BALKAN YILDIZLARI TURU (Otobüsle)

4* BÖLGENİN SEÇKİN OTELLER KALİTESİYLE Y.P KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

SELANİK'TE KONAKLAMA - YEMEKLİ TAVERNA VE MATKA KANYONLU ÖZEL PROGRAM !
Gezilecek Yerler:

KAVALA-SELANİK-MANASTIR-RESNE-OHRİD-KALKANDELEN (Tetovo)-ÜSKÜP-SOFYA-FİLİBE (Plovdiv)

Kalkış Noktaları: Saat 17:00 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 17.15 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 17.25 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü) 17.40 BAYRAKLI (Üst Geçit Durak Önü) 17:50 KARŞIYAKA (Anıt) 17:55 KARŞIYAKA (Yunuslar) 18.00 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 18:10 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı Eski Carrefoursa önü)
Geceleme: 6 GÜN - 5 GECE
Konaklama: 4* BÖLGENİN SEÇKİN OTELLER KALİTESİYLE Y.P KONAKLAMA
279.00'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 

BALKAN TURLARINDA, TÜRKİYE'DE REKORLAR KIRAN “ACADEMİC TOUR” KALİTESİ VE GÜVENCESİYLE

SELANİK'te KONAKLAMA,TAVERNA ve MATKA KANYONLU ÖZEL PROGRAM !!!

  BALKAN YILDIZLARI TURU  

BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLER KALİTESİYLE Y.P. KONAKLAMA

BALKANLAR'da  3 ÜLKE , 4 ŞEHİR ve 4 KONAKLAMA Ayrıcalığıyla

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – BULGARİSTAN

KAVALA - SELANİK - MANASTIR - RESNE - OHRİD – KALKANDELEN (TETOVO) - ÜSKÜP - SOFYA – FİLİBE (PLOVDİV)

  DİKKAT !!! SELANİK’TE YEMEKLİ –LİMİTLİ İÇKİLİ TAVERNA EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !!!  

DOĞA HARİKALARI LİSTESİNE GİREN MATKA KANYONU FARKIYLA!!!

SELANİK – OHRİD – ÜSKÜP – FİLİBE(PLOVDİV) KONAKLAMA FARKIYLA !!!

2019 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ SEÇİLEN FİLİBE (PLOVDİV) FARKIYLA!!!

EKSTRA TUR YOK !!!

    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !    

1.Tur (Yarıyıl Tatili) : 18-23 Kasım 2019     2. Tur (Sömestr): 21-26 Ocak 2020   3.Tur: 24 – 29 Mart 2020    4.Tur (Yarıyıl Tatili): 7-12 Nisan 2020    

5.Tur: 5-10 Mayıs 2020       6.Tur: 22-27 Mayıs 2020(Bayram)       7.Tur: 23- 28 Haziran 2020       8.Tur:29 Temmuz-3 Ağustos 2020 (Bayram)   

9.Tur: 11-16 Ağustos 2020    10.Tur: 25-30 Ağustos 2020   11.Tur: 15-20 Eylül 2020   12.Tur: 27 Ekim-1 Kasım 2020   (6 Gün-5 Gece)

 

 

1. Gün: İZMİR - İPSALA

Saat 17:00 ÜÇKUYULAR  (Fahrettin Altay Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 17.15 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü) 17.25 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü)  17.40 BAYRAKLI  (Üst Geçit Durak Önü)  17:50 KARŞIYAKA (Anıt)  17:55 KARŞIYAKA (Yunuslar)  18.00 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 18:10 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı Eski Carrefoursa önü) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda uygun molalarla, Ayvalık ve Edremit üzerinden, Çanakkale-Eceabat veya Lapseki-Gelibolu hattını kullanarak karşıya geçiyoruz. Sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısı’nda oluyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben YUNANİSTAN’a hareket ediyoruz.

Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala Yol Ayrımlarından Katılabilirsiniz…


2. Gün: İPSALA - NEA KARVALİ - KAVALA - SELANİK

Dedeağaç (Aleksandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Ksanthi) hattında ilerleyerek, KAVALA’nın kurabiyeleriyle ünlü NEA KARVALİ kasabasına geliyoruz, kahvaltı ve kurabiye alışverişi için mola veriyoruz. Kahvaltı molamız sonrasında, KAVALA’ ya ulaşıyor ve kısa yürüyüş turumuza başlıyoruz. Liman, Su Kemerleri, İbrahim Paşa Camii, 19. yy. Neo Klasik yapıları, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykelini göreceğimiz turumuzu tamamlayarak, alışveriş ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Kavala turumuzun ardından, Selanik yönünde doğru hareket ediyoruz. İki saatlik keyifli bir yolculuğun ardından, öğle saatlerinde SELANİK’ e ulaşıyoruz. Önce şehir merkezinde, yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Venizelos Heykeli,  Bedesten, Hamza Bey Camii, Osmanlı dönemi Hükümet Konağı, Aziz Dimitri Kilisesi görülerek, Atatürk’ün Evi’ni ziyaret ediyoruz. Devamında, panoramik şehir turumuza devam ediyoruz. Hamidiye Hastanesi, Osmanlı döneminin ilk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi, Şadırvan, Rotonda, Galerios’un Zafer Takı, Osmanlı Gümrük Binası, Aristoteles Meydanı görülerek, turumuzun sonunda, kentin sembol yapısı olan Beyaz Kulede fotoğraf molası veriyoruz. Tarihi şehrin zengin bölgelerindeki neoklasik konak ve malikâneleri görerek  SELANİK otelimize geliyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte otelimizin lobisinde buluşarak, sevdiklerimizle birlikte akşam yemeğimizi almak ve keyifli bir gece geçirmek üzere SELANİK’teki tavernamıza gidiyoruz. Yemekli ve Limitli İçkili fiyata dahil programımızın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Selanik’teki otelimizde.


3. Gün: SELANİK - MANASTIR - RESNE - OHRİ

Otelimizde alacağımız sabah erken kahvaltının ardından, kentten ayrılıyor ve günlerce kıvrımları arasında dolaşacağımız Dinar Alpleri’nin vadilerinde keyifli bir yolculuğun ardından Yunanistan - Makedonya sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak MAKEDONYA’ ya geçiyor ve MANASTIR’ a ulaşıyoruz. ATATÜRK’ün okuduğu Askeri İdadiyi (Askeri lise) ziyaret ederek, Şirok Sokakta Osmanlı’dan kalan Orduevi, Eleni’nin Evi, Saat Kulesi, Manolya Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turumuzu, ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi görerek tamamlıyoruz. Manastır’dan ayrılıyor, II. Abdülhamid’ in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE’de, Resneli Niyazi Bey Sarayı’nı görerek, OHRİ’ye ulaşıyoruz. Büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’ nde (isteyenlerle ekstra)  tekne turu yapıyoruz.  Osmanlı’nın Balkanlar’ da ki önemli üslerinden biri olmuş , Ohridlilerin ‘‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’ in üzerine düşmüş’’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri,  Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısı’nı geziyor ve meşhur sedef - inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Doğal güzelliğiylede göz kamaştıran, Unesco' nun Kültür Mirası Listesi' ndeki bu güzel şehirde konaklamamızı yapıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Ohri’deki otelimizde.


4. Gün: OHRİ - KALKANDELEN (Tetovo) - MATKA KANYONU - ÜSKÜP

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Şar Dağı’nın eteklerinde bulunan KALKANDELEN’ e (Tetovo) ulaşıyor ve burada Osmanlı’nın Balkanlarda inşa ettiği camiiler arasında sanatsal değeri açısından öne çıkan Alaca Camii ziyaret ediyoruz. Ardından,  Üsküp’ ün yaklaşık 15 km güneybatısında, Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda yer alan ve Dünyanın 100 doğa harikaları listesinde kendisine yer bulan Matka Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Sakinliğinin yanında, muhteşem doğasında büyüleneceğiniz Kanyon, eşsiz doğa güzellikleri ve bine yakın farklı bitki çeşidiyle saklı bir cenneti andırıyor. Bu muhteşem doğaya sahip kanyonda, fotoğraf çekimi ve keyifli yürüyüşlerimizi tamamlayarak kafelerinden içeceğimiz çaylarımızın ardından, kısa bir yolculuk ile Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’in şehri MAKEDONYA’nın başkenti ÜSKÜP’e geçiyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neo-klasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve eski Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Ardından Makedonya Meydanı’nda, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, B. İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi görülerek, Üsküp’te otelimize yerleşiyoruz. Bugün için akşam yemeği otelde veya yerel restoranda alınacaktır. Konaklama otelimizde.


5. Gün: ÜSKÜP - SOFYA - FİLİBE (PLOVDİV)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, SOFYA yönünde ilerliyoruz. Kriva Palanka üzerinden BULGARİSTAN sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, kısa sürede ülkenin başkenti SOFYA’ ya ulaşıyoruz.  Panoramik olarak kenti tanımamızı takiben, şehir merkezinde Aleksander Nevski Meydanına ulaşıyoruz. Balkanların en büyüğü olan Aleksander Nevski Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. İsimsiz Asker Anıtı’ nı ve şehre adını veren Ayasofya Kilisesini görerek, turumuza devam ediyoruz.Mustafa Kemal Atatürk’ün Sofya’da askeri ataşelik yaptığı dönemde Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevi’ni, Rus Kilisesi’ni, ülkenin başkentinde bulunan Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını, bugün Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Mahmut Paşa Camii ve Roma dönemi Serdica kentinin kalıntılarını ilgili anlatımlar eşliğinde görerek, şehrin merkezi meydanı olan Nezavisimost (Bağımsızlık) Meydanı’na ulaşıyoruz. Sveta Petka Kilisesi, Banyabaşı Camii, Avrupa’nın üçüncü büyüğü olan Sofya Sinagogu, Sveta Sofya Anıtı, Sveta Nedelya Kilisesi ve Aziz George Kilisesini (Rotonda), görerek turumuzu tamamlıyor ve kentin “İstiklal Caddesi’ ne” benzer modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesi’ nde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyor ve ardından  SOFYA’dan ayrılıyor ve Rodopoi Dağı’ nın eteklerinde keyifli bir güzergahta yapacağımız kısa bir yolculuk ile 2019 yılı Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen, Meriç’in iki yakasına kurulu, güzelliği ile tarihte seyyahları ve günümüzde turistleri büyülen FİLİBE’ye (Plovdiv) varıyoruz. Konaklama otelimizde.


6. Gün: FİLİBE - KAPIKULE - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Osmanlı hâkimiyeti döneminde Balkanlar’da ki önemli şehirler arasında yer alan, aynı zamanda cami, medrese gibi yapılarıyla ve burada yetişen ilim adamlarıyla önde gelen İslâm merkezlerinden biri olan FİLİBE, Türk – İslam kültürüne  büyük  hizmetler sunmuş, modern ile eskiyi uyumla birleştiren bir kenttir. Burada yapacağımız turumuzda Bizans, Yunan ve Osmanlı Devletlerinin bıraktığı izleri görme şansımız olacak. Roma dönemi Tiyatrosu, özgün ve etkileyici mimarisi ile Plovdiv Arkeoloji Müzesi,  Hüdavendigar Camii (Ulu Camii / Cuma Camii), Çifte Hamam, Mevlevihane, Aya Konstantin ve bugün müze olarak faaliyet gösteren birçok neo-klasik konut görülecek yerler arasındadır. Kentin tarihi merkezinde vereceğimiz serbest zamanı takiben Filibe’den ayrılıyoruz. Meriç Nehri vadisinde ileleyerek, Haskovo ve Harmanlı üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi ve Free Shop alışverişlerimizi tamamlayarak, Edirne, Keşan, Çanakkale yolu üzerinden, sınırdaki yoğunluğa bağlı olarak, gece yarısından sonra İzmir’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* Lüks Otobüs ile Ulaşım

* Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları

* Ücrete Dahil Matka Kanyonu Turu

* 4* Otellerde 4 Gece Otel Konaklaması

* Otellerde 4  Sabah Kahvaltıları ve 3 Akşam Yemeği

* 1 Gece Yemekli Yunan Taverna Eğlencesi (Yemekli-Limitli İçkili)

* Otobüsteki ikramlar

* Tüm  Konaklama  ve  Otel Turist Vergileri

* Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri

* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası

* ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

 

* Schengen Vize ve Servis Hizmeti 120 €  Ücreti  (Yeşil Pasaporta Vize Yoktur)

* Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli. - Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.

* Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler

* Müze ve Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri ve bazı Ülke-Şehir giriş ücretleri

* İsteğe Bağlı Ohrid Gölü’nde Tekne Turu

* Her Türlü Otel Ekstraları ve Yerel Eğlence Mekanında Alınan Tüm İçecekler

* 65 Yaş  üstü yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 15 € , 80 yaş üstüne 20 €  fark alınır.

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
18.11.2019329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
21.01.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
24.03.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
07.04.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
05.05.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
22.05.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
23.06.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
29.07.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
11.08.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
25.08.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
15.09.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
27.10.2020329.00
279.00
399.00
349.00
329.00
279.00
0 - 2 Yaş 109.00
3 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

18 Kasım • 21 Ocak • 24 Mart • 07 Nisan • 05, 22 Mayıs • 23 Haziran • 29 Temmuz • 11, 25 Ağustos • 15 Eylül • 27 Ekim

TUR NOTLARI

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmek-tedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13-  Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluş-tukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17-  Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

20- Ziyaret edilecek bölgelerin Yerel Yönetimlerinin kararları doğrultusunda değişkenlik gösteren bazı Ülke-Şehir giriş vergilerinin bilinemediği için fiyatlara dahil edilememiştir. Bu ödemeler, ülkelere veya şehirlere giriş esnasında toplu olarak yapılacaktır. Konuyla ilgili acentemizden bilgi alabilirsiniz.

21- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

22- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

23- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

24- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

25- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

26- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

27- Balkanlar Yıldızları Turumuz ‘’ Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

28- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

29-  Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

30- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2019-2020)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
1799.00 TL
'den itibaren
1-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2019-2020)
Kars'ta THE KARS PARK OTEL Konaklamalı ve Her Gece Yöresel KARS Eğlencesi İmkanı ile...
4 Gün - 3 Gece / 06.12.2019
2-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
2199.00 TL
'den itibaren
2-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Kars'ta WINTER CITY HOTEL Konaklamalı ve Her Gece Yöresel KARS Eğlencesi İmkanı ile...
4 Gün - 3 Gece / 31.01.2020
Uçakla Butik  VAN GÖLÜ HAVZASI TURU (Kış Sezonu Özel)
VAN'IN KIŞ GÜZELLİKLERİ
2099.00 TL
'den itibaren
Uçakla Butik VAN GÖLÜ HAVZASI TURU (Kış Sezonu Özel)
KARLAR ALTINDA VAN’IN, KIŞ GÜZELLİKLERİNİ KEŞFE GİDİYORUZ...
4 Gün - 3 Gece / 27.02.2020
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım