Uçakla BATUM TURU 2019 Tur Programı

 KEYİFLİ BİR HAFTA SONU TATİLİ, TRABZON GİDİŞ - TRABZON DÖNÜŞ 

  UÇAKLA BATUM TURU  

PASAPORTSUZ GEÇİŞ KOLAYLIĞIYLA ...

5* SHERATON BATUMI HOTEL CASINO & SPA O.K

BATUM GEZİSİ, MACAHEL bölgesinde bulunan ve bir doğa harikası olan MAKUNSETİ ŞELALESİAYDER YAYLASI Pograma Dahil

PEGASUS Havayolları ile TRABZON Gidiş - SUN EXPRESS Havayolları ile TRABZON Dönüş

ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN!!!

16-18 Kasım 2018  1.149 TL     / 23-25 Kasım 2018  1.199 TL   (İlave Tarih) 

25-27 Ocak 2019 Sömestre 1.279 TL     15-17 Şubat 2019 Sevgililer Günü 1.249 TL 

1-3 Mart  2019  1.249 TL   (İlave Tarih) 

(3 Gün-2 Gece)

Kalkış Yerleri: Saat 07:00’ de Adnan Menderes Havalimanı’ nda buluşuyoruz.
PROGRAM
1. Gün: Cuma

Saat 07:00’ de Adnan Menderes Havalimanı’ nda buluşuyoruz. 08:00’ de kalkacak Pegasus Havayollarına ait, İZMİR-TRABZON uçağımızın işlemlerini yaptırarak, 09:50’de TRABZON’ a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza, eşyalarımızı yerleştirerek turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz keyifli molalarla, RİZE- PAZAR-FINDIKLI ARHAVİ-HOPA üzerinden, TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan, SARP SINIR KAPISI’ na ulaşıyoruz. Pasaport’a ihtiyaç olmadan, sadece kimliklerimizle, GÜRCİSTAN-BATUM’ a geçiyoruz. Gürcü para birimi olan lari’ lerimizi alarak, rehberimiz eşliğinde BATUM’ da Türk mahallesi, Avrupa Meydanı, Sahil Şeridi, Tiyatro Meydanı ve şehrin konser alanı olarak kullanılan Batum Bulvarını görerek Batum’ un en güzel otellerinden biri olan SHERATON BATUMİ HOTEL’ e yerleşiyoruz. Bu şık otelimizde bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle akşam yemeği için dışarıya çıkıyor (extra), Gürcü mutfağının leziz yemeklerinden tatma şansımız olacak… Konaklama Otelimizde. https://www.marriott.com/hotels/travel/bussi-sheraton-batumi-hotel/2. Gün: Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından, dileyen misafirlerimizle (hava şartlarına bağlı olarak) düzenlenecek olan BOTANİK PARK ve ŞELALE TURU’ na gidiyoruz. Karadeniz’ in kıyısında Mtsvane Kontskhi bölgesinde yer alan BATUM BOTANİK BAHÇESİ, Rus botanikçi Kraslov tarafından yapılmış dünyanın el ile hazırlanmış 2. büyük botanik parkıdır. 111 dönüm üzerinde iki bini ağaç olmak üzere beş binden fazla bitki türü bulunmaktadır. Burayı ziyaretimizden sonra, balı ile meşhur MACAHEL bölgesinde bulunan ve bir doğa harikası olan MAKUNSETİ ŞELALESİ’ ni ve Gürcülerin ünlü kraliçesi TAMARA tarafından yapılan ve kendi ismini taşıyan KEMER KÖPRÜ’ yü görüyoruz. Tur dönüşü dileyen misafirlerimiz şehir merkezindeki TELEFERİK’ e binebilirler ve kuşbakışı BATUM’ un güzel manzarasının tadını çıkarabilirler. Akşam saatlerinde SHERATON BATUMİ HOTEL’ imize geri dönüyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimizle akşam yemeği için dışarıya çıkıyoruz. (extra) Gürcü müzikleri eşliğinde eğlence dolu bir gece geçiriyoruz. Yine arzu edenler, şehrin  en çok kendinden söz ettirdiği, ışıl ışıl rengârenk aydınlatılmış yapılarının gece görüntüsü ve bulvarda yapılan MÜZİKLİ, IŞIKLI, SU GÖSTERİSİ’ ni  izliyoruz.  Konaklama Otelimizde. 3. Gün: Pazar

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından BATUM’ dan ayrılıp, kapı geçişlerimizi tamamlayarak,  AYDER YAYLASI’ na hareket ediyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan FIRTINA VADİSİ’ ne geldiğimizde, öğle yemeğimizi FIRTINA DERESİ kenarındaki restoranlarda, yöresel yemeklerden oluşan menüsüyle alıyoruz. Daha sonra, AYDER YAYLASI’ na geliyoruz. Büyüleyici güzellikteki, GELİNTÜLÜ ŞELALESİ’ ni görüyor ve bu güzel manzarayı fotoğraflayarak, yaylada keyifli yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, yönümüzü yağmur kent RİZE’ ye çeviriyoruz. Şirin Rize’yi panoramik gördükten sonra, yöreye özgü dokuma çeşidi olan RİZE BEZİ (Feretiko) atölyesine uğrayıp, hem bilgi alıyoruz, hem de alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Buradan, SÜRMENE’ ye hareket ediyoruz. Serbest zaman esnasında, ünlü Sürmene bıçakçısında yöreye has çelik bıçak alışverişi yapıyoruz ve TRABZON’ a geçiyoruz. TRABZON’ da, uçak saatimize göre vereceğimiz serbest zaman sonrasında, 22:05’ de kalkacak olan, Sun Express Havayollarına check-in işlemlerimizi yaptırıyoruz ve güzel anılarımızla İZMİR’ e varıyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • İzmir- Trabzon- İzmir Uçak Biletleri
 • Trabzon- Batum Ulaşımı
 • Batum Turu ve Batum’ da Botanik Park & Şelale Turu
 • Batum SHERATON BATUMİ HOTEL’de 2 Gece Konaklama
 • Batum SHERATON BATUMİ HOTEL’de 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • Batum- Trabzon Ulaşımı
 • Rehberlik
 • Tüm Otopark ve Otoban Ücretleri
 • Araç İçi İkramlar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Otelimizdeki Sabah Kahvaltıları Dışındaki Tüm Yemekler
 • Müze, Ören Yeri, Milli Park ve Tüm Giriş Ücretleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)
 • 65-90 yaş arası yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 30 TL fark alınır.


Notlar

* Çocuk ücretleri sadece  iki büyük yanında kalma şartı ile geçerlidir.
* 0-2 Yaş Çocuklardan sadece alan vergisi alınır.
* Anne veya babası yanında olmayan 18 Yaş Altı misafirlerin, noter onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

* Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
* Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

* Tur programı ACADEMİC TOUR Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

 

GÜRCİSTAN, BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA BİLGİLER.... ÖNEMLİDİR !!!

-TÜRKİYE ile GÜRCİSTAN arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları BATUM' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Yanınıza almayı unutmayınız!!!
-TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır.
- Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Sadece annesi veya sadece babası ile katılan 18 Yaş altı kesinlikle geçiş yapamaz. Bu durumda Noter onaylı Muvafakatname şarttır.
-Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve veriliş tarihinin 10 yılı aşmamış olması gerekiyor.
-6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
-Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
-Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Academic Tour sorumlu tutulamaz.
-Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.
-KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
-Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir.
-Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Bu konuyla ilgili rehberimiz  turda bilgilendirme yapacaktır.


İptal Şartları
İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti.
Ataturk Cad. No: 270/A 1.Kordon-Alsancak
0232 463 25 25


Bu çıktı 22.07.2019 13:11 tarihinde verilmiştir. İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.