UKRAYNA RÜYA KENTLERİ TURU

2 GECE ODESSA-2 GECE KİEV-2 GECE LVİV

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

UKRAYNA'NIN RÜYA KENTLERİNDE TURLARA EKSTRA PARA ÖDEMEDEN...
Gezilecek Yerler:

ODESSA-KATAKOMBLAR-UMAN-KİEV-SAVAŞ MÜZESİ-PECERSKAYA LAVRA-MİNYATÜRLER MÜZESİ-RİVNE-KLEVAN-AŞK TÜNELİ-LVİV-ALTIN AT NALI & ŞATOLAR TURU (dileyen misafirler)

Kalkış Noktaları: İZMİR ADNAN MENDERES HAVA LİMANI
Geceleme: 7 GÜN 6 GECE
Konaklama: 2 GECE ODESSA-2 GECE KİEV-2 GECE LVİV
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

***VİZESİZ - PASAPORTSUZ**   **YENİ KİMLİKLE GİRİŞ İMKANIYLA** 

   UKRAYNA RÜYA KENTLERİ TURU   

ODESSA (2 Gece) – UMAN – KİEV (2 Gece) – RİVNE – KLEVAN – LUTS – LVİV (2 Gece)

Bölgenin Seçkin ve Otantik Otellerinde Konaklama

DİKKAT !!! 

TÜM ŞEHİR ve KÜLTÜR TURLARI + ŞEHİR GİRİŞ VERGİLERİ + TURİST KONAKLAMA VERGİLER VE SİGORTA DAHİL!!!

 KATAKOMBLAR  (YER ALTI TÜNELLERİ) GEZİSİ  FİYATA DAHİL…

UNESCO LİSTESİNE GİRMİŞ  PECERSKAYA LAVRA  MANASTIRI  FİYATA DAHİL !!!

REKORLAR KİTABINA GİREN  MİKRO-MİNYATÜRLER MÜZESİ  GEZİSİ FİYATA DAHİL !!!

DÜNYACA ÜNLÜ  2.DÜNYA SAVAŞI MÜZESİ  GEZİSİ FİYATA DAHİL !!!

YEMEKLİ  “ALTIN AT NALI & SİLAHŞÖRLER KALESİ”  (ŞATOLAR TURU)  KATILMA İMKANIYLA…

KARADENİZ’in İNCİSİ  ODESSA’da TEKNE TURUNA KATILMA İMKANIYLA…

LVİV’de  GELENEKSEL UKRAYNA GECESİ  (Yemekli Eğlence Programı) FİYATA DAHİL !!!

ATLAS GLOBAL ile İZMİR’den ODESSA GİDİŞ - PEGASUS  ile LVIV’den İZMİR'e DÖNÜŞ

    MAKUL UÇUŞ SAATLERİYLE GÜN KAYBI YAŞAMADAN    

7 GÜN - 6 GECE (30 AĞUSTOS - 5 EYLÜL) TEK TARİH SINIRLI KONTENJAN!!!

   ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN !!!   

 

1. Gün: İZMİR - İSTANBUL - ODESSA

Sabah saat 06:15’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 08:00’de ATLAS GLOBAL Havayollarına ait HK29 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a, 09:15’de varıyoruz. Saat 10:25 de KK782 sefer sayılı uçuşu ile de Odessa Havaalanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel Saat 12:00’deki varışımızın ardından, bagajlarımızı gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen tur aracımıza yerleşiyor ve Karadeniz’in kuzeybatısında yer alan UKRAYNA’nın önemli bir Liman kenti olan, Karadeniz’in incisi Odessa şehir turumuza başlıyoruz. Yaz aylarının vazgeçilmez Tatil beldelerinden biri olan ve plajlarıyla Turizmin gözbebeği konumunda bulunan Odessa’da ilk durağımız şehrin en bilinen simgesi haline gelmiş olan ve Liman’ın ana girişini temsile eden dev merdivenlerin bulunduğu Potemkin merdivenleri olacaktır. Merdivenlerin hemen yanı başında yer alan ve sokak sanatçılarının sanatlarını sergiledikleri İstanbul Parkı’nda kısa bir fotoğraflama ve dinlenme molamızın ardından kentin bir diğer ünlü simgesi haline gelmiş olan Odessa Opera Binası,görkemli mimarisiyle Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Düğün Sarayı, Ukrayna Ulusal Bankası, Ana Sinagog görülecek yerler arasındadır. Göz kamaştıran ve her gördüğünüz binanın önünde fotoğraf çekmekten kendinizi alıkoyamayacağınız binalarla ve mağazalarla süslü, Odessa’nın İstiklal Caddesi’ne benzeteceğiniz Derybasivska Caddesi’nde rehberimizin bilgilendirme ve önerileri sonrasında alış-veriş ve Yemek molamızı vermek üzere serbest zaman alıyoruz. Serbest zamana takiben rehberimizle buluşuyoruz ve bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyoruz. Konaklama Odessa’daki otelimizde.


2. Gün: ODESSA - KATAKOMBLAR GEZİSİ (Yeraltı Labirentleri) - ODESSA TEKNE TURU

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyoruz ve macera severlerin ilgisini çokça çekecek olan, Odessa’nın görülmeden geçilmemesi gereken yerlerinden biri olan ve  şehrin geniş alanına uzanan dünyanın en büyük “Yeraltı Labirenti” olarakta adlandırılan Katakombları gezmeye gidiyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 2500 kilometre ve derinliğide 40 metredir. Bu tüneller, Odesa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler bu süre boyunca yaşamlarını  bu yer altı labirentlerinde geçirmişlerdir. Paris ve Roma’da da yer alan Katakombların 50 kat daha büyüğü olan bu yer altı tünellerinde, rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde ve o dönemin orijinal eşyalarını görerek; insanların direnişi ve yaşantısının kalıntılarına tanıklık edeceğiz. Yaklaşık 3 saatlik turumuzun ardından biraz ferahlamak isteyen ve günün ilginç gezi programını keyifli bir Tekne Turuyla taçlandırmayı dileyen misafirlerimizle meşhur Bahriyeli Anıtını görebileceğimiz ve Odessa’nın ünlü plajlarının bulunduğu Arcadia bölgesinden Tekne turumuzu gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz.(ekstra) Tekne turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz ise Plajlar bölgesinde serbest zaman alarak sevdikleri ve yakınlarıyla sahil boyu keyifli zaman geçirebilirler. Tekne turu ve serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Odessa’daki otelimizde.


3. Gün: ODESSA - UMAN - KİEV

Oteldeki kahvaltımızın ardından eşyalarımızı da alarak aracımıza yerleşiyor ve Kiev’e doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan ve adını içinden geçen Umanka nehrinden alan, UKRAYNA’lı yerel halkın gerçek yaşam şeklini çok iyi gözlemleyebileceğimiz ve en küçük şehir olmasına karşın iki tane üniversite barındıran Uman’a ulaşıyoruz. Doğal güzellikleri yanı sıra tarihte Hasidik Yahaudiler için özel bir önem taşıyan, Alman Nazilerin binlerce Yahudi çocuğu katletmesi ile Uman katliamı olarak anılan kent, UKRAYNA’nın Hmelnitskiy bölgesinde 1772 yılında doğan Hasidik tarikatının önde gelenlerinden Breslovlu Rabbi Nachman, ölümünden kısa bir süre önce Uman şehrine yerleşmesi ve sonrasında vefatı ile çok büyük bir kutsiyet kazandırdı. Bu sebeple yüzbinlerce Hasidik tarikatı üyeleri burada hac görevlerini yerine getirmektedirler. Rehberimizin Uman ile ilgili anlatımlarını takiben şehir merkezinde alacağımız serbest zamanın ardından aracımıza yerleşiyor ve günün ikinci yarısında, Dinyeper kıyısına kurulan ve ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almış olan, son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Başkent Kiev’e akşam saatlerinde ulaşıyor ve gece ışıkları içerisinde Panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzda otobüsümüzle Kiev’in en eski semtlerinden biri olan Padol’u(Podil) ziyaret ederek başlıyoruz. Başbakanlık  Parlamento Binası, Mihaylovski Kilisesi, Prenses Olga Heykeli’ni ve Bağımsızlık Anıtını anıtını panoramik olarak gördükten sonra Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve 1100 Metre uzunluğunda Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi ünlü Kreschatik Caddesine geçiyoruz. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde rehberimizin de yönlendirmeleriyle alış-veriş ve yemek için serbest zaman alıyoruz. Kentin dinamizmini arttıran sokak dansçıları ve müzisyenlerini de görebileceğimiz Kreschatik Caddesi’ndeki molamızın ardından Kiev Turumuzu tamamlayarak otelimize gidiyoruz. Konaklama Kiev’deki otelimizde.


4. Gün: KİEV - 2.DÜNYA SAVAŞI MÜZESİ - PECHERSKAYA LAVRA - MİKRO MİNYATÜRLER MÜZESİ

Sabah kahvaltımızın ardından bir önceki günümüzde gece ışıklarında panaromik olarak gezdiğimiz Kiev’in ünlü caddelerinden Vladimirskaya Bulvarında bulunan Merkez Opera ve Bale Binasını gezerek turumuza başlıyoruz. Opera ve Bale binasının ardından 11.yüzyılda Kiev’in sur duvarlarının sur kapısı; ünlü Altın Kapı’yı görerek adını Aya Sofya’dan alan Aziz Sofya Meydanı’nda kısa bir mola verdikten sonra Dostluk Heykeli’nin yer aldığı Dostluk Tepesi’ni ziyaret edip bizi bekleyen aracımızla UKRAYNA tarihinin Ulusal  müzesi olan Dinyeper nehri kıyısındaki tepelere kurulu 2.Dünya Savaşı müzesini gezmek üzere yola koyuluyoruz. 1941 Nazi Alman işgaline karşı en büyük direnişi gösteren Sovyetler Birliğinin 2.Dünya Savaşına ilişkin; açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmekte, 3 kattan oluşan kapalı kısımda ise savaşa ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçler yer almaktadır. Yevgens Vucetich tarafından yaptırılan Anavatan Anıtsal Heykeli burada bulunan en ilginç yapıtlardan bir tanesidir. Toplam ağırlığı yaklaşık 530 ton ve yüksekliği 62 meteredir. Savaşların insanlık üzerinde derin izlerini yakından gözlemleyebileceğiniz bu gezimizin ardından, 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan ve 6 tanesi yerin altında toplam 18 Kiliseden oluşan Pecherskaya Lavra Manastırını gezmek üzere yola koyuluyoruz. Tamamen ruhani bir ortamı olan ve yöre halkının ibadetlerine şahit olabileceğiniz,birbirinden farklı ritüelleri gözlemleyebileceğiniz gezimizin bu bölümünde 70 Çocuğun el boyama işçiliğiyle hazırladığı Paskalya Yumurtalarından muazzam bir eserin bulunduğu bahçesini de görebileceksiniz. Pecherskaya Lavra Manastırı içerisinde görülebilecek en ilginç yerlerden bir tanesi de Mikro-Minyatürler Müzesi. Dünyaca ünlü Ukraynalı minyatür ustası Nikolay Syadristıy’ın özel bir teknolojiyle yaptığı ve yalnızca mikroskop yardımıyla görülebilen;bir çok eserinin rekorlar kitabına girdiği ; Dünya’nın en küçük kemanı, kitabı, saati, kilit ve anahtarı, uzaya çıkan ilk insan olan Yuriy Gagarin’in güvem eriği çekirdeğinden yapılan portresi, dünyadaki en küçük elektrik motoru, toplu iğne deliğinde deve kervanı ve Stranç Takımı görebileceğini eserlerinden bazılarıdır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra serbest zaman alıyoruz ve sonrasında Kiev’deki otelimize geçiyoruz. Konaklama Kiev’deki otelimizde.


5. Gün: KİEV - RİVNE - KLEVAN (AŞK TÜNELİ) - LUTSK - LVİV

Sabah kahvaltısının ardından eşyalarımızı da alarak bizi hazır bekleyen aracımıza yerleşiyor ve Rivne-Lutsk üzerinden Lviv’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuktan sonra ilk durağımız olan Rivne’ye ulaşıyor ve kısa bir molanın ardından ülkenin turistik olarak en çok rağbet gördüğü yerlerden biri olarak bilinen ve fenomen haline gelmiş tek yönlü tren hattında bulunan Aşk Tüneliyle ünlü Klevan yerleşim bölgesine ulaşıyoruz. Fotoğraf çekimi için vereceğimiz serbest zamanın ardından yolumuza devam ediyor ve modern mimariyle Litvanya, Polonya ve Rus eserlerinin çokça bulunduğu Lutsk şehrine ulaşıyoruz. Lubart Kalesi, Teslis Katedrali, Heykel Evi görülebilecek yerlerden bazılarıdır. Lutsk’da öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Lviv'e doğru yol alıyoruz. Hürrem Sultan’ın Roxselena olarak doğduğu, adını aslan anlamını taşıyan Lion’dan aldığı ve şehre girdiğinizde kendinizi bambaşka bir yerde hissedeceğiniz; Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan, Nostaljik Tramvayı,eski sokakları ve tarihi dokusuyla etkileyici şehir Lviv’e ulaşıyor,şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Lviv kurucusu Prens Danylo Halytsky heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı alanı Rynok Square, Opera, Pazar meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip Latin Katedrali, Lubomisrki Palace, King John Sobieski Palace, Bandinelli Palace ve Black House  yer almaktadır. Akşam yemeği için rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda alacağımız serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Lviv’deki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizden alacakları tavsiyeler doğrultusunda akşam  Lviv’in eğlenceli mekanlarının keyfini çıkarabilirler.


6. Gün: LVİV - ALTIN AT NALI VE ŞÖVALYELERİ ŞATOLAR TURU

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz serbest zamanı değerlendirip Lviv Şehir merkezinde alış-veriş yapıp kentin klasik caddeleri arasında kendileri için planladıkları keyifli bir şehir gezisi gerçekleştirebilirler. Dileyen misafirlerimiz ise Rehberimiz eşliğinde yemekli olarak düzenlenecek olan Altın At Nalı ve Silahşöreleri Şatoları turuna katılabilirler (ekstra+yemekli).  Gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 4 tanesini görme imkanımız olacak. Kendimizi adeta şövalyeler zamanında hissedecek ve şövalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacağımız bu turumuzda ilk ziyaretimiz Svirzh köyü ve Romantik Nesvizh nehri kıyısında bulunan muhteşem doğa manzaralı Nesvizh kalesi olarakta anılan Svirzh Şatosuna gidiyoruz. Rönesans dönemi taşları ve duvar desenleriyle dikkateleri çeken şatonun 1672 yılında Akıncılar tarafından ele geçirilmesinden sonra savunma kalesi olarak kullanılmasıyla dikkatleri çeken Svirzh Şatosuna genel bakışımızın ardından 17. Yüzyıla ait ve Jakub Sobieskin Şatosu olarakta bilinen,İtalyan mimarisinden izlere rastlayacağınız Zolochiv Şatosunu gezmeye başlıyoruz. Bölge kralının; ikametgah olarakta kullandığı,şehrin asayiş merkezi ve bir dönem hapishanesi,bambaşka bir çehresiyle bölgenin elit tabakasının çay partileri yaptığı bahçelerini ve şifreli bir dille dileklerini kazıdıkları taşlar gördükten ve hikayelerini rehberimizden dinledikten sonra öğle yemeğimizi almak üzere(fiyata dahil) bizim için rezervasyonlarının yapıldığı restoranımıza gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Şatolar turumuza kaldığımız yerden devam etmek üzere bölgede anlatıla  gelen ilginç efsanelerinden dolayı uzunca bir süre kapalı tutulan Pidhirtsi Şatosuna doğru yola koyuluyoruz. 339 Metre rakımı olan ve Stır Nehrinin doğduğu dağın eteğine Mimar Andrea Del Akva tarafından inşa edilen Şato, Simyacı İdareci Jevuski’ye ait hazinelerinin halen bulunamadığı ve aramaya kalkanlarında hüsrana uğradığı,eşine olan nefretinden dolayı onu Şato duvarlarına asarak ölüme terk ettiği hikayelerini rehberimizden dinleyerek ve izin verilen yerlerde fotoğraflar çekerek Pidhirdtsi Şatosu gezimizi de tamamlayarak ünlü Mimari bir anıt olarak günümüze kadar taşınan, Polonya kralı 3.Sobieski’nin doğduğu ve bir dönem Magnat asil ailesinin Rezidansı olarak hizmet veren; şimdilerde ise Lviv’in tarihi müzesi misali çok önemli tablo ve eserlerin bulunduğu en Popüler Şatosunu gezmeye Olesky Şatosu (kalesi) ve rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri alıyoruz. Gezimizin ardından bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve otelimize geri dönüyoruz. Konklayacak bu son gecemizde sizler için hazırlamış olduğumuz yemekli eğlenceli Yöresel bir Ukrayna Gecesi için restoranımıza geçiyoruz.(Fiyata dahil) Eğlenceli bir gecenin ardından Konaklama otelimizde.


7. Gün: LVİV - İSTANBUL - İZMİR

UKRAYNA'daki bu son sabahımızda kahvaltımızı otelimizde alıyoruz ve odalarımızı boşaltıp eşyalarımızı aracımıza yerleştirtikten sonra; Lviv'deki turumuzun en ilginç müzelerinden biri olan ve  yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hemen ardından, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları, meşhur Arsenal Silah Müzesinde bulunan silahlarını göreceğimiz bu turumuzun devamında Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesi’nin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Lviv çikolataları’nın satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve alış-veriş için serbest zaman aldıktan sonra, rehberimizle buluşarak saat 17:00’de uçuşumuzun gerçekleşeceği Lviv (Danylo Halytskyi) Havalimanı'na gitmek üzere transferimizi sağlayacak aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından PC 421 Sefer Sayılı  Pegasus Uçağı ile saat 19:50'de İstanbul'a hareket ediyoruz varışımızın hemen ardından 23:40'da PC2212 Sefer Sayılı uçak ile İzmir Adnan Menderes Hava Limanına hareket ediyor ve 00:50’de varışımızın ardından bir daha ki ACADEMİC TOUR gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* Atlas Global Hava Yolları ile İzmir/İstanbul-Odessa Uçak Bileti

*Pegasus Hava Yolları ile Lviv/İstanbul-İzmir Uçak Bileti

*Programda Belirtilen Turlar, Transfer ve Ulaşımlar

Pecerskaya Lavra Manastırları Turu

* Minyatürler Müzesi Turu

* Katakomblar (Yer altı Tünelleri) Turu

* 2.Dünya Savaşı Müzessi Turu

* Eczacılık Müzesi ve Çikolata Fabrikası Turu

* Yöresel Ukrayna Gecesi (Yemekli)

* Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası transferler

* Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli  

* Otellerde 6 Gece O.K. Konaklama

* Otellerde 6 Sabah  Kahvaltısı 

* 1 Akşam Yemeği (Gala Yemeği)

* Gümrük vergileri

* Tüm Konaklama Turist Vergileri

* Tüm  Şehir Giriş Ücretleri

 * Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri 

* Academic Tour Türkçe Rehberlik ve Ukrayna Yerel Rehberlik Hizmetleri

* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası

* ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

 

*Yurtdışı çıkış harcı bedeli. ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)

*Öğle ve Akşam Yemekleri

*Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

*İsteğe bağlı Odessa Tekne Gezisi (20 €)

*İsteğe bağlı Yemekli Şatolar Turu (50 €)

*Her türlü otel ekstraları ve keyfi harcamalar

*65 Yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 10 €  fark alınır.

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- UKRAYNA TURUNDA Pasaport yada Vize zorunluluğu yoktur. Seyahatinizi yeni Biometrik Kimlikle yapabilirsiniz. Eski Kimliğe sahip olan misafirlerimiz ise geçerli süresi olan Pasaportlarıyla seyahat edebilirler.

3-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 1 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 1 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri,rötar veya gecikmelerden ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

5- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarını ve 8 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

6- Geçerli yeni Çipli Kimliği veya Pasaportu olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

7- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

9- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

10-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

11-Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 3* ve 4* Otel statüsü, ülkemiz2* ve  3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

12-3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluş-tukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

13-Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

14- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

15- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

17-Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

18-Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

19-Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro veya Dolar bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

20-Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

21-Ukrayna Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

22-İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

23-Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

24- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Otobüsle BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı Program 2019)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
399.00
'den itibaren
1-Otobüsle BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı Program 2019)
Kosova ve Sofyalı Program 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama
8 Gün-8 Gece / 19.09.2019
Uçakla Vizesiz BALKAN TURLARI (2019)
SINIRLI KONTENJAN İLE !!!
579.00
'den itibaren
Uçakla Vizesiz BALKAN TURLARI (2019)
5* ve 4* Otellerde Konaklamalı, Balkan Coğrafyasında Vizesiz 5 Ülke
7 Gün-6 Gece / 26.09.2019
Otobüsle BOYDAN BOYA İTALYA TURU (2019)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
649.00
'den itibaren
Otobüsle BOYDAN BOYA İTALYA TURU (2019)
Tamamı 4*Otellerde, 2 Gecesi Roma ve Toplam 5 Gece İtalya Konaklamalı Koşa Koşa Değil, Doya Doya İTALYA !!!
9 Gün 9 Gece / 01.10.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım