10 KASIM ATAYI ANMA TURU (SELANİK-KALAMBAKA-KAVALA) 2020

10 KASIM ATAYI ANMA TURU (SELANİK-KALAMBAKA-KAVALA) 2020

 • Selanik 4* Capsis Otel' de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklamalı
 • 3 Gün - 3 Gece
 • Sosyal Mesafe ve Hijyen Kurallarına Uygun Lüks Otobüslerle Konforlu Bir Seyahat

10 KASIM ÖZEL ATA’YI ANMA TURU !!! 

SELANİK - KALAMBAKA (METEORA) - KAVALA TURU  

SELANİK 4* CAPSİS OTEL’de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklama

Ekstra YUNAN TAVERNA EĞLENCESİ İMKANI !!!

   ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN !!!  

SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİDİR...

7 - 10 KASIM 2020  (3 Gün – 3 Gece) 

 


1. Gün

İzmir-İpsala-Dedeağaç-Gümülcine-Selanik-Kalambaka(Meteora)

AKŞAM

Öğleden sonra saat 15.45’ de Üçkuyular (Fahrettin Altay kavşakta, Pamukkale Yazıhanesi önü), 16.00 Konak (Sabancı Kültür Merkezi önü), 16.15 Alsancak (Fuar Lozan Kapısı önü), 16.30 Bayraklı (Üst Geçit Durak önü), 16.35 Karşıyaka (Anıt),16.40 Karşıyaka-(Yunuslar) ve saat 16.45’ de  Bostanlı (İskelenin karşısı Suat Taşer Açıkhava tiyatrosu önü),16:55 Mavişehir Mavibahçe Avm karşısı,eski Carrefour önü)’nden siz değerli misafirlerimizi alarak hareket ediyoruz. Yolda verilecek uygun molaların ardından, Lâpseki üzerinden feribot ile Gelibolu’ya geçerek İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz.

(Feribot geçişi, yoğunluğa bağlı olarak Çanakkale – Eceabat hattından da yapılabilir.)

SABAH 

Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala, SELANİK güzergâhında ilerleyerek, otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, “YUNANİSTAN’ın Kapadokya’sı” olarak tanımlanan KALAMBAKA-METEORA bölgesine doğru muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Tesalya Ovası’nın kuzeyinde bulunan METEORA’ ya varıyoruz. Deniz dibindeki yığılmalardan, denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks Manastırlarının bulunduğu bölgede, bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde, koşullara bağlı olarak bir ya da iki manastır ziyaret ediyoruz. Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları vererek turumuzu tamamlıyor ve METEORA’nın eteklerinde kurulu şirin KALAMBAKA kentinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben  Meteora’dan ayrılıyor ve SELANİK yönünde ilerliyoruz. Akşamüzeri erken saatlerde Selanik’ te ki 4* Capsis Otelimize  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala Yol Ayrımlarından Katılabilirsiniz…

2. Gün

Selanik

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben SELANİK şehir turumuza başlıyoruz. Vardaris Meydanını, Kral Konstantin Heykelini, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağı’nı görerek, kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’nde panoramik olarak kenti seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde “Bayır” adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında yapacağımız yürüyüş turumuz sırasında karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camii ve Selanik’ in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesi’ni ve ardından Mustafa Kemal Atatürk’ ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği,  bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Hamidiye Hastanesi, Osmanlı tarihindeki İlk Jandarma Süvari Okulu, Aristoteles Üniversitesi Kampüsü, bugün Felsefe Fakültesi olarak faaliyet gösteren Osmanlı dönemi İdadisi ve Sabri Paşa Şadırvanını görerek, panoramik turumuza devam ediyoruz. Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını, Osmanlı döneminde cami olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı’nı, Osmanlı döneminde inşa edilen ilk camii olan Hamza Bey Camii’ni ve Bedesteni, Osmanlı dönemi Gümrük Binasını da görerek, Niki Sahil Bulvarı’na çıkıyoruz. Burada kentin sembolü ünlü Beyaz Kule önünde bir fotoğraf molası veriyoruz. Büyük İskender Heykelini görerek, kentin doğusuna yöneliyoruz. Eski kentin zengin tüccar ve aristokratlarının yaşadığı ve bugün modern şehrin arasında kalmış eski, bahçeli malikânelerinin güzel görüntüsü eşliğinde şehir merkezine geri dönüyoruz. Fuar Alanını, Döner Kuleyi, görerek ulaşacağımız Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben, günümüzü tamamlayarak eğlence dolu geleneksel bir taverna gecesi için dinlenmek üzere erken akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz.

*** Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm dünyada ün yapmış olan Selanik’ te özgün bir Selanik Gecesi yaşamaya gidiyoruz. Gerek yemekleri gerekse müzik ve eğlencesiyle Yunanlılara hitap eden tavernada müzik, dans ve bol eğlenceli bir gece geçiriyoruz. (Ekstra)

3. Gün

Selanik-Kavala-İzmir

Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği,  bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi önündeki Anma Törenine katılımımızı takiben, Kuzey Ege sahilinde iki saatlik keyifli bir yolculuk yaparak, Kavala yönünde ilerliyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan KAVALA’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde Mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii’ni görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camii’ni, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesi’ni, gördükten sonra, kenti panoramik olarak seyredeceğimiz tepede bulunan Meryemana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz, Ardından yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben Kavala’dan ayrılıyoruz. Kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’ de vereceğimiz kısa bir mola sonrası, Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadele’ ye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) Nehrini görerek, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç güzergâhında ilerleyerek, sınır kapısına varıyor ve pasaport - gümrük işlemlerini takiben, Free Shop’ta alışveriş molası veriyoruz. İpsala sınır kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, geldiğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından hemen sonra İzmir’e varıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatinde tekrar görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •        Sosyal Mesafe ve Hijyen Kurallarına Uygun Lüks Araçlarla Ulaşım
 •        4* CAPSIS Otel'de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklama
 •        Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 •        Otobüs İçi İkramlar
 •        Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 •        Seyahat Güvence Paketi Sigortası
 •        ACADEMIC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •        Schengen Vize ve Servis Hizmeti (135 €)  Ücreti  (Yeşil Pasaporta Vize Yoktur)
 •        Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli. - Misafirler Tarafından Turdan Önce Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.
 •        Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 •        Müze ve Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 •        Her Türlü Otel Ekstraları ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 •        Selanik'te Müzikli Tavernada Akşam Yemeği (35 €)
 •        Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası  10 € ,65 Yaş  üstü yolculardan 15 €  alınır.
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
07.11.2020219.00
199.00
299.00
279.00
219.00
199.00
2 - 12 Yaş 159.00Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

07 Kasım

1-ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz. Otoritelerin, Pandemi sonrası ülke/şehir giriş-çıkışlarından talep edecekleri ek ücretler program fiyatlarına dahil değildir. 

12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması ya da çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

13- Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

14- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

17- Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

19-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılması zorunludur. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik ceza veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

26- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Gerekçesiz iptallerde iade hakkı yoktur. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

27- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda  geri  ödemesi yapılır.

28- Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.

29- Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.

30- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tur Süresi

3 Gün - 3 Gece

199.00
'den itibaren

Konaklama

Selanik 4* Capsis Otel' de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklamalı

Ulaşım

Sosyal Mesafe ve Hijyen Kurallarına Uygun Lüks Otobüslerle Konforlu Bir Seyahat

Gezilecek Yerler

Selanik, Kalambaka (Meteora), Kavala

Tur Hakkında

Selanik 4* Capsis Otel' de 1 Gece Y.P. ve 1 Gece O.K. Konaklamalı

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Hareket Noktaları

 • ÜÇKUYULAR (Kavşaktaki Pamukkale Yazıhanesi Önü) (15:45)
 • ÜÇKUYULAR(Pamukkale Yazh. Önü-F.Altay) (15:45)
 • KONAK (Sabancı Kültür Merkezi) (16:00)
 • ALSANCAK ( Lozan-Fuar Kapısı Önü) (16:15)
 • BAYRAKLI (Altınyol-Üst Geçit) (16:30)
 • KARŞIYAKA (Anıt) (16:35)
 • KARŞIYAKA (Yunuslar) (16:35)
 • KARŞIYAKA (Bostanlı İskele) (16:45)

Yardımcı Olalım

Rezervasyon için yardıma mı ihtiyacınız var? Lütfen her türlü soru, fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın !

Tıklayın Sizi Arayalım !

Benzer Turlar

10 KASIM ATAYI ANMA TURU (SELANİK-KALAMBAKA-KAVALA) 2020

10 KASIM ATAYI ANMA TURU (SELANİK-KALAMBAKA-KAVALA) 2020

199.00'den itibaren

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.