1-Butik KARS TURU (Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Kars-Erzurum ) Tur Programı

 1 PROGRAM: KARS Gidiş -ERZURUM Dönüş

 Uçakla ve Doğu Ekspresi ile BUTİK KARS TURU 

                 İzmir’den Kars’a, Erzurum’dan İzmir’e Direkt Uçuş ve Kars-Erzurum Doğu Ekspres Treni Farkı İle…

                   KARLAR ALTINDA KARS ve ERZURUM

                    Ortaçağın görkemli yerleşimlerinden ANİ, bir kış masalı ÇILDIR GÖLÜ,

                    Kristal Kar’ı görebileceğimiz meşhur SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ,

                  Kaz Eti Menülü Kafkas Eğlencesi ve ERZURUM farkı ile muhteşem bir gezi sizleri bekliyor…

                      Bölgenin En İyi Otellerinden Biri Olan

                        WINTER CITY HOTEL Konaklama Ayrıcalığı ile…

            (Isıtmalı Kapalı Yüzme Havuzu, Modern Türk Hamamı, Sauna Fin Hamamı,  Fitness)

                 14-17 Aralık 2018   /  21-24 Aralık 2018 /

                         18-21 Ocak 2019 ve 1-4 Şubat Sömestre Dönemi (Yoğun talep üzerine ilave tarihler)  

                       8-11 Şubat 2019  Doldu15-18 Şubat 2019 Doldu8-11 Mart 2019 Doldu  /  15-18 Mart 2019  Doldu 

22-25 Mart 2019 Doldu  / 22-25 Mart  2019 (4*The Kars Park Otel Konaklamalı İlave tarih açıldı)

                 (4 GÜN-3 GECE)    ERKEN REZERVASYON FIRSATI İLE SINIRLI KONTENJAN !!! 

Uçakla ve Doğu Ekspresi ile Erzurum Gidiş - Kars Dönüş Turumuz için lütfen buraya tıklayınız...

Uçakla Butik Kars Gidiş - Kars Dönüş Turumuz için lütfen buraya tıklayınız...

Kalkış Yerleri: Sabah 06.30’ da Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşuyoruz.
PROGRAM
1. Gün: İZMİR –KARS MERKEZ GEZİSİ

Sabah 06.30’ da Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşuyoruz. Saat 07:45 Sun Express uçuşu ile 10:00’ da Kars Havalimanına varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek serhad (sınır) şehrimiz KARS’ a varıyoruz. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltı sonrası bu güzel ilimizi tanımaya ve gezmeye başlıyoruz. Meçhul Asker Anıtı, Kars-Kafkas Cephesi Müzesi, Cheltikov Evi, Tarihi Taş Köprü, Rus Şiiri’nin Güneşi olarak bilinen Puşkin’in de yıkandığı Tarihi Osmanlı Hamamları, Namık Kemal Evi, Katerina Köşkü, Evliya (Ebu’l Hasan Harekani) Camii, Kümbet Camii(12 Havariler Kilisesi), Defterdarlık Binası (Kentin ilk tiyatrosu), Vali Konağı (Tüccar Stavişku Evi), turumuzun ilk günü gezi noktalarımız olacak. Serbest zamanın ardından, gezimize devam ediyor, Kars Kalesi ve Beylerbeyi Sarayı’ nı panoramik olarak görüyor ve güzel geçen bir günün sonunda, rehberimizin tavsiye edeceği adreslerden birinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında, Kars’ın en güzel otellerinden biri olan, merkezde Winter City Otel’ e yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. 2. Gün: BOĞATEPE KÖYÜ-PEYNİR MÜZESİ-ÇILDIR GÖLÜ-KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ

Otelde alınacak kahvaltı sonrası ülkemizde La Gruyére (Gravyer) Peyniri’ nin ilk olarak üretildiği Molokan-Karapapak-Terekeme Köyü olan BOĞATEPE KÖYÜ’ne gidiyoruz. Peynir Müzesi ve üretimin yapıldığı binayı gezdikten sonra dileyen misafirlerimiz alış veriş yapabilirler. Boğatepe Köyü’ nden hareket ederek kışın tamamen buz tutan, ÇILDIR GÖLÜ’ nü görmeye gidiyoruz. Önce, gölün kendi balığı olan Sarı Balık’ tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında buz tutmuş ÇILDIR GÖLÜ üzerinde AT KIZAĞI keyfini yaşıyoruz. ( Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır) Buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor ve onlarla birlikte bizde balık avlıyoruz. Göl üzerinde,  çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize geri dönüyoruz.  Bir süre dinlendikten sonra, sizlere özel olarak hazırlanmış olarak, KAZ ETLİ ve yöresel tatlardan oluşan akşam yemeğimizi, KAFKAS DANS GÖSTERİSİ eşliğinde almak üzere, Kars merkeze gidiyoruz. Eğlence sonrası, otelimize dönmeden, ay ışığı ve gece aydınlatmaları içinde daha gösterişli bir görünüme sahip olan Kars Kalesi, Evliya Camii, Kümbet Camii önünde hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz.  Konaklama Kars merkezde Winter City Otel’ de.3. Gün: ANİ ANTİK KENTİ- SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ- ALLAH-U EKBER ŞEHİTLİĞİ- KARS

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, günümüzün ilk gezi noktası olan ANİ ANTİK KENTİ’ ne ulaşıyoruz. Arpaçay Nehri’ nin kıyısında ve Ermenistan sınırında bulunan bu tarihi kentteki gezimizde Tarihi Surlar, Bezirhane, Surp Amena Prkıtch Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, İpek Yolu Köprüsü, Ebu’l Menüçehr Camii, Büyük Hamam, Abughamrends (Poladoğlu Kilisesi), Ateşgede Tapınağı ziyaret noktalarımızdır. Ani Antik Kenti ziyaretimiz sırasında, Bakireler Manastırı(Surp Hripsime Manastırı),İçkale,Kızlar Kalesi,Selçuklu Kervansarayı,Kral Gagik Kilisesi,Gürcü Kilisesi ise panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir. Bu etkileyici gezimizin sonrasında, SARIKAMIŞ’ a hareket ediyoruz. Burada alınacak öğle yemeğinin ardından, ilçe merkezinde kısa bir tanıtım turu yapıyoruz ve kristal kar olarak adlandırılan, dünyada kaymak için en iyi yerlerden biri olan  SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ’ ne geçiyoruz. Burada telesiyej ile zirveye çıkıyor ve kristal karlar üzerinde geçirilecek eğlenceli anlar, karda yürüyüş, serbest zaman ve çay molası sonrası Sarıkamış gezimizin olmazsa olmazını yerine getiriyor ve şehit olmuş 90 bin Mehmetçiğimiz anısına düzenlenmiş ALLAH-U EKBER Şehitliği’ ni ziyaret ediyoruz.  Akşam yemeği sonrası  konaklama Kars merkezde Winter City Otel’ de.4. Gün: KARS- DOĞU EKSPRES TRENİ YOLCULUĞU-ERZURUM-İZMİR

Erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, aracımızla tren garına geçiyoruz. Saat 08:00’de DOĞU EKSPRES TRENİ’ne binerek,  muhteşem doğasını doyasıya izleyebileceğimiz unutulmaz bir nostaljik yolculuk ile,  yaklaşık 4 saat sonra saat 12:00’ da Dadaşlar Diyarı ERZURUM’ a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel lezzet olan Çağ Kebabı’ ndan alma şansına sahip olacağız. ERZURUM’ da, Milli Mücadele Kongre Merkezi, Atatürk Evi, Yakutiye Medresesi, 1670 yılı tarihli levhasıyla halka vergi indirimi getirildiğini belirten fermanın dış avlu duvarında asılı olduğu Lala Mustafa Paşa Camii, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, 93 Harbi’nin Destansı Hanımı Nene Hatun Kabri ve Aziziye-Mecidiye Tabyaları Erzurum’ da göreceğimiz yerler arasındadır. Erzurum ilimizin el sanatlarının öncelikli örneği olan Oltu Taşı’ ndan üretilen hediyelik eşyaların sergilendiği Taşhan (Rüstem Paşa Kervansarayı)’ nda verilecek alışveriş ve serbest zaman sonrası havalimanına geçiyor ve 19:35 Sun Express Erzurum-İzmir uçağına binerek, 21:55’te İzmir’ e varıyoruz. Bir başka Academic Tour gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Not:Wınter Cıty Otel konaklamasında 1 Gece akşam yemeği, yerel restaurant’ta verilecektir. ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

»  İzmir-Kars Gidiş, Erzurum-İzmir Dönüş Uçak Biletleri

»  WINTER CITY OTEL Konaklama 1 Gece Akşam Yemeği Restaurant’ta,  
2 Gece oda-kahvaltı konaklama 

»  Otelde 3 Gün Sabah Kahvaltısı

»  Kars-Erzurum Doğu Ekspresi Tren Bileti

»  Profesyonel Rehberlik Hizmeti ve Çevre Gezileri

»  Lüks Araçla Ulaşım

»  Zorunlu Seyahat Sigortası

»  ACADEMIC TOUR GüvencesiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

»  Uçaktan İndikten Sonra Sabah Kahvaltısı

»  Otelde Alınan Ekstra Yiyecek ve İçecekler

»  Müze-Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

»  Çıldır Gölü Kızak Keyfi (Hava Şartlarına Bağlı)

»  Sarıkamış Telesiyej Ücreti

»  Öğlen Yemekleri

»  1 Akşam Yemeği + Kars Kaz Evinde, Kafkas Oyunları Eşliğinde, Kaz Eti Menülü Kafkas Gecesi Eğlencesi eşliğinde akşam yemeğiNotlar

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan, seyahat esnasında yapacak olduğunuz alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili doğabilecek şikâyetlerden ACADEMİC TOUR kesinlikle sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Hava şartlarından ve farklı nedenlerden dolayı programda yazdığı halde gerçekleştirilemeyen turdan ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.

» Tur programı ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC. Kimlik no ibrazı şarttır.

» Butik Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi (17, 27 veya 31 kişilik) yapılmaktadır. Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

» Gezi süresi 4 GÜN-3 GECE’ dir. Otel konaklaması 3 GECE’ dir.

» Otelde alınacak 1 Akşam Yemeği Set Menü şeklindedir.

» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

 

İptal-İade ve Değişiklik Hakkında

*** İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

*** Tur iptal ve iadesi katılımcının MUCBİR sebep göstermesiyle sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına '' katılımcının vefatı, ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi'' gibi durumlar girmektedir.   

   Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.


İptal Şartları
İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti.
Ataturk Cad. No: 270/A 1.Kordon-Alsancak
0232 463 25 25


Bu çıktı 22.05.2019 02:03 tarihinde verilmiştir. İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.