BATI KARADENİZ TURLARI  (2 Program)

BATI KARADENİZ TURLARI (2 Program)

 • 1 Gece: 4*Emirgan Otel’de Y.P. Konaklama (Zonguldak) 1 Gece: Karpalas City Hotel & Spa Y.P. Konaklama (Bolu)
 • 3 GÜN-3 GECE
 • Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Tur Süresi

3 GÜN-3 GECE


'den itibaren

Konaklama

1 Gece: 4*Emirgan Otel’de Y.P. Konaklama (Zonguldak) 1 Gece: Karpalas City Hotel & Spa Y.P. Konaklama (Bolu)

Ulaşım

Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Bolu, Abant Gölü, Gerede, Karabük, Safranbolu, Amasra, Bartın, Zonguldak, Devrek, Mengen, Yedigöller, Gölcük Gölü, Sapanca Gölü, Ormanya Doğal Yaşam Parkı, Uluabat Gölü, Gölyazı Köyü

Tur Hakkında

2. program Özel Dönemler

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


  2. Program Özel Dönemler 

 BATI KARADENİZ TURLARI 

1 Gece: 4*Emirgan Otel’de Y.P. Konaklama  (Zonguldak)

1 Gece: Karpalas City Hotel & Spa Y.P. Konaklama (Bolu)

Maşukiye'nin muhteşem doğasında  Atv, Safari, Dev Salıncak, Zipline Keyfi

Bolu, Abant Gölü, Gerede, Karabük, Safranbolu, Amasra, Bartın, Zonguldak, 
Devrek, Mengen, Yedigöller, Gölcük Gölü, Sapanca Gölü, Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 
Uluabat Gölü, Gölyazı Köyü

27-30 Ağustos / 27-30 Ekim

( Gezi Süresi 3 Gün-3 Gece/ Otel Konaklaması 2 Gece)

  ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!  


1. Gün

AKŞAM

Akşam saat 19:40 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 19:50 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak),  20:00 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü),  20:10 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü),  20:20  BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı)   20:30 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 20:40 KARŞIYAKA Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 20:45 KARŞIYAKA-MAVİBAHÇE AVM Karşısı,   21:00 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü) 21:05 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı Kampus Önü’nden) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. MANİSA, AKHİSAR, BALIKESİR, KOCAELİ, İZMİT, SAKARYA güzergahını takip ederek, yolda alacağımız molaların ardından  sabah erken saatlerde BOLU’ ya varıyoruz.

1 GÜN:

Uygun bir yerde alacağımız ekstra sabah kahvaltısının ardından, ABANT GÖLÜ’ne gitmek üzere tekrar otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. Abant Gölü’ne ulaştığımızda, meşe, köknar, dişbudak, çam, kavak, kayın ve gürgen ağaçlarının, dağ çiçeklerinin, meyveli bitkilerin arasında huzur bulacağınız ve bol bol oksijen soluyacağınız bu ortamda yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her mevsimde ayrı güzelliğe sahip olan ABANT GÖLÜ’nde, muhteşem doğa manzaralarını fotoğraflarımıza ekliyoruz. Daha sonra GEREDE-KARABÜK üzerinden müze kent SAFRANBOLU’ya hareket ediyoruz. Önce HIDIRLIK TEPESİ’nde  Safranbolunun manzarasını fotoğraflayarak, rehberimizin Safranbolu hakkında bilgilendirmelerini dinliyoruz. Özgün mimarisinde evleri, tarihi değerleri, kent kültürü, yaşam tarzı, gelenek ve görenekleri, yöresel lezzetleri ve  doğal güzellikleri ile etkileneceğiniz SAFRANBOLU’da nostaljik Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyüşler yaparak, tarihi yapılarını gözlemliyoruz. Bu esnada CİNCİ HANI, KÖPRÜLÜ CAMİİ, İZZET PAŞA CAMİİ, AKÇASU KANYONU gezilerimizi gerçekleştirerek,  YEMENİCİLER ARASTA’da kahve molası veriyoruz. Serbest zamanda, yemeni, sabun, lokum alışverişleri yapabilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Safranbolu turumuzu tamamlayıp, Fatih Sultan Mehmet'in ''Lala, Lala Çeşm-i Cihan (Dünya'nın göz bebeği) dedikleri bu mu ola'' sözleri ile ün kazanan güzel AMASRA'ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Amasra’nın meşhur balık ve salatasından tatma şansına sahip olacağız. Karadeniz’in en güzel sayfiye kasabalarında biri olan Amasra’da, ANADOLU’da ki maif kaya üzerine yapılmış tek örnek, ROMA YOL ANITI (Kuşkaya Anıtı’nı) görüyor ve BAKACAK TEPESİ’nde Amasranın muhteşem manzarasını fotoğraflıyoruz. CENEVİZ KALESİ ve ÇEKİCİLER ÇARŞISI gezilerimizide gerçekleştirerek, BARTIN üzerinden ZONGULDAK’ta  4* Emirgan Otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, bastonlarıyla ünlü DEVREK-MENGEN üzerinden BOLU’ya hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerle, güzel manzaralar eşliğinde YEDİGÖLLER Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. YEDİGÖLLER’de, SAZLIGÖL, İNCEGÖL, KÜÇÜKGÖL, DERİNGÖL, BÜYÜKGÖL, KURUGÖL ve SERİNGÖL’ü görüyor ve gökkuşağı renklerini andıran rengârenk ağaçlarla kaplı bu ortamda, piknik yaparak, keyifli saatler geçiriyoruz. Sonbaharda kızılın, ilkbaharda ise yeşilin binbir tonuna bürünerek sunduğu muhteşem  manzarasında doğa ile baş başa yorucu olmayan yürüyüşler yapıyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte tekrar buluşarak, bir sonraki gezi noktamı olan  cennet misali doğa harikası GÖLCÜK GÖLÜ’ne hareket ediyoruz. İnternette ve sosyal medyada gördüğümüz o meşhur evin bulunduğu yer olan Bolu Gölcük Gölü’nde, eşsiz göl ve doğa manzaralarını izleyebileceğimiz seyir teraslarında fotoğraflar çekip, yürüyüş parkurlarında gezintiler yapıyoruz. Yemyeşil ağaçlar ve ağaçların göle verdiği renk ile seyre doyum olmayan güzellikler içerisinde geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında, Gölcük Gölü’ne veda ediyor ve BOLU’da Karpalas City Hotel & Spa Otel’imize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, SAPANCA GÖLÜ manzarası eşliğinde,  MAŞUKİYE`ye hareket ediyoruz. Ormanlar arasında yer alan MAŞUKİYE`de, tertemiz ve bol oksijenli havasını soluyarak gezintimize başlıyoruz. Maşukiye`nin ismi aşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten de etraftaki doğal güzellikler "buraya gelen aşık olur" denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu  doğa harikası yerde orman içinde, toprağa basıp, su ve kuş sesi dinleyip, haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz. Verilen serbest zamanda isteyenler ATV turuyla doğanın tadını çıkarırken, dileyenler de ZİPLİNE ile adrenalin keyfini yaşayabilirler. Unutulmaz anılarımızla maşukiyeden ayrılarak,ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKIna gidiyoruz..  Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya`nın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı`nda, gelen ziyaretçiler için  tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Burada `Yüzüklerin Efendisi`` ve ``Hobbitler`` filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin  bulunduğu  alanı gezerek,ULUABAT GÖLÜ, GÖLYAZI KÖYÜ`nü  görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Göz kamaştıran balıkçı köyünde benzersiz manzaralar karşılaşıyor bizleri... Burada, göl kenarında balık ağlarını ve kerevit sepetlerini onaran balıkçıları görebilirsiniz.. Köy meydanında bulunan  asırlık çınarın altında, akşam çaylarımızı içip, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından ilerleyerek, tarihi kent duvarları arasında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Köyde nereye baksanız bir fotograf karesi sizleri bekliyor. Bu harika ortamdan sonra,  geri dönüş yolculuğumuza başlıyor ve SUSURLUK BALIKESİR-AKHİSAR-MANİSA üzerinden, akşam saatlerinde İZMİR`e ulaşıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli konuklarımızla vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
 • 1 Gece  Zonguldak’ta 4* Emirgan Otel’de Y.P. Konaklama 
 • 1 Gece Bolu’da Karpalas City&Spa Otel’de  Y.P. Konaklama 
 • Seyahat Sigortası Hizmet Paketi
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Yolda Giderken Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Öğle Yemekleri
 • Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Yedigöller Giriş ve Minibüs ücretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Otellerde Belirlenen Ekstralar
 • Zipline, Atv Aktiviteleri

Tur Hareket Tarihleri

1.TUR:30 Nisan-3 Mayıs (Bayram)  
2.TUR: 1-4 Mayıs (Bayram) 
3.TUR:9-12 Temmuz (Bayram)
4.TUR:14-17 Temmuz (Bayram Dönemi)  
5.TUR:27-30 Ağustos   
6.TUR:27-30 Ekim

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

»Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun    iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

»Koltuk numaraları rezervasyon önceliğine göre verilir. Turu erken satın alan konuklarımız ön koltuklarda oturmayı hak ederler.

»Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Academic Tour sorumluluğu yoktur.

» Otellerde akşam yemekleri, yoğunluk durumuna göre Set Menü veya Açık Büfe verebilir.

»Pandemi,  mücbir sebepler(hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  Academic Tour sorumlu tutulamaz. Rehber programda hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

»Dönüşte yolcu bindiği durakta, tersten dağıtım yapılarak bırakılır.

»3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

» İptal-İade Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %35 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı  gibi durumlar girmektedir. Gerekçe göstermeden yapılan iptaller,  ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez ve ücret iadesi gerçekleşmez.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

4.4 Çok İyi
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Mustafa onur ayyıldız
9-12 temmuz batı karadeniz turuna annemle birlikte katıldık. Turunuzdan çok memnun kaldık. Rehberimiz Nesime Hanım donanımlı bilgili içten samimi işini severek yapan en ince detaylarına kadar mekanları anlatan güleryüzlülüğü sakinligiyle tur düzenini sağlayan Academic ailesinden Nesime Hanıma sonsuz teşekkürler Bir çok tura katılmış biri olarak hazırladığınız programdan ve bize programı eksiksiz sıkmadan yormadan uygulan rehberimize ve academic ailesine Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir soraki turlarınızda görüşmek dileğiyle…
13.07.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.