2019 SAKIZ ADASI TURU (2 Gün 1 Gece)

4* CHANDRIS OTEL OK KONAKLAMA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

SAKIZ ADASI ÖZEL PROGRAMI-Ada turu+Hızlı Feribot+Liman Vergileri ve Taverna Dahil !
Gezilecek Yerler:

SAKIZ ADASI - GÜNEY ADA BÖLGESİ

Kalkış Noktaları: 08:15 ÇEŞME ULUSOY LİMANI
Geceleme: 2 GÜN 1 GECE
Konaklama: 4* CHANDRIS OTEL OK KONAKLAMA
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

 2019 SAKIZ ADASI ÖZEL TURU

4* CHANDRIS HOTEL MERKEZİ KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA...


DİKKAT !!! ADA TURU VE YEMEKLİ-LİMİTLİ İÇKİLİ TAVERNA DAHİL…

EXTRA SÜRPRİZ İLAVELER OLMAKSIZIN…

TAVERNA ( YEMEKLİ LİMİTLİ İÇKİLİ)+GÜNEY ADA TURU

GİDİŞ+DÖNÜŞ HIZLI FERİBOT (KATAMARAN) BİLETLERİ + 4*CHANDRIS OTEL’DE KONAKLAMA… HEPSİ DAHİL !!!

ŞOK PROMOSYON FİYATLA HER HAFTA SONU 139 EURO 'DAN İTİBAREN...

1.TUR 13-14 Nisan   2.TUR 20-21 Nisan   3.TUR 4-5 Mayıs    4.TUR 18-19 Mayıs    5.TUR 8-9 Haziran     6.TUR 15-16 Haziran    7.TUR 22-23 Haziran  8.TUR 6-7 Temmuz  9.TUR 20-21 Temmuz 10.TUR 3-4 Ağustos  11.TUR 17-18 Ağustos 12.TUR 24-25 Ağustos 13.TUR 7-8 Eylül  14.TUR 14-15 Eylül  15.TUR 21-22 Eylül  16.TUR 28-29 Eylül

3 Gün 2 Gece SAKIZ ADASI Paket Programımızı incelemek için tıklayınız.

1. Gün: SAKIZ ADASI-GÜNEY ADA TURU-TAVERNA(yemek+limitli içecek dahil)

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 08:15’de ÇEŞME GÜMRÜK’te(Ertürk Lines kontuarı önü) buluşuyor ve kısa Pasaport/kontrol işlemlerinden sonra, Hızlı Feribotumuzla(Katamaran) yaklaşık 20 dakikalık bir deniz  keyfi yaşayarak, komşumuz Yunanistan’ın nadide adalarından biri olan SAKIZ  Adasına varıyoruz. Adından da anlaşılacağı üzere, Sakız ağaçlarıyla bilinen bu güzel adaya varışımızın ardından, eşyalarımızı bizi bekleyen aracımıza yerleştiriyoruz ve turumuz öncesi Rehberimizin belirleyeceği saate kadar merkezde serbest zaman alıyoruz. Buluşmamızın ardından Ada’nın en popüler bölgesi olan  GÜNEY ADA Turuna çıkıyoruz. Narenciye bahçelerinden ve armatörlerin yaşadığı köşkleriyle ünlü Kambos bölgesinden geçerek, çömlek yapımı ve seramik atölyeleriyle ünlü ARMOLİA ilk durağımız oluyor. Burada dileyen misafirlerimiz imalathanelerde el işçiliğiyle üretimi gözlemleyebildiği gibi ürünlerden de alabileceklerdir. Armolia’nın hemen yakınında bulun, Adanın en büyük geçim kaynağı olan ve damla sakızının (mastic) üretildiği bölge ‘‘Mastikohorya’’ olarak bilinen yani sakız bölgesine geçiyoruz. Burada Sakız üretimi ve hasadı hakkında alacağımız detaylı bilgilerin ardından PYRGİ’ye gidiyoruz.. Adını köyün meydanında bulunan kaleden alan, en büyük ve en güzel köylerden biri.. Köyün en önemli özelliği ise sahip olduğu kendisine münhasır mimarisi… Köyün dar sokaklarında gezerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molasının ardından, diğer popüler Orta Çağ köyü ve ünlü “Labirent Köy”olarak anılan MESTA’ya geçiyoruz.  Adanın dokusunu korumuş en güzel ortaçağ köyü burası. Daracık sokakları ve bitişik evleriyle MESTA’nın, kalbinde yer alan, Eski Taxiarchis Kilisesi 1794’de yapılmış. İstanbul ve Kudüs’ten gelmiş Meleklerden Mikael ve Gabriel’in gümüş kaplamalı ikonaları görmeye değer. Orta Çağ evlerini bolca resimleyebileceğimiz bu gezimizden sonra, Mesta’nın Limanı olan LİMENAS’a geçiyor ve serbest zaman alıyoruz.  Rehberimizin tavsiyeleri doğrultusunda  (isteyenlerle extra) lezzetli ve taze balık ürünleriyle, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra adanın en popüler ve beğenilen oteli olan 4*Chandris Otel’e geçerek, akşam Taverna için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Akşam saatlerinde hep beraber hazırlanıp eğlenceli bir vakit geçirmek, leziz ada mutfağının aperatiflerinin tadına bakmak üzere görevlimiz eşliğinde Yunan eğlencesiyle ünlü Tavernamıza gidiyoruz. (FİYATA DAHİL) Limitli yerli içecekleri ve ünlü Greek salatası, mastelosu, tzaziki, kalamar ve chees pies tabaklarıyla donatılmış servisiyle tatlı veya meyve ikramlarıyla zenginleştirilmiş, unutulmaz bir Taverna gecesi yaşıyoruz. Geç saatlere kadar süren gecemizin ardından konaklamamız otelimizde. 4*Chandris Hotel-Chios


2. Gün: SAKIZ ADASI -SERBEST ZAMAN/YEMEKLİ KUZEY ADA TURU (ekstra)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle eşyalarımızı da alarak, belirlenen saatte bizler için hazır bulunan otobüsümüze yerleşiyor ve Sakız adasının bu bölgesine hakim diğer rehberimiz eşliğinde, KUZEY ADASI turumuza başlıyoruz. Turumuza Sakız adasının sembolü haline gelmiş olan ve çevresinde bulunan tabakhanelerden de ismini alan dört Yel Değirmeni olan TABAKİKA ile başlıyoruz. Buradaki anlatımlar esnasında kısa bir fotoğraflama molası aldıktan sonra turumuza Daskalopetra plajı yakınlarında bulunan ve Homeros’un 6.yüzyılda şiir okulu olarak bilinen ve “Öğretmen taşı” olarak anılan kayasını görmeye gidiyoruz. Hemen sonrasında bölgenin de çok yakınında bulunan Kardamilya balıkçı köyüne uğrayıp, şirin beldenin meydanında bulunan ve heykeltıraş Apartis’in yapmış olduğu Kardamilalı gemici heykelini görüyor ve ünlü sahil kasabası MARMARO’da kahve molamızı veriyoruz. Buradaki anlatımların sonrasında bir başka nam yapmış balıkçı kasabası olan LAGADA’ya geçiyoruz ve burada leziz deniz mahsullerinden oluşan ve fiyata dahil olan,denize sıfır restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Buradaki yemek molamızın ve serbest zamanın ardından turumuzu tamamlıyor ve geri dönüş için Sakız Adası Limanına geri dönüyoruz.

*Bilinmeyen Köyler turumuza katılmak istemeyen ve sevdikleriyle ada merkezinde vakit geçirmek isteyen değerli misafirlerimiz eşyalarını otelimizden yürüme mesafesinde bulunan Ertürk Lines ofisine eşyalarını bırakabilir ve Yunanca tepe anlamına gelen adını özelliğinden alan  VUNAKİ MEYDANI, Halk Bahçesi, Aya Iakovos Kilisesi,  Homeros Kültür Merkezi, Sakız adasının Osmanlı himayesinde yapılan ve diğer adıyla Mermer Çeşme olarak adlandırılan  Melek Paşa Çeşmesi ve Adanın günümüze kadar gelmiş, minaresi adaya gelirken uzaktan da fark edilen, Abdülmecit tarafından yapılan Mecidiye Camii görebileceğimiz yerler arasında... Sonrasında, Osmanlı dönemi izlerini taşıyan ve günümüzde hala içinde insanların yaşıyor olması gibi  önemli özelliği olan tarihi KALE'yi gezebilir, hemen  yakınında yer alan 1822 yılında Yunan kurtuluş mücadelesi sırasında, kaptan gemisi Kanari tarafından havaya uçurulan KAPTAN ALİ PAŞA'nın mezarını da ziyaret edebilirler. Ayrıca adanın çarşı merkezinde sakız, sakız likörü, şekerlemeler, sakız kurabiyesi vb. alış veriş yapabilir ve kafelerinde keyifli saatler geçirebilirler. Feribot dönüş saatimize yakın ekstra tur alan ve serbest zaman ile zamanını değerlendiren misafirlerimizle Limanda buluşuyor, Pasaport kontrolüne geçip, hızlı feribotumuzdaki yerlerimizi alarak, kısa bir deniz seyahatinden sonra, ÇEŞME Ulusoy Limanına varıyor, bir daha ki gezi organizasyonunda siz değerli gezginlerimizle buluşmak üzere vedalaşıyoruz. DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* SAKIZ ADASINDA 4* CHANDRİS OTEL’DE 1 GECE  KONAKLAMA
* SAKIZ ADASINDA 4* CHANDRIS OTEL’DE SABAH  KAHVALTISI
* AKŞAM TAVERNA EĞLENCESİ (YEMEKLİ+LİMİTLİ İÇKİLİ)
* GÜNEY SAKIZ TURU (MESTA - PİRGİ – ARMOLIA)
* ÇEŞME – SAKIZ – ÇEŞME HIZLI FERİBOT (KATAMARAN) BİLETLERİ
* LİMAN VERGİLERİ
* TÜRKÇE REHBERLİK

 

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE ALINAN EKSTRA İÇECEKLER
* OTEL’DE ÖZEL ODA VE HİZMET TALEPLERİ
* MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
* YEMEKLİ KUZEY ADA TURU(35 €)
* YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 
* 65 YAŞ ÜSTÜ KONUKLARDAN 10 EURO SÜRPRİM ALINACAKTIR.
* VİZE ÜCRETİ 120 €(Vizesi olanlar ve Yeşil Pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir. )
* KAPI VİZESİ ÜCRETİ 60 €  (0-12 Yaş Çocuklar için 20 €) Kapı Vizesi uygulandığı dönem için geçerlidir.

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, feribot  yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklamada değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 3 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi veya Kapı vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13-  Seyahatiniz süresince konakladığınız oteli terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior, suit, kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

18- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

19- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

20- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

21- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır.Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

22- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

23- Sakız Adası Turumuz ‘’ Özel Paket Ürün’’ kapsamındadır. Paket hizmeti alınan Ertürk Lines acente iptal kuralları geçerlidir. 

24- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

25-Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

26- Kapı Vizesi işlemlerinden dolayı (Parmak izi,Pasaport v.b) yaşanabilecek gecikmelerden dolayı acentemiz sorumlu tutulamaz.

27- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2019-2020)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
1799.00 TL
'den itibaren
1-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2019-2020)
Kars'ta THE KARS PARK OTEL Konaklamalı ve Her Gece Yöresel KARS Eğlencesi İmkanı ile...
4 Gün - 3 Gece / 06.12.2019
2-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
2199.00 TL
'den itibaren
2-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Kars'ta WINTER CITY HOTEL Konaklamalı ve Her Gece Yöresel KARS Eğlencesi İmkanı ile...
4 Gün - 3 Gece / 31.01.2020
Uçakla Butik  VAN GÖLÜ HAVZASI TURU (Kış Sezonu Özel)
VAN'IN KIŞ GÜZELLİKLERİ
2099.00 TL
'den itibaren
Uçakla Butik VAN GÖLÜ HAVZASI TURU (Kış Sezonu Özel)
KARLAR ALTINDA VAN’IN, KIŞ GÜZELLİKLERİNİ KEŞFE GİDİYORUZ...
4 Gün - 3 Gece / 27.02.2020
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım