Uçaklı VİZESİZ KOSOVA`lı BÜYÜK BALKAN TURU (7 Gece Konaklamalı) 2024 Sezon Boyunca

Uçaklı VİZESİZ KOSOVA`lı BÜYÜK BALKAN TURU (7 Gece Konaklamalı) 2024 Sezon Boyunca

 • 5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE TOPLAM 7 GECE OTEL KONAKLAMALI
 • 8 Gün - 8 Gece
 • Uçakla ve Otobüsle Seyahat

Tur Süresi

8 Gün - 8 Gece

759,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE TOPLAM 7 GECE OTEL KONAKLAMALI

Ulaşım

Uçakla ve Otobüsle Seyahat

Gezilecek Yerler

MAKEDONYA – KOSOVA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA-HERSEK – SIRBİSTAN – (HIRVATİSTAN)

Tur Hakkında

Balkan Coğrafyasında Vizesiz 6 ÜLKE/ İzmir-Üsküp-İzmir Aktarmasız Direkt Uçuş Avantajı ile KOSOVA'lı Program

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


ACADEMİC TOUR KALİTE, GÜVENCE VE TECRÜBESİ İLE 
2024 UÇAKLA VİZESİZ 7 GECE KONAKLAMALI

 KOSOVA'lı BÜYÜK BALKAN TURU 

MAKEDONYA – KOSOVA - ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA-HERSEK – SIRBİSTAN – (HIRVATİSTAN)

5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE KONAKLAMA

 8-GECE-8 GÜN / 7 Gece Otel Konaklamalı  /Otellerde Sabah Akşam Yemekleri Dahil  
2 Gece (Üsküp) – 1 Gece (
Ohrid) – 1 Gece (İşkodra) – 1 Gece (Trebinje veya Medjugorje) 
1 Gece (Saraybosna) – 1 Gece (Belgrad) Konaklama ile

İZMİR-ÜSKÜP-İZMİR AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞ AVANTAJI İLE

(Dikkat!!! Uçaktan İndikten sonra, gece yolculuğu yapmadan konaklama ayrıcalığı bu programda…)

ACADEMİC TOUR, UÇAKLA BALKAN TURU AYRICALIKLARI
MAKEDON GECESİ EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !

BOŞNAK GECESİ EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !
 SÜRPRİZ EKSTRA TUR YOK! 
KOSOVA TURU FİYATA DAHİL ! 
TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL !
KARADAĞ’da BUDVA, KOTOR, PERAST TURLARI FİYATA DAHİL !
ST NAUM MANASTIRI GEZİSİ FİYATA DAHİL !
MATKA KANYONU GEZİSİ FİYATA DAHİL !
BLAGAJ (SARI SALTUK) GEZİSİ FİYATA DAHİL !

ACADEMİC TOUR KALİTESİ, GÜVENCESİ,TECRÜBESİ VE PROFESYONEL REHBER KADROSU EŞLİĞİNDE

 ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!  

5-12 Nisan (Bayram Dönemi) / 07-14 Nisan (Bayram) / 14-21 Nisan / 21-28 Nisan 
3-10 Mayıs/5-12 Mayıs/12-19 Mayıs/ 17-24 Mayıs /19-26 Mayıs / 24-31 Mayıs /31 Mayıs-7 Haz.
2-9 Haziran /12-19 Haziran (Bayram Dönemi) / 14-21 Haziran (Bayram Dönemi) / 19-26 Haziran 
23 -30 Haziran / 26 Haz.-3 Temmuz/  28 Haz.-5 Temmuz / 30 Haz.-7 Tem. / 5-12 Temmuz 
7-14 Temmuz / 10-17 Temmuz/ 12-19 Temmuz /14-21 Temmuz / 24-31 Temmuz / 26 Tem.-2 Ağustos
28 Temmuz-4 Ağustos/ 4-11 Ağustos / 7-14 Ağustos / 11-18 Ağustos
 21-28 Ağustos / 25 Ağust.-01 Eylül / 28 Ağust.-4 Eylül/ 4-11 Eylül
  8-15 Eylül/ 15-22 Eylül / 18-25 Eylül / 22-29 Eylül/29 Eylül-6 Ekim /6-13 Ekim

1. Gün

İzmir - Üsküp - Tetova(Kalkandelen) - Bitola(Manastır) - Ohrid

Dikkat!!! Tarihlere Göre Cumartesi’yi Pazar’a, Perşembe'yi Cuma'ya veya Salı’yı Çarşamba’ya Bağlayan Gece Çıkışlı:

Gece saat 22:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde, Academic Tour görevlilerinin karşılaması ile  siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait XQ 896 sefer sayılı uçağımız ile saat 01:35’da AKTARMASIZ (DİREKT) uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve yerel saat 01:59‘de Üsküp Havaalanına varıyoruz. Bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen otobüslerimiz ile ÜSKÜP’te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

1.GÜN: Tarihlere Göre Pazar, Çarşamba veya Cuma Günü:  Üsküp – Tetova(Kalkandelen) – Bitola(Manastır) - Ohrid

Sabah kahvaltımız otelimizde aldıktan sonra, MAKEDONYA’nın beşinci büyük kenti olan KALKANDELEN (TETOVA)’e doğru yola çıkıyoruz. Şar dağlarının eteklerinde kurulu ve Pena Nehri kenarında bulunan kente ulaştıktan sonra; sanat dünyası için çok önemli bir yapı olan Alaca Camii’ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında, Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz. Önce, Büyük Önder ATATÜRK’ün okuduğu Askeri İdadi’yi, (Askeri Lise) Atatürk Müzesinini ziyaret ediyoruz. Yürüyüş turumuz esnasında, Şirok Sokakta Osmanlı’dan kalan Orduevi, Eleni’nin Evi, Saat Kulesi, Pekmez Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii, ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi görerek, serbest zaman veriyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra, yolumuzun üzerinde bulunan II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE’ye uğruyoruz. Resneli Niyazi Bey Sarayını görerek, OHRİ’ye hareket ediyoruz. Ohri’ye ulaştığımızda Osmanlı’nın Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş, Ohridlilerin ‘‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid in üzerine düşmüş’’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri,  Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Bizans dönemi Meryemana Kilisesi, Hacı Turgut Camii görerek gezimizi tamamlıyor ve Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Bu esnada meşhur sedef - inci takılardan alışverişler yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği esnasında Balkan müzikleri ve folklor gösterileri eşliğinde unutulmaz bir gece yaşıyoruz. Konaklama Ohrid’de otelimizde.

2. Gün

Ohrid - Sveti Naum – Elbasan – Tiran – İşkodra

Unesco'nun Kültür Mirası Listesindeki Ohri’de, kahvaltımızı otelimizde alıyor ve Mavi İnci” adıyla bilinen ve Dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohrid Gölünde isteyen konuklarımızla (ekstra) Tekne Turu’na katılıyoruz. Tekne turumuz sırasında Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohrid Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutu ve Oteller bölgesini görme şansına sahip olacaksınız. Keyifle geçen tekne turu sonrasında, Roma döneminden kalma 4000 kişilik Antik Tiyatro’yu, yüksek bir tepeye kurulu ve ilk Makedon Devleti’nin kurucusu Çar Samuel’in adını taşıyan, eşsiz şehir manzarasına sahip Ohrid Kalesi’ni görüyor ve fotoğraflarımıza ekliyoruz. Daha sonra, Makedonya’nın incisi Ohrid’den ayrılarak, 40 km uzaklıktaki gölün doğduğu yer olan Sveti Naum’a gidiyoruz. Makedonlar buraya “Cennetten bir köşe” diyor. Unesco tarafından koruma altına alınan bölgede yeşilin her tonunu görmeniz mümkün… Sveti Naum bölgesinde yer alan Galicica Doğal Milli Parkı’nın büyüleyici güzelliğinin keyfini çıkarırken, isteyen konuklarımız sandalla gölde geziye katılabilir veya hediyelik eşya dükkanlarında alışverişler yapabilirsiniz. Buradan yönümüzü Arnavutluk’a çeviriyoruz. Makedonya – Arnavutluk Sınır Kapısına ulaşıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Shkumbini Nehri Vadisi boyunca ilerliyoruz. Güzergâhımızda bulunan, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan şehirlerinden olan ELBESAN üzerinden ilerleyerek,  1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan TİRAN’a ulaşıyoruz. 20.yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Heykeli ve Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu tamamlıyor ve kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve 435 sene süren Osmanlı döneminde, Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İŞKODRA'ya geçiyoruz. Tarihi kaleyi gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Not: Bugün için otele girişimiz ve akşam yemeğimiz geç saatte olacaktır.

3. Gün

İşkodra – Budva – Kotor – Perast – (Trebinje veya Medjugorje) – (Dubrovnik)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, hareket ediyor ve pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, KARADAĞ ülkesine giriş yapıyoruz. Adriyatik kıyıları boyunca Bar ve Petrovaç üzerinden ilerleyerek, Karadağ sahillerinin en gözde turistik destinasyonlarından olan Sveti Stefan Adası’nı görebileceğimiz noktada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Buradan, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan BUDVA şehir merkezini otobüsümüzden Panoramik olarak görerek, yolumuza güzel manzaralar eşliğinde ilerleyerek, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan KOTOR'a varıyoruz. Surlarla tahkim Kotor şehrindeki yürüyüş turumuzda, birçok tarihi yapının yanı sıra Deniz Kapısı, Silah Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Utanç Sütunu, Beskuca Sarayı, Aziz Triphon Kilisesi, “Dedikodu” Çeşmesi, Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor turumuzun ardından, UNESCO koruması altında muazzam bir Orta Çağ köyü olan Perast’a doğru yola devam ediyoruz. Sahiline bakan 2 küçük adadan birincisi bir manastır adası olup ve turistik ziyarete kapalı olan Sveti Djordje yani St. George Adası, diğeri ise insan eliyle 600 yıl önce yapılmış olan Lady of the Rocks (Kayaların Leydisi) adasıdır. Hayran kalacağınız bu güzellikleri resimlemek üzere alacağımız kısa bir fotoğraf molası sonrasında, Bosna-Hersek sınır kapısındaki gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Karadağ’dan ayrılıyor ve Bosna Hersek’e geçerek, Medjugorje veya Trebinje de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra isteyen konuklarımızla beraber, konaklama yapacağımız otel bölgesi Trebinje denk gelen tarihlerde ve katılım sayısı yeterlilik durumuna göre Dubrovnik turumuzu yapıyoruz. Konaklama otelimizde.

İsteğe Bağlı Dubrovnik Turu : Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizle otelde akşam yemeği aldıktan sonra, Trebinje’den ayrılıyor, kısa bir yolculuk ile Bosna Hersek–Hırvatistan Sınır Kapısına varıyoruz. Ekstra (isteğe bağlı 60 € olan bu tur yeterli sayıda katılımcı olduğu takdirde gerçekleşecektir.) Pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştirerek Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Eski adı Ragusa olan, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki Ortaçağdan kalma eserleri ile ünlü şehrini geziyoruz. Korunaklı bir yarımada üzerine kurulu ve etkileyici surlarıyla göz alan bu tarihi kentte, görkemli şehir surlarının ve kapılarının, Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Heykeli, Aziz Blaise Kilisesi, Sponz Sarayı, Rektör Sarayı ve tarihi limanın görüleceği gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zamanı takiben kentten ayrılarak,Hırvatistan – Bosna Hersek Sınır Kapısına varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Trebinje’yedeki otelimize dönüyoruz.

4. Gün

(Trebinje veya Medjugorje) - Pocitel - Blagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi)- Mostar - Konjic – Saraybosna-Boşnak Gecesi Eğlencesi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, MOSTAR’a doğru yol alıyoruz. Osmanlı kervan yolunun bekçiliğini yapan ve bugünkü yarı terk edilmiş haliyle bile etkileyici olan, Osmanlı köyü POÇİTEL’i  panaromik olarak görüyor ve Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Buna Nehri’nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ni (Alperenler Tekkesi) gezmek üzere BLAGAJ’a varıyoruz. 1465’de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip, bu bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Blagaj turumuzu tamamladıktan sonra MOSTAR’a geçiyoruz. Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004 yılında Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü ile turumuza başlıyoruz. Eski Hamam, Sultan Selim Mescidi, Koski Mehmet Paşa Camii, Kuyumcular Çarşısı da görülerek turumuzu tamamlıyor ve Mostar’ın zengin çarşısında serbest zaman veriyoruz. Mostar’dan ayrılarak, SARAYBOSNA’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda, Balkan coğrafyasının dağlar ve nehirlerin süslediği nadide bir parçasında, görsel şölenlerle geçecek bir yolculuğa başlıyoruz. Yugoslav Partizanların Nazi ve İtalyan birliklerine karşı efsanevi direnişine sahne olan Neretva Muharebesinin yaşandığı Jablanica’ da Alman ikmal trenlerinin geçişini engellemek için havaya uçurulduğu haliyle günümüze ulaşan Neretva Köprüsünü görüyor ve Konjic üzerinden BOSNA HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanların kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucu büyük tahribata uğramış olmakla birlikte güzelliğini halen büyük ölçüde korumaktadır. Saraybosna’ da ki yürüyüş turumuza Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ve 1914’de I. Dünya Savaşının patlak vermesine sebep olan Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsü’nü görerek başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde İsa’nın Kalbi Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Açık Pazar, Sinagog, Türk bölümünde Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyoruz. Saraybosna’nın sembolü olan Başçarşı’da vereceğimiz serbest zaman sonrasında Restaurant’da veya otelimizde alacağımız akşam yemeği esnasında Boşnak Gecesi eğlencesi ile unutulmaz bir gece yaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’ da otelimizde.

5. Gün

Saraybosna – Belgrad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından BELGRAD’a hareket ediyoruz. Yol boyunca birbirinden eşsiz dağların doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından, Bosna Hersek – Sırbistan Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, Sırbistan’ın ovalık bölümünde kurulu, tarıma yönelik organizasyonlarıyla dikkat çeken köylerini görerek, Sırbistan’ın başkenti BELGRAD’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen Pannonian Ovasının Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan bu kente varışımızdan sonra, turumuza Parlamento, Eski Saray, Ulusal Müze, Terazi Çeşmesi gibi görkemli yapıları görerek, tarihi kenti yakından tanıyacağımız yürüyüşümüzle başlıyoruz. Eski kentin Tuna ve Sava Nehirlerinin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Saat Kule Kapı ve İstanbuliç ve dış Kapılarını, Tuna Nehri ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktayı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesini, Damat Ali Paşa Türbesini, Askeri Açık Hava Müzesini ve Fransa’ya Şükran Anıtı’nı rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde görerek turumuzu tamamlıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda, isteyen Belgrad’ın “İstiklal Caddesi” tadındaki Mihailova Caddesinde gezintiler yapabilirler. Bu güzel turumuzun sonunda akşam yemeği ve konaklama Belgrad’daki otelimizde.

6. Gün

Belgrad – Üsküp

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Yahya Kemal’in şehri MAKEDONYA’nın başkenti ÜSKÜP’e hareket ediyoruz. Üsküp Kent merkezine varışımızın ardından, kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve neo-klasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve Eski Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Makedonya Meydanı’nda, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, JüstinyenII.Philip, Kraliçe Olympia, B.İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi’ni görüp, bu esnada bol, bol fotoğraf çekme şansına da sahip olacaksınız. Buradaki gezilerimizi tamamlayarak ÜSKÜP’teki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde.

7. Gün

Üsküp – Matka Kanyonu – Priştine – Prizren - Üsküp

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Üsküp’e geri dönmek üzere ayrılarak yaklaşık 15 km güney batısında, Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda yer alan ve Dünyanın en doğal 100 harikaları listesinde bulanan  MATKA KANYONU’na gidiyoruz. Sakinliğinin yanında, muhteşem doğasında büyüleneceğiniz Kanyon, eşsiz doğa güzellikleri ve bine yakın farklı bitki çeşidiyle saklı bir cenneti andırıyor. Bu harika doğaya sahip kanyonda, isteyen konuklarımız tekne turuna katılabilir veya kafelerinde vakit geçirebilirler. Serbest zamanın bitiminde yönümüzü Osmanlı ve anadolu izlerini görebileceğimiz KOSOVA’ya çeviriyor ve sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak, başkent PRİŞTİNE’ye yol alıyoruz. Varışımızla beraber 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit edilmiş Osmanlı Padişahı Sultan Murat Hüdavendigar Türbe ve Müze’sini ziyaret edip, buradaki turumuzu gerçekleştiriyor ve  hatıra fotoğrafları çektiriyoruz. Daha sonra muhteşem doğası ile dikkat çeken köy manzaraları eşliğinde ilerleyerek PRİZREN’e gidiyoruz. Tarihi 15 asır gerilerden gelen bu güzel şehri tanıtan, mimari silüeti ve 5 vakit minarelerinden ezan sesleri yükselen, yol ve dükkan levhalarındaki Türkçe ibareleri ile ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibasını veren Prizren’deki gezimizde, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Kentin sempatik çarşısında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman sonrasında, Üsküp’e geri dönüyoruz. Akşam saatlerinde varışımızın ardından, Üsküp Çarşısı’nda; serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirme ve tavsiyeleri ile, şehrin keyfini doya doya çıkarma şansına sahip olacaksınız.

8. Gün

Üsküp - İzmir

Rehberimizin belirlediği saatte yeniden buluşmamızın ardından, Üsküp Hava Limanı’na gidiyor ve gerekli pasaport-chekin işlemlerinden sonra SUN EXPRESS HAVAYOLLARI'na ait XQ 897 sefer sayılı uçağımız ile Cumartesi’yi Pazar'a bağlayan (seçilen tarihe göre Salı’yı Çarşamba’ya) gece yarısı saat 02:50'de AKTARMASIZ DİREKT İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyor ve 05:10’da İzmir’e ulaşıyoruz. Unutulmaz anılarımızla bir başka ACADEMİC TOUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

NOT: Uçuş saatlerinin Havayolu tarafından değişikliği durumunda mesaj yolu ile tarafınıza 1 gün öncesinde bilgilendirme yapılacaktır.

UÇUŞ BİLGİLERİ: SUNEXPRESS

XQ896 – ADB-SKP – 01:35-01:59

XQ897 – SKP-ADB – 02:50-05:10

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Üsküp / Üsküp-İzmir Aktarmasız Sun Express Hava Yolları ile Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Alan-Otel-Alan Transferleri ve Şehirlerarası Otobüs ile Ulaşımlar
 • Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Ücrete Dahil Makedon Gecesi
 • Ücrete Dahil Boşnak Gecesi
 • 5* ve 4* Oteller’de Konaklama
 • 7 Gece Otel Konaklaması  ve 7 Kahvaltı – 6 Akşam Yemeği  (Otelde veya Restaurant’ta)
 • Ücrete Dahil Kosova Turu
 • Ücrete Dahil Balagaj (Sarı Saltuk-Alperenler Tekkesi) Turu
 • Ücrete Dahil St.Naum Manastırı,Resne, ManastırTetova (Kalkandelen) Turu
 • Ücrete Dahil Karadağ’da,Budva, Kotor ve Perast Kasabası Turu
 • Ücrete Dahil Matka Kanyonu Turu
 • Ücrete Dahil Manastır (Bitola) Turu
 • Ücrete Dahil Tiran Turu
 • Ülke - Şehir Giriş, Turist Konaklama Vergileri ve Alan Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check-Point Ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.
 • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her Türlü Otel Ekstraları , Otel veya Yerel Eğlence Mekanlarında AlınanTüm İçecekler
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20 € ,65 Yaş  üstü yolculardan 35 €  alınır.
Tarihİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
23.06.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
26.06.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
28.06.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
30.06.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
05.07.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
07.07.2024899,00
769,00 €
1.099,00 €
969,00 €
899,00 €
769,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 749,00 €
Taksitler »
10.07.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
12.07.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
14.07.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
24.07.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
26.07.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »
28.07.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »
04.08.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
07.08.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »
11.08.2024899,00
799,00 €
1.099,00 €
999,00 €
899,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
Taksitler »
21.08.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »
25.08.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »
28.08.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »
04.09.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »
08.09.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »
15.09.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »
18.09.2024899,00
759,00 €
1.099,00 €
959,00 €
899,00 €
759,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 739,00 €
Taksitler »
22.09.2024899,00
759,00 €
1.099,00 €
959,00 €
899,00 €
759,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 739,00 €
Taksitler »
29.09.2024899,00
759,00 €
1.099,00 €
959,00 €
899,00 €
759,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 739,00 €
Taksitler »
06.10.2024899,00
779,00 €
1.099,00 €
979,00 €
899,00 €
779,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 759,00 €
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

5-12 Nisan (Bayram Dönemi) / 07-14 Nisan (Bayram) / 14-21 Nisan / 21-28 Nisan 
3-10 Mayıs/5-12 Mayıs/12-19 Mayıs/ 17-24 Mayıs /19-26 Mayıs / 24-31 Mayıs /31 Mayıs-7 Haz.
2-9 Haziran /12-19 Haziran (Bayram Dönemi) / 14-21 Haziran (Bayram Dönemi) / 19-26 Haziran 
23 -30 Haziran / 26 Haz.-3 Temmuz/  28 Haz.-5 Temmuz / 30 Haz.-7 Tem. / 5-12 Temmuz 
7-14 Temmuz / 10-17 Temmuz/ 12-19 Temmuz /14-21 Temmuz / 24-31 Temmuz / 26 Tem.-2 Ağustos
28 Temmuz-4 Ağustos/ 4-11 Ağustos / 7-14 Ağustos / 11-18 Ağustos
 21-28 Ağustos / 25 Ağust.-01 Eylül / 28 Ağust.-4 Eylül/ 4-11 Eylül
  8-15 Eylül/ 15-22 Eylül / 18-25 Eylül / 22-29 Eylül/29 Eylül-6 Ekim /6-13 Ekim

1-Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri,rötarlardan ve uçuş iptallerinden İzmir ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz

2-İzmir ACADEMIC TOUR gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-İzmir ACADEMIC TOUR kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

4-Dubrovnik Turu minimum 13 kişi olduğu takdirde gerçekleşecektir.

5-Yerel otoriteler tarafından veya farklı nedenlerden dolayı gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İzmir ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.

6-Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

7-Tur sırasında unutulan,kaybolan,çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi,diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri,geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

8-İzmir ACADEMIC TOUR havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

9-Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10-Programda konaklamalarımızın tamamı 5* ve 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir.

11-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

12-Balkanlarda Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

13-Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaport ile geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentemiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

14-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

15-Tur programı İZMİR ACADEMİC TOUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

16-Bazı otellerde sunulan kahvaltı Türk yöresel mutfağında alışılagelmiş kahvaltılardan farklılık gösterebilmektedir. Bu kahvaltılar Kontinental kahvaltı olarak adlandırılmaktadır. Bazı otellerde,  grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

17-Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

18-Tur tarihinden önce acentamiz tarafından uçuş saatleri ve uçak biletleri rezervasyon numarası bilgisi paylaşılır. Grup rezervasyon olması nedeniyle, biletiniz olmadan da sadece pasaportunuz ile belirtilen saatte ve kontuarda check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

19-Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

20-Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

21-Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur.Kurallara uyulmaması halinde acentemiz uygulanacakTrafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

22-Uçaklı Balkanlar Turumuz ‘’ Uçakla Promosyon / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

23-İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak,Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. 

24-Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

25-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

VİZE HAKKINDA BİLGİ:

Uçaklı Balkan Turu için vize gerekmemektedir.

Programda İsteğe bağlı olarak sunulan ve konakladığımız ülkeye komşu, Dubrovnik’e (Hırvatistan) gerçekleştirilecek Akşam Turumuza katılmak isteyen misafirlerimizin Yeşil pasaportlarının veya geçerli Schengen vizelerinin bulunması yeterlidir.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ

Turumuzda KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

4.4 Çok İyi
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
Yeter Sönmez
13-20 Temmuz Büyük Balkan Turuna geniş aile olarak beş kişi katıldık. Tur boyunca rehberimiz Alev Taymaz’ın gerek bilgisi, gerek sempatisi ve şöförümüz Beytullah Beyin tecrübesi sayesinde yaptığımız yolların nasıl geçtiğini anlamadık. Alev Hanım kafamızda hiç soru işareti bırakmayacak şekilde her an bizi bilgilendirdi. Her sorunumuz ile ilgilendi ve çözüme ulaştırdı. Kendi ülkemizden uzakta olduğumuzu hiç hissettirmedi. İlk tur tecrübemizin bu ekiple olmak harika bir deneyimdi. Teşekkürler. Tur firmasının muhteşem hizmet anlayışının Hotel Leotar ile bir olmadığını düşünüyorum. Kesinlikle değiştirip geliştirilmeli.
25.07.2023
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?

Vize Bilgileri

 • Uçaklı Balkan Turu için vize gerekmemektedir.
 

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.