Otobüsle İSTANBUL KÜLTÜR VE EĞLENCE TURU (Kış Sezonu)

Otobüsle İSTANBUL KÜLTÜR VE EĞLENCE TURU (Kış Sezonu)

 • RAMADA ENCORE BAYRAMPAŞA HOTEL
 • 3 Gün - 2 Gece
 • Lüks Otobüsle konforlu bir seyahat

Tur Süresi

3 Gün - 2 Gece


'den itibaren

Konaklama

RAMADA ENCORE BAYRAMPAŞA HOTEL

Ulaşım

Lüks Otobüsle konforlu bir seyahat

Gezilecek Yerler

Çamlıca Tepesi, Boğaz Köprüsü, Ortaköy, Dolmabahçe Sarayı, Taksim, Beyoğlu, İstiklal Caddesi (Yeşilçam Sokağı, Çiçek Pasajı,Madame Tussauds Müzesi Nevizade, Galata Kulesi, St, Antuan Kilisesi) Panorama 1453 Tarih Müzesi , Pierre Loti, Eyüp Sultan Türbesi, Miniatürk, Eminönü Meydanı, Yeni Cami, Mısır Çarşısı, Rüstem Paşa Cami, Boğaz Turu, Kumkapı Eğlencesi, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Hipodrom, Dikilitaş Alman Çeşmesi, Rahmi Koç Müzesi

Tur Hakkında

Özel hazırlanmış EĞLENCE, KEYİF, KÜLTÜR dolu bir İSTANBUL TURU sizi bekliyor…

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 Otobüsle İSTANBUL KÜLTÜR VE KEYİF TURU 

    RAMADA ENCORE BAYRAMPAŞA  HOTEL’DE KONAKLAMA
 Otel'de Sabah+Akşam Yemekleri Dahil  

 ÖZEL hazırlanmış EĞLENCE, KEYİF,  KÜLTÜR dolu bir İSTANBUL TURU sizi bekliyor… 

Çamlıca Tepesi, Boğaz Köprüsü, Ortaköy, Dolmabahçe Sarayı, Taksim, Beyoğlu, İstiklal Caddesi
(Yeşilçam Sokağı, Çiçek Pasajı,Madame Tussauds Müzesi  Nevizade, Galata Kulesi, St, Antuan Kilisesi)
 Panorama 1453 Tarih Müzesi , Pierre Loti, Eyüp Sultan Türbesi, Miniatürk,  Eminönü Meydanı, 
Yeni Cami, Mısır Çarşısı, Rüstem Paşa Cami,  Boğaz Turu, Kumkapı Eğlencesi, 
Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Ayasofya, 
Hipodrom, Dikilitaş Alman Çeşmesi, Rahmi Koç Müzesi

GALATA KÖPRÜSÜNDE veya KUMKAPI’DA  EĞLENCE İMKANI İLE

25-28 Ocak / 1-4 Şubat / 22-25 Şubat / 7-10 Mart / (3 Gün-3 Gece) 


1. Gün

Akşam

Akşam, saat 22:00 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 22:10 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak) 22:15 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü) 22:25 LOZAN (Lozan Kapısı Önü), 22:40 BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı) 22:45 KARŞIYAKA (Anıt), 22:50  KARŞIYAKA (Yunuslar)  22:55 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 23:00 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 23:15 BORNOVA (Ege Ünverstesi Hastane Önü) 23:20 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı- Kampus Önü)’ nden siz değerli misafirlerimizi alarak MANİSA-AKHİSAR-BALIKESİR üzerinden , üç imparatorluğa başkentlik yapmış, coğrafi ve mimari güzellikleriyle şairlere ilham olmuş yedi tepeli İSTANBUL şehrine  ulaşıyoruz.

1. Gün

İlk durağımız olan ÇAMLICA TEPESİ’ne  gidiyor ve  İBB Sosyal Tesisleri’nde kahvaltımızı alıyor ve boğaz’ın muhteşem manzarısını seyre dalarak fototoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından İSTANBUL’u daha yakından tanımak için boğazın ilk köprüsü olan Boğaziçi Köprüsü’nden geçerek muhteşem bir manzara eşliğinde Avrupa Kıtası’na ulaşıyoruz. İstanbul’un tarih ve eğlence duraklarına doğru yapacağımız gezimiz için ilk olarak ORTAKÖY sahiline gidiyoruz. Bir sinagog, bir kilise ve bir caminin birbirlerine birkaç adım mesafede olduğu, kumpircileri ve hediyelik eşyacıları ile Boğaz’ın bu en canlı semtinde, kartpostalların ayrılmaz parçası meşhur tarihi ORTAKÖY CAMİİ’ ni gezebilir, bölgenin meşhur waffle ve kumpirinin tadını varabilirsiniz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra, 19. yüzyılda Avrupa ve Osmanlı mimari stillerinin bir araya getirilmesiyle inşa edilip, Osmanlı Hanedanı’nın Topkapı Sarayı’ndan sonraki geç dönem ikametgahı olmuş, 1938’de ATA’MIZIN ebediyete uğurlandığı tarihi DOLMABAHÇE SARAYI diğer ziyaret noktamız olacak… Avrupa ve Osmanlı stillerinin karışık üslupta inşa edildiği ve dekorasyon unsurlarının tamamına yakınının  orijinal yerlerinde sergilendiği İstanbul’un bu en büyük sarayının SELAMLIK bölümünü rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde grup turu olarak geziyor; dünyaca ünlü Hereke Halıları’nı, sedef kakma mobilyaları’ı, tonlarca ağırlıktaki paha biçilmez kristal avizeler’i ve daha pek çok zengin dekorasyon unsurunu hayranlıkla seyrediyoruz. (Arzu eden misafirlerimiz müze kartları ile Harem bölümünü gezebilirler) Sarayın ardından rotamızı TAKSİM İSTİKLAL CADDESİ’ne çeviriyoruz. Rehberimizin yönlendirmeleri ile verilecek serbest zamanda, misafirlerimiz bölgeyi arzu ettikleri gibi keşfe çıkabilirler. TAKSİM MEYDANI’nda, bir zaman film yapımcılarının mekanı olan ünlü YEŞİLÇAM SOKAĞI, bölgenin en önemli ve en güzel binalarından olan AVRUPA PASAJI, Osmanlı döneminde ilk laik sistemde eğitim veren GALATASARAY LİSESİ ve Dünya’nın en eski metrosu olan TÜNEL göreceğiniz yerler arasında... Ayrıca İstiklal Caddesinde, Dünya’nın en meşhur müzelerinden MADAME TUSSAUDS Müzesi’ni gezebilir, ÇİÇEK PASAJI’nı görebilir, ST. ANTUAN KİLİSESİ’nin ihtişamlı görünüşüne şahit olabilir, hatta zamanını iyi değerlendirenler GALATA KULESİ’ne dahi çıkabilirsiniz. İNCI PASTANESİnin meşhur profiterolünü tatmayı unutmamak gerek…  İstiklal Caddesi’nin 24 saat cıvıl cıvıl olan ortamında hoş vakit geçirdikten sonra, rehberimizin belirlediği saatte tekrar buluşuyor ve  RAMADA ENCORE BAYRAMPAŞA  HOTEL otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde

2. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, PANORAMA 1453 Tarih Müzesi’ni ziyaret etmek üzere yola koyuluyoruz..TARİHİ SURLAR’ın yanından yapacağımız yürüyüşle, enine ve boyuna 360 derece panoramik özelliğiyle eşsiz bir müze olan ve İstanbul’un fethi’nin adeta içindeymişsiniz hissiyle ziyaretçileri şaşkına çeviren bu müzeyi görerek, Haliç’in en muhteşem manzarasına sahip olan tepeye, PİERRE LOTİ TEPESİ’ne geçiyoruz. Burada teleferik kullanarak tepeye çıkıyor ve Haliç manzarasının seyrine dalarak çay ve kahvelerimizi keyifle yudumluyoruz. Yine bu bölgede İstanbul’un manevi koruyucularından olan Hz. Peygamber’in de sahabelerinden olan  EYÜP SULTAN TÜRBESİ yer almaktadır. Serbest zamanda isteyen misafirlerimiz türbe ziyaretini gerçekleştirebilirler. Daha sonra, ülkemizin bin bir güzellikteki tarihi ve doğal harikalarının birer modelinin bulunduğu MİNİATÜRK’ü gezmeye gidiyoruz. Kendinizi adeta tüm ülkeyi gezmiş hissi uyandıran bu nadide mekân, hem biz hem de çocuklarımız için çok ideal bir müze. Buradaki ziyaretimizin ardından EMİNÖNÜ MEYDANI’na gidiyoruz. Gerek Osmanlı gerekse Cumhuriyet döneminin ticaret merkezi olarak görülen Eminönü aynı zamanda tarihi eserleriyle de dikkat çeker. Rehberimizin bölge ile ilgili bilgilendirmeleri eşliğinde verilecek serbest zamanda YENİ CAMİİ, MISIR ÇARŞISI ve RÜSTEM PAŞA CAMİİ’ni gezebilme şansına sahip olacaksınız. İsteyen misafirlerimiz öğle yemeğini meşhur Eminönü Balıkçılarından Balık Ekmek olarak alabilirler. Ardından günün son programını gerçekleştirmek üzere turumuzu taçlandıran BOĞAZ TURU’na çıkıyoruz. Academic Tour misafirlerini bekleyen özel gezi teknesindeki yerlerimizi alıyor ve Eminönünden hareketle Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii, Arnavutköy, Bebek, Rumeli ve  Anadolu Hisarı, Kandilli, Çengelköy, Kuzguncuk, Üsküdar, Kız Kulesi Kasırlar, Yalılar ve Köprüleri görerek müthiş bir tekne sefası ile bu harika gezimizi sonlandırıp, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğini otelimizde  aldıktan sonra isteyen konuklarımız KUMKAPI ya da GALATA KÖPRÜSÜ’ndeki mekanlarda müzikli eğlenceye katılabilir.(ekstra)

3. Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Tarihi Yarımada - Sultanahmet bölgesine doğru yola çıkıyoruz. (Bundan sonra bütün müzeler yürüyüş mesafesinde olduğu için araca sadece dönüşte binilecektir ve uygun yürüyüş ayakkabıları, müze kartı için kimlik ve fotoğraf bulundurmanızı öneriyoruz. Müze kartlarının İstanbul’ a gelmeden çıkarılması tavsiye edilmektedir.) Önce turumuza Osmanlı Devleti’nin üç asırdan fazla yönetildiği yer olan TOPKAPI SARAYI’ gezisi ile başlıyoruz.. Saray’da misafirlerimiz Kutsal Emanetleri ziyaret edebilir, Kaşıkçı Elması ve Topkapı Hançeri’ni görebilir, Arz Odası, Revan ve Bağdat Köşkleri’ni ziyaret ederek Mecidiye Köşkü’nden müthiş boğaz manzarasını seyredebilirler. Turumuzun devamında, insanlık tarihi boyunca yapılmış olan hem mimari, hem mühendislik anlamında tek kelime ile şaheser sayılabilecek AYASOFYA ve ardından SULTANAHMET MEYDANI ve CAMİİ, HİPODROM ve üzerinde bulunan DİKİLİTAŞ, ALMAN ÇEŞMESİ gibi eserler meydanın en ilgi çekici yapılarından.... Rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra, serbest zaman veriyoruz. Bu esnada diğer tarihi binaları görebilir ve meşhur Sultanahmet Köftetesi’nin tadına bakabilirsiniz. Turumuza Haliç kıyısında bulunan, içinde bulundurduğu koleksiyondan sahip olduğu binasına kadar son derece etkileyici olan RAHMİ KOÇ MÜZESİ ile devam ediyoruz. Klasik arabalardan, trene, saltanat vagonundan, jet uçaklarına kadar birçok objeyi içinde barındıran, mimarisi ve koleksiyonu açısından dünyanın sayılı müzelerinden biri haline gelen müzeyi geziyoruz. Ayrıca bu müze, Türkiye’ de ulaşım endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müzedir. 7’ den 70’ e herkesin ilgisini çekecek ve içerisinden çıkmak istemeyeceğimiz bu müze içindeki güzel kafe ve restoranlar dinlenmeniz için imkânlar sunuyor. Keyifli bir günün ardından,  İSTANBUL’u hafızalarımızdan kolay kolay silinmeyecek güzel görüntüleriyle anılarımıza ekleyerek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalarımızı verdikten sonra, akşam geç saatlerde BALIKESİR-AKHİSAR-MANİSA üzerinden akşam geç saatlerde İZMİR’e ulaşıyor ve bir başka ACADEMİC TOUR seyahatimizde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Not:

*Müze, Ören Yeri girişlerinde aşırı yoğunluk sebebiyle sıra bekleme yaşamamanız için, Müze kartlarınızı İstanbul’a gelmeden çıkartmanızı kuvvetle tavsiye ederiz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul’da RAMADA ENCORE BAYRAMPAŞA  HOTEL’de 2 Gece Konaklama 
 • Otelde  2 Sabah Kahvaltısı+2 Akşam Yemeği
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik
 • Çevre Gezileri 
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri, Milli Park Girişleri ve Tüm Giriş Ücretleri
 • Otel’de Belirlenen Ekstralar
 • Öğle Yemekleri
 • Giderken Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Boğaz Turu (Özel Tekne)
 • Kişisel Harcamalar
 •  65 yaş ve üzeri yolcular için seyahat sağlık sigortası sürprim ücreti
 • ACADEMİC TOUR Seyahat Güvence Paketi

Tur Hareket Tarihleri

»Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid edilir.

» Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik no ibrazı şarttır.

»Mücbir sebeplerden (hava, yolun kapanması veya farklı sebeplerden, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu değildir.

» Turlarımız talepler doğrultusunda araç seçimi yapılır. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Otelde Akşam Yemeği Set Menü olarak verilir.

»3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.