SELANİK KALAMBAKA (METEORA) TURU(2020)

4 * CAPSİS OTEL (MERKEZDE KONAKLAMA)

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

2 GECE MERKEZİ 4* CAPSİS OTEL KONAKLAMA ve YEMEKLİ-LİMİTLİ İÇKİLİ YUNAN TAVERNASI DAHİL !!!
Gezilecek Yerler:

Selanik–Kalambaka (METEORA)–Kavala

Kalkış Noktaları: 17.45’ de Üçkuyular (Fahrettin Altay Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 17.00 Konak (Sabancı Kültür Merkezi önü), 17.15 Alsancak (Lozan Meydanı Fuar Kapısı Önü), 17.30 Bayraklı Üst Geçit (Altınyol durak önü),17.35 Karşıyaka Anıt,16:40 Karşıyaka Yunuslar ve saat 17.45’de Bostanlı Feribot İskelesi (Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu önü),
Geceleme: 3 GECE 3 GÜN
Konaklama: 4 * CAPSİS OTEL (MERKEZDE KONAKLAMA)
199.00'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 

ACADEMİC TOUR KALİTESİ, GÜVENCESİ VE TECRÜBESİ İLE, 2020 YILINDA DA SİZLER İÇİN,
YİNE EN İYİSİNİ HAZIRLADI…

   SELANİK–KALAMBAKA (METEORA)–KAVALA   

YEMEKLİ-LİMİTLİ İÇKİLİ YUNAN TAVERNA EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !

SELANİK MERKEZDE 4* CAPSİS OTEL KONAKLAMA AYRICALIĞI

Yunanistan’ın Kapadokya’sı olarak tanınan Meteora (Kalambaka) farkı ile !!!

ERKEN REZERVASYON FIRSATI İLE  199 €’dan İtibaren

 SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİDİR…
KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR...

1.TUR: 27-30 Ağustos        2.TUR: 24-27 Eylül       (3 Gün – 3 Gece)

 

 

 

1. Gün: İZMİR - İPSALA - SELANİK - KALAMBAKA(METEORA)-SELANİK

AKŞAM:
Öğleden sonra saat 16:45 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü),  17.00 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 17.15 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü) 17.30 BAYRAKLI (Üst Geçit Durak Önü) 17:35 KARŞIYAKA (Anıt, Yunuslar) 17.45 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 17:50 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı Eski Carrefoursa önü) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molaların ardından, Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ya geçerek İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz.

(Feribot geçişi, yoğunluğa bağlı olarak Çanakkale – Eceabat hattından da yapılabilir.)

AKŞAM:
Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala, Selanik güzergâhında ilerleyerek, otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, “Yunanistan’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan Kalambaka-Meteora bölgesine doğru muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Tesalya Ovası’nın kuzeyinde bulunan METEORA’ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan, denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks Manastırlarının bulunduğu bölgede, tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde, koşullara bağlı olarak bir ya da iki manastır ziyaret ediyoruz. Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek; masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları vererek turumuzu tamamlıyor ve METEORA’nın eteklerinde kurulu şirin Kalambaka kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından, METEORA’dan ayrılıyor ve SELANİK yönünde ilerliyoruz. Akşamüzeri erken saatlerde SELANİK’teki 4*Capsis Otel’imize  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: SELANİK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından SELANİK şehir turumuza başlıyoruz. Vardaris Meydanını, Kral Konstantin Heykelini, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağı’nı görerek, kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’nde panoramik olarak kenti seyredeceğimiz, Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede; Eski Türk Evleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii ve Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesi’ni ve ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği,  bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Hamidiye Hastanesi, Osmanlı tarihindeki İlk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi Kampüsü, bugün Felsefe Fakültesi olarak faaliyet gösteren Osmanlı dönemi İdadisi ve Sabri Paşa Şadırvanını görerek, panoramik turumuza devam ediyoruz. Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını, Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı’nı, Osmanlı döneminde inşa edilen ilk camii olan Hamza Bey Camii’ni ve Bedesteni, Osmanlı dönemi Gümrük Binasını da görerek, Niki Sahil Bulvarı’na çıkıyoruz. Burada kentin sembolü ünlü Beyaz Kule önünde bir fotoğraf molası veriyoruz. Büyük İskender Heykelini görerek, kentin doğusuna yöneliyoruz. Eski kentin zengin tüccar ve aristokratlarının yaşadığı ve bugün modern şehrin arasında kalmış eski, bahçeli malikânelerinin güzel görüntüsü eşliğinde şehir merkezine geri dönüyoruz. Fuar Alanını, Döner Kuleyi, görerek ulaşacağımız Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından, gezimizi tamamlayarak eğlence dolu geleneksel bir Yunan gecesi geçirmek üzere Tavernamıza gidiyoruz. Bu güzel gecede keyifli zaman geçiriyor, ve bizlere sunulan deniz mahsullerinden oluşan birbirinden leziz yemeklerin tatlarına bakıyoruz. (Limitli-İçkili-Fiyata Dahil) Gecenin sonunda, sevdiklerimizle geçireceğimiz unutulmaz bir gecenin ardından Gecenin sonunda otelimize geri dönüyoruz. Konaklama 4*Capsis Otel’de.


3. Gün: SELANİK - KAVALA - İPSALA - İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk yaparak, KAVALA yönünde ilerliyoruz. Kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’de vereceğimiz kısa bir mola sonrası,Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii’ni görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camii’ni, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesi’ni, gördükten sonra, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz, Ardından yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben Kavala’dan ayrılıyoruz. Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadele’ ye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) Nehrini görerek, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç güzergâhında ilerleyerek, sınır kapısına varıyor ve pasaport -gümrük işlemlerini takiben, Free Shop’ta alışveriş molası veriyoruz. İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, geldiğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’ e varıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde tekrar görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları

* Lüks Otobüs ile Ulaşım

* Selanik Merkezde Hotel Capsis’de 2 Gece Otel Konaklaması ve 2 Sabah Kahvaltısı, 1 Akşam Yemeği 

* Ücrete Dahil Yemekli-Limitli İçkili Yunan Taverna Eğlencesi

*Turist Vergileri

*Tüm Otoban, Otopark Ücretleri ve Şehir Giriş Ücretleri

* Otobüsteki ikramlar

* Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri

   * Mesleki Sorumluluk Sigortası

* ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

 

* Vize ve Servis Hizmeti Ücreti  (Yeşil Pasaporta Vize Yoktur)

* Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli. - Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.

* Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler

* Müze, Ören Yeri Girişleri

* Her Türlü Otel Ekstraları ve Yerel Eğlence Mekanlarında Alınan Tüm İçecekler

   * Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € , 65 Yaş  üstü yolculardan20 €  alınır. 

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
27.08.2020219.00
199.00
299.00
279.00
219.00
199.00
2 - 12 Yaş 149.00Taksitler »
24.09.2020219.00
199.00
299.00
279.00
219.00
199.00
2 - 12 Yaş 149.00Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

27 Ağustos • 24 Eylül

TUR NOTLARI

1-ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

8- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

9- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

10- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

11- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

12-  Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

14- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

15- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior, suit, kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

16-  Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

17- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

18-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

24- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

25- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. 

26- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

27- Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir 

28- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2020
Taverna ve Balkan Gecesi Dahil !
399.00
'den itibaren
1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2020
Kosova ve Sofyalı Program 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama
8 Gün - 8 Gece / 28.03.2020
2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2020
Taverna ve Balkan Gecesi Dahil!
449.00
'den itibaren
2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2020
Gündüz Çıkışlı, 1 Gece Fazla, 5* ve 4* Otellerde YP. Konaklamalı
9 GÜN - 8 GECE / 24.05.2020
3-BALKAN YILDIZLARI TURU (Otobüsle)2020
Taverna ve Balkan Gecesi Dahil!
279.00
'den itibaren
3-BALKAN YILDIZLARI TURU (Otobüsle)2020
SELANİK'TE KONAKLAMA - YEMEKLİ TAVERNA VE MATKA KANYONLU ÖZEL PROGRAM !
6 GÜN - 5 GECE / 07.04.2020
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım