Uçaklı Butik DOĞU KARADENİZ YAYLALARI (Yeni)

Uçaklı Butik DOĞU KARADENİZ YAYLALARI (Yeni)

 • Yayla Gezili ve Yayla Konaklamalı Program
 • 4 Gün- 3 Gece
 • Uçakla ve lüks otobüsle konforlu bir seyahat

  UÇAKLI BUTİK  

  DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU  

Karadeniz'in Eşsiz Doğası Yaylalar ile Keşfedilir... Yayla Gezili ve Yayla Konaklamalı Program...

ACADEMİC TOUR PROGRAMLARININ FARKLARINI SİZ DE FARKEDİN !

*  3 Gece Konaklama AYDER YAYLASI Çamlıhemşin’ de Konaklama FARKI İLE 

* AYDER’ de  Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Zilkale, Palovit Vadisi, Şelalesi ve Çat Vadisi  FARKI İLE 

* AYDER’de Kaçkarlar Turu  (Aşağı-Yukarı Kavrun)  FARKI İLE 

* AYDER’ de Aktivite Eğlenceleri (Zipline) FARKI İLE 

* UZUNGÖL’ de Üst Yayla Gezileri FARKI İLE 

* MENÇUNA ŞELALESİ ve KARAGÖL FARKI İLE 

* HORON Eşliğinde, Yöresel  Eğlenceler FARKI İLE 

4 Gün- 3 Gece  (TRABZON Gidiş-TRABZON Dönüş)

1 TUR: 13-16 Ağustos  2 TUR: 18-21 Ağustos  3 TUR: 27-30 Ağustos  4 TUR: 10-13 Eylül   5 TUR: 17-20 Eylül

6 TUR: 24-27 Eylül   7 TUR: 4-7 Ekim   8 TUR: 11-14 Ekim   9 TUR: 18-21 Ekim   10 TUR25-28 Ekim


1. Gün

TRABZON-ÇAY FABRİKASI-OF-UZUNGÖL-LUSTRA KARASTER YAYLALARI-HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ-RİZE-FIRTINA DERESİ-ÇAMLIHEMŞİN

Adnan Menderes Havalimanın’da buluşarak saat  06:00’ da kalkacak  PEGASUS Havayolları İZMİR-TRABZON uçuşumuzun işlemlerini yaptırarak, saat 07:50’de TRABZON’a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza bindikten sonra, uygun bir yerde yöresel kahvaltımızı yaparak, yol güzergahımızda ÇAY FABRİKASI’na uğruyoruz. Dalından koparılan çayın geçirdiği evrelerini görerek, yetkililerden bilgi alıyor ve bizlere ikram edilen sabah çaylarımızı keyifle içiyoruz. Ardından, OF üzerinden doğa harikası UZUNGÖL YAYLA’sına hareket ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların HALDİZEN Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş olan bu göl, muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini kıskandıracak derecede... Göl etrafında keyifli yürüyüşler yaparak, serbest zaman veriyoruz. Ardından, içerisinde şehrin ve Karadeniz insanının tarihi geçmişini ve medeniyetini yansıtan kültür eserlerinin yer aldığı Dursun Ali İnan Müzesini ziyaret ederek, isteyen konuklarımızla ekstra, minibüslere binerek, LUSTRA, KARASTER veya DEMİRKAPI  yaylalarına gidiyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında fotoğraf molaları veriyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüşler esnasında, yayla evlerini görüyor ve yöre insanıyla hoş sohbetlerle yayla kültürüne yakından tanıklık ediyoruz. Böylelikle, sadece resimlerde gördüğünüz UZUNGÖL’ün en yüksekten kuşbakışı muhteşem manzarasını, görme ve fotoğraflama şansına siz de dahil oluyorsunuz. Sonrasında, UZUNGÖL’de kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan  HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ’nün güzel görüntüsünü fotoğraflarımıza ekleyerek, yönümüzü yağmur şehir RİZE’ye çeviriyoruz. Şirin Rize’yi panoramik gördükten sonra, yöreye özgü dokuma çeşidi olan RİZE BEZİ (feretiko) atölyesine uğrayıp, hem bilgi alıyoruz hem de alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Buradan, AYDER YAYLASI’na hareket ediyoruz.  Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan FIRTINA VADİSİ’nin göz kamaştıran doğa manzaralarını takiben, bölgenin en güzel, en doğal ve yaylaları ile meşhur ÇAMLIHEMŞİN’de YAYLA Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yöresel eğlenceler eşliğinde yayla otelimizde.

2. Gün

ARHAVİ, HOPA, ÇİFTE KÖPRÜ-KAMİLET VADİSİ- MENÇUNA ŞELALESİ-BORÇKA, KARAGÖL

Yayla tesisimizde alacağımız yöresel kahvaltı sonrasında, ARHAVİ’ye hareket ediyoruz. Bugünkü turumuzda ilk olarak, muhteşem güzellikteki  MENÇUNA ŞELALESİ’ni görmekle başlıyoruz. Bizi bekleyen  minibüslerle ekstra, şelaleye giden yol güzergahında, Türkiye’de nadir örneği olan İki akarsuyun birbirine kavuştuğu yerde bulunan ÇİFTE KÖPRÜ’de fotoğraf çekimimizi tamamlayarak,  KAMİLET VADİSİ’ne ulaşıyoruz. İsteyen konuklarımız burada, Çay Bahçeleri’nde oturabilir, dağlardan akan minik şelaleleri izleyerek, çaylarını keyifle yudumlayabilirler. Ayrıca, Asma Köprü üzerinden ilerleyerek kısa  yürüyüşler yapabilirler.Diğer konuklarımızla, patika yoldan muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyerek, MENÇUNA ŞELALESİ’ne ulaşıyoruz. Karşılaşacağımız manzaradan etkilenmemek mümkün değil! Suyun sesi ve oluşan su serpintisi büyüleyici bir atmosfer oluşturuyor. Bu doğa harikası şelalede, suyun indiği noktada, isteyen misafirlerimiz yüzebilirler. (yüzmek isteyenler yanınına mayo ve havlu almayı unutmasın) Doğu Karadeniz’in  bu en güzel şelalesine  veda ederek, HOPA üzerinden, ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri  olan, BORÇKA - KARAGÖL’ü keşfe gidiyoruz. BORÇKA’ya geldiğimizde, bizi bekleyen minibüslerle ekstra, dev ladin ağaçları ve minik şelalerin bize katıldığı bir yolculukla, KARAGÖL’e ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle bir doğa harikası olan, KARAGÖL’de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu muhteşem manzarayı ölümsüzleştiriyoruz. Geçireceğimiz keyifli saatlerden sonra, tekrar ÇAMLIHEMŞİN’de YAYLA Otelimize geri dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama yayla otelimizde.

3. Gün

ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ-ŞENYUVA KÖYÜ-POKUT YAYLASI-SAL YAYLASI-PALOVİT ŞELALESİ-ZİLKALE

Yayla tesisimizde alacağımız yöresel kahvaltı sonrasında, çam ormanları, şelaleleri, yöresel mimarideki evleri, çiçekleri, Kaçkarlar'ı  ile  bir tabiat harikası olan AYDER YAYLASI’nın çevresini keşfe çıkıyoruz. İsteyen konuklarımızla  (ekstra) POKUT YAYLASI-SAL YAYLASI turumuza çıkıyoruz. Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslerle  ÇAT VADİSİ’ne  doğru yolumuza devam ederken, ŞENYUVA KÖYÜ’nü görerek, dizilere ve reklam çekimlerine ev sahipliği yapmış ŞENYUVA KÖPRÜSÜ’nde (ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ) hatıra fotoğrafı çekimi yapıyoruz. Daha sonra, yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yoculukla meşhur POKUT YAYLASI’na ulaşıyoruz. Rakımı 2050 m yüksekte ve Karadenizin en güzel yaylalarından biri olan   bu yaylada, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği keyif ve heyecanı anlatmaksa kelimelerin kifayetsiz olduğu anların içinde kalıyor. Yemek molası sonrasında vereceğimiz serbest zamanda bulutların üzerinde  eşsiz manzaraları fotoğraflıyoruz. Turumuzun devamında, havanın ve patika yolun durumuna göre SAL YAYLASI’na doğru güzel bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Burada tarihi yayla evlerini, mera alanlarını gezerek, doğanın tadını çıkarıyoruz. Bu esnada yaylada, dağlara karşı, kendinizi horon teperken bulabilirsiniz… Sütlaç ve çay keyfimizi de yaptıktan sonra, tekrar minibüslerimizle şelaleler vadisi olarak bilinenen PALOVİT VADİSİ’ne ulaşıyoruz.. Asırlık porsuk ağaçları arasından ilerleyerek, yaklaşık on beş metreden direk düşen su kütlesinin, müthiş görüntüsünü hayranlıkla izliyoruz. Bu olağanüstü ortamdan ayrılarak, KIR KAHVESİ’nde vereceğimiz mola sonrasında, bir tepe üzerinde kurulmuş ZİLKALE’yi görmeye gidiyoruz. Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtı fotoğraflıyor ve  hafızalarımızdan silinmeyecek harika bir günün ardından, tekrar ÇAMLIHEMŞİN’de YAYLA Otelimize geri dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama yayla otelimizde.

4. Gün

AYDER YAYLASI-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-KAÇKARLAR (AŞAĞI-YUKARI KAVRUN) ZİPLİNE-SÜRMENE-TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ

Yayla tesisimizde alacağımız yöresel kahvaltı sonrasında, AYDER YAYLASI’nda büyüleyici  güzellikteki GELİNTÜLÜ ŞELALESİ’ni görerek, kısa yayla yürüyüşleriyle, güne zinde bir şekilde başlıyoruz.  Daha sonra, bizi bekleyen minibüslerle (ekstra) GALERDÜZÜ’nü geçerek, KAÇKAR DAĞLARI’nın zirvesindeki, yaylaları görmeye gidiyoruz. KAÇKARLAR keşif turumuzda, AŞAĞI KAVRUN  yaylası üzerinden, YUKARI KAVRUN yaylasına ulaşıyoruz. Burada yürüyüşler yaparak, doğanın ve bulutların, birlikteliğinden doğan nefis manzaraları fotoğraflayıp,  yayla kahvesinde, çay veya yaylada yetişen hayvanlardan elde edilen sıcak sütten yudumlama fırsatı bulacağız.  Su sesi, kuş sesi eşliğinde ve doğal oluşmuş rengarenk çiçek tarlalarında, çiçek ve doğa  kokusunu ciğerlerimize depolayıp, doğanın kollarında olmanın keyfini süreceğiz. Dinlenmeler halinde süren yürüyüşümüz esnasında, yaylada yaşayan yöre insanlarıyla sohbetlerimizle günün yorgunluğunu atıp, tekrar AYDER Yaylasın’ndan Fırtına Deresine geçiyor ve bu güzel ortamda öğle yemeğimizi alıyoruz.  Bu esnada isteyen konuklaıımız ZİPLİNE yapabilirler.

İSTEĞE BAĞLI ZİPLİNE AKTİVİTE EKSTRA

Yediden yetmişe her yaş gruptaki  misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri bir aktivite.. Çelik halatlarla bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde, yetmiş metre uzunluluktaki halatlardan fırtına deresinin üstünde,  adeta uçarcasına karşıdan karşıya geçiyorsunuz. Kahkahalar, eğlence dolu anlar sizleri bekliyor!

Sonrasında, SÜRMENE’ye geçiyoruz. Burada meşhur bıçak atölyelerinde vereceğimiz  alışveriş molasının ardından, Doğu Karadeniz’in Divası ve Manastırlar kenti, TRABZON’a hareket ediyoruz. SOĞUKSU semtinde,  Atatürk’ün Trabzon’a geldiğinde konakladığı ve sonrasında müze haline getirilerek, eşyalarının sergilendiği ATATÜRK KÖŞKÜ’nü geziyoruz. Ayrıca GÜMÜŞ ve TELKARİ sanatı hakkında bilgi alıp, gümüş el dokuma hasır takımlar ve yine yöreye özgü gümüş takunya ve telkârinin ortak işlendiği çeşitli hediyelik eşya ve takı alışverişleri yapıyoruz. Daha sonra,  bizi bekleyen aracımıza yerleşerek, Trabzon Havalimanına geçiyor ve  PEGASUS  19:20  uçağı ile hareket ederek, 21:15’ de İZMİR’e ulaşıyoruz. Güzel anılarımızla, bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

3 Gece Yayla Otelinde Y.P  Konaklama

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Ulaşım ve Çevre Gezileri (Minibüs Gerektirmeyen Yerlerdeki Ulaşım)

Pegasus Hava Yolları İle  Gidiş+Dönüş Uçak Bileti

Milli Park Giriş Ücretleri

Yöresel Eğlenceler

Zorunu Seyahat Sigortası Paketi

Academic Tour Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri

Öğle Yemekleri

Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler

KARAGÖL Turu (İsteğe Bağlı) 60 TL

AYDER YAYLASI’nda (İsteğe Bağlı) Pakut Yaylası+Sal Yaylası +Zilkale+Köyler+Palovit Şelalesi 80 TL

AYDER YAYLASI’nda (İsteğe Bağlı) Kaçkarlar Turu (Aşağı-Yukarı Kavrunlar 50 TL

Mençuna Şelalesi (İsteğe Bağlı) 50 TL

UZUNGÖL’de Lustra, Karaster Üst Yayla Turu (İsteğe Bağlı) 60 TL

65 yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
13.08.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »
18.08.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »
27.08.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »
10.09.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »
17.09.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »
24.09.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »
04.10.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »
11.10.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »
18.10.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »
25.10.20202499.00 TL
1999.00 TL
2799.00 TL
2299.00 TL
2499.00 TL
1999.00 TL
0 - 6 Yaş 1399.00 TL
7 - 12 Yaş 1849.00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

13, 18, 27 Ağustos • 10, 17, 24 Eylül • 04, 11, 18, 25 Ekim

» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. Academic Tour, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten,rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, salgın hastalık  vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
» Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu değildir.Rehber programda  hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu,tekrar teyid edilir.

» Tur programı İZMİR ACADEMİC TOUR. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, tc kimlik no ibrazı şarttır. Acente bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.

» Turumuzda araç seçimi kişi sayısına göre yapılacaktır.   

» Gezi süresi 4 GÜN-3 GECE’dir. Otel konaklaması 3 GECE’dir.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı İZMİR ACADEMİC TOUR’ da saklıdır.Turun iptali durumunda İZMİR ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» Academic Tour teknik sebeplerden dolayı otel değişikliği yapma hakkına sahiptir.

» İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat Sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar  sigorta kapsamına girmez. Değerlendirmeler ilgili sigorta şirketi tarafından yapılmaktadır.Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir.

» Uçuş saatinden 2 saat önce Havalimanında bulunmanız gerekmektedir.

» Eylül Turlarında dönüş Sun Express Havayolları ile  saat 20:10 Trabzon-İzmir uçuşu ile gerçekleşecektir.

» Ekim Turlarında İzmir Trabzon Pegasus Havayolları  07:45 uçağı, Trabzon İzmir Sun Express Havayolları 20:10 Uçuşu ile gerçekleşecektir.

İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorum Yap


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Tur Süresi

4 Gün- 3 Gece

1999.00 TL
'den itibaren

Konaklama

Yayla Gezili ve Yayla Konaklamalı Program

Ulaşım

Uçakla ve lüks otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Doğu Karadeniz

Tur Hakkında

Trabzon Gidiş-Trabzon Dönüş

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

  Yardımcı Olalım

  Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

  Tıklayın Sizi Arayalım !

  Benzer Turlar

  LAVANTA HASADI -SALDA GÖLÜ - SAGALASSOS Şok Kampanya!!!

  LAVANTA HASADI -SALDA GÖLÜ - SAGALASSOS Şok Kampanya!!!

  399.00 TL 'den itibaren
  LİKYA TURU Kaçırılmaz Fırsat!

  LİKYA TURU Kaçırılmaz Fırsat!

  799.00 TL 'den itibaren
  BOZCAADA - ASSOS TURLARI (Bozcaada Konaklamalı-2020)

  BOZCAADA - ASSOS TURLARI (Bozcaada Konaklamalı-2020)

  499.00 TL 'den itibaren

  Tercih Edilme Nedenlerimiz

  Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

  Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
  Erken Rezervasyon Avantajları
  Lüks Ulaşım ve Konfor
  Güvenilirlik
  Seçkin Otellerde Konaklama
  Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
  Güleryüz ve Samimiyet
  Güvenli Alışveriş

  E-BÜLTEN ABONELİĞİ

  Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.