AZERBAYCAN-BAKÜ TURU

AZERBAYCAN-BAKÜ TURU

 • 4* AUROOM Hotel Bakü Konaklaması, Tüm Kültür ve Şehir Turları,Vergiler Dahil !!!
 • 4 GECE 4 GÜN
 • PEGASUS HAVA YOLLARI AKTARMASIZ UÇUŞ İLE...

Tur Süresi

4 GECE 4 GÜN

649,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

4* AUROOM Hotel Bakü Konaklaması, Tüm Kültür ve Şehir Turları,Vergiler Dahil !!!

Ulaşım

PEGASUS HAVA YOLLARI AKTARMASIZ UÇUŞ İLE...

Gezilecek Yerler

BAKÜ,ESKİ ŞEHİR,GOBUSTAN, ÇAMUR VOLKANLARI, ATEŞGAH,YANARDAĞ

Tur Hakkında

65 € DEĞERİNDE KERVANSARAY ART'da YEMEKLİ AZERBAYCAN GECESİ DAHİL...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


HAZAR DENİZİ'NİN İNCİSİ

 VİZESİZ-KİMLİKLE  AZERBAYCAN-BAKÜ 

BAKU – ESKİ ŞEHİR – KIZ KULESİ – ALEV KULELERİ
ÇAMUR VOLKANLARI – GOBUSTAN – ATEŞGAH

65 € DEĞERİNDE KERVANSARAY ART'da YEMEKLİ AZERBAYCAN GECESİ DAHİL...

ŞEHİTLER SOKAĞI ve ALEV KULELERİ DAHİL…
UNESCO KORUMASI ALTINDAKİ KIZ KULESİ DAHİL…
UNESCO KORUMASI ALTINDAKİ GOBUSTAN MİLLİ PARKI TURU  DAHİL…
DÜNYA’NIN DOĞAL GAZ CEBİ “ATEŞGAH” (ATEŞ TAPINAĞI) DAHİL…

4* AuRoom Hotel Bakü Konaklama

PEGASUS HAVA YOLLARI ile İZMİR-BAKÜ / BAKÜ-İZMİR AKTARMASIZ UÇUŞ 
(Dolu dolu Bakü kenti Alış-Veriş ve Gezme  imkanı)

Tüm Kültür ve Şehir Turları+Vergiler+Şehir Giriş Ücretleri+Ulaşım ve Transferler Dahil!!!

18-22 Haziran (Bayram Dönemi) / 29 Eylül-3 Ekim /  2-6 Ekim   16-20 Ekim
(4 Gün -  4 Gece)


1. Gün

İZMİR - BAKÜ (Eski Şehir - Azerbaycan Ulusal Müzesi - Nizami Caddesi)

Akşam saat 19:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki Pegasus kontuarı önünde buluşarak, gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi takiben, saat 22:00’de Pegasus Havayolları ile Azerbaycan – Bakü Haydar Aliyev Havaalanına aktarmasız uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel Saat 01:50’deki varışımızın ardından, gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Rehberimizle önceden belirlediğimiz saatte, otelimizin lobisinde buluşarak, güzel bir Azerbaycan kahvaltısı yapıyoruz. Kahvaltımızın ardında Bakü şehir merkezinde bulunan ve AZERBAYCAN’ın edebiyatçıları, bilim adamları ve sanatçılarının ebedi istirahatgahları olan, adeta bir müze ve sanat merkezi estetiğine sahip etkileyici mekanı, Fahri Hıyabı’nı ziyaret ediyoruz. Kentin en güzel manzarasının görülebileceği “Dağ Üstü” parkından, Alev Kuleleri’nin muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra, 1918’de Nuri Paşa önderliğinde şehit düşen Türk ve Azerbaycan Türkü askerlerimizin ve diğer şehitlerin anısına yaptırılmış Şehitler Hıyabı’na gidiyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından, füniküler ile kısa ve keyifli bir seyahat yaparak, BAKÜ’nün bambaşka bir çehresini görme fırsatı buluyoruz. Füniküler gezintimizin bitiminde, kentin en popüler caddesi Bakü Bulvarı’na gidiyor serbest zaman alıyoruz. Daha sonra, Hazar Denizi’nin İncisi BAKÜ şehrinin en ilgi çekici bölümü olan Eski Şehir; Azerbaycan söylemi ile “İçeri Şeher” turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesine dahil olan Kız Kulesi ve Şirvanşahlar Sarayı, eski Camii ve Hamamları, Minyatür Kitap Müzesi’ni görerek, İçeri Şehrin tarihi taş döşeli sokakların’da keyifli yürüyüşlerimizle, Fevvareler Meydanı’na geliyoruz. BAKÜ’nün en önemli alış-veriş caddesi olarak bilinen Nizami Caddesi’nde rehberimizin bilgi ve yönlendirmeleriyle serbest zaman veriyor, molamızın ardından konaklayacağımız otelimize gidiyoruz.

2. Gün

BAKÜ ( Gobustan Milli Parkı – Çamur Volkanları ) – BAKÜ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, başkent BAKÜ’nün yaklaşık 65 km güneybatısında ve Unesco Dünya Mirasları listesine alınarak korunan ünlü Gobustan Milli Parkına gitmek üzere, araziye uygun araçlarımızda yerlerimizi alıyor ve yola koyuluyoruz. Tunç devrinden günümüze eserler barındıran, 537 hektarlık bir alanda dünyanın en büyük antik mağara duvar yazılarını ve 6000 den fazla petroglifi görebileceğimiz bu gezimizin ardından, yine Gobustan’a yakın mesafede ki, Çamur Volkanları bölgesini gezmek üzere, yolumuza devam ediyoruz. Doğal kaynaklarıyla ünlü AZERBAYCAN, dünyada bulunan 700’ü aşkın Çamur Volkanlarının yarısına ve en büyüklerine sahip olmasından dolayı ilgi çeken ve oraya vardığınızda kendinizi Ay kraterleri arasında hissedeceğiniz en ilginç yerlerden biridir. Bölgedeki rehber anlatımlarının ardından, canlı Volkan hareketlerini de gözlemledikten sonra, Bakü merkeze doğru yola koyuluyoruz. Yolumuzda, Azerbaycan‘daki en önemli ziyaret noktalarından olan ve manevi değeri bulunan, Hz. Muhammed’in torunu, Bibi Heybet diye anılan (Hz. Fatimeyi Suğra) Hekime hanımın türbesinin de bulunduğu Bibi Heybet Camii’ne gidiyoruz. Manevi mekanı ziyaretimizin ardından, aynı adı taşıyan ve ilk kez sanayi usulü petrolün çıkarıldığı ve turistik etkinlik alanı haline getirilmiş bölgeyi geziyoruz. Burada geçireceğimiz güzel zamanına ardından, dinlenebilmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün

BAKÜ - (Abşeron Yarımadası–ATEŞGAH-YANARDAĞ)

Sabah kahvaltısının ardından, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve Abşeron yarımadası turumuzu gerçekleştirmek üzere, merkeze yaklaşık 30 km mesafede bulunan ATEŞGAH’ı ziyaret ediyoruz. Manevi bir değer olarak dünyadaki 3 Mecusi tapınaklarından biri olan Abşeron yarımadasındaki Ateşgah, mimari açıdan Hint mimarisini de içerisinde barındıran ve harmanlayan yapıda olmakla beraber merkezinde “Sönmeyen Ateş(Yanardağ) tabiriyle secdegahı bulunmaktadır. Zerdüştlerin Hac görevlerini tamamlarken konakladıkları odalar, ibadet yaptıkları kısımlar görebileceğimiz yerler arasındadır. Burada alacağımız fotoğraf karelerinin ardından, mimarisiyle dikkatleri çeken, yere bitişik kavisli yapısıyla 57.000 metre karelik alana kurulu, Bakü’nün simgesi haline gelmiş olan Haydar Aliyev Kültür Merkezini görmek üzere yola koyuluyoruz. Bakü’ye gelen herkesin mutlaka uğradığı ve “I Love Bakü” yazısı önünde resim çektirdiği Kültür Merkezi, aktif olarak çalışmalarını spor, eğitim ve sanatsal aktiviteler alanında sürdürmektedir. Merak edenlerin ziyaret edebileceği ve içeriden görebileceği kısımlar da mevcuttur. Burada geçireceğimiz güzel zamanın ardından, gezimizde dahil hizmet olarak tarihi KERVANSARAY ART Restorantına gidiyoruz. Bu güzel restorantta, Azerbaycan Mutfağının lezzetli yemeklerinin tadına bakarken; Azeri - Kafkas Dansı gösterisi ve Canlı Müziği (Muğam-Saz) eşliğinde hoşça vakit geçiriyoruz. FİYATA DAHİL!

4. Gün

BAKÜ - İZMİR

Sabaha karşı saat 02:50’de gerçekleşecek olan uçuşumuz için Haydar Aliyev Hava Limanı’na Limanına transfer oluyoruz. Pegasus Hava Yolları ile gerçekleştireceğimiz aktarmasız direkt uçuşumuzun ardından, yerel saat ile 05:00‘de İzmir Adnan Menderes Hava Limanına varıyor ve güzel anılarımızla birlikte bir başka Academic Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Not: Türk vatandaşlarının sadece fotoğraflı olan biometrik kimlik kartıları ile Türkiye'den Azerbaycan’a çıkışlarına izin verilmektedir.
Kimliklerin yeni Tip Çipli ve fotoğraflı Kimlik olmak zorundadır.(Bebekler, Çocuklar dahil!) 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • PegasusHava Yolları ile Aktarmasız İzmir – Bakü / Bakü – İzmir gidiş-dönüş Uçak Bileti
 • Programda Belirtilen değerindeki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Transfer ve Ulaşımlar
 • Bakü Eski Şehir Turu
 • Gobustan Milli Parkı ve Çamur Volkanları Turu
 • Abşeron Yarımadası Turu
 • Ateşgah Turu
 • Kervansaray Art’da Yemekli Azerbaycan Gecesi (1 Bardak Şarap Dahil)
 • Alan/Otel/Alan  transferleri
 • Havalimanı Vergileri ve Hizmetleri Bedeli  
 • 4* Otelde 3 Gece Konaklama 
 • 4* Otelde 3 Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Konaklama Turist Vergileri, Gümrük vergileri  ve Şehir giriş ücretleri
 • Tüm Otoyol ve Otopark Ücretleri
 • Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her türlü otel ekstraları ve keyfi harcamalar
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20 € , 65 Yaş  üstü yolculardan 35 €  alınır..
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
29.09.2024799,00
649,00 €
949,00 €
779,00 €
799,00 €
649,00 €
0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 629,00 €
Taksitler »
02.10.2024799,00
649,00 €
949,00 €
779,00 €
799,00 €
649,00 €
0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 629,00 €
Taksitler »
16.10.2024799,00
649,00 €
949,00 €
779,00 €
799,00 €
649,00 €
0 - 2 Yaş 150,00 €
3 - 12 Yaş 629,00 €
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

18-22 Haziran (Bayram Dönemi) / 29 Eylül-3 Ekim /  2-6 Ekim   16-20 Ekim

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, Yeni Tip Çipli ve Fotoğraflı Kimlikle Azerbaycan'ı ziyaret edebilirler. Çipli Kimliklerde BEBEK dahil, tüm misafirlerimizin fotoğrafları olmak zorundadır.

1- ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- AZERBAYCAN için Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına vize uygulaması yapılmamaktadır. 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren Azerbaycan’a Yeni çipli Kimlikler ile seyahat serbestisi gelmiş olup , giriş-çıkışlarda kullanılmak üzere verilen iki dilde hazırlanmış ve doldurulmuş formları yanlarında bulundurma zorunluluğu esas alınmıştır. Yeni tip çipli kimlik kartlarının seyahat belgesi olarak kullanılabilmesi için bebek ve çocuk dahil olmak üzere, kimlik üzeri fotoğraf zorunluluğu bulunmaktadır.

3- Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya uçuş iptallerinden ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

4- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 55 cm x 40 cm x 20 cm boyutlarını ve 8 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Bazı uçuşlarda bu 15 kg ile sınırlandırılabilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden ACADEMIC TOUR ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

5- Kayıt esnasında, kimlikte geçen isim, doğum tarihi, ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

6- Gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

7- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

8- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

9- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

10- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Kimliğinizin kaybolması ya da çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede geçici kimlik işlemleri, geri dönüş ya da tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

11- Seyahatiniz süresince konakladığınız oteli terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülke ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

12- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

13- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior, suit, kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

14- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

15- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

17- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

18- Pandemi Koşulları ile ilgili herhangi bir kısıt ve kontrol bulunmamaktadır. Önlem olması adına son doz aşı pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız önerilmektedir. 

19- Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı ve/veya DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülke yerel otoritelerce talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.

20- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

21- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Dolar bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

22- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir.

23- Azerbaycan Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

24- İptal-İade ve değişiklik şartları; ACADEMİC TOUR Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. 

25- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

26- Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

27- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılırlar.           

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:
Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!                   

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Uyulması gereken özel bir durum mevcut değildir.

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.