Uçakla Butik MARDİN ve ŞANLIURFA Tur Programı

 UÇAKLA 

 BUTİK MARDİN ve ŞANLIURFA TURU 

HİLTON GARDEN INN MARDİN OTEL Y.P (27-29 Ekim Konaklama) 1.049 TL

5* ERDOBA ELEGANCE HOTEL&SPA Y.P. (10-12 Kasım Konaklama)  899 TL 

5* ERDOBA ELEGANCE HOTEL&SPA Y.P. (17-19 Kasım Konaklama)  899 TL

5* ERDOBA ELEGANCE HOTEL&SPA Y.P. (24-26  Kasım Konaklama)  949 TL

5* ERDOBA ELEGANCE HOTEL&SPA Y.P. (1-3  Aralık Konaklama)  1.049 TL

İSTEYENLERE  MARDİN GECE EĞLENCESİ (REYHANÎ GECESİ)

PEGASUS Hava Yolları ile İZMİR-MARDİN Gidiş -ŞANLIURFA-İZMİR Dönüş

27-29 Ekim 2018  /10-12 Kasım / 17-19 Kasım  / 24-26 Kasım /1-3 Aralık (3 Gün-2 Gece) 

SINIRLI KONTENJAN, KAÇIRILMAZ FIRSAT !!!  ERKEN REZERVASYON SONA ERMİŞTİR!!

MARDİN - DARA ANTİK KENTİ - BEYAZ SU - MOR GABRİEL – MİDYAT- HARRAN-URFA

Kalkış Yerleri: Adnan Menderes Havalimanında İç Hatlar Terminalinde saat 04:45’ te siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz.
PROGRAM
1. Gün: MARDİN TURU - DARA ANTİK KENTİ

27 Ekim Çıkışlı Turumuz için, Adnan Menderes Havalimanında İç Hatlar Terminalinde saat 04:45’ te siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Check-in işlemlerinden sonra, PEGASUS Hava Yollarına ait, saat 06:00 uçağı ile hareket ederek, 07:55’ de MARDİN Havalimanına iniyoruz.(10 Kasım, 17 Kasım 24 Kasım, 1 Aralık tarihli turlarımız için, saat 09:15 Havalimanı buluşma, 10:30 kalkış) Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, taş şehir MARDİN’ i gezmeye başlıyoruz. Önce, Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’ nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, KIRKLAR KİLİSESİ, MARDİN ARKEOLOJİ MÜZESİ, ZİNCİRİYE MEDRESESİ, KASİMİYE MEDRESESİ, ULU CAMİİ, PTT EVİ gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezerek Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Ardından Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yöreye özgü el yapımı zarif gümüş veya altın telkâri takılar, tesbihler, eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Ardından, 5000 yıllık bir geçmişe sahip olan DARA ANTİK KENTİ’ ne hareket ediyoruz. Bölgenin en büyük ve en etkileyici bu antik kenti gezdikten sonra, MARDİN’ de, HİLTON GARDEN INN MARDİN Otel’ imize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.2. Gün: HASANKEYF - MOR GABRİEL – MİDYAT – BEYAZSU - MARDİN GECE EĞLENCESİ (Reyhanî Gecesi)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan HASANKEYF’ e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, belki de son kez göreceğiniz Hasankeyf’ e veda ederek, Süryanilerin çok önemli dini merkezlerinden biri olan DEYRUL UMUR MANASTIRI’ na (MOR GABRİEL) gidiyoruz. Meryem Ana Kilisesi, Resuller Kilisesi, Kırk Şehit Kilisesi, Mor Şamuel Mabedi, Mor Şemun Mabedi gibi mekânları bünyesinde barındıran manastırı geziyoruz. Ardından MİDYAT’ a geçiyoruz. MİDYAT mimari alanda bölgenin lideri konumunda... Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan kendini burada adeta Orta Çağ kentinde geziyormuşçasına hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri, Midyat' a tam anlamıyla bir Açıkhava Müzesi görünümü kazandırmakta olup ayrıca Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi ve en ince örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, birçok diziye ev sahipliği yapmış olan MİDYAT KONUK EVİ’ ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında, Güneydoğu Anadolu’ da çok farklı bir doğal güzelliğe ve yeşiline sahip olan BEYAZ SU mesire yerine doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil ağaçlarla kaplı ve gürül gürül suların aktığı bu cennet ortamda mola veriyoruz. Buradaki büyüleyici atmosferden sonra, MARDİN’ de HİLTON GARDEN INN MARDİN Otel’ imize geri dönüyoruz. Yemek sonrası dileyen misafirlerimizi yörenin meşhur Reyhanî Gecesi (ekstra) eğlencesine götürüyoruz.3. Gün: MARDİN-ŞANLIURFA-İZMİR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, HARRAN’ a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ ni gezdikten sonra, Peygamberler şehri ŞANLIURFA` ya doğru yol alıyoruz. Burada, yöresel öğle yemeğimizi aldıktan sonra, BALIKLI GÖL - AYN ZELİHA GÖLÜ, HZ. İBRAHİM` in doğduğu MAĞARA,  RIZVANİYE CAMİİ, GÜMRÜK HAN  ve  BEDESTEN çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından, Pegasus Hava yollarına ait 17:05 uçağına binip, 18:55’ de İZMİR Adnan Menderes Havalimanı’ na ulaşıyoruz ve bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

NOT: ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

»  Uçak Bileti Gidiş-Dönüş

» Lüks Ulaşımlar ve Şehir Turları

» Çevre Gezileri ve İkramlar

» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

» 2 Gece Otelde Y.P. Konaklama 

(Sabah Kahvaltısı + Akşam Yemekleri Set Menü)

» Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi

» ACADEMİC TOUR GüvencesiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

» İlk gün Sabah Kahvaltısı, Öğle Yemekleri

» Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

» Mardin Reyhanî GecesiNotlar

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR,  uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati ve rehber telefonunu tekrar teyit ediniz.

» Turumuzun gerçekleşmesi için en az 15 kişi olması gerekmektedir. Bu çoğunluğa ulaşılmadığı takdirde ACADEMİC TOUR,  turu iptal etme hakkına sahiptir. Aynı zamanda, ACADEMİC TOUR katılımcılara para iadesini yapmak zorundadır.

» Tur programı ACADEMİC TOUR kayıt formu maddeleri bir bütündür.

» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. kimlik no ibrazı şarttır.

» Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır (16-18-27, 31, 46 kişilik). Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

» Gezi süresi 3 GÜN-2 GECE’ dir. Otel konaklaması 2 GECE’ dir.

» En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 

» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.

 

İptal-İade ve Değişiklik Hakkında

*** İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

*** Tur iptal ve iadesi katılımcının MUCBİR sebep göstermesiyle sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına '' katılımcının vefatı, ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi'' gibi durumlar girmektedir.   

   Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.


İptal Şartları

*** İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

*** Tur iptal ve iadesi katılımcının MUCBİR sebep göstermesiyle sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına '' katılımcının vefatı, ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi'' gibi durumlar girmektedir.   

   Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır.

 

İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti.
Ataturk Cad. No: 270/A 1.Kordon-Alsancak
0232 463 25 25


Bu çıktı 22.05.2019 02:08 tarihinde verilmiştir. İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.