3-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)

1 Gece Otel, 4 Gece Yayla Konaklama Ayrıcalıklı...

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

Gito Yaylası ve Macahel'li UZUN Program(Cuma SAMSUN Gidiş-Çarşamba TRABZON Dönüş)
Gezilecek Yerler:

Samsun'dan Batum'a Doğu Karadeniz

Kalkış Noktaları: Akşamüzeri saat 16:20’ de Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyoruz.
Geceleme: 6 Gün-5 Gece
Konaklama: 1 Gece Otel, 4 Gece Yayla Konaklama Ayrıcalıklı...
'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

ACADEMİC TOUR KALİTESİ ve GÜVENCESİ İLE

  3-UÇAKLA DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU   

GİTO YAYLASI VE MACAHEL'Lİ  UZUN PROGRAM...(6 Gün-5 Gece)

DÜŞLER VADİSİ MACAHEL AYRICALIĞI

2005 yılında UNESCO tarafından Türkiye’nin ilk Biyosfer Rezerv alanı olarak ilan edilen bu bölge, Dünya’nın en önemli 200 alanından biridir. Flora ve fauna bakımından çok zengin olup tam bir doğa harikasıdır. Artvin'in Borçka ilçesi sınırları içinde yer alır. MACAHEL'de konaklamanın ayrıcalığını ACADEMİC TOUR programında yaşayabilirsiniz.

DOĞU KARADENİZİN EN GÜZEL MANZARASINA SAHİP GİTO YAYLASI’ nda BULUTLARIN ÜZERİNDE SALINCAK KEYFİ,
ACADEMİC TOUR PROGRAMLARINDA...

Karadeniz'in Büyülü Güzellikleri Yaylalarda Keşfedilir…1 Gece Otel, 4 Gece Yayla Konaklamalı ve Yayla Gezili Program

ACADEMİC TOUR PROGRAMLARININ FARKLARINI FARKEDİN !!!

1 Gece Samsun  PARK INN BY RADISSON OTEL' de Y.P.

1 Gece Akçaabat  KAYABAŞI YAYLA TESİSLERİ’ nde Y.P.

1 Gece Uzungöl-Çaykara-Çatma  AY MEYDANI MOUNTAİN RESORT DAĞ OTEL' de Y.P.

1 Gece Macahel  TEMA KONUK EVİ’ nde Y.P.

1 Gece Ayder Yaylası-Fırtına Deresi PORDANİS YAYLA TESİSLERİ’ nde Y.P.

BÖLGENİN EN İYİ OTEL VE YAYLALARINDA KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE ...

6 Gün-5 Gece  ( Her Cuma SAMSUN Gidiş-Her Çarşamba TRABZON Dönüş)

    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!    

ERKEN REZERVASYON, HER TARİHTE  İLK 10 KİŞİ İÇİN GEÇERLİDİR… KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA, 
FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTEREREK,NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR.

1-Uçakla Doğu Karadeniz Yayla Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !
2-Uçakla Doğu Karadeniz Yayla Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !
1-Otobüsle Özel Karadeniz ve Yaylaları Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !
2-Otobüsle Özel Karadeniz ve Yaylaları Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !
3-Otobüsle Klasik Karadeniz ve Yaylaları Turumuzu incelemek için lütfen buraya tıklayınız !

1. Gün: İZMİR-SAMSUN

Akşamüzeri saat 16:20’ da Adnan Menderes Havalimanın’da oluyoruz. 17:35’ de kalkacak SUN EXPRESS Havayolları İZMİR-SAMSUN uçuşumuzun işlemlerini yaptırarak, 19:10’ da SAMSUN’ a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek, SAMSUN’ un yeni açılan ve nezih otellerinden biri olan PARK INN BY RADISSON SAMSUN Otel’ e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: SAMSUN-ÜNYE-FATSA-ORDU-BOZTEPE-GİRESUN- KAYABAŞI YAYLASI-ATEŞ PARTİSİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, milli mücadelenin başlatıldığı şehir SAMSUN’ da, Avusturyalı meşhur Heykeltıraş KRİPPEL’ in dünyaca ünlü ATATÜRK HEYKELİ’ ni, ve Atatürk’ ün Samsun’a çıktığı BANDIRMA VAPURU’ nu geziyoruz. Karadeniz’ in Paris’i olarak adlandırılan bu şehirde, rehberimiz eşliğinde gezimizi tamamladıktan sonra, Hekimoğlu’ nun vatanı FATSA üzerinden, ORDU’ ya varıyoruz. Bu  mükemmel kenti doyasıya seyredebilmek için, adına türkülerin yakıldığı BOZTEPE’ ye teleferik ile çıkıyoruz. Bir tarafında Ordu manzarası, bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasını, fotoğraflıyoruz. Daha sonra, sahil yolundan, mavi ve yeşilin muhteşem tonları eşliğinde, GİRESUN ADASI’ nı (ARETİAS) denizden gözlemleyerek, GİRESUN’ u takiben,  AKÇAABAT’ a ulaşıyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle,  geniş ladin ormanları ve geleneksel yayla evleriyle bezenmiş, yeşilin her çeşidini görebileceğimiz, en çok tercih edilen mesire yerlerinden biri olan KAYABAŞI YAYLASI’ na hareket ediyoruz. Doyumsuz manzaralar eşliğinde, HIRSALA, BÜYÜKOBA, İSKOBEL YAYLALARI’ nı görerek, ahşap bungalov evlerden oluşan, KAYABAŞI YAYLA KENT Evleri’ ne yerleşiyoruz. KAYABAŞI YAYLASI etrafında yapacağımız kısa yürüyüşlerde, büyüleyici doğasını keşfederken, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği keyif ve heyecanı anlatmaksa kelimelerin kifayetsiz olduğu anların içinde kalıyor. Akşam yemeği ve konaklama  yayla tesisimizde. Yemekten sonra (hava şartları müsait olursa) dışarıda, ATEŞ PARTİSİ’ ne katılıyoruz. Alevlerin dansı ile horon dansının bütünleştiği, unutamayacağımız bir  KARADENİZ GECESİ sizleri bekliyor…


3. Gün: TRABZON SOĞUKSU SEMTİ-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜMELA MANASTIRI-SÜRMENE-ÇAY FABRİKASI-UZUNGÖL YAYLASI-ÇAYKARA ÇATMA MEVKİİ

Yayla tesisimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, TRABZON, SOĞUKSU semtinde bulunan, Atatürk’ ün Trabzon’ a geldiğinde konakladığı ve sonrasında müze haline getirilerek, eşyalarının sergilendiği ATATÜRK KÖŞKÜ’ nü geziyoruz. Ayrıca GÜMÜŞ ve TELKARİ sanatı hakkında bilgi alıp, gümüş el dokuma hasır takımlar ve yine yöreye özgü gümüş takunya ve telkârinin ortak işlendiği çeşitli hediyelik eşya ve takı alışverişleri yapıyoruz. Buradan, MAÇKA ALTINDERE VADİSİ’ ne geçiyoruz ve yerel minibüslerle ekstra MS 385 yılında kayalara oyularak yapılan, görenleri hayretler içinde bırakan, eşsiz güzellikteki SÜMELA MANASTIRI’ nı gezmeye gidiyoruz. Rehberimizden bilgi alarak, manastır gezimizi tamamlıyoruz ve yönümüzü, SÜRMENE’ ye  çeviriyoruz. Burada, meşhur bıçak atölyelerinde kısa bir alışveriş molası sonrasında, ÇAY FABRİKASI’ na uğruyoruz. Dalından koparılan çayın geçirdiği evrelerini görerek, yetkililerden bilgi alıyor ve bizlere ikram edilen çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından, OF üzerinden, UZUNGÖL YAYLASI’ na gitmek üzere yola çıkıyoruz. UZUNGÖL-ÇAYKARA’ ya geldiğimizde,  bizi bekleyen minibüslerle (yayla çantalarımızı unutmayalım)  ÇATMA MEVKİİ’ nde bulutlarla birlikte ilerleyerek, eşsiz doğa içerisinde bulunan AY MEYDANI MOUNTAİN RESORT DAĞ OTEL bizi karşılıyor. Bir tepe üzerinde bulunan, yayla otelimizin manzarasına hayran kalacaksınız. Otelin etrafında aynı anda, 360 derece doğa, dağ, Haldizen vadisi ve deniz manzarasına tanıklık edip, bulutların üzerinde kahve keyfi size burada olmanın farklılığını hissettirecek. Gökyüzünün mavisi, güneş, bembeyaz bulutlar, yemyeşil ormanlar karşısında büyülenip, cennete geldiğinizi düşünebilirsiniz. Şehir gürültüsünden uzak doğa ile baş başa geçireceğimiz bu zaman diliminde, isteyen konuklarımız, otel etrafında rengârenk çiçeklerin bulunduğu ve el değmemiş gizli güzellikler içerisinde yürüyüşler yapabilir.  Akşam yemeği ve konaklama dağ otelimizde.


4. Gün: UZUNGÖL YAYLASI-HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ–RİZE–BORÇKA–KARAGÖL-MACAHEL-MARAL ŞELALESİ

Karadeniz dağlarında, uyanmanın zindeliği ile yöresel bir kahvaltı yapıyoruz ve UZUNGÖL Yaylası’ nı gezmek üzere tesisimizden ayrılıyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların HALDİZEN Deresi’ nin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan bu göl, muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini kıskandıracak derecede. Göl etrafında keyifli yürüyüşler yaparak, serbest zaman veriyoruz. Daha sonra, kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan  HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ’ nde fotoğraf molası vererek, yağmur kent RİZE’ ye geçiyoruz. Şirin Rize’ yi panoramik görüyoruz ve yöreye özgü dokuma çeşidi olan RİZE BEZİ (feretiko) atölyesine uğrayıp, hem bilgi alıyoruz hem de alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Daha sonra, PAZAR-FINDIKLI ARHAVİ-HOPA üzerinden, ARTVİN’ in ilçesi BORÇKA güzergahından, bizi bekleyen minibüslerle ekstra (aynı güzergahtan Macahel konaklama bölgesine gidileceği için yayla çantalarınızı almayı unutmayın)  KARAGÖL’ ü keşfe gidiyoruz. Dev ladin ağaçları ve minik şelalelerin güzel görüntülerini izleyerek, KARAGÖL YAYLASI’ na ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle etkileyici bir yer olan, KARAGÖL’ de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu manzaraları ölümsüzleştiriyoruz. Tekrar minibüslerle, uçsuz bucaksız yeşillikleri takiben, MACAHEL GEÇİDİ’ ne (1850 metre) geliyoruz. Burada bulutların üzerinde hatıra fotoğrafı çektirip yolumuza devam ediyoruz.. Rengarenk kır çiçekleri, sarmaşıklar, köknar, ladin, gürgen, kayın, kestane, çam ağaçları ve bulutlarında bize katıldığı bir yolculukla, Gürcistan sınırındaki MACAHEL VADİSİ’ ne (Macahale) ulaşıyoruz. Doğasıyla, cenneti bile kıskandıracak güzellikte olan, düşler vadisi MACAHEL’ de hayatınızın en güzel rüyasını göreceksiniz. Hani  zaman zaman ‘’rüya gibiydi’’ deriz ya, işte öyle bir yer Macahel.. 2005 yılında ‘’UNESCO BİLDİRGESİ" tarafından Türkiye' de ilk ve tek Biyosfer Rezerv Alanı olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmış bu bölge, Türkiye’ nin en önemli doğal alanlarından biri... Burada, yenilenmiş haliyle TEMA KONUK EVİ’ ne yerleşiyoruz. Odalarımıza yerleşip, eşyalarımızı bıraktıktan sonra, bu güzelikler içinde dinlenebilir, tesis civarında küçük  şelaleler, çiçekler arasında, kısa yürüyüşler yapabilir yada semaverde odun ateşinde pişen çayı,  Karçal Dağları’nın doyumsuz manzarasını seyrederek yudumlayabilirler... Akşam yemeği ve konaklama yenilenmiş haliyle TEMA KONUK EVİ’ nde.

İsteyen konuklarımızla ekstra, doğa harikası tabir edilen, MARAL ŞELALESİ’ ne doğru minibüslerle yolculuğumuza başlıyoruz. Belirli bir noktadan sonra minibüslerden inerek, sisler ve bulutlarla  süslenmiş yeşil vadilerin ve tepelerin arasından, çiçekler, sağı solu sarmaşıklar ile sarılmış ağaçlar ve patikalardan, kulağımızda kuş cıvıltılarıyla ilerliyoruz. Zaman zaman küçük çağlayanlar şırıldayarak manzaraya katılıyor. Güle, oynaya, keyifli bir yoculukla, 63 metre ile Türkiye’nin bir eğim kırığından tek seferde dökülen en yüksek şelalesi olan MARAL ŞELALESİ’ ne ulaşıyoruz. ‘’Ülkemizde böyle bir doğa güzelliği var mıydı?’’ diyeceğiniz muhteşem bir manzaraya tanık oluyoruz. Şelalenin altına girince yaşadığımız eğlence dolu dakikaları, fotoğraflarımıza ekliyoruz. Ardından, seyir terasındaki büfede sıcacık çaylarımızı içip, içimizi ısıttıktan sonra, tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği, yöresel yemekler eşliğinde bu muhteşem yayla otelimizde.


5. Gün: MACAHEL–BATUM-FIRTINA VADİSİ-AYDER YAYLASI-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-ZİPLİNE AKTİVİTESİ-FIRTINA DERESİ-ZİPLİNE

Geceyi bu düşsel doğanın ortasında geçirdikten sonra,  sabah burada uyanmak anlatılmaz bir duygu… Doğal ürünlerden kahvaltımızı yaptıktan sonra, MACAHEL VADİSİ’ nin ünlü MERKEZ  CAMİİ’ ni geziyoruz. 1855 yılında tamamı ahşaptan yapılmış iç süslemesi ise kökboyaları ile bezenmiş olan ahşap camiyi gördükten sonra, köyün serender (depo)  ve ahşap evlerini fotoğraflıyoruz. Ayrıca, tamamı Gürcü kökenli olan köy halkı ile sohbet etme şansımız oluyor. Köy içerisinde, saf  KAFKAS Arılarının yaptığı ballardan alabilirsiniz. Bu güzellikleri istemeyerekte olsa geride bırakarak, TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan, SARP SINIR KAPISI’ nda, pasaporta ihtiyaç olmadan sadece kimliklerimizle, GÜRCİSTAN-BATUM’ a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde, BATUM’un doğasını gözlemliyoruz. Zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan  SAINT ANDREW HEYKELİ, ÇORUH NEHRİ,  GONİO KÖPRÜSÜ’ , Roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ ni, göreceğiz. Farklı mimarileri ile dikkat çeken TERS BİNA, ADALET BİNASI önünde fotograf çekimi yapıyoruz. Buradan,  Osmanlılardan tek yadigar ORTA CAMİİ, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİ’ ni görerek, şehir merkezine geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; TAÇSIZ KRAL olarak anılan Şair İLYA ÇAVÇAVADZE’ nin heykeli, TİYATRO BİNASI, POSEİDON HEYKELİ,  PİAZZA KULESİ, HÜKÜMET BİNASI, KAMU BİNALARI ve Avrupa Meydanı’ nda bulunan, MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtlar bulunmaktadır. BATUM SAHİL PARKI’nda vereceğimiz molanın ardından, BATUM turumuzu tamamlıyoruz.Daha sonra, dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan FIRTINA VADİSİ’ nin göz kamaştıran doğa manzaraları eşliğinde, AYDER YAYLASI’ na hareket ediyoruz. Büyüleyici güzellikteki GELİNTÜLÜ ŞELALESİ’ ni görüyor ve yaylada doğa yürüyüşlerimizi gerçekleştirip, FIRTINA DERESİ’ ne geçiyoruz. İsteyen konuklarımız ekstra EĞLENCELİ ZİPLİNE AKTİVİTESİ’ ne katılabilirler.

İSTEĞE BAĞLI ZİPLİNE AKTİVİTESİ

Yediden yetmişe her yaş gruptaki  misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri bir aktivite... Çelik halatlarla bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde, yetmiş metre uzunluluktaki halatlardan fırtına deresinin üstünde,  adeta uçarcasına karşıdan karşıya geçiyorsunuz. Kahkahalar, eğlence dolu anlar sizleri bekliyor!

Keyifli birgünün sonunda, Fırtına Deresinde yeni açılan PORDONİS OTEL Yayla Tesisine yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: ÇAMLIHEMŞİN–ZİLKALE-ŞENYUVA KÖYÜ ve KÖPRÜSÜ-KONAKLAR KÖYÜ-PALOVİT ŞELALESİ-ŞİMŞİR ORMANLARI-ÇAT VADİSİ-GİTO YAYLASI SALINCAK KEYFİ

Yaylada alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, ÇAMLIHEMŞİN’ de çevresini saran çam ormanları, şelaleleri, yöresel mimarideki evleri, çiçekleri, Kaçkarlar' ı ile bir tabiat harikası olan AYDER YAYLASI çevresini keşfe çıkıyoruz. Bu turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz, FIRTINA DERESİ kenarında doğanın ve yeşilin tüm güzelliklerini doyasıya yaşayabilirler. Bizi bekleyen minibüslerle ekstra SEVDALUK dizisinin çekildiği bölgeye doğru yol alıyoruz. Önce, dağların arasındaki konakları ve serenderleriyle ünlü KONAKLAR KÖYÜ' nü ve ŞENYUVA KÖYÜ’ nü gördükten sonra, ŞENYUVA KÖPRÜSÜ’ nde (ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ) hatıra fotoğrafı çekimi yapıyoruz. Sonrasında, bir tepe üzerinde kurulmuş ZİLKALE’ ye ulaşıyoruz. Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtı fotoğraflıyarak,  şelaleler vadisi olarak bilinenen PALOVİT VADİSİ’ ne doğru kısa bir yolculuk yapıyoruz. Bu olağanüstü ortamda, asırlık porsuk ağaçları görerek, ünlü  PALOVİT ŞELALESİ’ ne geliyoruz.. Yaklaşık on beş metreden direk düşen su kütlesinin, müthiş görüntüsünü hayranlıkla izleyerek, pek çok irili ufaklı şelaleler, dereler, çağlayanlar  ve ormanlarla kucaklaşacağımız bir yoldan, bulutların ülkesi GİTO YAYLASI' na ulaşıyoruz. Yeşilin ve doğanın tam ortasında, göz kamaştıran doğası ile büyüleneceğiniz bu yaylada, serbest zaman veriyoruz. Karşınızda dağkeçisi, ayağınızın altında dağ orkidesi ve bulutların üzerinde süzüleceğiniz SALINCAK’ ta sallanarak unutulmaz anlar yaşayacaksınız.. Doğu Karadeniz'in en güzel manzarasına sahip GİTO Yaylası’ nda, bu olağanüstü manzaraları fotoğraflarımızla ölümsüzleştirdikten sonra, ÇAT VADİSİ’ nden geri dönerek, kendinizi adeta film platosunda hissedeceğiniz boyları ve kalınlıkları nedeniyle dünyada tek orman olma özelliği taşıyan  ŞİMŞİR ORMANLARI’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Doğanın muhteşem güzelliği içinde, HORON vuracağımız eğlenceli doğa gezimizi, hafızalarımıza hiç silinmeyecek bir şekilde kazıyarak, tekrar  ÇAMLIHEMŞİN’e dönüyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşerek, Trabzon Havalimanına hareket ediyor, SUN EXPRESS 20:10 uçağı ile, 22:20’ de İZMİR’ e ulaşıyoruz. Güzel anılarımızla, bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ BİLGİ: Sümela Manastırı' nda bulunan mevcut restorasyon çalışmalarının bitmemesi durumunda, tur rehberimiz programda değişiklik yapacaktır.

NOT: Uçaklı turlarımıza katılan  misafirlerimizin uçak biletleri GRUP PNR şeklinde düzenlenmektedir. Uçak biletleriniz elektronik bilet olup; Check-in işlemleri T.C. Vatandaşlık numarası taşıyan kimlikleriniz ile satın aldığınız turun uçuşunun yapılacağı havayoluna ait kontuara başvurularak gerçekleştirilmektedir. Bu sebepten dolayı turunuzun uçuşuyla ilgili PNR numarası verilememektedir. 

 

 

2019 YILI TUR TARİHLERİ (UZUN PROGRAM)

(CUMA İZMİR-SAMSUN GİDİŞ   /   ÇARŞAMBA TRABZON-İZMİR DÖNÜŞ)

1 TUR:           14 HAZİRAN / 19 HAZİRAN 2019                 8 TUR:     2 AĞUSTOS / 7 AĞUSTOS 2019

2 TUR:           21 HAZİRAN / 26 HAZİRAN 2019                 9 TUR:     9 AĞUSTOS / 14 AĞUSTOS 2019 (Bayram)

3 TUR:           28 HAZİRAN / 3 TEMMUZ 2019                  10 TUR:    16 AĞUSTOS / 21 AĞUSTOS 2019

4 TUR:           5 TEMMUZ / 10 TEMMUZ 2019                  11 TUR:     23 AĞUSTOS / 28 AĞUSTOS 2019

5 TUR:          12 TEMMUZ / 17 TEMMUZ 2019                 12 TUR:     30 AĞUSTOS / 4 EYLÜL 2019

6 TUR:          19 TEMMUZ / 24 TEMMUZ 2019                 13 TUR:     6 EYLÜL  / 11 EYLÜL 2019

7 TUR:          26 TEMMUZ / 31 TEMMUZ 2019                14 TUR:  13 EYLÜL / 18 EYLÜL 2019DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» 5 Gece Yaylalarda ve Otelde Y.P  Konaklama

» Profesyonel Rehberlik Hizmeti

» Ulaşım ve Çevre Gezileri (Minibüs Gerektirmeyen Yerlerdeki Ulaşım)

» Sun Express Hava Yolları İle (Gidiş+Dönüş Direk Uçuş) Uçak Biletleri

» Milli Park Giriş Ücretleri

» Yöresel Eğlenceler

» Seyahat Sigortası Paketi

» Academic Tour Güvencesi
 

» Müze, Ören Yeri ve Teleferik Ücretleri

» Gidiş Günü Uçaktan indikten sonraki Sabah Kahvaltısı, Dönüş Günü uçak saatini beklerken Akşam Yemeği

» Öğle Yemekleri

» Yurt Dışı Çıkış Harcı

» Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler

» BATUM Turu (İsteğe Bağlı) 70 TL

» AYDER YAYLASI Zilkale+Köyler+Palovit Şelalesi+Şimşir Ormanları+Gito Yaylası (İsteğe Bağlı) 70 TL

» MARAL ŞELALESİ (İsteğe Bağlı) 30 TL

» KARAGÖL TURU ve MACAHEL Ulaşım (Zorunlu) 70 TL

» Ay Meydanı Otel  ve Kayabaşı Yaylası Minibüs Ücreti  (Zorunlu) 70 TL
 
» 65 yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.

FİYATLAR

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

* Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. Academic Tour, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten,rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
* Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu değildir.Rehber programda  hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

* Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

* Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu,tekrar teyid edilir.

* Tur programı İZMİR ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, tc kimlik no ibrazı şarttır. Acente bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.

Uçaklı Turlarımız,  her tarihte 25-30 kişilik kontenjan ile sınırlıdır. Uçaktan indikten sonraki turlarımız, Sprinter, Prestij, Sultan,Turkuaz vb. marka, 27-31 kişilik lüx midibas,  veya 12-18 Kişilik Mercedes, Volkswagen Volt  vb.Klimalı, araçlar ile yapılmaktadır

* Gezi süresi 6 GÜN-5 GECE’dir. Otel konaklaması 5 GECE’dir.

* Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı İZMİR ACADEMİC TOUR’ da saklıdır.Turun iptali durumunda İZMİR ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklar yaşanabilmektedir.Bundan dolayı Academic Tour sorumlu tutulamaz.

Academic Tour teknik sebeplerden dolayı otel değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Uçakla Karadeniz Turumuz ‘’ Özel Ürün’’ kapsamındadır.  

İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. 

Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.  
 

GÜRCİSTAN-BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

TÜRKİYE ile GÜRCİSTAN arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları BATUM' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.Yanınıza almayı unutmayınız!!!

* TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır.

Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Sadece annesi veya sadece babası ile katılan 18 Yaş altı kesinlikle geçiş yapamaz. Bu durumda Noter onaylı Muvafakatname şarttır.

* Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve veriliş tarihinin 10 yılı aşmamış olması gerekiyor.

* 2 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir. 

* Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır. 

* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Academic Tour sorumlu tutulamaz.

* Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır. 
* KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir. 

* Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Academic Tour sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. 

* Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Bu konuyla ilgili rehberimiz  turda bilgilendirme yapacaktır.

* Yeni Kimlik Kartına başvuran misafirlerimizin eski Kimlikleri iptal olduğu için, geçerli değildir. Bu yüzden yeni çipli kimlikleri gelene kadar Batum’a geçiş yapamamaktadırlar.
*1 Eylül 2019’dan itibaren YENİ TİP BİYOMETRİK KİMLİK KARTI ile geçiş yapılacaktır.
 
TUR HAKKINDA ÖNERİLER
Konuklarımıza sağlıklı yürüyüşler için rahat ayakkabı, kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, akşamları serin olabileceği düşünülerek polar türü kazak ve hırka, ayrıca şapka, güneş gözlüğü, yaylalarda rahat yürüyüşler için küçük bir sırt çantası veya el çantası, terlik, mayo, şemsiye, yağmurluk,  fotoğraf ve video için, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek   bulundurmanızı öneririz.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2019-2020)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
1799.00 TL
'den itibaren
1-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2019-2020)
Kars'ta THE KARS PARK OTEL Konaklamalı ve Her Gece Yöresel KARS Eğlencesi İmkanı ile...
4 Gün - 3 Gece / 06.12.2019
2-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
2199.00 TL
'den itibaren
2-Uçakla ve Doğu Ekspres Treni ile BUTİK KARS & ERZURUM (2020)
Kars'ta WINTER CITY HOTEL Konaklamalı ve Her Gece Yöresel KARS Eğlencesi İmkanı ile...
4 Gün - 3 Gece / 31.01.2020
Uçakla Butik  VAN GÖLÜ HAVZASI TURU (Kış Sezonu Özel)
VAN'IN KIŞ GÜZELLİKLERİ
2099.00 TL
'den itibaren
Uçakla Butik VAN GÖLÜ HAVZASI TURU (Kış Sezonu Özel)
KARLAR ALTINDA VAN’IN, KIŞ GÜZELLİKLERİNİ KEŞFE GİDİYORUZ...
4 Gün - 3 Gece / 27.02.2020
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım