Uçaklı BÜYÜK GAP VE DOĞU ANADOLU (Adana Gidiş-Kars Dönüş)

Uçaklı BÜYÜK GAP VE DOĞU ANADOLU (Adana Gidiş-Kars Dönüş)

 • BÖLGENİN SEÇKİN 5* VE 4* OTELLERİNDE TAM 7 GECE KONAKLAMA
 • 8 Gün - 7 Gece
 • Uçakla ve Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat
ACADEMİC TOUR  Kalitesi, Güvencesi ve Tecrübesi ile, 2021 yılında da sizler için en iyisini hazırlandı...
ADANA Gidiş-KARS Dönüş
 UÇAKLA BÜYÜK GAP & DOĞU ANADOLU 
DİYARBAKIR Programa Dahil
1 Gece MARDİN,  1 Gece’de MİDYAT’ta Konaklama Ayrıcalığı 
DARA ANTİK KENTİ Programa Dahil
BEYAZ SU ve MOR GABRİEL MANASTIRI Programa Dahil
ACADEMİC TOUR PROFESYONEL REHBER Kadrosu Eşliğinde
BÖLGENİN SEÇKİN 5* VE 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA
Adana, İskenderun, Antakya, Gaziantep, Halfeti, Harran, Şanlıurfa (Sıra Gecesi),Göbeklitepe, Atatürk Barajı, Adıyaman (Nemrut Dağı), Diyarbakır, Mardin,  Dara Antik Kenti, Beyaz Su, Mor Gabriel Manastırı,  Midyat, Hasankeyf, Bitlis,Tatvan,Akdamar Adası, Van, 
Muradiye Şelalesi, Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Iğdır, Kars, Ani Harabeleri
(8 GÜN-7 GECE) 7  GECE OTEL KONAKLAMALI 
     8 TUR: 7 Ekim- 14 Ekim   9 TUR: 21- 28 Ekim 

    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!   

Otobüslü BÜYÜK DOĞU ve GÜNEYDOĞU Turu Seçeneğimizi incelemek için lütfen yazıya tıklayınız
Uçaklı GAP TURLARI Seçeneklerimizi incelemek için lütfen yazıya tıklayınız
 


1. Gün

ADANA - İSKENDERUN - ANTAKYA -GAZİANTEP

Siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemleri sonrasında, saat 07:00 hareket ederek, 08:25 ADANA Havalimanına ulaşıyoruz. (Kahvaltı için; Havalimanında veya Uçak içerisindeki kahvaltı seçeneklerinden ekstra faydalanabilirsiniz).  Aracımıza yerleşip, Türkiye` nin  2.ci en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ`yü panoramik olarak gördükten sonra, SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz. Yönümüzü tarihin en kadim topraklarına çeviriyoruz. Çukurova’nın eşsiz güzellikleri, bir zamanlar Büyük iskenderinde ünlü İSSOS savaşına giderken kullandığı bu rotayı takiben Hatay Dörtyol, İskenderun ve Belen üzerinden, Amik Ovası manzarası eşliğinde ÇAN-EZAN-HAZAN sesinin birlikte duyulduğu HATAY’a (Antakya) ulaşıyoruz. Burada, ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ, Hıristiyanlık kelimesinin ilk defa telafuz edildiği ST. PIERRE KİLİSESİ’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinde ANTAKYA MUTFAĞI’nın muhteşem yemeklerinin ve Künefesi’nin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES diye bilinen ASİ Nehri’ni görüp, eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Alışveriş için meşhur ANTAKYA UZUN ÇARŞI’da serbest zaman verdikten sonra, Şahin Bey’in memleketi  GAZİANTEP’e doğru yol alıyoruz. Gaziantep’te  tur tarihimize göre The Green Park Otel, Şirehan Otel vb. otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

GAZİANTEP - HALFETİ - HARRAN- ŞANLIURFA (Sıra Gecesi)

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltının ardından, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ gezisiyle GAZİANTEP’te turumuza başlıyoruz. Zeugma Mozaik Müzesi’ndeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak. Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Daha sonra, Osmanlıdan da öncesi dönemlerde bir ekonomi merkezi olan ve hala bu özelliğini koruyan, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday şehir GAZİANTEP’te panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE`yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalayacaksınız. Dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak üzere öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası çarşılar bölgesine geçerek, ZİNCİRLİ BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’nı geziyoruz. Çekicin bakırla buluştuğu o dar sokaklara, yani bakırcılar çarşısına yaklaşırken, bakır ustalarının çekiç sesleri sizi karşılayacak… Serbest zamanla birlikte Baklava, Hediyelik Eşya ve Antep Fıstığı alışverişlerimizi yapabilirsiniz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek, keyifle turumuzu sonlandırıyor ve KARAGÜL dizinin de çekildiği HALFETİ`ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde, 1 saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna (ekstra) katılıyoruz. Gözlerinizi kapatıp rüzgarın kollarınızın arasından size dokunarak geçmesine izin verin... Yüzünüzü usulca okşayan serin bir rüzgarla birlikte zamanın yavaşladığını ve geçmişe doğru aktığını hissedeceksiniz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan yapıları ve Savaşan Köyü’nü gördükten sonra, yönümüzü peygamberler şehri ŞANLIURFA`ya çeviriyoruz.  Ateşin suya ve yanan tahtaların ise kutsal balıklara dönüştüğü BALIKLI GÖL ve AYN-EL ZELİHA GÖLÜ’nü ve Hz.İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı görüyoruz. Ayn-el Zeliha Gölü’nde beyaz balığı aramayı unutmayın ve eğer görürseniz mutlaka dilekte bulunun… Şanlıurfa merkezde yapacağımız bu gezimiz tamamlayarak Tur tarihimize göre ŞANLIURFA’ da 5*Dedeman Otel, 5*Nevali Otel, Hilton Garden Inn Otel, 5*El Ruha Otel, 4*Harran Otel vb. yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle (ekstra yemekli) Urfa kültürünün bir parçası olan yemekli SIRA GECESİ eğlencesine gidiyoruz. Konaklama otelimizde. 

3. Gün

HARRAN –GÖBEKLİTEPE-ATATÜRK BARAJI- NEMRUT DAĞI - ADIYAMAN

Otelde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından, önce, HARRAN’a doğru ilerlerken sizi uçsuz bucaksız düzlükteki  HARRAN OVASI  kucaklayacak. Binlerce yıl boyunca ipek yolu seyyahlarının kullandığı bu yolu kullanarak  HARRAN’a ulaşacağız. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada sadece Harran’da ve  Italya  Matera  ve  Alberobello  kasabalarında görebileceğiniz kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ni gezdikten sonra, yerel halkla sohbet edebileceğimiz çay ve fotoğraf molamızı veriyoruz. Buradan, GÖBEKLİTEPE’ye hareket ediyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12.000 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan sonra üstü ‘’Biz tekrar buraya geri geleceğiz’’ düşüncesiyle orayı inşa eden insanlar tarafından kapatılmış, dünyanın ilk tapınağı-yaşamsal kült alanı GÖBEKLİTEPE ziyaretine başlıyoruz. Rehberinizin anlatımıyla ve göreceğiniz eserlerle birlikte zamanda yolculuk yapmaya hazırlanın. Zihniniz sizi güzel bir yolculuğa çıkaracak... İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir.Göbeklitepe ziyaretimiz sonrasında, istikametimizi ATATÜRK BARAJI’na doğru çeviriyoruz. Güneydoğu Anadolu Projesinin kalbi ve Türkiye’ nin en büyük bu barajını görerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Büyük Önder Atatürk’ün projelerinden biri olan bu muhteşem eseri kahvelerimizi yudumlarken seyrediyoruz. Adına yakışır görkemli barajı geride bırakarak, tarihi ve doğası ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan ADIYAMAN’a hareket ediyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlara binerek NEMRUT DAĞI’na  doğru yola çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası ve ’Kralların Tahtı’’ olarak adlandırılan NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Dünyada güneşin en güzel battığı noktada muhteşem gün batımını seyrettikten sonra, yine minibüslerle tur tarihimize göre 4*Grand İsias Otel, Rabat Resort Hotel vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

(Nemrut Dağı çıkışı hava şartlarının müsaitlik durumuna göre gerçekleşir. Ayrıca günlerin kısa olduğu aylarda Gün Batımı yerine Gün Doğumu olarak rehberimiz değişiklik yapılabilir.)

4. Gün

ADIYAMAN- DİYARBAKIR - MARDİN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Güneydoğu Anadolu bölgesinin metropol şehri DİYARBAKIR’’a doğru yola çıkıyoruz. Karacadağ’ın binlerce yıl önce patlamasından sonra etrafta beliren onlarca kilometrelik taş ve kaya denizi manzarasıyla rengi kırmızıya yakın bereketli topraklarda yolumuza devam ediyoruz. DİYARBAKIR’da ziyaret edeceğimiz yerler; Diyarbakır Ulu Cami’ni, Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Müzesi’ni, Hasan Paşa Hanı, Sülüklü Hanı, Deliller Hanı, Diyarbakır Surları’nı, Hevsel Bahçeleri’ni, Mardin Kapısı’nı ve Hz.Adem ile Hz.Havva’nın indirildiğine inanılan Kırklar Dağı’nı görüyoruz. Buradan gecesi ‘’Gerdanlık’’ gündüzü ‘’Seyranlık’’ olan MARDİN’e geçiyoruz. Mezopotamya kültürlerinin ve medeniyetlerinin bir harmonisi niteliğindeki rüya şehir Mardin’de göreceğimiz yerler arasında, ULU CAMİİ, KASIMİYE MEDRESESİ’ni görüyor Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş tarihi yapılar Mardin’in dar sokakları ve Abbara’lar yer almaktadır. Kulaklarınızı çocuk seslerine ve ara ara duyacağınız nal seslerine verin ve dar sokaklarda yürürken mutlaka elleriniz yüzlerce yıllık serin duvarlara dokunsun, işte o zaman Mardin’le biraz daha bütünleşmiş  olacaksınız. Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çarşıda yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri,  badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar (Gümgüm) gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Tur tarihimize göre, *4 Mesopotamia Garden Otel, Kaya Ninova Butik Otel, 5*Erdoba Elegance Otel,  vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün

MARDİN - DARA ANTİK KENT - BEYAZ SU - MOR GABRİEL MANASTIRI - MİDYAT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Mezopotamya’nın Efes’i Dara Antik Kent ziyaretimize başlıyoruz. Sarı ve kızıl arasındaki renk şölenine ev sahipliği yapıyor Mezopotamya… Eski Mardin evlerinden tutun, Mezopotamya’nın başka tarihi yapılarında da görebileceğiniz bu rengi, bu sefer DARA’da görüyoruz. Dara Antik Kenti sizi serin bir rüzgarla karşılayıp, tarihin derinliklerine doğru kısa bir yolculuğa çıkaracak. Daha sonra, Güneydoğu Anadolu’ da çok farklı bir doğal güzelliğe ve yeşiline sahip olan Beyaz Su mesire yerine doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil ağaçlarla kaplı ve gürül gürül suların aktığı bu cennet ortamda mola veriyoruz. Buradan  Süryanilerin çok önemli dini merkezlerinden biri olan  Deyrul Umur Manastırı’na (MOR GABRİEL) gidiyoruz. Meryem Ana Kilisesi, Resuller Kilisesi, Kırk Şehit Kilisesi, Mor Şamuel Mabedi, Mor Şemun Mabedi gibi mekânları bünyesinde barındıran manastır gezimizi tamamlayıp MİDYAT’a geçiyoruz. Orta Doğu  ve Anadolu medeniyetlerinin mistik mimari dokusunu, burada farklı bir tonda ve renkte hissedeceksiniz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir Orta Çağ kentinde gibi hissediyor ve bir an kendizi film setinden bir sahnede hissedebiliyorsunuz. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri, Midyat`a bir Açık hava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek alışverişler yaptıktan sonra, ‘’Sıla’’ ‘’Hercai‘’ ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz. Tur tarihimize göre Midyat’ta 5*Matiat Otel, Hotel Delux Katori, Kasr-ı Nehroz Butik Otel vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

6. Gün

MİDYAT - HASANKEYF - BİTLİS- TATVAN- AKDAMAR ADASI -VAN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, HASANKEYF’e geçiyoruz. Güneydoğu Anadolu Projesi kapsamında Ilısu Barajı nedeniyle bir bölümü sular altında kalan, 12 bin yıllık geçmişe  sahip Hasankeyf’te rehberimizin anlatımlarını dinleyip, fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra VAN’a doğru ilerlerken BİTLİS-BEŞ MİNARE ve TATVAN yerleşimlerinden geçerek Artos Dağı ve Van Gölü kıyısını takiben muhteşem manzaralarla GEVAŞ’a ulaşıyoruz. GEVAŞ’tan tekneye (ekstra) binip AKDAMAR  ADASI’na geçiyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan AKDAMAR KİLİSESİ’ni ziyaret ediyoruz. Devamında EDREMİT üzerinden VAN’a ulaşıyoruz. Dağların çevrelediği ‘’GÜNEŞ ÜLKESİ’’  Urartuların Başkenti  Eski VAN Şehrini ve VAN KALESİ’ni (Tuşba Kalesi) panoramik olarak gördükten sonra, Urartu el sanatları örneklerinden olan gümüş işçiliğini görebileceğimiz ARUBANİ BEDESTENİ ve VAN KEDİ EVİ’ne  uğruyoruz. Urartu el sanatları ve orijinal Urartu motifleriyle zenginleştirilmiş eşsiz güzellikteki gümüş işçiliği ile ilgili bilgileri alıp, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tur tarihimize göre, Van’ın en güzel otellerinde 4*Şahmaran Resort Hotel, Ramada By Wyndham yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün

VAN - MURADİYE ŞELALELERİ - DOĞUBAYAZIT - İSHAK PAŞA SARAYI- IĞDIR- KARS

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında VAN’dan ayrılıp MURADİYE ŞELALESİ’ne doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizde bulunan en önemli doğa harikalarından birisi olan Muradiye Şelalesi’nde, suyun kudretini bir kez daha teninizde ve ruhunuzda hissedeceksiniz. Burada, Şelalenin muhteşem esintisiyle keyif yaptıktan sonra Çaldıran Ovası’nın manzarası eşliğinde DOĞUBAYAZIT’a doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda AĞRI DAĞI’na yaklaşırken TENDÜREK DAĞI eteklerine yakın bir noktada binlerce yıl önce patlamış ve A tipi lav akıntısının o esrarengiz renklerine ve şekillerine şahitlik edeceksiniz. Bu ilginç görüntü ve manzara sizlerde bilim kurgu filmindeki bir gezegeni ziyaret ediyormuş hissiyatı uyandıracak. DOĞUBAYAZIT’a geldiğimizde tüm doğunun en nefes kesici yapısı İSHAK PAŞA SARAYI’nı gezmeye başlıyoruz. Bir kartal yuvasının yüzlerce kez büyütülmüşü gibi duran, taşa oyulmuş İSHAKPAŞA SARAYI’nı görüp,  mistik havasında büyüleneceksiniz. Osmanlının en ünlü yapıtlarından biri olan bu muhteşem sarayın tarihçesi ve mimarisi hakkında rehberimizden bilgi alıp, öğle yemeği için Doğubayazıt Çarşısı’nda mola veriyoruz. Ayrıca, yöresel motiflerin işlendiği halı fabrikasında Türk Halıları hakkında bilgi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapma imkanı buluyor. Turumuza devam ediyor ve  KÜÇÜK AĞRI ve BÜYÜK AĞRI Dağı nın görkemli manzarası eşliğinde, Türkiye’nin en doğusundaki şehir olan Doğu’nun Çukurovası IĞDIR üzerinden, ‘’MATRUŞKA ŞEHİR KARS’a ulaşıyoruz. Kars’ta 4* The Kars Park Otel vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün

ANİ HARABELERİ- KARS- İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan ANİ HARABELERİ’ne geçiyoruz. Ani Harabeleri sizi bütün sessizliği ve gizemiyle karşılayacak. Bu muhteşem ören yerini rehberimizin bilgilendirmeleriyle geziyoruz. Burada Arpaçay üzerindeki İpek Yolu Köprüsü’nü fotoğraflayıp, Ermenistan sınırına en yakın noktada muhteşem manzarayı seyrediyoruz. Sonrasında, Kars gezimize başlıyoruz. Kars Kalesi eteklerinde bulunan 12 Havariler Kilisesi (Kümbet Cami) Taş Köprü, Osmanlı Hamamları, Namık Kemal Evi, Katerina Sarayı, Evliya (Ebu’l Hasan  Harekani) Camii, Defterdarlık Binası (Kentin ilk tiyatrosu), Vali Konağı (Tüccar Stavişku Evi) turumuzda göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Gezimizi tamamlayarak kaşar, gravyer ve bal alışverişlerimizi yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra KARS Havalimanı’na geçiyor ve Check-in işlemlerimizi gerçekleştirerek  saat 17:30  uçuşu ile İZMİR Adnan Menderes Havalimanı’na saat 19:55  ulaşıyoruz.  Unutulmaz anılarımızla bu güzel turumuzu keyifle sonlandırıyoruz. Bir başka  ACADEMİC TOUR seyahatinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. 

SunExpress Havayolları Bilgilendirmesi

SunExpress olarak, yakında Türkiye içinde yapacağınız seyahatinizin sorunsuz geçmesi için sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz. Yürürlükte olan düzenleme doğrultusunda, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren iç hat uçuşlarımızda seyahat edecek olan yolcularımızın, kalkıştan önce aşağıda yer alan dokümanlardan birini ibraz etmeleri zorunludur:

1. En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası
2. Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi
3. Kalkıştan önceki 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testi sonucu: PCR testi, Türkiye’deki tüm devlet hastanelerinde ücretsiz olarak yaptırılabilir.

Yukarıda bahsi geçen dokümanlardan herhangi birini ibraz edemeyen yolcularımızı ilgili uçuşlarımıza kabul edemeyeceğimizi hatırlatmak isteriz.

Check-in sürecini sizin için mümkün olduğunca kolay ve hızlı hale getirmek adına, yolcularımızın Covid-19 ile ilgili sağlık bilgileri check-in sırasında HES kodu üzerinden kontrol edilecektir. HES kodu, Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden kolayca alınabilir. Check-in yaparken talep edilmesi halinde hızlıca paylaşabilmeniz için HES kodunuzu hazırda bulundurmanızı rica ederiz.

Seyahatinize başlamadan önce kullandığınız HES mobil uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi ve uygulamanın ana ekranında yer alan “HES Kod Ayarları” adımından Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu adımlarını aktif hale getirerek kaydetmenizi rica ederiz.

Ayrıca, Covid-19 pandemisi nedeniyle alınan ek önlemler kapsamında kalkış saatinden en az 3 saat önce gidiş havalimanında hazır bulunmanızı önemle rica eder, havalimanında ve uçuşlarımızda tıbbi maske (FFP2, ventilsiz KN95/N95 veya cerrahi maske) takmanın zorunlu olduğunu hatırlatmak isteriz.

HES kodu uygulaması, güncel koronavirüs önlemlerimiz ve SunExpress ile uçuşunuz hakkında daha fazla bilgiye her zaman sunexpress.com’dan ulaşabilirsiniz.

Seyahatinizi planlarken bu düzenlemeleri dikkate almanızı önemle rica eder, sizlere SunExpress ile keyifli uçuşlar ve sağlıklı günler dileriz.

Ek tedbirlerle ilgili yeni gelen bilgilendirme yazısıdır 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Adana Gidiş, Kars Dönüş Uçak Biletleri
 •  Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Şehir Turları
 • Çevre Gezileri ve İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 5* ve 4* Otellerde Toplam 7 Gece Konaklama 
 • Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı+6 Akşam Yemeği  
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Akdamar Adası Geçiş Tekne Ücreti
 • Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Halfeti Tekne   
 • Nemrut Dağı Minibüs ücreti 
 • Urfa Sıra Gecesi Yemekli 
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
23.09.20213.299,00 TL
2.899,00 TL
3.899,00 TL
3.499,00 TL
3.299,00 TL
2.899,00 TL
2 - 6 Yaş 1.499,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
2 - 6 Yaş 1.499,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
30.09.20213.299,00 TL
2.899,00 TL
3.899,00 TL
3.499,00 TL
3.299,00 TL
2.899,00 TL
2 - 6 Yaş 1.499,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
2 - 6 Yaş 1.499,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
07.10.20213.299,00 TL
2.899,00 TL
3.899,00 TL
3.499,00 TL
3.299,00 TL
2.899,00 TL
2 - 6 Yaş 1.499,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
2 - 6 Yaş 1.499,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »
21.10.20213.299,00 TL
2.899,00 TL
3.899,00 TL
3.499,00 TL
3.299,00 TL
2.899,00 TL
2 - 6 Yaş 1.499,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
2 - 6 Yaş 1.499,00 TL
7 - 12 Yaş 2.299,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

23, 30 Eylül • 07, 21 Ekim

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçta bırakmayınız
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.
»Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır.  ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir. 
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.
» Tur programı ACADEMİC TOUR Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, tc kimlik no ibrazı şarttır.
» Uçaktan indikten sonra gezilerimiz 16-18-27-31-35-39-46  kişilik araçlar ile yapılmaktadır.Misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır
»Gezi süresi 8 GÜN-7 GECE ’dir. Otel konaklaması 7 GECE’ dir.
»En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.  
» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz.Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
»Triple odalar, 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
»»Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, öngörülemeyen durumlar vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu tutulamaz.
»Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir. 

TUR HAKKINDA ÖNERİLER:

Öncelikle Nemrut Dağı  çıkışı için yanınıza mutlaka, rahat yürüyüş ayakkabısı, termal  kıyafet  ve ceket almanızı öneririz. Ayrıca bu gezi için  kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, şapka, güneş gözlüğü, küçük bir sırt çantası, el çantası, terlik,  fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri , düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:

Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

8 Gün - 7 Gece

2899.00 TL
'den itibaren

Konaklama

BÖLGENİN SEÇKİN 5* VE 4* OTELLERİNDE TAM 7 GECE KONAKLAMA

Ulaşım

Uçakla ve Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

Gezilecek Yerler

Adana, İskenderun, Antakya, Gaziantep, Halfeti, Harran, Şanlıurfa (Sıra Gecesi), Göbeklitepe,Atatürk Barajı, Adıyaman (Nemrut Dağı), Diyarbakır, Mardin, Dara Antik Kenti, Beyaz Su, Mor Gabriel Manastırı, Midyat, Hasankeyf, Bitlis, Tatvan, Akdamar Adası, Van, Muradiye Şelalesi, Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Iğdır, Kars, Ani Harabeleri

Tur Hakkında

Uçakla Adana Gidiş-Kars Dönüş

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • Adnan Menderes Hava Limanı Buluşma (05:30)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

Uçakla Butik ANTAKYA ve GAZİANTEP (Lezzet ve Kültür Turu)

Uçakla Butik ANTAKYA ve GAZİANTEP (Lezzet ve Kültür Turu)

1299.00 TL 'den itibaren
Uçakla Butik VAN TURU 2021

Uçakla Butik VAN TURU 2021

1699.00 TL 'den itibaren
Uçaklı Butik DİYARBAKIR-MARDİN-URFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP TURU

Uçaklı Butik DİYARBAKIR-MARDİN-URFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP TURU

1499.00 TL 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.