SAGALASSOS ve GÖLLER BÖLGESİ (3 Gün-2 Gece)

5* Barida Hotels' de (Isparta) Y.P Konaklama

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

5* Barida Hotels' de (Isparta) Y.P Konaklama Ayrıcalıklı ...
Gezilecek Yerler:

06:10 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, 06:15 KARŞIYAKA Yunuslar-Anıt, 06:40 ALSANCAK Lozan Atatürk Lisesi, 06:50 KONAK Sabancı Kültür Merkezi, 07:05 ÜÇYOL

Kalkış Noktaları:
Geceleme: 3 Gün 2 Gece
Konaklama: 5* Barida Hotels' de (Isparta) Y.P Konaklama
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

BAYRAMLARA ÖZEL

 GÜL HASADI, SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ 

SALDA GÖLÜ - BURDUR-BURDUR GÖLÜ – AĞLASUN - SAGALASSOS ANTİK KENT -

GÜL KENTİ GÜNEYKENT (GÜL HASADI) – ISPARTA - EĞİRDİR GÖLÜ-BAĞBAŞI YAYLASI

5* BARIDA HOTELS ( ISPARTA ) Y.P. KONAKLAMA

1. TUR: 15-17 Haziran 2018 3 Gün-2 Gece 519 TL (Ramazan Bayramı, Gül Hasadı Dönemi)

2. TUR: 21-23 Ağustos 2018 519 TL  (Kurban Bayramı DOLDU)   3. TUR: 27-29 Ekim  2018  499 TL

(3 GÜN 2 GECE) 

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI !!!   

HER TARİHTE SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİDİR. KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR.

 

1. Gün:

Sabah saat 06:10 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, 06:15  KARŞIYAKA Yunuslar-Anıt, 06:40  ALSANCAK  Lozan Atatürk Lisesi,  06:50 KONAK Sabancı Kültür Merkezi, 07:05 ÜÇYOL ‘ dan siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından, SERİNHİSAR üzerinden, Türkiye’ nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ ne varıyoruz. Uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunması nedeniyle Salda Gölü’ ne Türkiye’ nin Maldivleri unvanı verilmiştir… Şehir gürültüsünden uzak, sessiz  ve sakin,  huzur verici  bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı, çaylarımızı keyifle içiyoruz. Daha sonra, YARIŞLI GÖLÜ’ nü görerek, Batı Anadolu’ nun en eski yerleşim noktalarından biri olan HACILAR KÖYÜ güzergahından,, BURDUR GÖLÜ’ nün manzarası eşliğinde, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve bir çok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden BURDUR’ a geçiyoruz.. Burada önce, zengin buluntuları ile güzel bir müze olan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ ni geziyoruz. Sagalassos Heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, daha sonrada Burdur Saat Kulesini görüyoruz. BURDUR panoramik şehir turumuzu tamamlayarak, ISPARTA’ ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ ya gülü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’ ni görüyoruz ve fotoğraflarımıza ekliyoruz.. ISPARTA merkezde serbest zaman esnasında, meşhur Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu alışverişleri yapabilirsiniz… Bu keyifli anların ardından ISPARTA’ da ki 5* BARİDA HOTELS’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün:

Sabah otelde kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor. Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161–180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi` nin hala akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacaksınız. Daha sonra, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ ne gidiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Bu keyifli ortamda öğle yemeğimizi aldıktan sonra, isteyen misafirlerimizle ekstra Tekne Turu ile güzel bir gün geçiriyoruz. Akşamüzeri ISPARTA’ da ki 5* BARİDA HOTELS’ imize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün:

Sabah erken kahvaltısının ardından, Isparta`nın  "GÜL KENTİ GÜNEYKENT" beldesine hareket ediyoruz. Gül bahçelerinin yan yana sıralandığı vadilerden geçerken, mis gibi gül kokuları ile güne keyifle başlıyoruz. Belde belediyesi ve halkı, gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktalar. Buraya ulaştığımızda, biraz dinleniyor ve bizleri gül tarlalarına götürecek traktörlere yerleşiyoruz. Römorklarda oturma yerleri var.  Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, önlüklerimizi giyip güllere dokunarak, koklayarak  çıplak elle gül hasadına katkı yapıyoruz. Bu arada bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Alışveriş için serbest zaman veriyor ve bu esnada, Güneykentli hanımların el emeği göz nuru, yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile, gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alabilirsiniz. Daha sonra,  DENİZLİ merkezden,  1400 metre yüksekliğe yeni kurulmuş olan teleferik sistemiyle BAĞBAŞI YAYLASI’ na çıkıyoruz. Tüm Denizli’ yi gören terasta bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Yayla etrafında doğa ile baş başa geçireceğimiz zamanda, yürüyüşler yapabilir, kafelerinde manzaranın doyumsuz güzelliğinin keyfine varabilirsiniz. Son derece huzur veren bu ortamdan sonra, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. AYDIN üzerinden uygun molalarla İZMİR’ e hareket ediyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

NOT: 21-23 Ağustos tarihli turumuzda, GÜL KENTİ  ‘GÜNEYKENT’  yerine, KUYUCAK (Lavanta) Köyüne  gidiyoruz.

SAGALASSOS ANTİK KENT

Sagalassos Antik Kenti, antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Dağlık bir alanın bitişiğinde yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır. Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcıdır ve bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi`ne önerilmektedir.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» 5* BARİDA HOTEL’ de Y.P. Konaklama 2 Gece

(Sabah+Akşam Set Menü)

» Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları

» Çevre Gezileri ve İkramlar

» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri »Sigorta

» Seyahat Sigortası Paketi

» ACADEMİC TOUR Güvencesi

 

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişi

» Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri

» Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

» Otelde belirlenen ekstralar. Otel dışındaki yapılan harcamalar

» Hasada Gidiş Traktör Ücreti

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOURda saklıdır.Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Kafkasör'lü 4 Gece
1799.00 TL
'den itibaren
1-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Kafkasör Yaylalı, Gito Yaylalı ve Artvin'li Program... (Çarşamba SAMSUN Gidiş-Pazar TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 04.09.2019
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel' li 4 Gece
1499.00 TL
'den itibaren
2-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel'li Program... (Pazartesi SAMSUN Gidiş-Cuma TRABZON Dönüş)
5 Gün-4 Gece / 23.09.2019
Özel Karadeniz ve Yaylaları (İlave Tarih 19-26 Temmuz)
ERKEN REZERVASYON FIRSATI !!!
1499.00 TL
'den itibaren
Özel Karadeniz ve Yaylaları (İlave Tarih 19-26 Temmuz)
Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir… 3 Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program...
8 Gün 8 Gece / 19.07.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım