OTOBÜSLE GAP TURLARI (2019)

5* ve 4* Otellerde Konaklama

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

TAM GÜN ANTEP VE MARDİN'Lİ, 5* ve 4* Otellerde Konaklamalı, Kültür Dolu GAP Turu
Gezilecek Yerler:

Adana - İskenderun - Antakya - Harbiye – Gaziantep - Halfeti - Göbeklitepe - Harran - Urfa - Mardin - Midyat - Hasankeyf - Atatürk Baraj Göleti- Nemrut - Adıyaman - - Kahramanmaraş - Konya - Afyon

Kalkış Noktaları: Akşam saat 17:05 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü) 17:20 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 17:35 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 17:55 KARŞIYAKA (Anıt), 18:00 KARŞIYAKA (Yunuslar) 18:05 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 18:10 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 18:30 BORNOVA (Kampus Önü)
Geceleme: 7 Gün-7 Gece
Konaklama: 5* ve 4* Otellerde Konaklama
1499.00 TL'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 

2019 SEZON BOYUNCA ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ VE KALİTESİYLE 

  OTOBÜSLE GAP TURLARI  

BÖLGENİN EN İYİ 5* VE 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA

Adana - İskenderun - Antakya - Harbiye – Gaziantep - Halfeti - Göbeklitepe - Harran - Urfa - Mardin - Midyat - 
Hasankeyf -  Yeni Şehir Diyarbakır-Atatürk Baraj Göleti- Nemrut - Adıyaman - - Kahramanmaraş - Konya - Afyon

(7 GÜN-7 GECE)

1.TUR: 6-13 Nisan        2.TUR: 13-20 Nisan       3.TUR: 20 Nisan-27 Nisan        4.TUR: 27 Nisan-4 Mayıs
5.TUR: 11-18 Mayıs         6.TUR: 1-8 Haziran         7.TUR: 8-15 Haziran         8.TUR: 15-22 Haziran
9.TUR: 22-29 Haziran        10.TUR: 29 Haziran-6 Temmuz          11.TUR: 10-17 Ağustos Bayram        12.TUR: 17-24 Ağustos
13.TUR: 24-31 Ağustos        14.TUR: 31 Ağustos-7 Eylül         15.TUR: 7-14 Eylül         16.TUR: 14-21 Eylül    
17.TUR: 21-28 Eylül      18.TUR: 28 Eylül-5 Ekim       19.TUR: 5 Ekim-12 Ekim       20.TUR: 12 Ekim-19 Ekim 
21.TUR: 19-26 Ekim      22.TUR: 26 Ekim-2 Kasım      23.TUR: 2 Kasım-9 Kasım
 
   ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI İLE !!!  

ERKEN REZERVASYON İLK 10 KİŞİ İÇİN GEÇERLİDİR… KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA, 
FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTEREREK, NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR.

1. Gün: AKŞAM

Akşam saat 17:05 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü) 17:20 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 17:35 LOZAN (Atatürk Lisesi Karşısı), 17:55 KARŞIYAKA (Anıt), 18:00 KARŞIYAKA (Yunuslar) 18:05 KARŞIYAKA BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 18:10 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 18:30 BORNOVA (Kampus Önü) ’nden siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. KULA - AFYON - KONYA güzergâhından POZANTI’ ya ulaşıyoruz.


2. Gün: ADANA-BELEN-İSKENDERUN-ANTAKYA

Sabah saatlerinde POZANTI’ da kahvaltımızı yapıp (ekstra) tur programımıza başlıyoruz. GÜLEK BOĞAZI' ndan geçerek, TOROS DAĞLARI' nı aşıyoruz. Böylelikle, TEKİR YAYLALARI’ nı panoramik olarak görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında bereketli topraklar olan SEYHAN ile CEYHAN nehrinin çocuğu diye adlandırılan ÇUKUROVA’ ya ve onun parlayan yıldızı olan ADANA' ya ulaşıyoruz Türkiye'nin  en büyük cami olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ  rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ' yü de fotoğrafladıktan sonra, SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz BELEN GEÇİDİ’ nden Büyük İskender’ in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İSKENDERUN’ u panaromik olarak görüp, rehberimizin bilgilendirmelerini dinleyerek,  ÇAN - EZAN - HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent olan ANTAKYA' ya ulaşıyoruz. Burada gezeceğimiz yerler; ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ, Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ)Nehrini görüp,  eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Sonrasında, HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, Defne’ nin gözyaşları şeklinde anılan,  HARBİYE ŞELALELERİ’ nde ruhumuzu dinlendiriyoruz. Doya doya ANTAKYA gezimizi tamamlayarak, akşam tur tarihimize göre  4* GRAND BOĞAZİÇİ veya 4*ANEMON ANTAKYA Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-GAZİANTEP ÇARŞILARI (TAM GÜN)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ANTAKYA’ ya veda ederek,  ŞAHİN BEY` in şehri GAZİANTEP` e ulaşıyoruz. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday GAZİANTEP’ te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE`  yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ` ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastromi Şehri unvanlı Gaziantep’ te yöresel tatları deneyimleyerek aldıktan sonra, Çarşılar bölgesine gelerek,  ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve İMAM ÇAĞDAŞ’ ta serbest zaman alıp baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. Sonrasında 17. yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve - kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda, Sütlü Melengiç kahvelerimizi içerek,  keyifle günümüzü sonlandırıyoruz. Gaziantep tur tarihimize göre  4* ŞİREHAN OTEL, 4* SAFİR OTEL veya 4* MET GOLD HOTEL’ imize vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: HALFETİ-HARRAN-ŞANLIURFA

Otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra bizi büyüleyecek olan KARAGÜL diye tabir edilen HALFETİ` ye geçiyoruz.  Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek muhteşem bir TEKNE Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz SAVAŞAN KÖYÜ’ nü gezdikten sonra, tekrar Halfeti’ ye varıyoruz. Güneydoğu’nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından,  peygamberler şehri ŞANLIURFA` ya varıyoruz. BALIKLI GÖL - AYN ZELİHA GÖLÜ, HZ. İBRAHİM` in doğduğu MAĞARA,  RIZVANİYE CAMİİ, GÜMRÜK HAN  ve  BEDESTEN çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra HARRAN’ a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ ni gezdikten sonra, ŞANLIURFA’ da tur tarihimize göre  5* DEDEMAN OTEL, 5* NEVALİ OTEL veya 4* HARRAN OTEL’ imize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle (ekstra) Urfa kültürünün bir parçası olan, yemekli SIRA GECESİ eğlencesine gidiyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün: GÖBEKLİTEPE-MARDİN-MİDYAT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE ile, bugünkü gezimize başlıyoruz (açık olması halinde). İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Tarihin akışını değiştiren Göbeklitepe gezimizin ardından, Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık olan MARDİN`e hareket ediyoruz.Mardin'de önce, Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’ nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, ULU CAMİİ, ARKEOLOJİ MÜZESİ, ZİNCİRİYE MEDRESESİ ve Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezip, Mardin’ in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Buradan MİDYAT’ a geçiyoruz. Tur tarihimize göre  5* MATİAT OTEL , KASR-I NEHROZ BUTİK OTEL veya Mardin’ de 5* ERDOBA ELEGANCE HOTEL`imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: MİDYAT- HASANKEYF - DİYARBAKIR (YENİ ŞEHİR) KAHTA - NEMRUT - ADIYAMAN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Midyat,  mimari alanda bölgenin lideri konumunda... Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada adeta bir Orta Çağ kentinde gezdiğini hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin tas ustalarının incelikli becerileri, Midyat` a bir açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca,   Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz. Daha sonra 2019 yılında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan HASANKEYF’ e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp,  fotoğraf molası vererek, Hasankeyf’e veda ediyoruz. Batman–Diyarbakır Yeni Şehir-Yeni Diyarbakır’ görerek,  ATATÜRK BARAJ GÖLET manzarası eşliğinde,  NİSSİBİ Köprüsünden geçiyor ve   KAHTA’ ya ulaşıyoruz.  Bizi bekleyen minibüslerle (ekstra)  NEMRUT’ a çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası ve ‘’Kralların Tahtı’’ olarak adlandırılan NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür  Mirasında yer almaktadır. Dünyada güneşin en güzel battığı noktada muhteşem gün batımını seyrettikten sonra yine minibüslerle 4* GRAND İSİAS OTEL’ imize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7. Gün: KAHRAMANMARAŞ-KONYA-AFYON-İZMİR

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında,  milli mücadelemizdeki başarılarından dolayı Kahraman unvanıyla anılan kentimizKAHRAMANMARAŞ’ a doğru yola çıkıyoruz. Önce, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve SÜTÇÜ İMAM HEYKELİ’ ni görüyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından, meşhur dövme dondurmayı Yaşar Pastanesi’ nde yedikten sonra, Adana - Pozantı – Konya – Afyon - Uşak üzerinden sabaha karşı İZMİR’ e ulaşıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Şehir Turları

» Çevre Gezileri ve İkramlar

» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

» 5* ve 4* Otellerde 5 Gece Konaklama 4 Gece Y.P. 1 Gece O.K.

» Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi

» ACADEMİC TOUR Güvencesi

 

» İlk gün yolda alınan Kahvaltı

» Son Gün yolda alınan Akşam Yemeği

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

» Öğle Yemekleri

» Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

» Halfeti Tekne            

» Nemrut Minibüs ücretleri

» 1 Akşam Yemeği

» Urfa Sıra Gecesi Yemekli

» 65 yaş üzeri yolcular için ek süprim sigorta ücret farkı alınır.

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
19.10.20191499.00 TL1849.00 TL 1499.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL
Taksitler »
26.10.20191499.00 TL1849.00 TL 1499.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL
Taksitler »
02.11.20191499.00 TL1849.00 TL 1499.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

19, 26 Ekim • 02 Kasım

TUR NOTLARI

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayın

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 24 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.
» Tur programı ACADEMİC TOUR Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik No ibrazı şarttır.
» Gezi süresi 7 GÜN-7 GECE’ dir. Otel konaklaması 5 GECE’ dir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» Otobüsle Gap Turumuz ‘’ Özel Ürün’’ kapsamındadır.  

 

İPTAL-İADE VE DEĞİŞİKLİK HAKKINDA

Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. 

Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.  

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
Otobüsle BOYDAN BOYA İTALYA TURU (2019)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
649.00
'den itibaren
Otobüsle BOYDAN BOYA İTALYA TURU (2019)
Tamamı 4*Otellerde, 2 Gecesi Roma ve Toplam 5 Gece İtalya Konaklamalı Koşa Koşa Değil, Doya Doya İTALYA !!!
9 Gün 9 Gece / 19.10.2019
ŞİLE AĞVALI İSTANBUL KÜLTÜR  VE KEYİF TURU (2019)
ERKEN REZERVASYON FIRSATI !!!
699.00 TL
'den itibaren
ŞİLE AĞVALI İSTANBUL KÜLTÜR VE KEYİF TURU (2019)
HİLTON GARDEN INN HOTEL’ de Y.P. Konaklama Ayrıcalığı ile…
3 Gün - 3 Gece / 07.11.2019
GÖKÇEADA-BOZCAADA VE ÇANAKKALE (2019)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
599.00 TL
'den itibaren
GÖKÇEADA-BOZCAADA VE ÇANAKKALE (2019)
HELEN PARK/HELEN OTELDE Y.P. (Yenilenmiş Haliyle ve ÇANAKKALE Merkez Konaklama Ayrıcalığıyla)
3 Gün - 2 Gece / 26.10.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım