BELARUS - MİNSK TURU

BELARUS - MİNSK TURU

 • HAMPTON BY HİLTON OTEL'DE 3 GECE BB KONAKLAMA
 • 4 GÜN 3 GECE
 • UÇAK/YEREL OTOBÜS HİZMETİ

 BELARUS - MİNSK  TURU 

3 GECE HAMPTON BY HİLTON HOTEL BB KONAKLAMA

STALİN HATTI TURU DAHİL !!!

YEMEKLİ DUDUTKİ KÖYÜ - AÇIKHAVA MÜZESİ TURU DAHİL !!!

MİNSK ŞEHİR TURU DAHİL !!!

MOULIN ROUGE RESTORANINDA YEMEKLİ REVÜ DANS GÖSTERİSİNE KATILA İMKANIYLA !!!

TÜRK HAVA YOLLARI UÇUŞ KONFORUYLA...

1.TUR: 16-19 Nisan 2020    2.TUR: 25-28 Haziran 2020   3.TUR: 27-30 Ağustos 2020   (4 GÜN  3 GECE)


1. Gün

İZMİR - İSTANBUL - MİNSK

Sabah saat 07:00 'de siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Hava Limanı Dış Hatlar terminalinde buluşmamızın ardından bagaj ve check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Türk Hava Yollarının TK 2311 sefer sayılı tarifeli uçuşuyla önce istanbul Hava Limanına oradan da BELARUS'un başkenti MİNSK'e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Belarus'a , yani diğer adıyla eski S.S.C.B devletlerinden biri olan Beyaz Rusya'ya saat 15:30'daki varışımızın ardından Pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve  bizleri bekleyen  özel aracımızla Başkent Minsk'in merkezine doğru yola koyuluyoruz.  Bir sonraki gün ayrıntılarıyla gezeceğimiz şehri Panaromik turumuz ile tanıdıktan sonra en hareketli caddelerden birinde öğle yemeği için rehberimizin tavsiyeleri doğrultusunda serbest zaman alıyoruz. Mağzaları ve hediyelik Matruşkalarıyla ünlü Minsk merkezindeki serbest zamanımızın ardından otelimize yerleşmek üzere bizi bekleyen aracımızla otelimize geçiyor; odalarımıza yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşamlarını sevdikleriyle şehir merkezinde değerlendirebilir,hoşça vakit geçirebilirler, dileyenler ise rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Canlı müzik eşliğinde güzel ve nezih bir akşam yemeği almak üzere restoranımıza gidebilirler.(ekstra) burada geçirilecek olan hoşça zamanın ardından otelimize transfer. Konaklama Minsk'teki Hampton by Hilton otelimizde.

2. Gün

MİNSK TURU

Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltımızın ardından Belarus'un başkenti Minsk'i daha yakından tanımak üzere bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyoruz ve şehir merkezine doğru yola koyuluyoruz. Şehir turumuzda sırasıyla, Bağımsızlık Caddesi, Kırmızı Katedral, Kızıl Meydanı hatırlatan Bağımsızlık Meydanı, Yeraltı Çarşısı, 2.Dünya Savaşı Özgürlük Anıtı, Lenin'nin Bolşevik ihtilalinin yapılmasına karar verdiği Konut ve son olarak Afganistan savaşı gazileri anısına yapılan Anıt ve kentin tarihi bölgesi olan Trinity'de bulunan ve yapay olarak inşa edilmiş olan Gözyaşı Adası gezilecek yerler arasındadır.  Buradaki gezimizin ardından merkeze yaklaşık olarak 20 km mesafede bulunan ve aracımızla yaklaşık 20 dakikalık bir seyahatin ardından ulaşacağımız Stalin-Hattı gezimizle programımıza devam ediyoruz. Adeta bir açık hava müzesi gibi tasarlanan bu hatta, bir çok Sovyet tank, uçak ve savaş ekipmanlarını bir arada görebilir ve adeta bir savaş alanındaki hissi yaşayabilirsiniz. Rehberimizin buradaki bilgilendirmelerinin ardından dileyen misafirlerimiz ikinci Dünya savaşında kullanılan ama içinde gerçek mermi barındırmayan silahlarla (Mosin tüfekleri,MAvzer, Maksim Makinalı Tüfeği,PTRS Tanksavar ) atış denemeleri yapabilecekleri gibi en fazla 10 kişilik gruplar halinde zırhlı araçlara ; (T-43/ T-44) tanklara binebileceklerdir.  Burada yaşadığımız heyacanlı deneyimlerimizn ardından serbest zaman alıyor ve tesis içerisinde bulunan hediyelik eşya reyonlarını gezmek,hatıra fotoğraf kareleri toplamak üzere zamanımızın kalanını değerlendiriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte serbest zamanın ardından buluşuyoruz ve otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimizle Canlı Müzik programlarıyla nam salmış Gosti Restoranına, Belarus'un yerel tatlarını denemek üzere yola çıkıyoruz.(ekstra) Yemek eşliğinde bol eğlenceli bir gecenin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Minsk'teki Hampton by Hilton otelimizde.

3. Gün

MİNSK - DUDUTKİ KÖYÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Minsk merkeze yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan dünyaca ünlü Dudutki Açık Hava Köy Müzesine doğru yola çıkıyoruz. Amaç olarak eski Halk Sanatlarını sergilemek,unutturmamak ve aynı zamanda da  yapay tarihi mekanlarıyla adeta bizleri etkisi altına alacak olan bu güzel gezimize yerli ustaların imalathanelerini gezerek başlıyoruz. Müzenin içerisinde; hasır örme atölyesi, keçe imalathanesi, ahşap işleme ve seramik atölyeleri, fırın, gerçek bir nalbant atölyesi, antika otomobillerin sergilendiği garaj bulunmaktadır. Müze içerisinde, turistlerin gerek ata, gerekse at arabasına binerek gezi yapabileceği bir saha da bulunmaktadır. Bunun yanısıra  20. yüzyılın başında inşa edilen ilklerden biri olan değirmeni ziyaret ederek, onun iç yapısını görme,rehberimizin anlatımlarıyla  ilginç hikayelerini ve sırlarını dinleme fırsatımızda olacaktır. Burada geçireceğimiz güzel saatlerin ardından programa dahil olan ve birlikte lezzetli Belarus yemeklerinden tadabileceğimiz restoranımıza gidiyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından serbest zamnımızı da değerlendirdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeklerini hoşça vakit geçirerek ve nezih bir restoranda Revü Dansları eşliğinde almak isteyen misafirlerimiz, rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda Moulin Rouge Restoranında Canlı müzik ve danscılar eşliğinde gerçekleşecek programımıza dahil olabilirler.(Ekstra 45 € ) Konaklama Minsk'teki Hampton by Hilton otelimizde.

4. Gün

MİNSK - İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve bizi bekleyen aracımızla alış-veriş ve sevdiklerimizle vakit geçirebilmek için şehir merkezine gidiyoruz. Rehberimizle birlikte belirleyeceğimiz saatte yeniden buluşmak üzere ayrılıyoruz. Serbest zamnın ardından uçuşumuzun gerçekleşeceği Minsk Hava Limanına gitmek üzere hareket ediyoruz. havaalanındaki bagaj ve check-in işlemlerinin ardından TK 1212 sefer sayılı uçağımızla önce İstanbul'a oradan da İzmir Adnan Menderes hava Limanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından bir başka Academic Tour organziasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İzmir/İstanbul-Minsk gidiş-dönüş Uçak biletleri
 • Programda Belirtilen Turlar, Transfer ve Ulaşımlar
 • Minsk Şehir ve Kültür Turu
 • 2.Dünya Savaşı Müzesi Turu ve giriş fiyatı dahil 
 • Stalin Hattı Turu
 • Yemekli Dudutki Turu
 • Alan/Otel/Alan ve  Şehirlerarası transferleri
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli  
 • Otelde 3 Gece O.K. Konaklama
 • Otelde 3 Sabah  Kahvaltısı
 • Dudutki Köyünde Öğle yemeği
 • Gümrük vergileri
 • Tüm Konaklama Turist Vergileri
 • Tüm  şehir giriş Ücretleri
 • Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri 
 • Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası
 • ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli. ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • İsteğe bağlı Moulin Rouge Restoran'da Revü Dans gösterisi eşliğinde Akşam Yemeği (45 €)
 • Her türlü otel ekstraları ve keyfi harcamalar
 • 65 Yaş üzeri  yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 15 € , 80 yaş ve üzeri 20 € fark alınır.
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
25.06.2020699.00
649.00
829.00
779.00
699.00
649.00
0 - 2 Yaş 120.00
3 - 12 Yaş 579.00
Taksitler »
27.08.2020699.00
649.00
829.00
779.00
699.00
649.00
0 - 2 Yaş 120.00
3 - 12 Yaş 579.00
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

25 Haziran • 27 Ağustos

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- BELARUS TURUNDA  Vize zorunluluğu yoktur. Seyahatinizi Pasaportunuz ile yapabilirsiniz. 

3-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri,rötar veya gecikmelerden ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

5- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarını ve 8 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

6- Geçerli Pasaportu olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

7- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

9- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

10-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

11-Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 3* ve 4* Otel statüsü, ülkemiz 2* ve  3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

12-3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluş-tukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

13-Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi ,deniz manzaralı vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

14- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

15- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

17-Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

18-Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

19-Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

20-Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro veya Dolar bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

21-Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

22-“Belarus“ Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

23- İptal-İade ve değişiklik şartları; ACADEMİC TOUR Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. 

24-Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

25- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorum Yap


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Tur Süresi

4 GÜN 3 GECE

649.00
'den itibaren

Konaklama

HAMPTON BY HİLTON OTEL'DE 3 GECE BB KONAKLAMA

Ulaşım

UÇAK/YEREL OTOBÜS HİZMETİ

Gezilecek Yerler

MİNSK - KIRMIZI KATEDRAL - BAĞIMSIZLIK MEYDANI - STALİN HATTI - SAVAŞ MÜZESİ - DUDUTKİ

Tur Hakkında

HAMPTON BY HİLTON MINSK OTEL KONAKLAMALI BELARUS TURU

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • Adnan Menderes Hava Limanı Buluşma (07:00)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2020

1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2020

399.00'den itibaren
İDA`NIN KÖYLERİ VE ASSOS

İDA`NIN KÖYLERİ VE ASSOS

599.00 TL 'den itibaren
Sadece Size Özel KARADENİZ YAYLA TURU

Sadece Size Özel KARADENİZ YAYLA TURU

1899.00 TL 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.