LAVANTA BAHÇELERİ-SALDA GÖLÜ-SAGALASSOS (Kurban Bayramı)

LAVANTA BAHÇELERİ-SALDA GÖLÜ-SAGALASSOS (Kurban Bayramı)

 • 5* Barida Hotels'de (Isparta) Y.P Konaklama
 • 3 Gün 2 Gece
 • Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

KURBAN BAYRAMI

 LAVANTA BAHÇELERİ-SALDA GÖLÜ-SAGALASSOS  

LAVANTA HASADI DÖNEMLERİNE ÖZEL 2 GECE KONAKLAMALI

5* BARIDA HOTELS ( ISPARTA ) Y.P. KONAKLAMA

SALDA GÖLÜ - BURDUR GÖLÜ - ISPARTA-AĞLASUN - SAGALASSOS ANTİK KENT - İNSUYU MAĞARASI - BURDUR - BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ - EĞİRDİR GÖLÜ - (GÜNEYKENT veya KUYUCAK KÖYÜ) - DENİZLİ BAĞBAŞI YAYLASI

  (3 GÜN 2 GECE) 

20-22 Temmuz Lavanta Hasadı Dönemi (Bayram)

 ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!! 


1. Gün

Sabah saat 06:15  Mavişehir Mavibahçe Avm önü 06:20 KARŞIYAKA Bostanlı İskele Önü,  06:25 KARŞIYAKA Yunuslar, 06:30 KARŞIYAKA Anıt,  06:45 BORNOVA (E.Ü.H. Önü) 07:00  ALSANCAK  Lozan Atatürk Lisesi  07.15’de ÜÇYOL (Pizza Pizza Önü), 07.20 HATAY (İnönü Cad. Susuzdede Parkı Durağı), 07:30 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü)’nden siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından AYDIN-NAZİLLİ- KARACASU-TAVAS-SERİNHİSAR üzerinden,  Türkiye`nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ` ne varıyoruz.  Uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunması nedeniyle Salda Gölü`ne Türkiye`nin Maldivleri unvanı verilmiştir. Şehir gürültüsünden uzak, sessiz  ve sakin,  huzur verici  bu ortamın tertemiz havasını soluyarak izin verilen bölümde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra, YARIŞLI GÖLÜ’nü görerek, Batı Anadolu’nun en eski yerleşim noktalarından biri olan HACILAR KÖYÜ güzergahından, BURDUR GÖLÜ’nün manzarası eşliğinde ISPARTA’ya hareket ediyoruz. Önce FİRDEVS BEY BEDESTENİ’nini, Isparta’ya Gül’ü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ’ni, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ’ni ve ISPARTA’nın sembolü GÜL HEYKELİ’ni görerek turumuzu gerçekleştiriyoruz. ISPARTA merkezde serbest zaman veriyor ve meşhur, Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu alışverişlerimizi yapmak için, fabrika satış mağazalarına uğruyoruz. Bu keyifli anların ardından ISPARTA’da ki 5* BARİDA HOTELS’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

Sabah otelde kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor. Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161–180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi' nin hala akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacaksınız. Daha sonra, yol güzergahımızda Türkiye'nin Turizme açılan ilk mağarası olan, sarkıt ve dikitlerini, mağara galerilerindeki su birikintilerinin mükemmel görüntülerini görebileceğimiz İNSUYU MAĞARASI’nı ziyaret ediyoruz. Mağara ziyaretimizi takiben, BURDUR’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda yöresel yemeklerden öğle yemeğimizi alarak, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve bir çok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden BURDUR’a ulaşıyoruz. Burada önce, zengin buluntuları ile güzel bir müze olan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Sagalassos Heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, daha sonrada Burdur Saat Kulesini görüyoruz. BURDUR panoramik şehir turumuzu tamamlayarak, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ne gidiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. isteyen misafirlerimizle (müsaitlik durumuna göre) ekstra Tekne Turu ile güzel bir günü burada sonlandırıyoruz. Akşamüzeri ISPARTA’ da ki 5* BARİDA HOTELS’ imize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün

Sabah erken kahvaltısının ardından,  Gül hasadı dönemi GÜNEY KENT, Lavanta hasadı dönemi KUYUCAK KÖYÜ’ne  gidiyoruz. Köyde tarlalara girerek, doğa ile baş başa keyifli saatler geçiriyor ve bol bol fotoğraf çekme şansına sahip oluyoruz. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta, gül  ürünleri ve diğer köy ürünlerinden alışverişler yapabilirsiniz. Daha sonra,  DENİZLİ merkezden,  1400 metre yüksekliğe yeni kurulmuş olan teleferik sistemiyle BAĞBAŞI YAYLASI’ na çıkıyoruz. Tüm Denizli’yi gören terasta yürüyüşler yapabilir, kafelerinde manzaranın doyumsuz güzelliğinin keyfine varabilirsiniz. Son derece huzur veren bu ortamdan sonra, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. AYDIN üzerinden uygun molalarla İZMİR’ e hareket ediyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR gezisinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

SAGALASSOS ANTİK KENT

Sagalassos Antik Kenti, antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Dağlık bir alanın bitişiğinde yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır. Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcıdır ve bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi`ne önerilmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 5* BARİDA HOTEL’ de Y.P. Konaklama 2 Gece Konaklama
 • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı+2 Akşam Yemeği
 • Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları
 • Çevre Gezileri ve İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri »Sigorta
 • Seyahat Sigortası Paketi
 • ACADEMİC TOUR Güvences

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişi
 • Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri
 •  Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 •  Otelde belirlenen ekstralar. Otel dışındaki yapılan harcamalar
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
20.07.2021999,00 TL
799,00 TL
1.199,00 TL
999,00 TL
999,00 TL
799,00 TL
0 - 6 Yaş 399,00 TL
7 - 12 Yaş 599,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

20 Temmuz

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayın
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 24 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.
» Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Turu satın alırken bu şart kabul edilmiş sayılır.
» Tur programı ACADEMİC TOUR Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik No ibrazı şarttır.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR da saklıdır.Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
»Pandemi,  mücbir sebepler(hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  Academic Tour sorumlu tutulamaz. Rehber programda hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
» Otelde akşam yemeği yoğunluk durumuna göre, Set Menü ve Açık Büfe verilecektir.
»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir. 

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:

Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

799.00 TL
'den itibaren

Konaklama

5* Barida Hotels'de (Isparta) Y.P Konaklama

Ulaşım

Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

SSabah saat 06:15 Mavişehir Mavibahçe Avm önü 06:20 KARŞIYAKA Bostanlı İskele Önü, 06:25 KARŞIYAKA Yunuslar, 06:30 KARŞIYAKA Anıt, 06:45 BORNOVA (E.Ü.H. Önü) 07:00 ALSANCAK Lozan Atatürk Lisesi 07.15’de ÜÇYOL (Pizza Pizza Önü), 07.20 HATAY (İnönü Cad. Susuzdede Parkı Durağı), 07:30 ÜÇKUYULAR (Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü)

Tur Hakkında

Tarih ve doğa birarada...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm. Önü) (06:15)
 • KARŞIYAKA (Bostanlı İskele) (06:20)
 • KARŞIYAKA (Yunuslar) (06:25)
 • KARŞIYAKA (Anıt) (06:30)
 • BORNOVA (Ege Ünv.Hastanesi Önü) (06:45)
 • ALSANCAK (Lozan-Atatürk Lisesi Önü) (07:00)
 • ÜÇYOL (Terra Pizza Önü) (07:15)
 • SUSUZDEDE PARKI (Durak Önü) (07:20)
 • ÜÇKUYULAR (Kavşaktaki Pamukkale Yazıhanesi Önü) (07:30)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2021

1-Otobüsle BOYDAN BOYA BALKANLAR (Kosova ve Sofya`lı) 2021

399.00 EUR 'den itibaren
2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2021

2-Otobüsle DOYA DOYA BALKANLAR (Gündüz Çıkışlı) 2021

449.00 EUR 'den itibaren
3-BALKAN YILDIZLARI TURU (Otobüsle) 2021

3-BALKAN YILDIZLARI TURU (Otobüsle) 2021

299.00 EUR 'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.