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak kenti tanımamızı takiben, şehir merkezinde Aleksander Nevski Meydanına ulaşıyoruz. Balkanların en büyüğü olan Aleksander Nevski Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. İsimsiz Asker Anıtı’nı ve şehre adını veren Ayasofya Kilisesini görerek, turumuza panoramik olarak devam ediyoruz.Mustafa Kemal Atatürk’ün Sofya’da askeri ataşelik yaptığı dönemde Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevi’ni, Rus Kilisesi’ni, ülkenin başkentinde bulunan Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını, bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Mahmut Paşa Camii ve Roma dönemi Serdica kentinin kalıntılarını ilgili anlatımlar eşliğinde görerek, şehrin merkezi Nezavisimost (Bağımsızlık) Meydanı’na ulaşıyoruz. Sveta Petka Kilisesi, Banyabaşı Camii, Avrupa’nın üçüncü büyüğü olan Sofya Sinagogu, Sveta Sofya Anıtı, Sveta Nedelya Kilisesi ve Aziz George Kilisesini (Rotonda), görebileceğimiz diğer yerler arasındadır. “İstiklal Caddesi’ne” benzer modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesi’nde alacağımız kısa bir serbest zamanın ardından, SIRBİSTAN’ın ovalık bölümünde Niş otobanını takiben Sırbistan’ın başkenti BELGRAD’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama BELGRAD’daki otelimizde.

BELGRAD HAKKINDA;
Panoniyen Ovası ve Balkanları birbirine bağlayan Sava ve Tuna nehirlerinin birleşim noktasında yer alan Belgrad, Sırbistan'ın en gözde şehirlerindendir. Resmi dili Sırpçadır. Ülkede Macarca,Boşnakça,Hırvatça konuşulsa da, aslen ülke yönetimi tarafından yasaklanmıştır. Para birimi olarak kısaltması RSD olan Sırp Dinarı'nı kullanmaktadır. Gerek Balkanlar bölgesine, gerekse Orta Avrupa ülkelerine planlanan Otobüsle seyahatlerde geçiş noktası teşkil etmesi bakımından her zaman keyifle zaman geçirilecek kültür kentlerindendir.

Belgrad Türkiye Dış Temsilcilikleri: 

T.C Belgrad Büyükelçiliği
Adres: Krunska 1, Beograd 11000, Sırbistan
Telefon:+381-11-333 24 00- +381-11-333 24 10 (10 hat)  
embassy.belgrade@mfa.gov.tr
Acil Durum: +381-69-669948
 

3. Gün

Belgrad - Saraybosna (Sarajevo)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen BELGRAD, Pannonian Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirleri’nin birleştiği noktada kurulmuş olup, aynı zamanda adı gibi ferah ve aydınlık bir kenttir. Diğer birçok önemli yapının yanı sıra 1999 NATO bombardımanında yıkıldığı haliyle duran Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Ulusal Müze ve Milli Tiyatro görülerek yapılacak panoramikşehir turumuzun ardından, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Öğrenci Meydanından başlayacağımız turumuzda Bayraklı Camii, Belgrad Kalesi Surları, Leopold ve Despot Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı, Açıkhava Silah Müzesi ve Osmanlının kenti Prens Mihalio’ya teslim ettiği yerde yüz yıl sonra yapılan Anahtar Teslim Anıtı’nı görme şansına sahip olacağız. Turumuzun sonunda, Belgrad’ ın en canlı caddesi olan Knez Mihailova Caddesi’ nde serbest zaman veriyoruz. Turumuzu tamamlayarak keyifli bir yolculuk sonrası BOSNA-HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama SARAYBOSNA’da otelimizde.
 

SARAYBOSNA HAKKINDA;
Bosna Hersek'in Başkenti ve ülkenin en büyük kenti olma özelliği taşıyan Saraybosna, Sırp Cumhuriyeti'nin Hukuki Başkentidir. Osmanlı döneminde bu adı alan farklı kültürleri kendinde barındıran bu güzel şehir, Avrupa'nın en ilginç illerinde biri olma özelliğini taşımaktadır. üç ilahi dini mabetlerin bulunduğu bu şehirde farklı kültürleri de bir arada bulabilirsiniz. Resmi para birimleri Konvertbl Mark'tır. KM veya BAM sembolleriyle kullanılmaktadır. Resmi dil olarak üç dil kullanılmaktadır. Boşnakça,Sırpça ve Hırvatça.

Saraybosna Türkiye Dış Temsilcilikleri: 

T.C Saraybosna Büyükelçiliği
Adres: Vilsonovo Setaliste bb.71000 Saraybosna, Bosna Hersek
Telefon: +387 33 568 750 Konsolosluk Şubesi +387 33 568 791 +387 33 568 792

E-Posta: embassy.sarajevo@mfa.gov.tr
Acil Durum: +387 62 984 807

4. Gün

Saraybosna – Mostar – Blagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi) – Poçitel Köyü- Trebinje

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, iki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapan,1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan SARAYBOSNA, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir.1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da, önce; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, görüp ilerleyerek, Başçarşı’daki gezintimizle turumuza devam ediyoruz. Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han,  Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey Camii, Sinagog, Bedesteni görüyoruz ve  Ferhadiye Caddesi’ne giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Camii ve Avusturya mimari tarzındaolan binaları görüp, İsa’nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan  Bosna Gülü veya Kanlı Gül olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp,  bağımsızlık sembolü Sönmeyen Ateş’ i görmeye gidiyoruz. Alışveriş için  vereceğimiz serbest zamanda, Boşnak Böreğini’de tatma şansınada sahip olacaksınız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü veBosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane, gezilerimizi tamamlayarak, MOSTAR'a doğru yol alıyoruz. Burada, Neretva Nehri üzerinde bulunan,1557’deMimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan vekendinizi tarihin içinde hissedeceğiniz Mostar Köprüsü, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamamı geziyoruz.Kuyumcular Çarşısı’nda serbest zaman vereceğimiz serbest zamanın ardından, Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan,Buna Nehri’nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ ni (Alperenler Tekkesi) görmek üzere BLAGAJ’a hareket ediyoruz.1465’de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip, bu bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.Buradaki etkileyici gezimizden sonra POÇİTEL Köyü’nü rehberimizin bilgilendirmeleriyle panoramik olarak görüp, TREBİNJE’ye hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.
(Konaklamamız Trebinje veya yakın bölgesi olarak değişkenlik gösterebilir.)

5. Gün

Trebinje – Dubrovnik - Kotor ( Stari Grad) – Budva – İşkodra

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, HIRVATİSTAN’ın incisi, italyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, ortaçağdan kalma tarihi eserleri ile büyüleyici bir şehir olan DUBROVNİK’e geçiyoruz. Buradaki gece turumuza, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir gezisi ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve Limanı görerek serbest zaman veriyoruz. Buradan hareketle Balkanlar’ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan KARADAĞ’a geiyoruz. Göz alabildiğine uzanan doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici KARADAĞ’da, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal Tito’nun ünlü sözünün yazıldığı (‘’Bizim olanı vermeyiz,başkasının olanı da istemeyiz’’) kapıdan geçerek, Eski Şehir’e (Stari Grad)giriyoruz. Utanç Meydanı, Silah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı, Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata, Müzik Okulu ve Aziz Nicola ile Aziz Luka Kilisesini görüyor, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra, Trsteno Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA’nın güzel plajlarından geçerek, aldığımız harika fotoğrafları hatıralarımıza ekliyoruz. Bölge için tarihteki rolünün ilginç hikayesi hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyerek ilerliyor ve St. Stefan (Sveti Stefan) Adası’nın muhteşem manzarasında kısa bir mola veriyoruz.Molamızın ardından, İŞKODRA’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün

İşkodra - Prizren - Üsküp

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, KOSOVA Sınır Kapısı’nda pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaparak, Şar Dağı’nın kuzey eteklerinde dağlar arasındaki konumu ve klasik mimarisi ile tam bir Osmanlı kenti görünümüne sahip PRİZREN’e varıyoruz. Buradaki turumuzda, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Kentin sempatik çarşısında verilecek serbest zamanı takiben şehirden ayrılıyor ve MAKEDON sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp,YAHYA KEMAL ’in şehri, MAKEDONYA’nın başkenti ÜSKÜP’e varıyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neo-klasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Arasta Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii ve Çifte Hamamı görerek Eski Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı eserleriyle turumuza devam ediyor ve Makedonya Meydanı’nda, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte, Çar Samuil, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, B. İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi’ni görerek, turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ÜSKÜP’teki otelimizde.

7. Gün

Üsküp - Tetova – Sveti Naum - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından, Üsküp’e 45 dakika mesafede bulunan KALKANDELEN’e(TETOVA)geçiyor ve sanat dünyası için çok önemli bir yapı olan Alaca Camii ’ni ziyaret ediyoruz.Daha sonra, Gostivar üzerinden OHRİD ’ehareket ediyoruz. Önce St. Naum’da (Ohri Gölü’nün doğduğu yere) bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı’nı rehberimizin anlatımlarıyla geziyor ve  OHRİD şehir merkezine geliyoruz. Burada Osmanlı’ nın Balkanlar’da ki önemli üslerinden biri olmuş, Ohrid’lilerin ‘‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’ in üzerine düşmüş’’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turumuza başlıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri,  Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısı’ nı geziyor ve meşhur sedef - inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’nde(Fiyata Dahil)tekne turu keyfini yapıp, doğal güzelliğiylede göz kamaştıran, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki bu güzel şehirde konaklamamızı yapıyoruz. Ohrid’de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından,Balkan müzikleri ve folklor gösterileri eşliğinde keyifli bir MAKEDON GECESİ (Fiyata Dahil) eğlencesi yaşıyoruz. Konaklama  otelimizde.

8. Gün

Ohrid – Resne – Manastır – Selanik

Otelimizde yapacağımız kahvaltnın ardından,bugüzel şehirden ayrılarak,yol güzergahında II. Abdülhamid’inmeşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE’ye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyor ve Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz. ATATÜRK’ün okuduğu Askeri İdadi’yi (Askeri Lise) ziyaret ederek, Şirok Sokakta Osmanlı’dan kalan Orduevi, Eleni’nin Evi, Saat Kulesi, Pekmez Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turumuzu, ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi görerek,alış-veriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Buradan, SELANİK’e doğru yol alıyor ve varışımızın ardından önce Atatürk’ün Evi’ni ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Devamında, Rotonda, Zafer Kemeri, Beyaz Kule, Hamza Bey Camii ve Bedesteni, Büyük İskender Heykeli, Venizelos Heykeli ve Aristoteles Meydanı görülerek, kentin sembol yapısı olan Beyaz Kulede fotoğraf molası veriyoruz. Tarihi şehrin zengin bölgelerindeki neoklasik konak ve malikâneleri gözlemledikten sonra, sevdiklerimizle keyifli bir gece geçirmek ve akşam yemeğimizi almak üzere YUNAN TAVERNA EĞLENCESİNE (Fiyata Dahil Yemekli – Limitli İçkili) katılıyoruz. Gecenin geç saatlerine kadar eğlendikten sonra Selanik ’deki otelimize yerleşiyoruz.

9. Gün

Selanik – Kavala – İpsala – İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, KAVALA’ya hareket ediyoruz. KAVALA’da, panoramik tur esnasında, Kanuni’nin yaptırmış olduğu Su Kemerleri, Liman, İbrahim Paşa Camii, (St. Nichololas Kilisesi) İmarethane görülecek yerler arasında...Turumuzun devamında,meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Güzel ve keyifli bir gezi sonrasında, İpsala Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayarak,Keşan-Gelibolu-Çanakkale yolu üzerindensınırdaki yoğunluğa bağlı olarak, gece yarısından sonra İZMİR’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

2021 TUR TARİHLERİ

 TUR  TARİH  TUR  TARİH TUR TARİH TUR TARİH
1   26 Mart-3 Nisan 2021 11 21-29 Mayıs 2021 21 19-27 Temmuz 2021 (BAYRAM) 31 17-25 Eylül 2021
2 2-10 Nisan 2021  12 28 Mayıs-5 Haziran 2021 22 20-28 Temmuz 2021 (BAYRAM) 32 24 Eylül-2 Ekim 2021
3 9-17 Nisan 2021 13 4-12 Haziran 2021 23 23-31 Temmuz 2021 (BAYRAM) 33 1-9 Ekim 2021
4 16-24 Nisan 2021 14 11-19 Haziran 2021 24 30 Temmuz-7 Ağustos 2021  34 8-16 Ekim 2021
5 23 Nisan-1 Mayıs 2021 15 18-26 Haziran 2021 25 6-14 Ağustos 2021 35 15-23 Ekim 2021
6  30 Nisan-8 Mayıs 2021 16 25 Haziran-3 Temmuz 2021 26 13-21 Ağustos 2021 36 22-30 Ekim 2021
7 7-15 mayıs 2021 17 2-10 Temmuz 2021 27  20-28 Ağustos 2021 37 28 Ekim-5 Kasım 2021 
8 12-20 Mayıs 2021 (AREFE) 18 9-17 Temmuz 2021 28 27 Ağustos-4 Eylül 2021  38 29 Ekim-6 Kasım 2021
9 13-21 Mayıs 2021 (BAYRAM) 19 14-22 Temmuz 2021 29 3-11 Eylül 2021   39 12-20 Kasım 2021
10 14-22 Mayıs 2021 (BAYRAM) 20 16-24 Temmuz 2021 30  10-18 Eylül 2021 40 19-26 Kasım 2021

           

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüs ile Ulaşım
 • 4* 5*Oteller’de 7 Gece Otel Konaklaması ve 
 • (7 Sabah Kahvaltısı,7 Akşam Yemeği) 
 • Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları 
 • Ücrete Dahil Yunan Taverna Eğlencesi 
 • Ücrete Dahil Otelde Makedon Gecesi 
 • Ücrete Dahil Ohrid Gölü Tekne Gezisi 
 • Ücrete Dahil St.Naum Manastırı Gezisi
 • Ücrete Dahil Balagaj (Sarı Saltuk-Alperen Tekkesi) Turu 
 • Ücrete Dahil Kosova ve Sofya Turu
 • Ücrete Dahil Dubrovnik ve Kotor Turu 
 • Turist Vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check-Point Ücretleri
 • Şehir Giriş Ücretleri
 • Otobüsteki ikramlar
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası 
 • ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ve Servis Hizmeti Ücreti (135 €) (Yeşil Pasaporta Vize Yoktur)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli (Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Yatırılır)
 • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze, Ören Yeri Girişleri
 • Her Türlü Otel Ekstraları ve Yerel Eğlence Mekanlarında Alınan Tüm İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € (65 Yaş  üstü yolculardan 20 € alınır)
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
26.03.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
02.04.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
09.04.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
16.04.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
23.04.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
30.04.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
07.05.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
12.05.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
13.05.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
14.05.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
21.05.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
28.05.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
04.06.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
11.06.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
18.06.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
25.06.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
02.07.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
09.07.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
14.07.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
16.07.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
19.07.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
20.07.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
23.07.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
30.07.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
06.08.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
13.08.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
20.08.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
21.08.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
27.08.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
03.09.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
10.09.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
17.09.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
24.09.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
01.10.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
08.10.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
15.10.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
22.10.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
28.10.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
29.10.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
12.11.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »
19.11.2021449,00
399,00
629,00
579,00
449,00
399,00
0 - 2 Yaş 189,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

26 Mart • 02, 09, 16, 23, 30 Nisan • 07, 12, 13, 14, 21, 28 Mayıs • 04, 11, 18, 25 Haziran • 02, 09, 14, 16, 19, 20, 23, 30 Temmuz • 06, 13, 20, 21, 27 Ağustos • 03, 10, 17, 24 Eylül • 01, 08, 15, 22, 28, 29 Ekim • 12, 19 Kasım

1-ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmek-tedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13-  Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17-  Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26-Bu  tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı , seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi  yükümlülükleri kabul  etmiş sayılır. 

27- Otobüsle doya Doya Balkanlar turumuz  “Özel Ürün” kapsamındadır.

28- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. 

29- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

30- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

8 Gün - 8 Gece

399.00
'den itibaren

Konaklama

5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama Ayrıcalığıyla

Ulaşım

Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

BULGARİSTAN, MAKEDONYA, ARNAVUTLUK, KOSOVA, KARADAĞ, BOSNA-HERSEK, SIRBİSTAN, HIRVATİSTAN,YUNANİSTAN

Tur Hakkında

Kosova ve Sofyalı Program 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • ÜÇKUYULAR (Kavşaktaki Pamukkale Yazıhanesi Önü) (16:00)
 • KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) (16:15)
 • ALSANCAK ( Lozan-Fuar Kapısı Önü) (16:30)
 • BAYRAKLI (Altınyol-Üst Geçit) (16:45)
 • KARŞIYAKA (Anıt) (16:55)
 • KARŞIYAKA (Yunuslar) (16:55)
 • KARŞIYAKA (Bostanlı İskele) (17:00)
 • MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm. Karşısı) (17:05)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2021

1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2021

399,00'den itibaren
2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2021

2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2021

449,00'den itibaren
3-BALKAN YILDIZLARI TURU (Otobüsle) 2021

3-BALKAN YILDIZLARI TURU (Otobüsle) 2021

299,00'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.