MİDİLLİ ADASI TURU 2019 (3 Gün 2 Gece)

4 * HELITROPE HOTEL ODA KAHVALTI

Arkadaşlarınızla Paylaşın

TUR GENEL TANIMI

MİDİLLİ ADASI 3 GÜN 2 GECE, YUNAN EĞLENCESİ (YEMEKLİ SİRTAKİ/SINIRSIZ UZO VE ŞARAP) DAHİL
Gezilecek Yerler:

MİDİLLİ MERKEZ-GERA-AGIASOS-KALLONI-PETRA-MOLIVOS-MANDAMOS-THERMI

Kalkış Noktaları: Sabah saat 05:05 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 05:15 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 05:35 KARŞIYAKA’dan (Bostanlı İskele) siz değerli konuklarımızı alarak AYVALIK’a hareket ediyoruz.
Geceleme: 3 GÜN 2 GECE
Konaklama: 4 * HELITROPE HOTEL ODA KAHVALTI
199.00'den itibaren
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

 

  MİDİLLİ ADASI TURU  

ADANIN EN SEÇKİN OTELİ OLAN 4* HELIOTROPE KONAKLAMA AYRICALIĞIYLA

DİKKAT !!! EKSTRA SÜRPRİZ İLAVELER OLMAKSIZIN...

3 ADA TURU + GİDİŞ-DÖNÜŞ FERİBOT BİLETİ + SİGORTA + 

YEMEKLİ SİRTAKİ EĞLENCESİ (LİMİTSİZ UZO-ŞARAP)  HEPSİ FİYATA DAHİL

SINIRLI KONTENJAN İLE ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN!!!

ŞOK PROMOSYON 199 EURO' dan itibaren

(İsteyenlere İzmir+Ayvalık+İzmir Transfer İmkanı 25 Euro)

KAPI VİZESİ UYGULAMASI HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN ACENTEMİZ İLE BAĞLANTIYA GEÇEBİLİRSİNİZ.

 1.TUR: 4-6 HAZİRAN (BAYRAM)   2.TUR: 11-13 AĞUSTOS   3.TUR: 13-15 EYLÜL (3 GÜN 2 GECE)

1. Gün: MİDİLLİ ŞEHİR TURU ve AGIASOS KÖYÜ

Saat 07:30’da AYVALIK TURYOL ofisinde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL gemileri ile Midilli ’ye hareket ediyoruz. Ayvalık koylarından, deniz fenerlerinden ve güzelim adalardan mavi ufukta yavaş yavaş uzaklaşırken Ege denizinin kucağında ilerliyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olan Midilli(Lesvos)ye ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük kontrolünden sonra, valizlerimizi bizi bekleyen otobüse yerleştiriyoruz ve yürüyerek Türkçe rehber eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Mytilini’de (Midilli-Lesvos adasının başşehri) keyifli bir gezintiye çıkıyor ve bu esnada, Sapho meydanından başlayarak, Agios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Agios Athanasios Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami ve Hamamı, Valide ve Yalı Cami gibi tarihi yapıları yakından tanıyoruz. Daha sonra Midilli mutfağının eşsiz tatlarını tatmak için Midilli sahil restoranlarının en ünlülerine ev sahipliği yapan, Epano Skala ya da Panagiouda’ya doğru yola çıkıyoruz.(öğle yemeği Mytilini merkezde de alınabilir) Burada aldığımız öğle yemeğinin ardından Midilli’nin en otantik yerleşimlerinden biri olan Agiasos’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yemyeşil ormanları, ahşap işçilikleri ve Meryem Ana Kilisesi ile ünlü dağ köyüne vardığımızda köyün Şirince benzeri sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Köy dönüşü Yunanistan’ın en ünlü halk ressamlarından Midillili Theofilos’un son iki yılını geçirdiği büyük bir ağaç kovuğunun bulunduğu Karini’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Helitrope otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman.http://www.heliotrope.gr/ 


2. Gün: THERMİ-MANDAMADOS-MOLİVOS(Mithimna)-PETRA

Otelde aldığımız kahvaltının ardından, bu günün ilk durağı olan Thermi’ye doğru yola çıkıyoruz. Kaplıcaları, Osmanlı zamanında inşa edilen tarihi Sarlıca Palas otel binası önünde küçük bir fotoğraf molası verip, adanın en mistik yeri,Köyü’ne doğru gezimize devam ediyoruz. Bu­rada yer alan Ada’nın en ünlü kilisesi Taksiarchis Kilisesi ve Manastırı’nı yakından tanıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya’dan geçerek adanın kuzey ucunda olan Molyvos ‘ a ulaşıyoruz.Yunanca Mithymna adı ile de bilinen ve Assos kentinin de ilk sakinlerinin göç yeri olan bu şirin beldede öğle yemeğimizi alıyoruz. Kalesi, taş ev­leri ve şirin sokakları ile Midilli’nin en keyifli gezi alanlarından biri olan Molyvos’ta geçirdiğimiz keyifli zamandan sonra Petra’ya doğru yola çıkıyoruz. Sadece 4-5 km uzaklıkta Midilli’nin en güzel sahillerine sahip Petra’ya ulaşıyoruz. Petra’da kayaya oyulmuş, 114 basamakla çıkılan ve kasabayı panoramik seyredebileceğimiz Meryem ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından adanın iç tarafından, Kalloni ve Gera Körfezlerini izleyerek otelimize dönüyoruz. Akşam rehberimiz ile belirlenen saatte buluşup, akşam yemeği için tavernamıza gidiyoruz. Ada yemeklerinin tadına bakıp bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutulmayacak bir Yunan gecesi geçiriyoruz.


3. Gün: PALEOKIPOS - PAPPADOS - PLOMARI - PERAMA

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğduğu köy olan Paleokipos ve zeytinyağcılığı ile ünlü Pappados köylerini yakından tanıyoruz. Daha sonra 19 yy. da Midilli’de üretilen zeytinyağı ve sabunun ihraç edildiği limana ve dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari’ye doğru yola çıkıyoruz. Plomari’de yaptığımız kent gezintisinin ardından zeytin ağaçlarının yeşili ile Ege’nin mavisinin buluştuğu kıyıları izliyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Midilli Merkezi’ne doğru dönüşe geçiyor ve Mytillini Limanı’nda bizleri bekleyen gemimizde yerlerimizi alıyoruz. Saat 18.00’ de Ayvalık’a hareket ediyoruz. Bir başka Academic Tour programında görüşme dileğiyle vedalaşıyor;transfer hizmeti alan misafirlerimizi aldığımız noktalara geri bırakıyoruz.DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

» Ayvalık-Midilli-Ayvalık Feribot Bileti

» 4* Helitrope Otel'de 2 gece konaklama http://www.heliotrope.gr/  (booking puanı 8.3)

» 4* Helitrope Otel'de 2 Sabah Kahvaltısı

» 3 Gün Ada Turu

» 1 Akşam Yemekli Yunan gecesi (Sınırsız Uzo ve Şarap)

» Tur boyunca tüm Transferler

» Türkçe Rehberlik Hizmeti

» Liman Vergileri dahil

» ACADEMIC TOUR GÜVENCESİ

 

» Öğle yemekleri ve alınan tüm içecekler

» Adada bir akşam yemeği

» İsteyenlere İzmir-Ayvalık-İzmir ulaşım imkanı ( 25 €)

» Vize ücreti ( 120 €) / Kapı Vizesi 55 € (0-12 yaş Çocuk 20 €)

» Yurtdışına çıkış harcı 

» Gezi esnasındaki kişisel harcamalar.

» Ören yerleri ve müze giriş ücretleri.

» Ek sürprim sigorta farkı, 65-79 yaş arası 10 €, 80 yaş ve üzeri 15 €

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
13.09.2019 Helitrope Hotel 4*219.00 €
199.00 €
269.00 €
249.00 €
219.00 €
199.00 €
0 - 2 Yaş 36.00 €
3 - 12 Yaş 149.00 €
-Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

13 Eylül

TUR NOTLARI

TUR HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR:

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, feribot  yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklamada değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 3 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi veya Kapı vizesi (15 gün önce) alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizas-yonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13-  Seyahatiniz süresince konakladığınız oteli terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

18- Yoğun sezonda,feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

19- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

20- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

21- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

22- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

23- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

24- Midilli Adası Turumuz ‘’ Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

25- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

26-Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

27- Kapı Vizesi işlemlerinden dolayı (Parmak izi,Pasaport v.b) yaşanabilecek gecikmelerden dolayı acentemiz sorumlu tutulamaz.

28- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz


Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

0232 463 25 25

Benzer Turlar
3-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel' li 5 Gece
1949.00 TL
'den itibaren
3-Uçakla DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (2019)
Gito Yaylası ve Macahel'li UZUN Program(Cuma SAMSUN Gidiş-Çarşamba TRABZON Dönüş)
6 Gün-5 Gece / 30.08.2019
UÇAKLA DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (İlave Tarih 23-28 Ağustos)
İlave Uzun Program !!!
2029.00 TL
'den itibaren
UÇAKLA DOĞU KARADENİZ YAYLA TURU (İlave Tarih 23-28 Ağustos)
Kafkasör ve Elevit Yaylalı İlave, Samsun Gidiş-Trabzon Dönüşlü Uzun Program...
6 Gün - 5 Gece / 23.08.2019
1-Özel KARADENİZ VE YAYLALARI TURU (2019)
3 Yayla Konaklamalı !!!
1499.00 TL
'den itibaren
1-Özel KARADENİZ VE YAYLALARI TURU (2019)
MENÇUNA Şelaşesi, GİTO Yaylası ve BATUM' lu... Sezon Boyunca Her Pazar Çıkışlı
8 Gün-8 Gece / 25.08.2019
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım