UKRAYNA SONBAHAR TURU

5 GÜN 4 GECE (2 GECE KİEV - 2 GECE LVİV)

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

UKRAYNA'NIN GÖZDE KENTLERİNDE KÜLTÜR TURLARINA EKSTRA PARA ÖDEMEDEN...
Gezilecek Yerler:

KİEV PECERSKAYA LAVRA MANASTIRLARI - 2.DÜNYA SAVAŞI MÜZESİ - MİKRO MİNYATÜRLER MÜZESİ - RİVNE - KLEVAN (AŞK TÜNELİ) - LUTSK - LVİV - ÇİKOLATA FABRİKASI - ANİ KİLİSESİ - SİLAHŞÖRLER ŞATOSU (EKSTRA)

Kalkış Noktaları: ADNAN MENDERES HAVA LİMANI
Geceleme: 4 GECE
Konaklama: 5 GÜN 4 GECE (2 GECE KİEV - 2 GECE LVİV)
599.00'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

***VİZESİZ - PASAPORTSUZ***   ***YENİ KİMLİKLE GİRİŞ İMKANIYLA*** 

   UKRAYNA SONBAHAR TURU   

KİEV (2 Gece) – RİVNE – KLEVAN – LUTS – LVİV (2 Gece)

Bölgenin Seçkin 3* ve 4* Otellerinde Konaklama

DİKKAT !!! 

TÜM ŞEHİR ve KÜLTÜR TURLARI + ŞEHİR GİRİŞ VERGİLERİ + TURİST KONAKLAMA VERGİLER VE SİGORTA DAHİL!!!

UNESCO LİSTESİNE GİRMİŞ  PECERSKAYA LAVRA  MANASTIRI  FİYATA DAHİL !!!

REKORLAR KİTABINA GİREN  MİKRO-MİNYATÜRLER MÜZESİ  GEZİSİ FİYATA DAHİL !!!

DÜNYACA ÜNLÜ  2.DÜNYA SAVAŞI MÜZESİ  GEZİSİ FİYATA DAHİL !!!

YEMEKLİ  “ALTIN AT NALI & SİLAHŞÖRLER KALESİ”  (ŞATOLAR TURU)  KATILMA İMKANIYLA…

LVİV’de  GELENEKSEL UKRAYNA GECESİ  (Yemekli Eğlence Programı) FİYATA DAHİL !!!

UKRAYNA ULUSLARARASI HAVA YOLU ile İZMİR’den AKTARMASIZ KİEV GİDİŞ - PEGASUS  ile LVIV’den İZMİR'e DÖNÜŞ

    MAKUL UÇUŞ SAATLERİYLE GÜN KAYBI YAŞAMADAN    

5 GÜN - 4 GECE (26 - 30 EKİM) TEK TARİH SINIRLI KONTENJAN!!!

   ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN !!!   

 

1. Gün: İZMİR - KİEV

Öğlen saat 12:10’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki buluşmamızın ardından gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Saat 14:10’da UKRAYNA ULUSLARARASI Havayollarına ait PS 702 sefer sayılı uçuşu ile KİEV Boryspil Havaalanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel Saat 16:40’deki varışımızın ardından, bagajlarımızı alıp gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen tur aracımıza yerleşiyor ve Dinyeper kıyısına kurulan ve ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almış olan, son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Başkent KİEV’deki Panaromik şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere Kent merkezine doğru yol alıyoruz. Şehir turumuzda otobüsümüzle Kiev’in en eski semtlerinden biri olan Padol’u(Podil) ziyaret ederek başlıyoruz. Başbakanlık  Parlamento Binası, Mihaylovski Kilisesi, Prenses Olga Heykeli’ni ve Bağımsızlık Anıtını panoramik olarak gördükten sonra Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve 1100 Metre uzunluğunda Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi ünlü Kreschatik Caddesine geçiyoruz. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde rehberimizin de yönlendirmeleriyle alış-veriş ve yemek için serbest zaman alıyoruz. Kentin dinamizmini arttıran sokak dansçıları ve müzisyenlerini de görebileceğimiz Kreschatik Caddesi’ndeki molamızın ardından KİEV Turumuzu tamamlayarak otelimize gidiyoruz. Konaklama Kiev’deki otelimizde. 4* Favor Park v.b


2. Gün: KİEV - 2.DÜNYA SAVAŞI MÜZESİ – PECERSKAYA LAVRA – MİKRO MİNYATÜRLER MÜZESİ

Sabah kahvaltımızın ardından bir önceki günümüzde gün batımı ve gece ışıklarında panaromik olarak gezdiğimiz Kiev’in ünlü caddelerinden Vladimirskaya Bulvarında bulunan Merkez Opera ve Bale Binasını gezerek turumuza başlıyoruz. Opera ve Bale binasının ardından 11.yüzyılda Kiev’in sur duvarlarının sur kapısı; ünlü Altın Kapı’yı görerek adını Aya Sofya’dan alan Aziz Sofya Meydanı’nda kısa bir mola verdikten sonra Dostluk Heykeli’nin yer aldığı Dostluk Tepesi’ni ziyaret edip bizi bekleyen aracımızla UKRAYNA tarihinin Ulusal  müzesi olan Dinyeper nehri kıyısındaki tepelere kurulu 2.Dünya Savaşı müzesini gezmek üzere yola koyuluyoruz. 1941 Nazi Alman işgaline karşı en büyük direnişi gösteren Sovyetler Birliğinin 2.Dünya Savaşına ilişkin; açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmekte, 3 kattan oluşan kapalı kısımda ise savaşa ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçler yer almaktadır. Yevgens Vucetich tarafından yaptırılan Anavatan Anıtsal Heykeli burada bulunan en ilginç yapıtlardan bir tanesidir. Toplam ağırlığı yaklaşık 530 ton ve yüksekliği 62 meteredir. Savaşların insanlık üzerinde derin izlerini yakından gözlemleyebileceğiniz bu gezimizin ardından, 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan ve 6 tanesi yerin altında toplam 18 Kiliseden oluşan Pecerskaya Lavra Manastırını gezmek üzere yola koyuluyoruz. Tamamen ruhani bir ortamı olan ve yöre halkının ibadetlerine şahit olabileceğiniz,birbirinden farklı ritüelleri gözlemleyebileceğiniz gezimizin bu bölümünde 70 Çocuğun el boyama işçiliğiyle hazırladığı Paskalya Yumurtalarından muazzam bir eserin bulunduğu bahçesini de görebileceksiniz. Pecerskaya Lavra Manastırı içerisinde görülebilecek en ilginç yerlerden bir tanesi de Mikro-Minyatürler Müzesi. Dünyaca ünlü Ukraynalı minyatür ustası Nikolay Syadristıy’ın özel bir teknolojiyle yaptığı ve yalnızca mikroskop yardımıyla görülebilen;bir çok eserinin rekorlar kitabına girdiği ; Dünya’nın en küçük kemanı, kitabı, saati, kilit ve anahtarı, uzaya çıkan ilk insan olan Yuriy Gagarin’in güvem eriği çekirdeğinden yapılan portresi, dünyadaki en küçük elektrik motoru, toplu iğne deliğinde deve kervanı ve Stranç Takımı görebileceğini eserlerinden bazılarıdır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra serbest zaman alıyoruz ve sonrasında Kiev’deki otelimize geçiyoruz. Konaklama Kiev’deki otelimizde. 4* Favor Park vb.


3. Gün: KİEV – RİVNE – KLEVAN (AŞK TÜNELİ) – LUTSK – LVİV

Sabah kahvaltısının ardından eşyalarımızı da alarak bizi hazır bekleyen aracımıza yerleşiyor ve Rivne-Lutsk üzerinden ilerlemek üzere LVİV’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuktan sonra ilk durağımız olan RİVNE’ye ulaşıyor ve kısa bir molanın ardından ülkenin turistik olarak en çok rağbet gördüğü yerlerden biri olarak bilinen ve fenomen haline gelmiş tek yönlü tren hattında bulunan Aşk Tüneliyle ünlü Klevan yerleşim bölgesine ulaşıyoruz. Fotoğraf çekimi için vereceğimiz serbest zamanın ardından yolumuza devam ediyor ve modern mimariyle Litvanya, Polonya ve Rus eserlerinin çokça bulunduğu Lutsk şehrine ulaşıyoruz. Lubart Kalesi, Teslis Katedrali, Heykel Evi görülebilecek yerlerden bazılarıdır. Lutsk’da öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Lviv'e doğru yol alıyoruz. Hürrem Sultan’ın Roxselena olarak doğduğu, adını aslan anlamını taşıyan Lion’dan aldığı ve şehre girdiğinizde kendinizi bambaşka bir yerde hissedeceğiniz; Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alan, Nostaljik Tramvayı,eski sokakları ve tarihi dokusuyla etkileyici şehir Lviv’e ulaşıyor,şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Lviv kurucusu Prens Danylo Halytsky heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı alanı Rynok Square, Opera, Pazar meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip Latin Katedrali, Lubomisrki Palace, King John Sobieski Palace, Bandinelli Palace ve Black House  yer almaktadır. Akşam yemeği için rehberimizin yönlendirmeleri doğrultusunda alacağımız serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Lviv’deki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizden alacakları tavsiyeler doğrultusunda akşam  Lviv’in eğlenceli mekanlarının keyfini çıkarabilirler.


4. Gün: LVİV – ALTIN AT NALI VE SİLAHŞÖRLERİ ŞATOLAR TURU

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz serbest zamanı değerlendirip LVİV Şehir merkezinde alış-veriş yapıp kentin klasik caddeleri arasında kendileri için planladıkları gezi gerçekleştirebilirler. Dileyen misafirlerimiz ise Rehberimiz eşliğinde yemekli olarak düzenlenecek olan Altın At Nalı ve Silahşöreleri Şatoları turuna katılabilirler (ekstra+yemekli).  Gezimiz sırasında LVİV bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 4 tanesini görme imkanımız olacak. Kendimizi adeta şövalyeler zamanında hissedecek ve şövalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacağımız bu turumuzda ilk ziyaretimiz Svirzh köyü ve Romantik Nesvizh nehri kıyısında bulunan muhteşem doğa manzaralı Nesvizh kalesi olarakta anılan Svirzh şatosuna gidiyoruz. Rönesans dönemi taşları ve duvar desenleriyle dikkateleri çeken şatonun 1672 yılında Akıncılar tarafından ele geçirilmesinden sonra savunma kalesi olarak kullanılmasıyla dikkatleri çeken Svirzh Şatosuna genel bakışımızın ardından 17. Yüzyıla ait ve Jakub Sobieskin Şatosu olarakta bilinen,İtalyan mimarisinden izlere rastlayacağınız Zolochiv Şatosunu gezmeye başlıyoruz. Bölge kralının; ikametgah olarakta kullandığı,şehrin asayiş merkezi ve bir dönem hapishanesi,bambaşka bir çehresiyle bölgenin elit tabakasının çay partileri yaptığı bahçelerini ve şifreli bir dille dileklerini kazıdıkları taşlar gördükten ve hikayelerini rehberimizden dinledikten sonra öğle yemeğimizi almak üzere(fiyata dahil) bizim için rezervasyonlarının yapıldığı restoranımıza gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Şatolar turumuza kaldığımız yerden devam etmek üzere bölgede anlatıla gelen ilginç efsanelerinden dolayı uzunca bir süre kapalı tutulan Pidhirdtsi Şatosuna doğru yola koyuluyoruz. 339 Metre rakımı olan ve Stır Nehrinin doğduğu dağın eteğine Mimar Andrea Del Akva tarafından inşa edilen Şato, Simyacı İdareci Jevuski’ye ait hazinelerinin halen bulunamadığı ve aramaya kalkanlarında hüsrana uğradığı,eşine olan nefretinden dolayı onu Şato duvarlarına asarak ölüme terk ettiği gibi hikayelerini rehberimizden dinleyerek ve izin verilen yerlerde fotoğraflar çekerek Pidhirtsi Şatosu gezimizi de tamamlayarak ünlü Mimari bir anıt olarak günümüze kadar taşınan, Polonya kralı 3.Sobieski’nin doğduğu ve bir dönem Magnat asil ailesinin Rezidansı olarak hizmet veren; şimdilerde ise Lviv’in tarihi müzesi misali çok önemli tablo ve eserlerin bulunduğu en Popüler Şatosunu gezmeye Olesky Şatosu (kalesi) ve rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri alıyoruz. Gezimizin ardından bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve otelimize geri dönüyoruz. Konklayacak bu son gecemizde sizler için hazırlamış olduğumuz yemekli eğlenceli Yöresel bir Ukrayna Gecesi için rezervasyonlarımızı yaptırdığımız restoranımıza gidiyoruz.(Fiyata dahil) Burada geçireceğimiz güzel bir gecenin ardından aracımızla otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 3* Ramada Lviv vb.


5. Gün: LVİV – İSTANBUL – İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve eşyalarımızı da alarak bizi hazır bekleyen aracımıza yerleşiyoruz ve yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, LVİV’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları, meşhur Arsenal Silah Müzesinde bulunan silahlarını göreceğimiz bu turumuzda, Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesi’nin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Lviv çikolataları’nın satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman aldıktan sonra saat 14:00’de rehberimizle buluşarak uçuşumuzun gerçekleşeceği Lviv (Danylo Halytskyi) Havalimanı'na gitmek üzere transferimizi sağlayacak aracımızda yerlerimizi alıyoruz ve dönüş yoluna koyuluyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından PC 421 Sefer sayılı Pegasus Uçağı ile saat 16:15'de hareket ediyoruz ve saat 19:15'de İstanbul’a varımışızın ardından PC 2202 Sefer Sayılı uçak ile İzmir Adnan Menderes Hava Limanına hareket ediyor ve 21:40’daki varışımızın ardından bir daha ki ACADEMİC TOUR gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

* Ukrayna Uluslararası Hava Yolları ile aktarmasız İzmir Kiev uçak bileti

* Pegasus Hava Yolları ile Lviv/İstanbul-İzmir uçak bileti

* Programda Belirtilen Turlar, Transfer ve Ulaşımlar

* Pecherskaya Lavra Manastırları Turu

* Mikro Minyatürler Müzesi Turu

* 2.Dünya Savaşı Müzessi Turu

* Eczacılık Müzesi ve Çikolata Fabrikası Turu

* Yöresel Ukrayna Gecesi (Yemekli)(Otel veya Restoran’da)

* Alan/Otel/Alan ve  Şehirlerarası transferleri

* Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli  

* Otellerde 4 Gece O.K. Konaklama

* Otellerde 4 Sabah  Kahvaltısı

* 1 Akşam Yemeği (Gala Yemeği)

* Gümrük vergileri

* Tüm Konaklama Turist Vergileri ve şehir giriş Ücretleri

 *Tüm Otoyol  ve Otopark Ücretleri 

*Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri

* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası

ACADEMIC TOUR güvencesi

 

*Yurtdışı çıkış harcı bedeli ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)

*Öğle ve Akşam Yemekleri

*Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

*İsteğe bağlı Yemekli Şatolar Turu (50 €)

*Her türlü otel ekstraları ve keyfi harcamalar

*65 Yaş üzeri  yolcular için ek sürprim sigorta ücreti olarak 10 € fark alınır.

FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
26.10.2019649.00
599.00
869.00
819.00
649.00
599.00
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 12 Yaş 519.00
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

26 Ekim

TUR NOTLARI

>>Ukrayna Turunda Pasaport yada Vize zorunluluğu yoktur. Seyahatimiz yeni Biometrik Kimlikle yapılabilmektedir.

>>Eski Kimliği olan misafirlerimiz varsa Pasaport ile seyahat edebilirler. Pasaportlarının tur bitim tarihinden sonra en az  1 ay geçerlilikleri olmak zorundadır.

>>1 EURO  = 30 GRİVNA                 >>1 DOLAR = 26 GRİVNA              >>1 TÜRK LİRASI   = 4,5 GRİVNA    

Not: Bu veriler  Haziran ayı 2019 Serbest Piyasa kurlarına göre belirtilmiştir. Güncel kurları bankalarınızdan yada İnternet Güncel döviz sayfalarından öğrenebilirsiniz. Bilgilendirmemiz yaklaşık değerleri göstermek amaçlıdır.

TUR HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR:

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- UKRAYNA TURUNDA Pasaport yada Vize zorunluluğu yoktur. Seyahatinizi yeni Biometrik Kimlikle yapabilirsiniz. Eski Kimliğe sahip olan misafirlerimiz ise geçerli süresi olan Pasaportlarıyla seyahat edebilirler.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 1 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 1 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri,rötar veya gecikmelerden ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

5- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarını ve 8 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

6- Geçerli yeni Çipli Kimliği veya Pasaportu olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

7- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

9- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

10- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

11- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 3* ve 4* Otel statüsü, ülkemiz 2* ve  3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

12- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluş-tukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

13- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

14- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak, tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

15- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

17- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

18- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 yaş yolcularımız için çocuk araç koltuğu getirilmesi  zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

19- Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

20- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro veya Dolar bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

21- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

22- “Ukrayna Sonbahar “ Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

23- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

24- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

25- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
1-Otobüsle BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı Program 2019)
Erken Rezervasyon Fırsatı !!!
399.00
'den itibaren
1-Otobüsle BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı Program 2019)
Kosova ve Sofyalı Program 5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama
8 Gün-8 Gece / 22.08.2019
2-Otobüsle BALKANLAR (Kosova, Sofya ve Matka Kanyon`lu Uzun Program)
1 Gece İlaveli Program !!!
449.00
'den itibaren
2-Otobüsle BALKANLAR (Kosova, Sofya ve Matka Kanyon`lu Uzun Program)
Koşa Koşa Değil, Doya Doya Balkanlar (1 Gece İlaveli Uzun Program)
9 Gün-9 Gece / 05.09.2019
Uçakla Vizesiz BALKAN TURLARI (2019)
SINIRLI KONTENJAN İLE !!!
579.00
'den itibaren
Uçakla Vizesiz BALKAN TURLARI (2019)
5* ve 4* Otellerde Konaklamalı, Balkan Coğrafyasında Vizesiz 5 Ülke
7 Gün-6 Gece / 12.09.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım