Otobüslü BÜYÜK DOĞU VE GÜNEYDOĞU (2021)

Otobüslü BÜYÜK DOĞU VE GÜNEYDOĞU (2021)

 • BÖLGENİN EN İYİ 5* VE 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA
 • 10 Gün 10 Gece
 • Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

ACADEMİC TOUR  Kalitesi, Güvencesi ve Tecrübesi ile, 2021 yılında da sizler için en iyisi hazırlandı...

  OTOBÜSLÜ BÜYÜK DOĞU VE GÜNEYDOĞU TURLARI  

BÖLGENİN EN İYİ 5* VE 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE
DİYARBAKIR PROGRAMA DAHİLDİR   
TAM GÜN GAZİANTEP GEZİSİ AYRICALIĞI İLE
ANTAKYA’DA KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE
KAPADOKYA veya KAYSERİ  KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

Adana-İskenderun-Antakya-Harbiye-Gaziantep-Halfeti-Göbeklitepe-Harran- Şanlıurfa (Sıra Gecesi)-Diyarbakır-Mardin-Midyat-Hasankeyf-Tatvan-Akdamar Adası-Van-Muradiye Şelalesi-Doğubayazıt-Iğdır-Kars-Ani Harabeleri-Sarıkamış-Erzurum-Elazığ-Harput-Malatya-Nemrut-Kayseri-Kapadokya-Konya

GEZİ SÜRESİ 10 GÜN-10 GECE  (9 GECE OTEL KONAKLAMALI)

    7.TUR: 16-26 Eylül  8.TUR: 30 Eylül-10 Ekim
9.TUR: 7-17 Ekim    10.TUR: 21-31 Ekim
    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!   

1. Gün

İZMİR-POZANTI-ADANA-İSKENDERUN-ANTAKYA-HARBİYE

AKŞAM

Saat 16:30 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 16:40 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak),  16:50 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü)  17:05 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü),  17:20  BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı)   17:30 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 17:40 KARŞIYAKA Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 17:50 KARŞIYAKA-MAVİBAHÇE AVM Karşısı,   18:05 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü) 18:10 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı Kampus Önü’nden) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. KULA - AFYON - KONYA güzergâhından POZANTI’ ya ulaşıyoruz.

SABAH

Sabah saatlerinde POZANTI yakınlarında ekstra kahvaltımızı yapıp gezimize başlıyoruz. GÜLEK BOĞAZI'ndan TOROS DAĞLARI'nı aşarak, TEKİR YAYLALARI’nı panoramik olarak görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında bereketli topraklar olan SEYHAN ile CEYHAN nehrinin çocuğu diye adlandırılan ÇUKUROVA’ya ve onun parlayan yıldızı olan ADANA'ya ulaşıyoruz. Türkiye'nin  en büyük 2.ci camii olma özelliğine sahip SABANCI MERKEZ CAMİİ’ni  rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi TAŞ KÖPRÜ'yü fotoğrafladıktan sonra, SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz. Buradan hareketle tarihin en kadim topraklarına doğru yol alıyoruz.  Çukurova’nın eşsiz güzelliğini seyrederek, bir zamanlar Büyük İskenderin de ünlü İssos Savaşına giderken kullandığı rotayı takip ediyor ve Hatay Dörtyol, İskenderun, Belen’den geçerek amik ovası manzarası eşliğinde rehberimizin bilgilendirmeleriyle ÇAN - EZAN - HAZAN sesinin birlikte duyulduğu kent HATAY’a (Antakya)  ulaşıyoruz.  Gezimize ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ, Hristiyanlık kelimesinin ilk defa telafuz edildiği ST. PIERRE KİLİSESİ ni ziyaret ederek başlıyoruz. Öğle yemeğinde ANTAKYA MUTFAĞI’nın muhteşem yemeklerinin ve Künefesinin tadına bakma şansına sahip olacaksınız. Yemek sonrasında, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES diye bilinen (ASİ) Nehri’ni görüp, Eski Antakya Evleri’nin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleştirdiğimiz bu yürüyüş turunun ardından, alışveriş için meşhur ANTAKYA UZUN ÇARŞI’da serbest zaman veriyoruz. HABİBİ NECCAR CAMİİ’ni görüp, gezimizin devamında Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan,  HARBİYE ŞELALELERİ’nde ruhumuzu dinlendiriyoruz.  Akşam tur tarihimize göre   4* Grand Boğaziçi veya Anemon Antakya Otel (vb.) geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.  

2. Gün

GAZİANTEP (TAM GÜN)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında ŞAHİN BEY`in memleketi GAZİANTEP`e hareket ediyoruz. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları, bulvarları, meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday GAZİANTEP’te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE` yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme şansına sahip olacaksınız. Daha sonra, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ`ni rehberimiz eşliğinde gezmeye gidiyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak. Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastromi Şehri ünvanlı ANTEP’te yöresel tatları deneyimleyerek alıyoruz. Buradan,  Çarşılar bölgesine geliyoruz ve  ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve İMAM ÇAĞDAŞ’ta serbest zaman alıp baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek, keyifle günümüzü sonlandırıyoruz. Gaziantep’te tur tarihimize göre The Green Park, Şirehan Otel vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. Gün

HALFETİ - GÖBEKLİTEPE - HARRAN - ŞANLIURFA (Sıra Gecesi)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tarihi ve doğası ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan ve KARAGÜL diye tabir edilen HALFETİ`ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat sürecek muhteşem bir Tekne Turu (ekstra) bizleri bekliyor.  Gözlerinizi kapatıp rüzgarın kollarınızın arasından size dokunarak geçmesine izin verin... Yüzünüzü usulca okşayan serin bir rüzgarla birlikte zamanın yavaşladığını ve geçmişe doğru aktığını hissedeceksiniz…Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra, GÖBEKLİTEPE’ye hareket ediyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12.000 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan sonra üstü ‘’Biz tekrar buraya geri geleceğiz’’ düşüncesiyle orayı inşa eden insanlar tarafından kapatılmış, dünyanın ilk tapınağı - yaşamsal kült alanı GÖBEKLİTEPE ziyaretine başlıyoruz. Rehberinizin anlatımıyla ve göreceğiniz eserlerle birlikte zamanda yolculuk yapmaya hazırlanın... Zihniniz sizi güzel bir yolculuğa çıkaracak... İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Göbeklitepe ziyaretimiz sonrasında, istikametimizi peygamberler şehri ŞANLIURFA' ya çeviriyoruz.. Ateşin suya ve yanan tahtaların ise kutsal balıklara dönüştüğü BALIKLI GÖL ve AYN-EL ZELİHA GÖLÜ’nü ve Hz.İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı görüyoruz. Ayn-el Zeliha Gölü’nde beyaz balığı aramayı unutmayın ve eğer görürseniz mutlaka dilekte bulunun, yüzünüzü tatlı bir gülümseme saracak… Daha sonra HARRAN’a doğru ilerlerken sizi uçsuz bucaksız düzlükteki HARRAN OVASI kucaklayacak. Binlerce yıl boyunca ipek yolu seyyahlarının kullandığı bu yolu kullanarak HARRAN’a ulaşacağız. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada sadece Harran’da ve Italya Matera ve Alberobello kasabalarında görebileceğiniz kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ni gezdikten sonra, ŞANLIURFA’da tur tarihimize göre   5* DEDEMAN OTEL, 4*GRAND URFA, 5* NEVALİ OTEL, 5*EL RUHA Otel’imize vb. yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle (ekstra yemekli) Urfa kültürünün bir parçası olan, yemekli SIRA GECESİ eğlencesine gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün

DİYARBAKIR-MARDİN-MİDYAT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Güneydoğu Anadolu bölgesinin metropol şehri DİYARBAKIR’a doğru yola çıkıyoruz. Karacadağ’ın binlerce yıl önce patlamasından sonra etrafta beliren onlarca kilometrelik taş ve kaya denizi manzarasıyla, rengi kırmızıya yakın bereketli topraklarda yolumuza devam ediyoruz. DİYARBAKIR’a ulaştığımızda Diyarbakır Ulu Cami’ni, Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Müzesi’ni, Hasan Paşa Hanı, Sülüklü Hanı, Deliller Hanı, Diyarbakır Surları’nı, Hevsel Bahçeleri’ni, Mardin Kapısı’nı ve Hz.Adem ile Hz.Havva’nın indirildiğine inanılan Kırklar Dağı’nı görüyoruz. Daha sonra, Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık olan MARDİN'e hareket ediyoruz. Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, ULU CAMİİ, ZİNCİRİYE MEDRESESİ’ni görüyor Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş tarihi yapılar Mardin’in dar sokakları ve Abbara’lar yer almaktadır. Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfederken, kulaklarınızı çocuk seslerine ve ara ara duyacağınız nal seslerine verin ve dar sokaklarda yürürken mutlaka elleriniz yüzlerce yıllık serin duvarlara dokunsun, işte o zaman Mardin’le biraz daha bütünleşmiş olacaksınız.  Mardin çarşısında vereceğimiz serbest zaman esnasında yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tespihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz.Daha sonra MİDYAT’a doğru yola çıkıyoruz. Orta Doğu  ve Anadolu medeniyetlerinin mistik mimari dokusunu burada farklı bir tonda ve renkte hissedeceksiniz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir orta çağ kentinde gibi hissediyor ve bir an kendizi film setinden bir sahnede hissedebiliyorsunuz. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri Midyat`a bir açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek alışverişler yaptıktan sonra ‘’Sıla’’ ve ‘ Hercai ‘’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz. Midyat’ta yeni açılan KATORİ DELUXE OTEL veya MATİAT Otel vb.yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün

MİDYAT-HASANKEYF-TATVAN-AKDAMAR ADASI-VAN

Sabah erken saatte kahvaltımızı yaptıktan sonra, Güneydoğu Anadolu projesi kapsamında Ilısu Barajı nedeniyle bir bölümü sular altında kalan, 12 bin yıllık geçmişe sahip Hasankeyf’te rehberimizin anlatımlarıyla ziyaretimizi tamamlayıp fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra, BEŞİRİ-KURTULAN-BİTLİS -TATVAN’ dan geçerek VAN GÖLÜ’ne ulaşıyoruz. GEVAŞ' tan tekneye (ekstra) binip AKDAMAR ADASI'na geçiyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu  olmuş,  dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan AKDAMAR KİLİSESİ’ni ziyaret ediyoruz.  Devamında, EDREMİT üzerinden, VAN' a geçiyoruz. Dağların çevrelediği ‘’GÜNEŞ ÜLKESİ’’ Urartuların Başkenti  Eski VAN Şehrini ve VAN KALESİ’ni panoramik olarak gördükten sonra, Urartu el sanatları örneklerinden olan gümüş işçiliğini görebileceğimiz ARUBANİ BEDESTENİ ve VAN KEDİ EVİ’ne  uğruyoruz. Urartu el sanatları ve orijinal Urartu motifleriyle zenginleştirilmiş eşsiz güzellikteki gümüş işçiliği ile ilgili bilgileri alıp, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tur tarihimize göre, Van’ın en güzel otellerinde 4*ŞAHMARAN RESORT HOTEL, RAMADA BY WYNDHAM yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün

MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBAYAZIT -İSHAK PAŞA SARAYI-IĞDIR-KARS

Güzel bir VAN kahvaltımızı yapıp, turumuza devam ediyoruz. MURADİYE ŞELALESİ’ne doğru yola çıkıyoruz. Muradiye Şelalesi ülkemizde bulunan en önemli doğa harikilarından birisi… Suyun kudretini bir kez daha teninizde ve ruhunuzda hissedeceksiniz ve tabiki birazcıkta muhteşem esintisiyle serinleyeceksiniz. Bu harika yerde keyif yaptıktan sonra, DOĞUBAYAZIT’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Ağrı dağına yaklaşırken Tendürek dağı eteklerine yakın bir noktada binlerce yıl önce patlamış lav akıntısının o esrarengiz renklerine ve şekillerine şahitlik edeceksiniz. Bu ilginç görüntü ve manzara sizlerde bilim kurgu filmindeki bir gezegeni ziyaret ediyormuş hissiyatı uyandıracak... DOĞUBAYAZIT’ta sadece Doğubayazıt’ın değil, tüm doğunun en nefes kesici yapısı İSHAK PAŞA SARAYI’nı gezmeye başlıyoruz. Bir kartal yuvasının yüzlerce kez büyütülmüşü gibi duran, taşa oyulmuş İSHAKPAŞA SARAYI’nı görüp, mistik havasında büyüleneceksiniz… Osmanlının en ünlü yapıtlarından biri olan bu muhteşem sarayın tarihçesi ve mimarisi hakkında rehberimizden bilgi alıp, öğle yemeği için mola veriyoruz. PASAJ’da alışveriş için serbest zaman sonrasında, KÜÇÜK AĞRI ve BÜYÜK AĞRI dağı’nın görkemli manzarası eşliğinde, Türkiye’nin en doğusundaki şehir, Doğu’nun Çukurova’sı IĞDIR üzerinden ‘’MATRUŞKA ŞEHİR’’KARS a ulaşıyoruz. Cheltikov Evi, Tarihi Taş Köprü, Rus Şiiri’nin Güneşi olarak bilinen Puşkin’in de yıkandığı Tarihi Osmanlı Hamamları, Namık Kemal Evi, Evliya (Ebu’l Hasan Harekani) Camii, Kümbet Camii (12 Havariler Kilisesi), Defterdarlık Binası (Kentin ilk tiyatrosu), Vali Konağı (Tüccar Stavişku Evi) göreceğimiz yerler arasında… Daha sonra Kaşar - gravyer ve bal alışverişlerimizi yaparak Kars’ta  4*THE KARS PARK OTEL vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

7. Gün

KARS-ANİ HARABELERİ-SARIKAMIŞ-ERZURUM

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan ANİ HARABELERİ ne geçiyoruz. Ani harabeleri sizi bütün sessizliği ve gizemiyle karşılayacak. Bu muhteşem ören yerini rehberimizin bilgilendirmeleriyle geziyoruz. Burada aynı zamanda arpaçay üzerindeki ipek yolu köprüsünü fotoğraflayıp, Ermenistan sınırına en yakın noktada muhteşem manzarayı seyredeceğiz. Turumuzun devam ediyor ve SARIKAMIŞ’ta Aziz Şehitlerimizi yad ederek, HORASAN - PASİNLER yolu ile Nene Hatun’un memleketi ERZURUM’a doğru yol alıyoruz. ERZURUM’da yöresel Cağ Kebabı’ndan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, gezimize başlıyoruz. Milli Mücadele Kongre Merkezi, Yakutiye Medresesi, 1670 yılı tarihli levhasıyla halka vergi indirimi getirildiğini belirten fermanın dış avlu duvarında asılı olduğu Lala Mustafa Paşa Camii, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, 93 Harbi’nin Destansı Hanımı Nene Hatun Kabri ve Aziziye-Mecidiye Tabyaları Erzurum’da göreceğimiz yerler arasındadır. Erzurum ilimizin el sanatlarının öncelikli örneği olan Oltu Taşı’ndan üretilen hediyelik eşyaların sergilendiği Taşhan-Rüstem Paşa Kervansarayı’nda verilecek alışveriş ve serbest zaman sonrası, PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ’nde bulunan 4* PALAN Otel’imize vb. yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

8. Gün

ELAZIĞ-MALATYA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında KARLIOVA yoluyla, BİNGÖL üzerinden KEBAN BARAJI’nı görerek ELAZIĞ’a ulaşıyoruz. Camileri ve kalesi ile bir açık hava müzesi konumunda olan tarihi HARPUT Antik Kentini gezmeye başlıyoruz. 4000 yıllık geçmişe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış HARPUT’ta,  Süt Kale, Ulu Cami’nin Eğik Minaresi, Alaca Camii ve Balak Gazi Heykeli’ni görüyoruz. Şehir turu sonrasında, KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ’nden ilerleyerek KARAKAYA BARAJI manzarası eşliğinde, MALATYA’ya ulaşıyoruz. Şehir turumuzu rehberimiz eşliğinde gerçekleştiriyor ve NOSTALJİ EVİ’ni ziyaret edip, burada yorgunluğumuzu atıyoruz.  MALATYA’nın meşhur ŞİRE PAZARI’nda kayısısından yapılmış çeşit çeşit ürünlerden almak üzere serbest zaman veriyoruz.  Malatya gezimizi tamamlayıp ANEMON MALATYA HOTEL vb. yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

9. Gün

NEMRUT-KAYSERİ-KAPADOKYA

Sabah erken saatlerde kalkıp, dileyen misafirlerimizle bizi bekleyen minibüslere binerek (ekstra) NEMRUT’a çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası ve ‘’Kralların Tahtı’’ olarak adlandırılan NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür  Mirasında yer almaktadır. Bu muhteşem deneyimi yaşadıktan sonra otelimize geri dönerek kahvaltımızı yapıyoruz. Buradan DARENDE yolu ile GÜRÜN’de mola verip öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından keyifli bir yolculukla KAYSERİ'ye hareket ediyoruz. KAYSERİ KALESİ, SAAT KULESİ’ni  görüyoruz ve Anadolu Selçuklunun yaptığı ilk Külliyesi ve en büyüklerinden biri olan HUNAT HATUN KÜLLİYESİ’ ni geziyoruz. Daha sonra, GEVSER NESİBE TIP TARİHİ MÜZESİ’ni görmeye gidiyoruz. Çifte Medrese (bugünkü adıyla Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi) Anadolu' da ki ilk tıp merkezi olarak bilinmektedir. Bu önemli bir bilim ve sanat merkezini ziyaret ettikten sonra, Kayseri’ nin ünlü çarşısı  PASTIRMACILAR ÇARŞISI’ nda alışveriş için serbest zamanın ardından, KAYSERİ veya KAPADOKYA' da 4* otelimize  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

10. Gün

KAPADOKYA-SULTAN HANI-AKSARAY-KONYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Kapadokya’da UÇHİSAR ve GÜVERCİNLİK VADİSİ’nde fotoğraf molası verdikten sonra AKSARAY üzerinden SULTAN HANI’ na geçiyor ve burayı gezip  kısa bir mola veriyoruz. Ardından KONYA-AFYON - KULA bölgesinde alınan  molalar sonrasında nadide şehrimiz İZMİR'e ulaşıyor ve bir sonraki ACADEMIC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

65 YAŞ ÜSTÜ MİSAFİRLERİMİZ SEYEHAT YOL İZİNLERİNİ E-DEVLET SAYFASI LİNKİNE TIKLAYARAK ALABİLİRLER.

HES KODU ALMAK ÇOK KOLAY...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Şehir Turları
 • Çevre Gezileri ve İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 5* ve 4* Otellerde 9 Gece Konaklama 
 • Otellerde 9 Sabah Kahvaltısı+8 Akşam Yemeği 
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 •  ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Akdamar Adasına Geçiş Tekne Ücreti
 •  Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Otellerde belirlenen ekstralar
 • Halfeti Tekne            
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücretleri
 •  Kapadokya Türk Gecesi
 • Urfa Sıra Gecesi Yemekli 
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
30.09.20213.399,00 TL
2.999,00 TL
4.149,00 TL
3.749,00 TL
3.399,00 TL
2.999,00 TL
0 - 6 Yaş 1.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.199,00 TL
Taksitler »
07.10.20213.399,00 TL
2.999,00 TL
4.149,00 TL
3.749,00 TL
3.399,00 TL
2.999,00 TL
0 - 6 Yaş 1.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.199,00 TL
Taksitler »
21.10.20213.399,00 TL
2.999,00 TL
4.149,00 TL
3.749,00 TL
3.399,00 TL
2.999,00 TL
0 - 6 Yaş 1.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.199,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

30 Eylül • 07, 21 Ekim

» Araçta, ve tesislerde kaybolan eşyalardan Acentemız sorumlu değildir.Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayın
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 24 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit ediniz.
» Tur programı ACADEMİC TOUR Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC kimlik no ibrazı şarttır.
»Gezi süresi 10 GÜN-10 GECE’ dir. Otel konaklaması 9 GECE’ dir. 
»Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
» Tur programı ACADEMİC TOUR Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
»Triple odalar, 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
»Pandemi veya Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, öngörülemeyen durumlar vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu tutulamaz.
»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir.

TUR HAKKINDA ÖNERİLER:

Öncelikle Nemrut Dağı  çıkışı için yanınıza mutlaka, rahat yürüyüş ayakkabısı, termal  kıyafet  ve ceket almanızı öneririz. Ayrıca bu gezi için  kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, şapka, güneş gözlüğü, küçük bir sırt çantası, el çantası, terlik,  fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri , düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.

Yayınlanma Tarihi: Program  24. 06.2021 tarihinde güncellenmiş olup, bu tarihten önceki sirküleri geçersiz kılar.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:

Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

10 Gün 10 Gece

2999.00 TL
'den itibaren

Konaklama

BÖLGENİN EN İYİ 5* VE 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA

Ulaşım

Lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Adana-İskenderun-Antakya-Harbiye-Gaziantep-Halfeti-Göbeklitepe-Harran- Şanlıurfa (Sıra Gecesi)-Diyarbakır-Mardin-Midyat-Hasankeyf-Tatvan-Akdamar Adası-Van-Muradiye Şelalesi-Doğubayazıt-Iğdır-Kars-Ani Harabeleri-Sarıkamış-Erzurum-Elazığ-Harput-Malatya-Nemrut-Kayseri-Kapadokya-Konya

Tur Hakkında

Tarih ve Kültür Dolu ANADOLU Turu...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • ÜÇKUYULAR (Kavşaktaki Pamukkale Yazıhanesi Önü) (16:30)
 • HATAY (16:40)
 • ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü) (16:50)
 • ALSANCAK ( Lozan-Fuar Kapısı Önü) (17:05)
 • BAYRAKLI (Altınyol-Üst Geçit) (17:20)
 • KARŞIYAKA (Anıt) (17:30)
 • KARŞIYAKA (Yunuslar) (17:30)
 • BOSTANLI İSKELE ( Mavişehir İstikameti) (17:40)
 • MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm. Karşısı) (17:50)
 • BORNOVA (Ege Ünv.Hastanesi Önü) (18:05)
 • BORNOVA (Osman Kibar Meydanı-Kampüs Girişi) (18:10)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

Uçaklı BÜYÜK GAP VE DOĞU ANADOLU (Adana Gidiş-Kars Dönüş)

Uçaklı BÜYÜK GAP VE DOĞU ANADOLU (Adana Gidiş-Kars Dönüş)

2899.00 TL 'den itibaren
Otobüslü BÜYÜK DOĞU VE GÜNEYDOĞU (2021)

Otobüslü BÜYÜK DOĞU VE GÜNEYDOĞU (2021)

2999.00 TL 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.