2-Butik KARS TURU ( Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile Erzurum-Kars ) Tur Programı

       2 PROGRAM: ERZURUM Gidiş - KARS Dönüş

     Uçakla ve Doğu Ekspresi ile BUTİK KARS TURU 

             İzmir’den Erzurum’a, Kars’tan İzmir’e Direkt Uçuş ve Erzurum-Kars Doğu Ekspres Treni Farkı İle…

                KARLAR ALTINDA ERZURUM ve KARS

                    Ortaçağın görkemli yerleşimlerinden ANİ, bir kış masalı ÇILDIR GÖLÜ,

                    Kristal Kar’ı görebileceğimiz meşhur SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ,

                  Kaz Eti Menülü Kafkas Eğlencesi ve ERZURUM farkı ile muhteşem bir gezi sizleri bekliyor…

                 Bölgenin En İyi Otellerinden Biri Olan

              THE KARS PARK HOTEL Konaklama Ayrıcalığı ile…

            13-16 Ocak 2019 Bu tarih Wınter Cıty Otel Konaklamalı  /   20-23 Ocak 2019 (Sömestre)    

27-30 Ocak 2019 (Sömestre)  / 15-18 Şubat 2019 / 3-6 Mart 2019 İLAVE TARİH Bu tarih Wınter Cıty Hotel Konaklamalı

10-13 Mart 2019  /  17-20 Mart 2019 Bu tarih Wınter Cıty Hotel Konaklamalı / 24-27 Mart (İlave tarih)

       (4 GÜN-3 GECE)  

 ERKEN REZERVASYON FIRSATI İLE SINIRLI KONTENJAN !!! 

Uçakla ve Doğu Ekspresi ile Kars Gidiş - Erzurum Dönüş Turumuz için lütfen buraya tıklayınız...

Uçakla Butik Kars Gidiş - Kars Dönüş Turumuz için lütfen buraya tıklayınız...

Kalkış Yerleri: Sabah 08.45 ’de Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşuyoruz.
PROGRAM
1. Gün: İZMİR–ERZURUM- DOĞU EKSPRES TRENİ İLE KARS

Sabah 08.45 ’de Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bilet işlemlerimizin ve kısa süreli bir beklemenin ardından saat 10.00’ da gerçekleşecek Sun Express Havayollarına ait uçuşumuzla Dadaşlar Diyarı ERZURUM’ a varıyoruz. Şehir turumuzda, Rüstem Paşa Bedesteni (Taşhan), Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Kalesi, Saat Kulesi ve Yakutiye Medresesini otobüsten panaromik olarak görerek, meşhur Cağ Kebabından öğlen yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında, muhteşem doğasını doyasıya izleyebileceğimiz unutulmaz bir DOĞU EKSPRES TRENİ ile nostaljik tren yolculuğumuz için 14:30’ da Erzurum Tren Garına geçiyoruz. Anılarla dolu fotoğraf kareleriyle tamamlayacağımız dört saatlik yolculuğumuzun ardından Kafkasların başladığı nokta olan KARS’ a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama The Kars Park Otel’ de.



2. Gün: BOĞATEPE KÖYÜ-PEYNİR MÜZESİ-ÇILDIR GÖLÜ-KARS MERKEZ

Otelde alınacak kahvaltı sonrası ülkemizde La Gruyére (Gravyer) Peyniri’ nin ilk olarak üretildiği Molokan-Karapapak-Terekeme Köyü olan BOĞATEPE KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. Peynir Müzesi ve üretimin yapıldığı binayı gezdikten sonra alışveriş için mola veriyoruz. Boğatepe Köyü’ nden hareket ederek, kışın tamamen buz tutan, ÇILDIR GÖLÜ’ nü görmeye gidiyoruz. Önce, gölün kendi balığı olan Sarı Balık’tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında buz tutmuş ÇILDIR GÖLÜ üzerinde AT KIZAĞI keyfini yaşıyoruz. ( Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır) Buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor ve onlarla birlikte bizde balık avlıyoruz. Göl üzerinde,  çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında,  KARS’ a hareket ediyoruz. Şehir girişinde Fethiye Camii (Tarihi Katedral) ziyaretimizi yapıyoruz. Şehir merkezine geçerek, peynir-bal-kavurma-kete alışverişi için serbest zaman veriyor ve akşam yemeği için rehberimiz tarafından tavsiye edilecek adreslerden birinde yöresel lezzetleri tadabiliriz. Konaklama The Kars Park Otel’ de.



3. Gün: SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ-ALLAH-U EKBER ŞEHİTLİĞİ-KARS MERKEZ -KARZ KAZ EVİ VE KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında SARIKAMIŞ’ a hareket ediyoruz. Pasinler-Köprüköy-Horasan üzerinden yapacağımız yolculuk sonrası, kristal kar olarak adlandırılan, dünyada kaymak için en iyi yerlerden biri olan  SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ’ ne geçiyoruz. Burada telesiyej ile zirveye çıkıyor ve kristal karlar üzerinde geçirilecek eğlenceli anlar, karda yürüyüş, serbest zaman ve çay molası sonrası, ilçe merkezinde gezimize devam ediyoruz. Sarıkamış’ ta alınacak öğle yemeğinin ardından bölgede şehit olmuş 90 bin Mehmetçiğimizin hatırası adına düzenlenmiş ALLAH-U EKBER Şehitliği’ ni ziyaret ediyoruz. Öğle saatleri sonunda ulaşacağımız KARS’ ta sırasıyla Meçhul Asker Anıtı, Kars-Kafkas Cephesi Müzesi, Cheltikov Evi, Tarihi Taş Köprü, Rus Şiiri’ nin Güneşi olarak bilinen Puşkin’ in de yıkandığı Tarihi Osmanlı Hamamları, Namık Kemal Evi, Katerina Köşkü, Evliya (Ebu’l Hasan Harekani) Camii, Kümbet Camii (12 Havariler Kilisesi), Defterdarlık Binası (Kentin ilk tiyatrosu), Vali Konağı (Tüccar Stavişku Evi) gezilerimizi yapıyoruz. Kars gezilerimiz sırasında Kars Kalesi ve Beylerbeyi Sarayı’ nı panoramik olarak görüyor ve fotoğraf çekimlerimiz sonunda, otelimize geçiyoruz. Kısa bir süre dinlendikten sonra, akşam yemeği için gideceğimiz KARS KAZ EVİ’ nde hem yöresel lezzetleri tatma hem de gerçek bir Kafkas Folklor-Müzik gösterimi izleme imkânımız olacak. Kafkas Kartalları’ nın bu muhteşem sunumu sonrası otelimize dönmeden, ay ışığı ve gece ışıklandırmaları eşliğinde farklı bir güzelliğe bürünen Kars Kalesi, Kümbet Camii ve Evliya Camii önünde hatıra fotoğraf kerelerimizi çekiyoruz. Konaklama The Kars Park Otel’ de.



4. Gün: ANİ ANTİK KENTİ-KARS-İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ANİ ANTİK KENTİ’ ne hareket ediyoruz. Arpaçay Nehri kıyısında ve Ermenistan sınırında bulunan antik kentteki gezimizde Tarihi Surlar Bezirhane, Surp Amena Prkıtch Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, İpek Yolu Köprüsü, Fethiye Camii (Büyük Katedral), Ebu’l Menüçehr Camii, Büyük Hamam, Abughamrends (Poladoğlu) Kilisesi, Ateşgede Tapınağı ziyaret noktalarımız olacaktır. Ani Antik Kenti ziyaretimiz sırasında Bakireler Manastırı (Surp Hripsime Manastırı), İçkale, Kızlar Kalesi, Selçuklu Kervansarayı, Kral Gagik Kilisesi, Gürcü Kilisesi ise panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Tarihi kentte yapılacak turumuzun ardından aracımızla Kars Harekani Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Saat 13.45’ te gerçekleşecek olan KARS-İZMİR uçuşumuz sonrası saat 16:15’ te İZMİR’ “e ulaşıyoruz. Unutamayacağınız anılarla dolu, bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde tekrar görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. 

15-18 Şubat Tarihlerindeki Turumuzun sabah uçuş saati 07:10 olup, havalimanı buluşma sabah saat 06:00 olacaktır...

Not: Wınter Cıty Konaklamalarında 1 Akşam yemeği dahil olup, Yerel Restaurantta verilecektir. The Kars Otel Konaklamalarında,1 gece Akşam Yemeği otelde verilecektir.



ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

»  İzmir-Erzurum Gidiş, Kars-İzmir Dönüş Uçak Biletleri

»  4* THE KARS PARK OTEL’ de 1 Gece Yarım Pansiyon,

    2 Gece oda-kahvaltı konaklama

»  Otelde 3 Gün Sabah Kahvaltısı

»  Erzurum-Kars Doğu Ekspresi Tren Bileti

»  Profesyonel Rehberlik Hizmeti ve Çevre Gezileri

»  Lüks Araçla Ulaşım

»  Zorunlu Seyahat Sigortası

»  ACADEMIC TOUR Güvencesi



Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

»  Uçaktan İndikten Sonra Sabah Kahvaltısı

»  Otelde Alınan Ekstra Yiyecek ve İçecekler

»  Müze-Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

»  Çıldır Gölü Kızak Keyfi (Hava Şartlarına Bağlı)

»  Sarıkamış Telesiyej Ücreti

»  Öğlen Yemekleri

»  1 Akşam Yemeği + Kars Kaz Evinde, Kafkas Oyunları Eşliğinde, Kaz Eti Menülü Kafkas Gecesi Eğlencesi eşliğinde akşam yemeği



Notlar

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan, seyahat esnasında yapacak olduğunuz alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili doğabilecek şikâyetlerden ACADEMİC TOUR kesinlikle sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Hava şartlarından ve farklı nedenlerden dolayı programda yazdığı halde gerçekleştirilemeyen turdan ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.

» Tur programı ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC. Kimlik no ibrazı şarttır.

» Butik Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi (17, 27 veya 31 kişilik) yapılmaktadır. Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

» Gezi süresi 4 GÜN-3 GECE’ dir. Otel konaklaması 3 GECE’ dir.

» Otelde alınacak 1 Akşam Yemeği Set Menü şeklindedir.

» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

 

İptal-İade ve Değişiklik Hakkında

*** İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.

*** Tur iptal ve iadesi katılımcının MUCBİR sebep göstermesiyle sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına '' katılımcının vefatı, ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi'' gibi durumlar girmektedir.   

   Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.


İptal Şartları
İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti.
Ataturk Cad. No: 270/A 1.Kordon-Alsancak
0232 463 25 25


Bu çıktı 22.05.2019 02:06 tarihinde verilmiştir. İZMİR ACADEMİC TOUR İzmir Egetur Turizm Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.