GÜNÜBİRLİK SAKIZ ADASI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Hızlı Feribot(Katamaran)+Sakız Güney Ada Turu+Liman Vergileri dahil!!!
Gezilecek Yerler: SAKIZ ADASI (ARMOLIA-MESTA-PİRGİ)
Kalkış Noktaları: ÇEŞME ULUSOY LİMANI
Geceleme: Günü Birlik
Konaklama:
45.00'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

GÜNÜBİRLİK SAKIZ ADASI

Armolia-Pirgi-Mesta

 

GİDİŞ-DÖNÜŞ HIZLI FERİBOT BİLETİ+SAKIZ GÜNEY ADA TURU+LİMAN VERGİLERİ DAHİL !!!

ŞOK PROMOSYON FİYATLA: 45 €

HER HAFTA SONU ADA TURU

 

( Çeşme-Sakız-Çeşme ) SAKIZ ADASI GÜNEY ADA TURU

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 08:15’de ÇEŞME GÜMRÜK’te(Ertürk Lines kontuarı önü) buluşuyor ve kısa Pasaport/kontrol işlemlerinden sonra, Hızlı Feribotumuzla(Katamaran) yaklaşık 20 dakikalık bir deniz  keyfi yaşayarak, komşumuz Yunanistan’ın nadide adalarından biri olan SAKIZ  Adasına varıyoruz. Adından da anlaşılacağı üzere, Sakız ağaçlarıyla bilinen bu güzel adaya varışımızın ardından, eşyalarımızı bizi bekleyen aracımıza yerleştiriyoruz ve turumuz öncesi Rehberimizin belirleyeceği saate kadar merkezde serbest zaman alıyoruz. Buluşmamızın ardından Ada’nın en popüler bölgesi olan  GÜNEY ADA Turuna çıkıyoruz. Narenciye bahçelerinden ve armatörlerin yaşadığı köşkleriyle ünlü Kambos bölgesinden geçerek, çömlek yapımı ve seramik atölyeleriyle ünlü ARMOLİA ilk durağımız oluyor. Burada dileyen misafirlerimiz imalathanelerde el işçiliğiyle üretimi gözlemleyebildiği gibi ürünlerden de alabileceklerdir. Armolia’nın hemen yakınında bulunan, Adanın en büyük geçim kaynağı olan ve damla sakızının (mastic) üretildiği bölge ‘‘Mastikohorya’’ olarak bilinen yani sakız bölgesine geçiyoruz. Burada Sakız üretimi ve hasadı hakkında alacağımız detaylı bilgilerin ardından PYRGİ’ye gidiyoruz.. Adını köyün meydanında bulunan kaleden alan, en büyük ve en güzel köylerden biri.. Köyün en önemli özelliği ise sahip olduğu kendisine münhasır mimarisi… Köyün dar sokaklarında gezerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molasının ardından, diğer popüler Orta Çağ köyü ve ünlü “Labirent Köy”olarak anılan MESTA’ya geçiyoruz.  Adanın dokusunu korumuş en güzel ortaçağ köyü burası. Daracık sokakları ve bitişik evleriyle MESTA’nın, kalbinde yer alan, Eski Taxiarchis Kilisesi 1794’de yapılmış. İstanbul ve Kudüs’ten gelmiş Meleklerden Mikael ve Gabriel’in gümüş kaplamalı ikonaları görmeye değer. Orta Çağ evlerini bolca resimleyebileceğimiz bu gezimizden sonra, Mesta’nın Limanı olan LİMENAS’a geçiyor ve serbest zaman alıyoruz.Rehberimizin tavsiyeleri doğrultusunda  (isteyenlerle extra) lezzetli ve taze balık ürünleriyle, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Feribot dönüş saatimize yakın dönüş yoluna geçiyor ve Limana geliyor,Pasaport kontrolüne geçip, hızlı feribotumuzdaki yerlerimizi alarak, kısa bir deniz seyahatinden sonra, ÇEŞME Ulusoy Limanına varıyor, bir daha ki gezi organizasyonunda siz değerli gezginlerimizle buluşmak üzere vedalaşıyoruz.   


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* GÜNEY SAKIZ TURU (MESTA - PİRGİ – ARMOLIA)
* ÇEŞME – SAKIZ – ÇEŞME HIZLI FERİBOT (KATAMARAN) BİLETLERİ
* LİMAN VERGİLERİ
* TÜRKÇE REHBERLİK

 
* ÖĞLE YEMEKLERİ
* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
* YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI
* VİZE ÜCRETİ VE HİZMET BEDELİ 120 €
* KAPI VİZESİ ÜCRETİ VE HİZMET BEDELİ 60 € (0-12 YAŞ 20 €) Kapı Vizesi dönemlerinde geçerlidir.

 

 

FİYATLAR

TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
24.08.201945.00-Taksitler »
Turun düzenlendiği günler
21.09.201945.00-Taksitler »
Turun düzenlendiği günler

TUR NOTLARI

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, feribot  yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklamada değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 3 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi veya Kapı vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

14- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

15- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

16- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır.Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

17- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

18- Sakız Adası Turumuz ‘’ Özel Paket Ürün’’ kapsamındadır. Paket hizmeti alınan acente iptal kuralları geçerlidir. 

19- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

20-Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

21- Kapı Vizesi işlemlerinden dolayı (Parmak izi,Pasaport v.b) yaşanabilecek gecikmelerden dolayı acentemiz sorumlu tutulamaz.

22- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
GÜZELKÖY(BOZÜYÜK)-AKYAKA-BELEN KAHVESİ-PINARBAŞI
95.00 TL
'den itibaren
GÜZELKÖY(BOZÜYÜK)-AKYAKA-BELEN KAHVESİ-PINARBAŞI
Ulaşım+Rehberlik+Çevre Gezileri 25 AĞUSTOS 2019 Pazar Günü
Günü Birlik / 25.08.2019
BERGAMA'DA KOZAK YAYLASI-AŞIKLAR ŞELALESİ-DİKİLİ
95.00 TL
'den itibaren
BERGAMA'DA KOZAK YAYLASI-AŞIKLAR ŞELALESİ-DİKİLİ
Ulaşım+Rehberlik+Çevre Gezileri 25 AĞUSTOS 2019 PAZAR GÜNÜ
Günü Birlik / 25.08.2019
AYVALIK-CUNDA ve ŞEYTAN SOFRASI
95.00 TL
'den itibaren
AYVALIK-CUNDA ve ŞEYTAN SOFRASI
Ulaşım+Rehberlik+Çevre Gezileri 1 Eylül 2019 Pazar
Günü Birlik / 01.09.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım