Yılbaşı Otobüslü KAPADOKYA TURU (Erciyes Kayak Merkezi ve Kayseri`li)

Yılbaşı Otobüslü KAPADOKYA TURU (Erciyes Kayak Merkezi ve Kayseri`li)

 • 5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA (Otel'de Yılbaşı Galası Dahil)
 • 3 Gün-3 Gece
 • Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

Tur Süresi

3 Gün-3 Gece

3.799,00 TL
'den itibaren

Konaklama

5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA (Otel'de Yılbaşı Galası Dahil)

Ulaşım

Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

Gezilecek Yerler

Ihlara Vadisi -Kaymaklı Yeraltı Şehri-Uçhisar, Güvercinlik Vadisi, Manzara Tepesi, Avanos, Oynx Atölyeleri, Erciyes Kayak Merkezi, Üç Güzeller, Turasan Şarap Fabrikası, Ürgüp, Asmalı Konak, Balon Turu, Çömlek Atölyeleri Paşabağları- Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)- Göreme Açık Hava Müzesi- Sultanhanı Kervansarayı

Tur Hakkında

Yeni Yıla Kapadokya'nın Gizemli ve Romantik Atmosferinde Giriyoruz...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


YILBAŞI ÖZEL 

 OTOBÜSLÜ KAPADOKYA TURU 

 ERCİYES KAYAK MERKEZİ VE KAYSERİ'Lİ 

5* SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA
(Avanos’ta Merkezi Konaklama)

Otelde Muhteşem Yılbaşı Gala Yemeği ve Eğlencesi (Limitsiz İçki) Fiyata Dahil

Erciyes Kayak Merkezi Kar Keyfi ve 
Kapadokya'nın Gizemli ve Romantik Atmosferinde Yeni Yıla Merhaba Diyoruz

FARKLI BİR YILBAŞI GEÇİRMEK İSTEYENLERE ÖZEL   

Ihlara Vadisi -Kaymaklı Yeraltı Şehri-Uçhisar, Güvercinlik Vadisi, Manzara Tepesi, Avanos, Oynx Atölyeleri, 
Erciyes Kayak Merkezi, Üç Güzeller, Turasan Şarap Fabrikası, Ürgüp, Asmalı Konak, Balon Turu, Çömlek Atölyeleri
Paşabağları- Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)- Göreme Açık Hava Müzesi- Sultanhanı Kervansarayı

29 Aralık 2022-1 Ocak 2023


1. Gün

AKŞAM:

Akşam, saat 18:30  ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 18:40 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak) 18:50 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü) 19:05 LOZAN (Lozan Kapısı Önü), 19:15   BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı) 19:25  KARŞIYAKA (Anıt), 19:30  KARŞIYAKA (Yunuslar)  19:35 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 19:45 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 20:00 BORNOVA (Ege Ünverstesi Hastane Önü) 20:10 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı- Kampus Önü)’ nden siz değerli misafirlerimizi alarak TURGUTLU-SALİHLİ-KULA-UŞAK-AFYON-KONYA üzerindengüvenli bir yolculukla  AKSARAY’a ulaşıyoruz.

1.GÜN:

Sabah rehberimizin belirlediği uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra, dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan  IHLARA VADİSİ’ne hareket ediyoruz. 105 kiliseyle ve içinden akan Melendiz Çayıyla doğa ve tarihi iç içe bulabileceğiniz ve hala içinde yaşayanların olması itibariyle insana ayrı bir heyecan veren IHLARA VADİSİ’ne ulaşıyoruz. AĞAÇALTI KİLİSESİ’ni ziyaret ediyor ve Melendiz Çayı kenarında yürüyüşlerimizi gerçekleştirip, fotoğraf molaları ile bu tabiat harikası vadiye veda ediyoruz.  Sonrasında, yönümüzü  KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ’ne çeviriyoruz. Kaymaklı Yeraltı Şehri; yerin altında 7 kat olarak inşa edilmiş ve %15’i ziyarete açık olan bu yer altı şehrine dar koridorlardan giriyoruz. Kiliseler, şapeller, şırahaneler, erzak depoları, mutfak gibi sosyal yaşam alanlarını geziyoruz. Ardından, kısa bir öğle yemeği molası almak üzere UÇHİSAR’a gidiyoruz. Mola sonrasında,  GÜVERCİNLİK VADİSİ’ne doğru yol alıyor ve yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek, bölgenin en yüksek 3 noktasından biri olan UÇHİSAR KALESİ’ni fotoğraflıyoruz. Bir sonraki gezi noktamız  Kapadokya’nın en güzel manzarasının izlendiği MANZARA TEPESİ olacak.  Fotoğraf çekimi, çay  kahve molasının ardından, KAPADOKYA’nın en güzel manzarasının izlendiği MANZARA TEPESİ’nde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından AVANOS’ ta, bölgede çıkan değerli taşları görmek üzere ONYX ATÖLYELERİ’ne uğruyoruz.. Burada onyx taşını,  işin üstadı ustaların elinde nasıl şekillendiğine şahit olacaksınız. Dünyanın farklı yerlerinden getirilen taşlarında işlendiği ve değerli takılar haline getirilen bu atölyelerde, gezimiz sonunda dileyen konuklarımız alışveriş yapabilecek.  Günün sonunda Avanos’ta bulunan SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Türkiye’nin en gözde Kayak Merkezlerinden biri olan, ERCİYES KAYAK MERKEZİ’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda,  isteyenler kayak yaparken, dileyenlerde, kar üzerinde doğa yürüyüşleri yapabilir ve eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabilirler. Arzu eden konuklarımız ise ERCİYES KAYAK MERKEZİ’ nde bulunan otellerin Cafe ve Restaurantlarında kar manzarası eşliğinde kahvelerini keyifle İçebilirler. Daha sonra, şapkalı Peribacalarının bulunduğu, Kapadokya'nın simgesi ÜÇ GÜZELLER Peribacalarını görmeye gidiyoruz. Fotograflarımızla bu güzellikleri ölümsüzleştirdikten sonra, bölgede yaklaşık 4000 yıldır üretiminin yapıldığı TÜRKİYE’ nin en büyük şarap fabrikalarından biri olan TURASAN ŞARAP FABRİKASI’na uğruyoruz. Dileyen konuklarımız alışveriş yapabilecekler. Ardından ÜRGÜP merkezine geçiyor ve bölgenin tanıtımına önemli katkısı olan aynı zamanda ÜRGÜP'ün büyük konaklarına örnek alarak görebileceğimiz ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağı ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda otelimize dönüyor ve akşam  akşam için hazırlıklarımızı yapıp, muhteşem yılbaşı balosu ve nefis yemeklerden oluşan zengin menüsüyle otelimizde YENİ YILA MERHABA diyoruz. Gece geç saatlere kadar eğleniyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün

Sabah, erken saatlerde isteyen konuklarımızla, BALON TURU’na (hava şartları uygun olursa, ekstra) katılıyoruz. Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, 4000 bin yıldır bölgede babadan oğula, dededen toruna Kızılırmak’ın toprağından yapılan Çömlekçilik sanatını görmeye, ÇÖMLEK atölyelerine gidiyoruz. Böylece bir tezgâhın başına oturup, ustanın yardımı ile kendi ellerinizle çömleğinizi yapma imkânınız olacak. Turumuzun devamında  PAŞABAĞLARI olarak bilinen, bölgenin en büyük ve çok başlı peri bacalarının birarada olduğu mevkii de, Peri Bacalarının arasında keyifli gezintiler yapıyoruz. Buradan, Kapadokya’nın büyüleyen köşelerinden biri daha olan DEVRENT VADİSİ veya HAYAL VADİSİ olarak adlandırılan bölgeye gidiyoruz. Burada hayal gücünüzü kullanabileceğiniz ve gezerken de eğlenebileceğiniz çok sayıda insan ve hayvan şekilli fantastik peri bacaları bulunmakta. Devrent Hayal Vadisi, sizleri bir masal diyarında gibi hissettirecek. Fotoğraf çekimi takiben,  kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ’ne hareket ediyoruz.Kaya kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Azize Barbara Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını gezerek, rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Birbirinden keyifli anlar ve anılar biriktirdiğimiz Kapadokya’ya veda ediyor ve yol güzergâhımızda tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan SULTANHANI KERVANSARAYI’nı panoramik olarak görüp, vereceğimiz mola sonrası, gece yarısı geç saatlerde İZMİR’e dönüyoruz. Bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Not: Çocuklar için gala salonunun içinde bulunan diğer salon hazırlanacak olup, Ana Gala Salonuna çocuk alınmayacaktır.

SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA  YENİ YIL BALO MENÜSÜ
YENİ YIL TABAĞI
Ezine Peynir, Kaşar Peyniri, Salatalık, Cevizli Acılı ezme, Pastırma, Yaprak sarma, Çerkez Tavuğu, Mercimek Köftesi, Haydari, Dil füme, Rus Salatası ve Kokteyl Domates
ARA ATIŞTIRMALAR
İçli Köfte ve Spesiyal Krep Bohçası (Pastırma, Kaşar Peynir ve Karışık Sebzeli )
NOEL SALATASI
Lollo Rossa Marul Eşliğinde Vinegar Soslu Yeni Yıl Salatası
SUHAN HOTEL LEZZETİ
Taze Baharatlarla Marine Edilmiş Dana Antrikot Izgara, Kestaneli İç Pilav ve Sote Mevsim Sebzeleri Eşliğinde
YENİ YIL PASTASI
Özel Olarak Sizler İçin Hazırlanmış Yeni Yıl Pastası(Alaska Dondurmalı Pasta) Şov
TABİİKİ SPESYAL MEYVE HARMONİSİ SÜRPRİZ TATLAR
Gecenin Sonunda Siz Değerli Misafirlerimiz İçin, Tereyağ Soslu İşkembe ve Mercimek Çorbası.
Gecenin Sürprizi Mangalda Sucuk Partisi ve Sıcak Şarap
LİMİTSİZ YERLİ İÇKİ
MASA’YA KONULACAK TATLAR
Marul Söğüş ve Bergama Tulum Peynir Eşliğinde Sebze Krudite, Etsiz Çiğ köfte ve Patates Cipsi
MİNİK TATLI MİSAFİRLERİMİZ İÇİN
Mini Piliç Pane, Hamburger Köfte, Sosis Izgara , Patates Tava ve Sütlü tatlılar,  Meyve Çeşitleri, Patates Cipsi ve Meyve Sularıda Olacak

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • SUHAN CAPPADOCIA HOTEL&SPA 2 Gece Konaklama
 • (2 Sabah Kahvaltısı+1 Akşam Yemeği+Yılbaşı Gala Yemeği (Limitsiz İçki ve Eğlencesi)
 • Çevre Gezileri
 • Turizm Belgeli Lüks Otobüsler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sigortası Güvence Paketi
 • ACADEMIC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Otel’de belirlenen ekstralar
 • Molalarda Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Balon Turu (Hava şartlarına göre)
 • Yılbaşı Gala Menüsü dışında Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Otelde Spa, Kapalı Havuz Kullanımı
 • Kayak takımı,Kızak, Kar Motoru, Kayak Kıyafeti Ücretleri

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
29.12.20224.799,00 TL
3.799,00 TL
5.699,00 TL
4.699,00 TL
4.799,00 TL
3.799,00 TL
0 - 6 Yaş 1.199,00 TL
7 - 12 Yaş 2.399,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

29 Aralık

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

»Turlarımızda, hava, yol veya  ön görülemeyen durumlarda rehberimiz programda her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turumuzda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

»Triple odalar, 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

» Dönüşte yolcu bindiği durakta, tersten dağıtım yapılarak bırakılır.

»Mücbir sebeplerden (hava, yolun kar sebebiyle veya farklı sebeplerden kapanması, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya pandemi sebebiyle alınan yasal kararlardan, tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu değildir..

» Turlarımız talepler doğrultusunda araç seçimi yapılır. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Academic Tour konaklama şartlarına uygun olarak, otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

»Kayak kazalarında poliçemiz geçerli değildir. Kayak yapıyorsanız ilaveten kayak sigortası yaptırılmasını tavsiye ederiz.

 »Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.