GÜL HASADI, Sagalassos ve Göller Bölgesi (2019)

GÜL HASADI, Sagalassos ve Göller Bölgesi (2019)

 • 5* BARIDA HOTELS' de Y.P. Konaklama ( Isparta' da )
 • 2 Gün 1 Gece
 • Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

 

Doğanın rengi ve kokusunun, muhteşem birlikteliği GÜL HASADI TURU

 GÜL HASADI, SAGALASSOS ve GÖLLER BÖLGESİ 

SALDA GÖLÜ-BURDUR-BURDUR GÖLÜ–AĞLASUN-SAGALASSOS ANTİK KENT-GÜNEYKENT (GÜL HASADI)–ISPARTA-EĞİRDİR GÖLÜ

5* BARİDA HOTELS Y.P. Konaklama Ayrıcalığı 

(Isparta'nın Tek 5* Oteli)

1.TUR: 11-12 Mayıs 2019      2.TUR: 18-19 Mayıs 2019      3.TUR: 25-26 Mayıs 2019   

4.TUR: 22-23 Haziran 2019     5 TUR: 30 Haziran-1 Temmuz (2 Gün-1 Gece)

   ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN!!!   

SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİDİR… KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA, 
FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTEREREK, NORMAL ÜCRETLENDİRME UYGULANACAKTIR..

1. Gün

Sabah saat 05:45 KARŞIYAKA Bostanlı İskele Önü,  05:50 KARŞIYAKA Yunuslar, 05:55 KARŞIYAKA Anıt, 06:10 BORNOVA (E.Ü.H. Önü) 06:25 ALSANCAK  Lozan Atatürk Lisesi  06.40’da ÜÇYOL (Pizza Pizza Önü), 06.50 HATAY (İnönü Cad. Susuzdede Parkı Durağı), 07:00 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü) siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından, Türkiye’ nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ ne varıyoruz. Uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunması nedeniyle SALDA GÖLÜ’ ne Türkiye’nin Maldivleri unvanı verilmiştir…  Şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin,  huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, fotoğraf molası veriyoruz. Buradan, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve birçok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan BURDUR’ a geçiyoruz. Kent merkezinde yer alan, zengin buluntuları ile güzel bir müze olan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ ni geziyoruz. Sagalassos Heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları görerek, BURDUR’ da  panoramik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Daha sonra, AĞLASUN üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor. Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161–180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi' nin hala akan suyundan içerek hoş bir duygu yaşayacaksınız. Güzel ve keyifli bir günün ardından ISPARTA’ da ki 5* BARİDA HOTELS’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Isparta' nın  "GÜL KENTİ GÜNEYKENT" beldesine doğru hareket ediyoruz. ISPARTA' da yetiştirilen güllerin büyük kısmının üretimini sağlayan bu şirin belde de; belde belediyesi ve halkı, gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak, kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Buraya ulaştığımızda, biraz dinleniyor ve bizleri gül tarlalarına götürecek traktörlere ( oturma yerleri mevcut olan romörklara ) yerleşiyoruz. Deneyimli gül tarlası işçilerinden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, önlüklerimizi giyerek, güllere dokunup, koklayarak,  çıplak elle gül hasadının keyfine varıyoruz. Bu güzel ve renkli manzarada bol bol fotoğraf çekme imkânına sahip olacağız. Gül Evi, Yunus Emre Evi' ni gezip, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu esnada, Güneykentli hanımların el emeği göz nuru, yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile, gül yağı, gül reçeli, gül kremi ve gül şurubundan satın alabilirsiniz. Keyifli bir sabahın ardından ISPARTA’ ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ ya gülü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’ ni görüyor ve bu güzel eserleri fotoğraflarımıza ekliyoruz. ISPARTA merkezde verilen serbest zamanda gül kokan şehrin, meşhur Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GOLÜ’ ne geçiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyor ve DENİZLİ-AYDIN güzergâhı üzerinden yolda verilecek uygun molalarla İZMİR’ e varıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

SAGALASSOS ANTİK KENT

Sagalassos Antik Kenti, antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Dağlık bir alanın bitişiğinde yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır. Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcıdır ve bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi'ne önerilmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

» 5* BARİDA HOTEL Y.P Konaklama 1 Gece (Sabah+Akşam)

   Akşam Yemeği (Yoğunluk durumuna göre, Set Menü veya Açık Büfe)

» Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları

» Çevre Gezileri ve İkramlar

» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

» Seyahat Sigortası Paketi

» Academic Tour Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişi

» Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri

» Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

» Otelde belirlenen ekstralar. Otel dışındaki yapılan harcamalar

» Hasada Gidiş Traktör Ücreti

Tur Hareket Tarihleri

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» Gül Hasadı,  Sagalassos ve Göller Bölgesi  Turumuz ‘’Promosyon ve Erken Rezervasyon Ürün’’ kapsamındadır.  

» İptal-İade ve değişiklik şartları; ACADEMİC TOUR Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. 

Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.  

İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorum Yap


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Tur Süresi

2 Gün 1 Gece


'den itibaren

Konaklama

5* BARIDA HOTELS' de Y.P. Konaklama ( Isparta' da )

Ulaşım

Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

SALDA GÖLÜ - BURDUR-BURDUR GÖLÜ – AĞLASUN - SAGALASSOS ANTİK KENT- GÜNEYKENT (GÜL HASADI) – ISPARTA - EĞİRDİR GÖLÜ

Tur Hakkında

Doğanın rengi ve kokusunun, muhteşem birlikteliği GÜL HASADI TURU...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • KARŞIYAKA (Bostanlı İskele) (05:45)
 • KARŞIYAKA (Yunuslar) (05:50)
 • KARŞIYAKA (Anıt) (05:55)
 • BORNOVA (Ege Ünv.Hastanesi Önü) (06:10)
 • ALSANCAK (Lozan-Atatürk Lisesi Önü) (06:25)
 • ÜÇYOL (Pizza Pizza Önü) (06:40)
 • SUSUZDEDE PARKI (Durak Önü) (06:50)
 • ÜÇKUYULAR (Kavşaktaki Pamukkale Yazıhanesi Önü) (07:00)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

İDA`NIN KÖYLERİ VE ASSOS

İDA`NIN KÖYLERİ VE ASSOS

599.00 TL 'den itibaren
Sadece Size Özel KARADENİZ YAYLA TURU

Sadece Size Özel KARADENİZ YAYLA TURU

1899.00 TL 'den itibaren
Sezon Boyunca ESKİŞEHİR TURLARI 2020

Sezon Boyunca ESKİŞEHİR TURLARI 2020

579.00 TL 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.